Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
30 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
17 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 yıl
Being Human (Syfy) 2.sezon onayı aldıBBC'de yayınlanan Being Human dizisinin Syfy ekranlarındaki aynı isimli Amerikan versiyon uyarlaması olan Being Human ilk on bölümdeki başarılı performansı sonrası kanaldan bugün yapılan açıklamayla ikinci sezon onayını aldı.

Syfy program yapım başkanı Mark Stern'in açıklaması şu şekilde: '' Being Human kış dönemindeki başarısını kanıtlamıştır. Dizinin showrunner ve senaristleri Jeremy Carver ve Anna Fricke ikilisi ile tüm yazar takımı, oyuncu kadrosu ve prodüksiyon ekibi orijinal Being Human'dan esinlenerek ilgi uyandıran ve mükemmel bir şov yarattılar. Aidan, Josh ve Sally'nin insan olma, insanca yaşama mücadelesini ikinci sezonda da izleyebilmek için daha fazla bekleyemedik''

Syfy'nin resmi facebook sayfasından da bir açıklama yapıldı. Duyuru şu şekilde: '' Sezonun bitmesine dört bölüm kala Being Human'ın yeni sezon onayını aldığını duyurmaktan gururluyuz. Diziyi izleyen ve destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz, siz olmadan yapamazdık!''

Hayalet, vampir ve kurt adam olan yirmili yaşlardaki üç ev arkadaşının aynı zamanda sırlarını dış dünyadan saklamaya çalışarak normal bir hayat yaşamaya çalışmalarını konu alan Being Human'da Smallville'den tanıdığımız Sam Witwer (Aidan) vampir, Meaghan Rath (Sally) hayalet ve Sam Huntington (Josh) kurtadam olarak karşımıza çıkan isimler. Dizide göze çarpan önemli isimlerinden birisi de Supernatural'in Lucifer'i olarak tanıdığımız Mark Pellegrino. Pellegrino dizide 300 yaşının üzerinde olan güçlü bir vampir James Bishop karakterini canlandırmakta. Günlük hayatında Boston Polis departmanında görev yapan Bishop böylece vampirlerin karıştığı olayları örtbas edebilmektedir.

Being Human yayın hayatına başladğı ilk bölümünde Syfy için oldukça iyi reyting oranları yakalamıştı. Yayınlandığı saatte (9.00PM) toplam 2 milyon izleyici tarafından takip edilen (1.6 HH reyting ve 1.961 milyon izleyici) ilk bölüm Syfy'nin kış dönemi dizileri arasında 2005'den bu yana en çok izlenen bölümü olmuştu. 18-49 yaş aralığında 1.005 milyon izleyici çeken dizide bu rakamların % 58'ini de bayan izleyicilerin oluşturması yine kanal adına oldukça önemli bir başarı idi.

Being Human'ın yayınlandığı son bölüme kadar olan genel ortalamalarına bakacak olursak; dizi 17 Ocak'ta ekranlara geldiği ilk günden bu yana 1.8 milyon ortalama izleyici tarafından takip edilerek kanalın son altı yıldaki kış dönemi dizileri kategorisinde en iyi rakamlarını tutturmuş durumda. Bunun yanında ilk bölümlerdeki toplam izleyicilerin 53%'ünü kadınların oluşturması kanalın bu alandaki en iyi ortalamasını oluşturmuş durumda. İlk dokuz haftaın toplamında ise dizinin tekrar yayınları dahil olmak üzere farklı kanallardan toplam 19.1 milyon izleyici diziyi takip etmiş.


Kaynak:http://tinyurl.com/4zrfylm
10 yıl
Fantastik polisiye dizi: Grimm


NBC'nin yakın bir zamanda çekimlerine başlayacağı fantastik bir polis draması.

Dizi, Grimm's Fairy Tales karakterlerinden ilham alınarak geliştirilecek karakterlerin yer alacağı bir dünyada geçecek karanlık fakat fantastik polisiye bir olacak. Dizinin yaratıcıları ise Jim Kouf ("Angel") ve David Greenwalt ("Buffy the Vampire Slayer") olurken Sean Hayes ile Todd Milliner yapımcı kadrosunda yer alan diğer isimler.

Dizide bir dedektif normal görünümlü bazı insanları birer canavar, yaratık olarak görmeye başlıyor. Ve farkederki bazı özel güçleriyle insanların aslında ne olduklarını görebilmektedir. Ve kendisindeki bu yetenekle görevinin insanları bu varlıklardan korumak olduğunu keşfeder.

.............................

'Grimm'e dönecek olursak; dizinin pilot bölüm yönetmenliğini yapacak isim ise Marc Buckland olacak.

'Grimm'in oyuncu kadrosu ise yavaş yavaş şekilleniyor. Diziye katılan ilk isim yukarıda bahsettiğimiz normal görünümlü bazı insanları birer canavar, yaratık olarak görmeye başlayan özel yeteneklere sahip dedektifi canlandıracak olan David Giontoli. 31 yaşındaki aktörün canlandıracağı karakterin dizideki ismi ise 'Nick Burckhardt' olacak. Giontoli'nin önceki işlerine bakarsak; The CW'nin kısa ömürlü komedi dizisi Priveleged'in dışında Private Practice, Hot in Cleveland ve Grey's Anatomy gibi dizilerde kısa rollerle yer aldığını görmekteyiz.

.............
Diziye katılan diğer isim ise Silas Weir Mitchell oldu. Özellikle Prison Break dizisinden Haywire karakterini canlandırmasıyla hatırlayacağımız isim My Name is Earl, Burn Notice, 24 gibi dizilerin yanısıra Halloween II'nin de kadrosunda yer almıştı. Dizide oynayacağı karakter ise 'Eddie Monroe'. Eddie Monroe değişim geçirmiş büyük kötü bir kurt. Ancak öldürücü iç güdülerini evcilleştirmeyi ve yumuşatmayı başarmış. Ve işe Nick'e yardım etmekle başlıyor.
......................


Alıntı:http://derinkirmizi.blogspot.com/2011/02/nbcden-yeni-bir-fantastik-polisiye-dizi.html
10 yıl
Insidious (2011)
Yönetmen: James Wan
Senaryo: Leigh Whannel
Tür: Korku
Gösterim Tarihi: 01 Nisan 2011
Yapımcı: Jason Blum, Steven Schneider, Oren Peli
Oyuncu Kadrosu: Rose Byrne, Patrick Wilson, Barbara Hershey, Angus Sampson, Ty Simpkins, Andrew Astor, J.LaRose, Ruben Pla, Lin Shaye

Filmin Konusu: Josh (Patrick Wilson) ve Renai (Rose Byrne) üç çocuklarıyla beraber eski bir eve taşınmış ve mutlu bir aile yaşamı sürdürmektedirler. Kaza sonucu küçük çocukları komaya girene kadar.. Ancak bundan sonra olaylar başlar.. John ve Renai oğullarını açıklanamayan esrarengiz ve doğaüstü olaylardan, 'öteki'nden kurtarmak zorundadır.. Alıntı

Saw ve Paranormal Activity yapımcılarından olması film için meraklandırdı beni
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.