Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
20 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 yıl
Ösym Başkanı Hakkında Bir skandal Daha!!!
İTÜ'deki sınavı da iptal edilmiş!
ÖSYM Başkanı Ali Demir'e ilişkin çarpıcı bir iddia daha ortaya atıldı. İddialara göre Ali Demir geçen yıl İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü'yken, onun kontrolünde gerçekleşen doktora sınavında ALES ve diploma notu en düşük olan öğrenciler şaşırtıcı bir şekilde sınavda çok yüksek puan alarak İTÜ'ye girmeye hak kazandı.


İddialara göre; skandal Ali Demir ÖSYM Başkanlığına atanmadan önce yani İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü'yken yaşandı. Geçen yıl Demir'in kontrolünde gerçekleşen doktora sınavında usulsüzlük yapıldı.

2010 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü'ne araştırma görevlisi olarak görevlendirilmek amacıyla doktora öğrencisi seçmek için başvurular alındı, sınav yapıldı.

Sınav sonucundan hiç beklenmedik bir tablo ortaya çıktı. ALES ve diploma notu en yüksek puanlı öğrenciler, yazılı sınavda çok düşük puan aldıkları gerekçesiyle elendi, en düşük puanlı öğrenciler ise sınavda çok yüksek puan alarak İTÜ'ye girmeye hak kazandı.

Bunun üzerine sınava itiraz edildi, İTÜ rektörlüğü komisyon kurdu, sınav sonuçları yeniden değerlendirildi ve sınav iptal edildi.

Yeni sınav yapıldığında ise daha önce kazananların hiçbiri kazanamadı. Tüm bu süreç ÖSYM Başkanı Ali Demir Enstitü'nün müdürüyken yaşandı.

O dönem İTÜ'de iptal edilen sınav YGS'de de benzer bir sonuç yaşanır mı sorusunu akla getiriyor. Ancak geçen ay çıkan yeni ÖSYM yasası'na göre YGS iptalinde son sözü ÖSYM söyleyecek.

Kaynak:cnnturk
Bu adamın geçmişine bakılmadan nasıl böyle bir kurumun başına getirirsiniz bu kadar basit mi yani?
11 yıl
Alman Çikolatası
İstanbul'da bulabileceğim herhangi bir yer var mı acaba?5 yıla yakındır yemedim tadını gerçekten çok üzüldüm.Bugün kuzenim İsviçre'den geldi ama getire getire İsviçre'nin Bim'i olan Denner'den tatsız tutsuz çikolata getirmiş.Yedikten sonra o alman çikolatalarının tadı geldi aklıma ama ne yazık ki Almanya'dan getirtebileceğim birisi yok yardımcı olurmsunuz?
11 yıl
Yan baktın boğazlaması
Biri polis iki arkadaş, Beyoğlu’nda sabaha karşı “Yan baktın” diye tartıştıkları gencin boğazını kestiler.

İSTANBUL Beyoğlu’nda bir barda hanutçuluk yapan Mehmet Çelik (21), kendisiyle aynı adı taşıyan amcasının oğluyla beraber İstiklal Caddesi’nde gece 03.30 sıralarında, Serkan Ekşi (30) ve polis arkadaşı Ahmet Edip Yaman’la (29) “Yan baktın” tartışmasına başladı. İki tarafın da içkili olduğu tartışmada Serkan Ekşi, bıçakla Mehmet Çelik’e saldırdı. Çelik, boğazından aldığı bıçak darbesiyle yere yığıldı, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Güven timleri, Ekşi ve Yaman’ı gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen iki şüphelinin aşırı içkili oldukları için ifadeleri alınamadı. Hakkında idari soruşturma da başlatılan, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda görevli olan polis Yaman açığa alındı.

Kaynak Hürriyet

yok artık bu kadarıda olmaz dedim.Toplumumuza artık ne oluyorsa.
11 yıl
Adamlarda ki Cesarete Bak!(yok artık.gif)
15 tane aç aslanın önünden yiyeceği alıyorlar.

11 yıl
YGS olayı ile ilgili son açıklama
Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Şadan Sakınan, YGS’ye ilişkin soruşturmayı, ikinci sınavı etkilemeyecek bir süre içinde sonuçlandırmayı planladıklarını bildirdi.

Soruşturma KPSS'deki kopya iddialarının ardından başlatılan çalışma üzerinden sürdürülüyor.

- Soruşturma Lisans Yerleştirme Sınacı (LYS) öncesinde tamamlanacak

- Sınavın iptal edilmesi konusunda savcılık olarak görüş belirtemeyiz

. - İncelemeyi, KPSS soruşturmasının bilirkişi heyetindeki uzmanlar yapıyor.

- İddialarla ilgili olarak 81 ilden ratgele seçilen kitapçıklar inceleniyor.

Kaynak:milliyet
Facebooktada davanın 18 hazirana ertelendiği yazıyor kesin bir bilgi yok.
11 yıl
Ermenistan'a Macaristan şoku(D.Karabağ Soykırımı)
Ermeni 'soykırımı' iddialarıyla dünya parlamentolarında Türkiye’yi her fırsatta köşeye sıkıştırmaya çalışan Ermenistan’ın başı bu kez kendi oyunuyla dertte.

Macaristan Parlamentosu, Ermenilerin Dağlık Karabağ’da Azerilere karşı toplu katliam gerçekleştirdiğini tanıyan bir karar tasarısını gündeme aldı.

Diaspora Ermenilerine yayın yapan PanARMENIAN.Net’in haberine göre, Macaristan’da ana muhalefetteki Daha İyi Macaristan Hareketi’nin (Jobbik) teklifiyle gündeme gelen tasarı önümüzdeki günlerde oylanacak.

Ancak tasarı Erivan’ı şimdiden ayağa kaldırdı. Ermenistan hükümeti tasarıya tepki göstererek, kabul edilmesi halinde Macaristan’ın uluslararası imajının sarsılacağını iddia etti.

PanARMENIAN.Net’e konuşan bir hükümet yetkilisi, Macaristan’ın böyle bir karar alması halinde iki ülke ilişkilerinin olumsuz etkileneceğini söyledi.

Dağlık Karabağ’da 25 Şubat 1991 gecesi Ermeniler tarafından gerçekleştirilen Hocalı katliamında 613 çocuk, kadın ve erkek hunharca öldürülmüştü.

DHA
Kim,Macaristanada karşı olsun şimdi.Gerçi henüz tasarı aşamasında ama.
11 yıl
YGS Sonuçlarının Cuma saat 10da Açıklancağına Dair Söylenti Gerçeği Yansıtmamaktadır.
Gerçeği yansıtıyor mu bugün facebookta birçok kişi paylaşmış ama ben ösymde herhangi birşey göremedim de?
11 yıl
Taksimde 7000 Genç Yürek!

YGS skandalını protesto etmek için dün sokağa çıktık. İstanbul’da da bir araya geldiğimiz binlerce arkadaşlarımız ile YGS’de yaşanan şifre skandalını protesto ettik.

Gelişmelerden haber olmak için facebook adresimizi takip edebilirsiniz:http://www.facebook.com/event.php?eid=194750160563347

İlgili video:http://video.milliyet.com.tr/Facebookta-toplandilar-protesto-ettiler_1_49445.htm

Şifreyi Yemiyoruz Boykot'a Gidiyoruz

BOYKOT EDİYORUZ ÇÜNKÜ ;
Yıllardır Yanlış İşleyen eğitim sistemi öğrencileri mağdur ediyor
BOYKOT EDİYORUZ ÇÜNKÜ ;
Kpss,Ygs,Lys, Sınavlarında Kopyalar Cemaatlere veriliyor
BOYKOT EDİYORUZ ÇÜNKÜ ;
Parasız Bilimsel Kopyasız Şifresiz Bir Eğitim Sistemi istiyoruz


Arkadaşlar Cuma Günü Tüm Liselerde Boykot'a Gidiyoruz


http://www.facebook.com/event.php?eid=208024822558956
11 yıl
Şu An izlenicek birşeyler önerir misiniz?
Televizyonda hiçbir şey ne yazık ki.3 kişiyle izlenicek korku macera filmleri önerebilirmisniz rica etsem.Ya sabaha kadar büyük ihtimal uyanık kalırız bari zaman daha güzel geçse.Yoksa sabaha kadar o onu beğenecek o onu şeklinde kısır döngü oluşacak.
11 yıl
Bu da Türkiye'ye Kapak olsun!
Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesinin “Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında 70 milyon plastik kapak toplandı. Bu kapakların geri dönüşümü sonucunda alınan 150 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
EÜ Diş Hekimliği Fakültesinde düzenlenen törende konuşan Projenin Koordinatörü Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurselen Toygar, toplanan plastik kapakların geri dönüşüme kazandırıldığını, hem çevrenin kirlenmediğini hem de alınan tekerlekli sandalyelerin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını kaydetti.

Projelerine birçok ülkeden de katılımın olduğunu, şu ana kadar 70 milyon kapak toplandığını ifade eden Toygar, bin tekerlekli sandalyeye ulaşma hedeflerinin olduğunu söyledi. EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Artunç ise kampanya çerçevesinde bugüne kadar 160 tekerlekli sandalye teslim ettiklerini, bugün de 150 sandalyenin dağıtıldığını kaydetti.

Artunç, vatandaşların topladıkları kapakları fakültelerine getirebileceğini, getiremeyenlerin Migros, Tansaş, Şok mağazaları ile PTT aracılığıyla kendilerine ulaştırabileceğini ifade etti. Törende, çeşitli ülkelerden gelen plastik kapaklar öğrenciler tarafından kutuya aktarıldı. Daha sonra ihtiyaç sahiplerine 150 tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Etkinliğe, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Fahir Altan, PTT İzmir Başmüdürü Selahattin Ekici ile vatandaşlar katıldı.

Tebrik ederim keşke her yerde bu tarz şeyler yapılsa ama nerde.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.