MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
04 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
447 (Bu ay: 23)
Gönderiler Hakkında
5 gün
Kredi ile Araç Almak İstiyorum Yardım

Arkadaşlar ilk defa sigortalı işe girdim. Maaşım 15k. Bana kredi verirler mi? Ne kadar verirler?


Diğer konu lüx araç istiyorum ne alabilirim?

2 hafta
Gigabyte 3090 Waterforce WB isteyen var mı?

Siparişi iptal etmeyi düşünüyorum. Amazon uk'ya parası ödenirse hemen kargolanacak. Fiyatı 2030 pound. İsteyen varsa hesabı epostayla beraber verebilirim. Herhangi bir ücret istemiyorum.


Aynı şekilde Rog Strix almış olup iptal etmeyi düşünen varsa da bana verebilir.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/55/be/d0/55bed09763e34c362ca7f0b8fa53f5b7.png&t=0&width=480&text=1
2 hafta
Superonline vs Vodafone

Evimde superonline'a ait cat 5 var. Hangisini bağlatayım? LoL oynuyorum. Oyunda ping önemli. Konum: İzmit Kocaeli


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/0a/33/70/0a3370d440edddbaa228651d855dd429.png&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/bb/af/c1/bbafc135448c3985af033cee4e49a19c.png&t=0&width=480&text=1
3 hafta
Vodafone Fiber SoL altyapı Ping Nasıl?

Kocaeli İzmit için soruyorum. Superonline altyapı var.

LoL oynuyorum. Ping nasıldır?


100 mbit paket alacağım. Superonline çok pahalı, parayı bayılmak mantıklı mı?

4 hafta
Hangi firmadan internet alayım?

Yer kocaeli izmit superonline cat6 kablo ve 45 mbit vdsl var.


Hız 100 istiyorum. Upload 20 istiyorum.


Superonline engellemelerinden dolayı beni bezdirir bu yüzden sol fiber altyapıda Vodafone düşünüyorum.


Vodafoneda upload hızları ne durumda?


İşimi görecek internet Min 50 hız 10 upload olur. daha aşağısında mobil veri daha iyi işimi gördüğü için boşuna para ödemek istemiyorum.


Adsl olursa taahhütsüz firmalardan kurulum ücreti almayan var mı? Modemim var.


6 ay kullanacağım. 6 ay sonra köye taşındığımı beyan edip iptal ettirebilir miyim cezasız? Köyde adsl desteği var. Fiberden adsle geçişe zorlamazlar değil mi?


Kafamda banladığım firmalar

Dsmart, turknet, comnet, gibir

geçen ay
Kesinlikle Evlenmeyin

https://www.mynet.com/ihanet-feci-sekilde-bitti-karimi-baska-erkekle-yakaladim-110104588766


Kadın dediğin kim en iyi çakıyorsa ona verir. Ömür boyu da %100 performasta olmanız imkansız.

Tuik verilerine göre kadınların %40'ı kocalarını aldatıyor, bu istatislik boşanma davalarında ortaya çıkan rakam.

Bir de aldatıldığından haberi olmayanları da hesaba katarsanız oran gayet yüksek.

Yani annelerimiz bile babamızı aldatmış olabilir, bunu bilemeyiz.


Yukarıya bir haber koydum, cinayette kadının o daha iyi çakıyordu demesi, çocuklu bir aile olunması bunlar doğru ise, cinayeti işleyen şahsın akıl sağlığının kalmasına ihtimal vermiyorum. Yalan da olabilir. Akıl dengesini kaybeden insan çevreye ciddi zararlar verir, devletin bunu önlemesi için bu tip problemler yaşayan kişilere rehabilitasyon hizmetini vermesi lazım ki cinayet yaşanmasın.


Cogu erkegin cinayet isleyen erkekten farki da yanında tabanca vs. taşımaması, şiddetin çağ dışı olduğunu bilip kendimize hakim olmaya çalışıyoruz. Aldatılmaya karşı erkeğin ruhen tepkisi çoğu erkekte aynı. Sadece bunu dışa vuruşu farklı. O kişi gerçekten yıkılmış oluyor. Ama hormonlarını kontrol edemeyen, gücü şiddet yoluyla sergileyen erkekler de maalesef türkiyede çok fazla.

Yeni çağda güç paradır, şiddet değildir. Bu gücün en iyi sergilenme yöntemi de gösteriştir.


Ben 1.5 yıl geçirdiğim kız arkadaşımın beni aldattığına dair ufak tespitler görünce olayı araştırmaya başlamıştım. Bu araştırma süresi 2 ay sürdü ve beni hayatımda en çok yıpratan dönemdi. Kendisini çok sıkıştırıp sorguya çektim asla söylemedi hep inkar etti. Whatsappını, instagramını, gmailini hackleyerek beni 1 yıldır 6 farklı kişi ile aldattığını öğrenmiştim. Ne kadar pislik çıktığını anlatamam, kendisi ilkinde itiraf etseydi, beni keriz yerine koymasaydı zaten 5. ayda ayrılacakmışız ve benim 1 senem gitmeyecekti. İyi ki işler ilerleyip nişan aşamasına varmadan uyanmışım. O zaman nasıl mantıklı düşünemediğimi ve intikam istediğimi biliyorum ama pasif depresyonla geçirdim, gencim, çocuğum yok, evli değilim çok sallamadım yeni kız arkadaş yaptım ve unuttum gitti.


Evlenip köle çalışıp gibi eşinizle mutlu bir hayat hayal ederken, ortada çocuklar varken, eşiniz sizi aldatacak ve siz

Bakirelik konusuna gelince, kimin bakire olduğunu bilme imkanınız yok, lisede bakireliğini koruyarak farklı yollardan ilişkiye giren kızlar olduğunu duyuyorduk. Üniversitede zarı diktirenleri bile duyduk. Arkadaşların ablaları evlenme arifesindeyken, sırf para için kapmak istediklerini kendi ağızlarından duyduk. Diktirme zahmetine girmeyip evlenmeden önce senle sürtünürken kazayla olmuş diyenleri bile duyduk.


Ama bakireliğin şöyle bir önemi vardı, evlenmeden önce onla bunla yatmayanın evlendikten sonra yapması olasılığı da düşük diye düşünüp güveniyordu erkekler. Ama bu da eskidenmiş.


Diğer konuya gelirsek, evlenmeden ömür nasıl geçer, yalnızlık problemi nasıl çözülür bilemeyiz gecelik kadınlara ömür boyu paranız yetmez sürekli kazıklanmaktan hasta olunca yaşlılıkta yalnız olmaktan çok sıkılırsınız. yani evlenmeden ömür de geçmez. Zaten çalışan olması lazım, ömür boyu birine bakmak çok çağ dışı, ev kadınıyla da bu çağda yapılmaz, hem cahil olur anlaşamazsınız.


Şimdi düşünün evlenecekseniz, kadın aldatacak, siz 400 bin tl borca girmiş olacaksınız, boşanacaksınız, nafaka ödeyeceksiniz, çocuklar ondan kalacak? Bütün borçla yalnız kalacaksınız, üstelik karınız gününü gün edecek, siz bunalımdayken o kahkaha atıyor olacak. Evlenince bunun başınıza gelme olasılığı artık 2020 ve sonrasında %50'den daha yüksek.


Günümüz şartlarında çalışan kariyer sahibi iyi anne olacak sağdık temiz kız bulmak çok zor var mıdır bi bulabilen?

geçen ay
Hangi firmaya geçeyim?

Taahhüt vermek istemiyorum.


Hem vdsl hem sol fiber var.


Asla problem yaşamayacağım hangi firma olur?

geçen ay
Süperonline İnternet Devir Alınır

6 ila 8 ay taahhüt süresi kalmış süperonline abonelikleriniz devir alınır.

geçen ay
Çinden Konteynır İle Ekran Kartı Getirmek

Alibaba üzerinden msi marka 3070 3080 ve 3090 satan bir satıcı ile konuştum.


En az 50 adet sipariş alıyor. Fiyatlar 3080 için $1000 seviyesinde.


Satmak için almayı düşünüyorum. Firmam var, daha önce e-ticaret yapmadım. %30 kar koyarak satabilirim diye düşünüyorum.


Merak ettiğim ülkeye girişte ne kadar vergi çıkar? Daha önce bu işlerle uğraşmış olanlar var mı? Alibaba'daki satıcı ürünleri eksik yollarsa veya ürünler bozulursa napabilirim?

2 ay
Madencilik Yasaklanmalı

Redditte bir post paylaşacağım. Eleman 4 tane 3090 FE almış. Ve imkanı olduğu halde mining yapmıyor. Kendisi biyomoleküler mühendisiymiş. Yani bu kartlarla genlerde hastalık tarıyor olabilir, bilimsel araştırma yapıyor olabilir.


Yorumlarda neden boş zamanlarında mining yapmadığını soran birine de miningin yenilenebilir enerjinin %70'ini boşa harcadığını söylemiş. İşte bu erdemdir.


https://www.reddit.com/r/watercooling/comments/lyszko/4_nvidia_3090_fe_amd_ryzen_5950x_msi_x570_godlike/?%24deep_link=true&correlation_id=5bd7d7ea-5038-4677-8697-c7c9c51b3705&post_fullname=t3_lyszko&post_index=1&ref=email_digest&ref_campaign=email_digest&ref_source=email&utm_content=post_title&%243p=e_as&_branch_match_id=880547573222866847

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.