MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
21 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
44 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Fahri Trafik Müfettişi Zulmü

İstanbul'da yaşıyorum, aracım 16 plaka siyah SUV.

Bursa'da beyaz bir otobüs kırmızıda geçmiş

Fahri trafik müfettişi ya plakayı yanlış gördüğünden ya da aracın plakası sahte ve benimikinin klonu olduğından ceza yazmış ve ceza bana geldi !...

Şimdi ben gidip mahkemede uğraşıp itiraz etmezsem bu ceza kesinleşiyor ve ben ödemek zorunda kalıyorum .

O fahri trafik müfettişinin, onu müfettiş yapanın, onun kestiği cezayı kayda geçirirken arabalar arasındaki müthiş uyumsuzluğu gördüğü halde ; işlemi gene de yapıp bana tutanak gönderen trafik polisinin alnından öpüyorum.

Vatandaşın işi ne ? İstanbul'da pandemide gider Anadolu Adliyesi'ne (yoksa Bursa'ya mı gitmek lazım ?!?!) uğraşır.

2 ay
Telekom Mobil Taahhüt süresinin son ayında hala ceza çıkması

Arkadaşlar,

Türk Telekom mobil wifi 20 gb tarifesine bir gaflet anımda 2 yıl taahhüt verdim. Neyse kullanırken yaşadığım problemler bir yana şimdi son yaşadığım sorun şu:

Bu ayın 22 sinde son faturam kesiliyor, bugün hattı kapattırsam bile zaten son faturayı tam ödeyeceğime göre mantıken taahhüt bozma cezası olmamalı ama sistemde ceza görünüyor. Fatura kesildikten sonra kapattırsam da bu sefer tarifenin taahhütsüz ücreti kadar yeni bir fatura dayıyorlar. Yani öyle ya da böyle bu parayı alıyorlar. Ne yapılabilir ?

6 ay
Haksız cezaya itirazım reddedildi.

Araba kullanmaya başladığım günden beri (1997) arabaya biner binmez ilk işim emniyet kemeri takmaktır.

 Arabama binen yolculara da emniyet kemeri taktırırım.

 Benim arabamda emniyet kemersiz insan olma ihtimali yok !.. Geçenlerde bir trafik cezası geldi . İşgüzar bir fahri trafik müfettişi, emniyet kemeri takmadığım gerekçesiyle plakama ceza yazmış.

 Bu bana çok dokundu ve ödemeyip Sulh Ceza Mahkemesine itiraz ettim.

 Zaten mahkemeye itiraz etmek için yapılan masraf, (git gel, otopark, dosya, kırtasiye , zaman)cezaların bedeli kadar belki de fazla. Ben prensip gereği yapıyorum bunu. Dolayısıyla "arkadaş sen salak mısın? 50 yıldır bu ülkede yaşıyorsun , hiçbir şey öğrenemedin mi ?

Ya cezayı erken öde, indirimli öde ya da hiç ödeme. Nasıl olsa zırt pırt af çıkıyor. Ne uğraşıyorsun ? Don Kişot musun. ?" diyebilirsiniz. Don Kişot muyum yoksa don külot muyum bilmiyorum ama biraz deli olduğum kesin .

Az önce itirazı inceleyen mahkemenin kararı elime geçti.

 İtirazım reddedilmiş. Gerekçe olarak da "Davacı emniyet kemerini taktığına dair herhangi bir somut delil göstermemektedir" diyor. Yav arkadaş sen bu mantıkla herkesi her şeyden dolayı mahkum edebilirsin .

Benim emniyet kemeri takmadığıma dair hiçbir delil yok ki... Bütün imkanlar senin elinde : Ceza tarihinde, o güzergahındaki mobese kameralarına bak, emniyet kemeri takmadığımı ispatla; sonra " niye mahkemeyi lüzumsuz yere meşgul ediyorsun ? " diye 10 katı ceza ver .Ben emniyet kemeri taktığımı sana nasıl ispatlayabilirim ki ?

.

8 ay
Silinebilir
.
9 ay
Faturasız Hat Fiyatları Yardım Lütfen
GSM Operatörlerinin faturasız hat fiyatları web sitelerinde ilan edilmiyor. Anladığım kadarıyla da bayiden bayiye değişiyor. Olası en ucuz hat fiyatları hakkında bilgisi olan yazabilir mi lütfen?
geçen yıl
JPEG dosyalarım her biri 41,5 gb oldu
Bıgün Android telefondaki Camera klasörünü maalesef kopyala yapıştır değil de kes yapıştır şeklinde PC'ye taşıdım ancak taşıdıktan sonra oluşan klasör 216 terabayt olarak görünüyor, içindeki her bir fotoğraf dosyası 41,5 GB olarak görünüyor ve açılmıyor.

Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan var mı acaba ?
3 yıl
çözüldü
çözüldü
3 yıl
İlginç
.
5 yıl
Gittigidiyor + BKM Garip Bir Kampanya
Kampanya, 13.05.2016, 11:50 ile 15.05.2016 23:59 saatleri arasındawww.gittigidiyor.com adresinden yapılan alışverişlerde geçerlidir.

BKM Express kullanılarak tek seferde 500 TL ve üzeri peşin ya da taksitli alışverişlerde anında %5 indirim verilecektir.Kampanyadan kazanılan maksimum indirim tutarı 100 TL olacaktır.

diyor ama gelin benim onlara yazdığım mesaja ve aldığım cevaba bakın !BEN :

BKM kampanyanızda hata var.

Alış veriş yapacağım ama 2000 lira üstü ürünlerde hiç indirim olmuyor. Kampanya şartlarına bakarsak, 2000 lira üstü üründe 100 lira üst limit olmak üzere gene indirim olması gerektiği halde, % 0 indirim yapıyor. Lütfen bu sorunu düzeltin ki alış verişimi kampanya bitmeden yapabileyimGG :

Kampanyadan kazanılan maksimum indirim tutarı 100 TL olduğu için en fazla 2,000 TL'lik alışverişte kampanyadan yararlanabilirsiniz. Bu nedenle, 2000 TL üzeri alışverişinizde indirim kuponu ödeme sayfanızda aktif olmayacaktır.Kampanya koşullarını inceleyerek işleminize yön vermek için tıklayınız.İyi günler dilerim.GittiGidiyor'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.

GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri - NeclaBEN:Biraz mantıklı olalım.

1999 liralık alışverişe 100 lira indirim, 2001 liralık alışverişe 0 indirim mi olur ?

Ben kampanya şartlarını okudum ancak siz okumamışsınız !

Üst limit 100 lira olmak üzere % 5 indirim diyor orada...GG:Sizi anlıyorum. Ancak, bu bankanın düzenlemiş olduğu bir kampanyadır. Kampanya detayları ve şartları da banka tarafından belirleniyor. Bu nedenle, BKM Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmenizi rica ederim.GittiGidiyor'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.

GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri - Hilal

GG:
5 yıl
Gittigidiyor Hediye Çeki Aldatmacası
GG geçenlerde, hafta sonu mobil uygulama üzerinden 1000 TL üzeri alış veriş yapanlara, bir sonraki alışverişte kullanılmak üzere 500 lira alt limitli 100 liralık çek vereceğini duyurdu. Ben de çeki kazanacağım ve çeki harcayacağım alışverişlerin toplamından banka puanı ve çeki düşünce kalacak rakamı cazip bulup ilk alışverişi yaptım. İkinci alışverişte(çek kullanılan) bir telefon aldım. Ancak benim aldığım telefon ilanda beyaz göründüğü halde gelen telefon siyahtı ve faturada ve garanti belgesinde IMEI numarası yazmıyordu . Ben de ürüne onay vermeyerek geri gönderdim. Satıcı hatasını kabul etti ve kargoyu teslim alır almaz iade onayını verdi. Ancak sorun burada başladı. GG, paramı iade etti ancak çeki tekrar aktif hale getirmiyor. Defalarca yazdım, hiçbir geçerli sebep göstermeden, "üzgünüz, kampanyalarımızı takip etmeye devam edin " tarzı saçma cevaplar veriyorlar. Şimdi tüketici hakem heyetine gideceğim ama bu kadar kolay çözebilecekleri bir sorun için vakit harcamak zorunda kalmak da beni sinir ediyor.

En azından içimi dökmek ve sizlerden fikir almak için buraya yazmak beni belki biraz rahatlatır.

quote:

Sayın YetkiliDaha önce mobil uygulama üzerinden yaptığım alışveriş sebebiyle , hesabıma 500 lira üzeri ilk alışverişte kullanmak üzere 100 liralık indirim çeki tanımlanmıştı. Bu indirimi SC16446981 nolu siparişte kullandım ancak satıcı, ilanda yazılandan farklı özellikte bir ürün gönderdiği için bu alışverişe onay vermeyerek ürünü geri gönderdim.

Bu ürünü cayma hakkımı kullanarak değil, yanlış / farklı ürün gönderilmesi sebebiyle iptal ettim ancak hediye çekim boşa gitmiş oldu ve mağdur oldum.

Bu hediye çekimin yeniden aktif hale getirilmesini ve ilk alışverişimde kullanabilmeyi istiyorum.

Teşekkür ederim.
quote:

İlettiğiniz bilgiye istinaden, iptali gerçekleşen işlemlerinizde kullanmış olduğunuz indirim çeklerinizin tekrar üyeliğinize tanımlanamayacağını üzülerek belirtmek isterim.GittiGidiyor sık sık kampanyalar düzenlemekte olduğu için sitemizi takip ederek diğer kampanyalarımızdan yararlanamanızı rica ederiz.GittiGidiyor'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.

GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri


quote:

Yıllardır internetten alışveriş yaparım. Bütün internet sitelerinde alışveriş gerçekleşemiyorsa ( stok sorunu vs. sebebiyle ) para iadesi yapılırken, o işlemde kullandığınız çek vs. de tekarar kullanıma açılır.

Dediğim gibi ben ürün iade etmiş edeğilim. Satıcı farklı ürün gönderdiği için alış veriş gerçekleşmedi.

Bunu keyfi şekilde "mümkün değil " diye cevaplama hakkınızın olmadığını düşünüyorum ve talebimi yineliyorum.
quote:

Merhaba,Talep ettiğiniz şekilde bir işlem yapamayacağımı üzülerek belirtmek isterim. Yararlanabileceğiniz uygun kampanyalarımız olduğunda, e-postanıza bilgilendirme mesajı gelecektir. Yararlanabileceğiniz kampanyaların var olup olmadığını, Bana Özel/Bilgilerim - İndirimlerim sayfanızdan da kontrol edebilirsiniz.GittiGidiyor'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.

GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri
quote:

Sanırım anlamak istemiyorsunuz.. Bu çek, sizin bana lütuf ettiğiniz ve istediğinizde geri alabileceğiniz bir şey değil. Daha önce mobil uygulama üzerinden yaptığım bir alışverişten dolayı kazandığım bir çek. Ki mobil uygulama üzerinden yaptığım o alışverişi de sırf bu çeki de hesaba katarak maliyet hesabı yapıp öyle gerçekleştirdim. Şİmdi benden kaynaklanmayan bir sorun yüzünden beni mağdur ediyorsunuz. 100 liralık çek için beni tüketici hakları hakem heyetine gitmeye mecbur ederek ne elde etmeyi umuyorsunuz ? Sonuçta haklı olduğım için bu çeki aktif hale getirecek ancak beni boşuna yormuş olacaksınız ! Sizin daha yetkiliniz kimse lütfen bu yazışmayı ona da yönlendiriniz. Teşekkür ederim.
quote:

Bu aşamada, farklı bir işlem yapamadığımızı üzülerek belirtmek isterim. Sitemizi takip ederek güncel kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.GittiGidiyor'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.