MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
03 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Anakartı Bozulan Dizüstü Bilgisayardan Veri Kurtarmak
Merhaba. Geçen gün emektar dizüstü bilgisayarımın anakartı bozuldu. Hiç açılmıyor ve içinde pek önemli olmasa da işime yarayacak bilgiler kaldı.
Bu bilgileri kurtarmak için dizüstü harddiski harici harddisk kutusuna koyup masaüstü pcmde açtım. Sadece D sürücüsündeki bilgilere ulaşabilir durumdayım. C sürücüsündeki bilgiler ise gizli ögeleri göster seçeneğine tıklamama rağmen görünmüyor.
Bu sürücüdeki bilgileri bulabilmemin bir yolu var mıdır?
4 yıl
''Low Noise'' Adaptörler hakkında bilgi
Thermaltake water 3 aio soğutucumdan low noise adapter denilen bir fan adaptörü çıktı. İlk başlarda fana o haliyle bağlayıp kullandım ama sonra üzerindeki örgü korumayı çıkarmak için niyetlendiğimde içinde ayrıyetten tel ve rezistör olduğunu gördüm.
Bu parça sanırım 3pin fanı 4pin hale getiriyor ve fan deviri ayarlanmasına olanak sağlıyor diye düşünüyorum. Bu konu hakkında doğru mu düşünüyorum?
Eğer doğruysa noctuanın bu tarz kabloları olduğunu gördüm. Kasamda 3 adet daha 3 pin fan var. Bu adaptörlerden alıp takarsam 4 pinmiş gibi kullanabilir miyim?
Ayrıca bu parçanın çalışma mantığı nedir? Aradaki rezistörün özelliği nedir, nasıl bağlanır vs beni aydınlatabilecek birisi olursa çok sevinirim.
Adaptör bu;
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.