MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
05 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Yeni Nesil Finans Sitesi | Nfinans.Net

Tüm kredi türleri, kredi kartları ve bankalar hakkında yazılmış makaleleri inceleyebilir, güncel haberleri okuyabilirsiniz.


https://nfinans.net

geçen yıl
Çin Takvimi Hesaplama Uygulaması
Yüzyıllardır doğup büyüyen ve ölen insanoğlu neslinin devamı için çocuk sahibi olmayı istemektedir. Çocuk sahibi olmak isteyen anne babaların rüyalarını bebeklerinin olduklarını görmek süslemektedir. Henüz bebek sahibi olmadan çocuklarının cinsiyetinin ne olacağını düşünmeyen anne ve baba olduğunu sanmıyoruz ki bunu yüzyıllardır anne ve babalar daha bebek doğmadan tahmin etmek için farklı cinsiyet hesaplama yöntemlerine başvurduklarını görmekteyiz.

Bebek Cinsiyeti Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte bebek cinsiyeti öğrenmek en erken olarak ultrason cihazı vasıtasıyla 16 haftalık bebeklerde öğrenilebilmektedir. Günümüzde 16 hafta da iken öğrenilebilen bebek cinsiyetlerini bu teknoloji de durum böyle iken geçmişi düşünürsek imkansızmış bu nedenle de farklı ülkelerde değişik hesaplama yöntemleri ortaya çıkmıştır.
Bebek cinsiyet hesaplama yöntemlerinin en eski ve köklüsüne baktığımız zaman Çin Takvimi hesaplaması karşımıza çıkmaktadır. Çin takvimi yüzyıllardır Çinliler tarafından kullanıldığı dile getirilsede ne kadar eski olduğu net olarak bilinmemektedir. için annenin doğum tarihi ve hamile kaldığı ay baz alınarak cinsiyet hesaplaması yapılmaktadır.

Çin takviminin ardından günümüzde ikinci popüler olan bebek cinsiyet hesaplama takvimi rus takvimidir. Rus takviminin ne kadar eski olduğu ise bilinmemektedir. Rus takvimiyle bebek cinsiyeti hesaplamak için ise anne - babanın doğum tarihi ve annenin hamilelik tarihi ile hesaplama yapılmaktadır.

Çin takvimi ve Rus takvimi bebek cinsiyeti hesaplamalarının ardından günümüzde oldukça popüler hale gelen diğer bi hesaplama aracı ise japon takvimidir. Japon takvimi diğer hesaplama araçlarına göre biraz daha karışık olup cinsiyet belirleme de bazen yarı yarıya oranlar vermektedir. Japon takvimiyle bebek cinsiyeti hesaplamak için anne - babanın doğduğu ay ve hamile kalınan ay bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Gelişen teknolojiyle birlikte artık anne adayları hamileliğini gün gün takip edebilmektedir. Eski zamanlarda bebeğin doğum tarihi net olarak bilinmezken günümüzde akıllı telefonlar dahil gerekli bilgileri girince bebeğin doğım tarihini göstermektedir. Akıllı telefonlarınızdan gebelik hesaplamak için son adet tarihi bilgisini girmeniz yeterlidir.
geçen yıl
Çin Takvimi Bebek Cinsiyeti Nasıl Belirlenir?
Çin Takvimi sitesi ile bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.
Acaba bebeğim kız mı doğacak yoksa erkek mi?
Milyonlarca insan doğacak çocuklarının cinsiyetini merak ediyor. Yıllardır Çin’de uygulanan bir cinsiyet belirleyici takvim olan Çin takvimi ile bebeğinizin cinsiyetini önceden tahmin edebilirsiniz.

Her anne –baba adayının olmazsa olması Çin takvimi şu ana kadar tutturduğu doğru tahminlerle bu güne kadar kullanılmayı hak ediyor.

Bu takvim sadece ülkemizde değil tüm dünyada kullanılıyor. Eğlenceli olan ve %50 ihtimalle doğru verilere ulaşmanızı sağlayan Çin takvimi aslında iki esas veri üzerinde oturtulmuş esaslara göre çalışıyor. Bu esaslar hamile kalacak anne adayının yaşı ve aylar.
18 yaşından başlanarak 45 yaşına kadar sıralanan bir sütun içinde anne yaşları yazılırken karşı tarafa da ay isimleri yerleştiriliyor. Hangi yaşta hangi ay hangi cinsiyetli çocuk dünyaya geleceğini tahmin eden Çin takvimine bakmadan hamile kalacağınız ayı seçmeyin!
Dünyada geniş bir kullanım alanı olan Çin takviminde;
Yaşınız 30 ise mart ve nisan ayında kız diğer tüm aylarda erkek evlat doğurma ihtimaliniz yüksek görünüyor. Yine 21 yaşında bir anne adayı iseniz ocak ayı hariç diğer tüm aylarda doğuracağınız çocuğunuzun cinsiyeti Çin takvimine göre kız olacaktır.

Anne adayı yaşını hesaplarken bazı özel kriterlere göre hesaplamalıdır. Örneğin yaşınızın 22 olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama yaşınız sitede belirtilen sisteme göre 23 tür.
Hamile kalacağınız ayı belirlemeden önce sitedeki yaş belirleme kriterlerine dikkatle bakarak kesin yaşınızı belirtiniz. Daha sonra doğacak çocuğunuzun cinsiyetinin ne olacağına karar verdikten sonra Çin takvimine bakarak hangi ay hamile kalmak istediğinizi belirleyin!
Oldukça eğlenceli bir bebek cinsiyet belirleme takvimi olan Çin takvimine https://cintakvimi.net sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

Hani derler ya fala inanma ama falsız da kalma! İşte sizler de çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız Çin takvimine bakmadan hamile kalacağınız ayı seçmeyin diyoruz.
Çin takvimi hakkında geniş bilgilere ulaşabileceğiniz site olan Çin Takvimi sitesi sizin bu merakınızı gidermek için açılmış bir sitedir.
Rus takviminden daha gerçekçi olarak görülen Çin takviminin adı üstünde Çin’den buralara gelmesinde bir hikmet var deyip takvime göz atmanızı tavsiye ediyoruz.
geçen yıl
Tahribat.com davetiyesi olan var mı?
Tahribat.com foruma üye olmam gerekiyor yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar?
2 yıl
101 pepsi kodu lazım
Elinde 101 pepsi kodu olan var mi?
2 yıl
Galatasaray maçı için azeri kanal ekleme
Galatasaray maçını veren azeri kanal cbs merkezi sistem uyduya eklenir mi tv de arkadaşlar?
2 yıl
55 LA 660 lg tv manüel kanal ekleme yardim
Akıllı kumanda var ama ben normal kumanda da aldım yine de frekans girip kanal ekleyemiyorum ne yapabilirim
2 yıl
İptal
İptal
3 yıl
İptal
İptal
3 yıl
Kablonet modemin odasını değiştirmek zor mudur?
Şuandaki mevcut konumda balkonda internetim çekmiyor balkona yakın bir orta konuma almak istiyorum modemi ancak bina yeni bir binaydı malum kablonete gelen kablo televizyon girişinden geliyor ben kablonetten gelenlere takılırken bütün odalara modem koyacak şekilde ayarlayın dedim onlar dağılma olur internet hızınız düşer dediler bende şuan ki yerine koydurmuştum. Şimdi 1 odamda tv merkezi sistem uydu geliyor 1 odam da modem var geriye 3 tane odada da daha tv kablo çıkış yeri var ben istediğim odayı nasıl bulabilirim? Kablolar tuvalette bulunan asma tavanın üstünde ama pek bir şey anlayamadım.

Yada uydunetten yardım istesem bu konuda yardımcı olurlar mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.