MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
11 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
175 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
Başınıza gelen en kötü olay? :((

Takıntılı olduğum bir kız arkadaşım vardı.Onunla tüm whatsapp mesajlarını yedeklemiştim.Maile atmıştım yedeklerini.Zaman sonra olmadi zaten, başka birisi oldu.Bu başka birisinin laptobuna ihtiyacım vardı, aptobunu aldim mailden işim vardı, hallettim.Çıkış yapmayi unutmuşum, sonrasını tahmin edebiliyorsunuzdur  

geçen ay
Sanayiye Gideceklere Tavsiyeler

Hepimizin bir anısı, yediği bir kazık vardır mutlaka.Dikkat etmemiz gereken şeyleri yazalım.Ben başlıyorum:


-Eğer bir tanıdık vasıtasıyla,yönlendirmesiyle gitmiyorsaniz ilk gördüğünüz dükkana girmeyin.Cok farklı onarımlar veya fiyat teklifleri söylenebiliyor.

-Basit bir iş ne var ki diye düşünmeyin,işin fiyatını yaptırmadan önce mutlaka sorun.Yoksa 20-30 liralık bir iş için 100-150 tl isteyebilirler.

-Sanayiye gitmeden önce, eger aracınızın kaskosu vs. varsa yetkili servise gidip fiyat teklifi alin.

-Bir parçanın daha iyisi veya alternatifleri olmasına rağmen ısrarla belirli bir parçayı öneriyorsa, anlayın ki malzeme aldığı parçacida sizin söylediğiniz parçalar yoktur.(Abi birebir aynı o sadece isim yapmış vb.)

2 ay
Twitter/Facebook Trump'ın hesaplarını blokladı!

Twitter'ın ardından Facebook da Trump'ın hesabını geçici olarak blokladı

Twitter'ın ardından Facebook da, bir dayanağı olmadan seçimin hileli olduğunu iddia etmeye devam eden ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını geçici olarak kilitledi.

Hesabı 24 saatliğine engelleyen Facebook, Trump'ın ABD Kongresi'ni işgal eden protestoculara hitaben konuştuğu ve seçimlerde hile olduğunu iddia ettiği videoyu da kaldırdı.

Facebook "Kaldırdık çünkü süregiden şiddeti dindirmek yerine bunu körükleyeceğini düşünüyoruz" açıklamasını yaptı.

YouTube da "seçimlerin hileli olduğunu yaymaya yönelik kuralları ihlal ettiği" gerekçesiyle videonun platformdan kaldırıldığını açıkladı.

Twitter Trump'ın seçimlerin hileli olduğunu iddia eden video paylaşmasının ardından, Trump'tan topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle üç mesajını kaldırmasını istediklerini ve 12 saatliğine hesabını kilitlediklerini açıkladı.

Twitter, kaldırılması istenen mesajların silinmemesi halinde, hesabın kilitli kalmaya devam edeceğini söyledi.

Twitter'dan yapılan açıklamada, "Washington DC'de eşi benzeri görülmemiş, süregelen şiddet olayları sonucunda, @realDonaldTrump tarafından bugün erken saatlerde atılan üç Tweet'in politikalarımızı defalarca ve ciddi şekilde ihlal etmesinden dolayı kaldırılmasını istedik" denildi.

-

-

-

-

Aynısı Türkiye'de olsa neler olacağını tahmin edebiliyor musunuz?

2 ay
Savaşın yıktığı çocuklar(Suriye)

Haber sitelerinde gezinirken yukarıdaki videoyu görünce içim sızladı.Savaşlar kravatlı insanlar için ideolojik,siyasi olarak nitelendiriliyorken bir yanda da hayatları yıkılan bu masum çocuklar var.Her kim bu çocuklarin bunlari yaşamasına sebep oluyorsa iki katını kendisi yaşasın.


Not:Tabi bizim ülkemizde de daha kötü durumda olanlar var ama savaşı en çok yaşayanlar, Suriye'deki çocuklar olduğu icin onu paylaştım.

3 ay
Kışın sıcak tutacak mont tavsiyesi?

Soğuğa dayanıklı, ama boyle çuval gibi de olmayan?

4 ay
Ülkedeki ekonomiyi,refah seviyesini yükseltmenin tek yolu...

-Bilime, eğitime önem vermektir.

-Yatırımları bu yöne kaydırmaktır.

-Üretmektir.Her alanda, her konuda üretmektir.

-Ülkedeki tarımı yeniden modernize edersen, uzun vadede gıda ekonomin dışa bağlı kalmaz.

-Ülkede sanayi anlamında, teknoloji anlamında güzel tesisler kurarsan, uzun vadede ithal eden değil, ihraç eden ülke olursun.

-Otomotiv alanında mesela devlet fabrika kurmadı, neden çünkü 200 bin liralık arabaya 300 bin lira zaten kendisi vergi alıyor, eli ayağı değmeden hazineye para giriyor sözde.Ama böyle yapa yapa, senin paran değer kaybetti, çünkü sen uretmiyorsun, kimse senden birsey almıyor.Bu sefer 200 bin liralık araba 400 bin lira oluyor, sen de 500 bin vergi alacaksın ama yok.Bu sefer vatandaşının da cebinde o kadar para yok.Ne oldu bu sefer, hem paran değer kaybetti hem de artık hazinene vergi giremiyor.

-Kendin bir fabrika kursaydin,kurdursaydin ne olurdu, atiyorum 10 milyon TL bunun sermayesi olsaydı, argesi şuyu buyu...100 bin liraya mal edecektin.100 de vergi al 200'e sat.Tabi bunun bir sürü parçacısı, teknik servisi vb. derken yuz binlerce insanı işsizlikten kurtaracaksın.Urettigin arabayi illa ihraç da edeceksin atiyorum 150'den oradan da geldi.Yine bu ihraç ettigin ülkelere aracla ilgili yedek parçasından tut aksesuarina belki yüzlerce sirket tarafından bir sürü şey satılacak, oradan da ülkene giren parayı düşün.

Bakin sadece bir sektörden örnek verdim.Böyle her şeyi üretebildiginizi düşünsenize!Bu durumda ekonominin çökme ihtimali var mi?Dış devletler ne yaparsa yapsin kendini çeviriyorsun, çünkü dışa bağımlı olmuyorsun,üretiyorsun!Ama simdi en ufak bir şeyde senin ekonomin tepetaklak oluyor.Tabi ki salgındir, başka siyasi etkenlerdir ekonomini zayiflatabilir ama kendin üretirsen bunlardan asgari düzeyde etkilenirsin.

4 ay
Berat Albayrak istifa trollü

Inanilmaz sacma dil bilgisi hataları var.

Instagramdan duyuruyor.

Twitter hesabı kapanıyor.

İnanan var mı buna?

4 ay
Kılıçdaroğlu'nun Biden'ı tebrik etmesi(!)

Biden yakın tarihte,“Bence yapmamız gereken farklı bir yaklaşım izlemek. Muhalefetin liderlerini desteklediğimizi açık şekilde belirtmeliyiz. Açıkça pozisyonumuzun parlamentoda da yer edinmek isteyen Kürt nüfusun entegrasyonunu sağlamak olduğunu söylemeliyiz. Yanlış olduğunu düşündüğümüz şeyler hakkında sesimizi çıkarmalıyız. Yaptıklarının bedelini ödemeli. Muhalefetle doğrudan iletişimde olup, Erdoğan’ı mağlup etmeleri için cesaretlendirebiliriz. Darbe ile değil, seçimle” ifadelerini kullanmıştı.


Peki henüz ülkemizi resmi olarak yöneten kişiden,Cumhurbaşkanından Biden hakkinda tebrik açıklaması gelmeden Kılıçdaroğlu'nun bu tweet'i atması normal mi?Şu yukarıdaki söylem olmasa tabi ki anormal degerlendiremeyiz belki ama ona rağmen bu tebrik acelesi neyin acelesi anlamadim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/43/70/ea/4370ea2e1d3a99ed9df730f3b3a6bd20.jpeg&t=0&width=480&text=1
4 ay
ABD Başkanı Biden'ın Türkiye politikası ne olur[ANKET]

..

5 ay
Azerbaycan ve Ermenistan arasinda ateşkes sağlandı!

Dağlık Karabağ’da, Ermenistan ve Azerbaycan arasında devam eden çatışmaların durdurulmasına yönelik Rusya’nın çağrısı üzerine Moskova’da yapılan toplantıda ateşkes kararı çıktı


Ermenistan'ın işgal ettiği Dağlık Karabağ üzerinden Azerbaycan'a saldırısıyla Güney Kafkasya'da yaşanan gerilimin sona ermesi için Rusya'nın başlattığı girişimler ile Azerbaycan ve Ermenistan tarafları bir araya geldi. Kremlin'in çağrısı ile Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimi konusunun yanı sıra bölgede ateşkesin sağlanmasına yönelik çağrıya Azerbaycan ve Ermenistan tarafı olumlu yanıt verince bugün saat 16:30'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un ev sahipliğinde Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov arasındaki toplantı yaklaşık 11 buçuk saat sürdü. Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov toplantı kararını okudu.ATEŞKES KONUSUNDA ANLAŞMAYA VARILDI


Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov toplantının ardından tek başına kameraların karşısına geçti. Lavrov taraflar ile yapılan müzakereler sonucunda Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimi konusunda anlaşmaya varıldığını açıklarken bölgede ateşkesin sağlanması yönünde de karar alındığını söyledi. Anlaşma metnini okuyan Lavrov, "Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları 10 Ekim gece yarısından itibaren ateşkesi kabul ettiler. Azerbaycan Cumhuriyeti ve Ermenistan Cumhuriyeti, AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının arabuluculuğuyla, çözümün ana prensipleri temelinde barışçıl bir çözüme mümkün olan en kısa sürede ulaşmak amacıyla esaslı müzakerelere başlıyor" şeklinde konuştu.ANLAŞMA METNİ RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SİTESİNDE YAYINLANDI


Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un anlaşma metnini okumasının ardından da Rusya Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde metnin tamamı yayınlandı. Metne göre Uluslararası Kızılhaç Komitesi kriterlerine uygun olarak savaş esirlerinin ve cenazelerin takaslarının gerçekleşeceği 10 Ekim gece yarısı 00:00'den itibaren ateşkes ilan edildiği duyuruldu. Ateşkes ile ilgili detayların üzerinde daha sonra çalışılacağı, AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının arabuluculuğunda bölgede barışçıl çözüm için müzakerelere başlanacağı ifade edildi.


Kaynak:https://m.sabah.com.tr/dunya/2020/10/10/azerbaycan-ve-ermenistan-ateskes-konusunda-anlasti

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.