Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
14 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
120 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
M1 Air Bazı sorular, sorunlar

Merhabalar 1 hafta önce pozitif üzerinden satın aldım. Her şey harika ama bazı sorularım var.


1. Sanırım bu trackpad'e tıklama olayına force touch deniyor. Tıklama yapıp bırakınca sanki bazen elini bıraktığımdaki klik sesi 20 30 milisaniye sonra geliyor. Bu tutup sürükleme yaparken daha çok hissediliyor. Sanki ses motoru biraz gecikme var gibi çalışıyor. Bunun sebebi nedir? İnternette araştırıp bazı ayarlamalar yaptım biraz daha iyi oldu ama hala hissediyorum. İlk macbook deneyimim.


2. Hoparlör sesi gayet iyi ancak ses sanki biraz nasıl diyeyim, hapis olmuş gibi çıkıyor. Sanırım bu air'larda böyle ama yine de sormak istedim.


3. Son sorum ise, big sur 11.4 üzerinde re-install işlemi gerçekleştirdim işletim sistemine. Ancak bu işlemden sonra safari scroll'ları ve touch pad'in sağından çekerek aldığımız bildirimleri göstermek için sağdan kayarak açılan bölüm kasılarak açılıyor. Sebebi ne olabilir?Teşekkürler.

2 yıl
Taşınabilir Monitor

Merhabalar, yakında 2000 bin lira civarına bir taşınabilir monitor alacağım macbook'umun yanına.


https://www.trendyol.com/hzl/tasinabilir-ultra-ince-4k-monitor-p-100254359?boutiqueId=561498&merchantId=207500&filterOverPriceListings=false


Bu ürün çok cazip geldi ancak ürün hakkında çok çok az görsel var. Alan deneyen eden var mı acaba hiç?


Teşekkürler.

2 yıl
Telefon numarası değişimi...

Merhabalar, forum üzerinde ikinci el satış konusu açacaktım lakin açamıyorum çünkü telefonumu eski nişanlımın üzerine olmak üzere düzenlemiştim.


Tahmin edebileceğiniz üzere artık bırakın görüşmeyi, kendisi başka biriyle nişanlandı hatta bu ay evleniyor. Bu sebeple kendisine ulaşmam ve


"hey 6 senelik eski sevgilim, senin ben .... 6 seneden sonra nasıl 6 ayda evleniyosun, neyse neyse; forum dh'de ikinci el konusu açacağım sana gelen sms'i söylesene, müstakbel kocanla da başarılar."


diyemeyeceğime göre; ne yapabilirim?


Çünkü profil düzenleme bölümünde telefon değişimi için bir düzenleme görünmüyor...


Teşekkürler.

2 yıl
bilgisayarımın 2. el ederi?

Selamlar, 1 sene önce topladığım kasamın şu anki 2. el ederini merak ediyorum.


Sistem parçaları:


1 x AMD Ryzen 5 1600 12nm Soket AM4 İşlemci

1 x Gigabyte B450M S2H Soket AM4 DDR4 mATX Gaming Anakart

2 x Team T-Force Vulcan Z 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Kırmızı Gaming Ram

1 x Asus Phoenix GeForce GTX 1650 Super 4GB GDDR6 Gaming Ekran Kartı

1 x James Donkey JD240 LE 240GB SSD Disk

1 x GamePower Aether 500W +80 Dahili PSU'lu 1x120mm ARGB Fan ARGB LED Gaming Mid ATX Kasa


Ek olarak 1 senelik:


https://www.amazon.com.tr/%C4%B0iyama-GB2560HSU-B1-Oyuncu-Monit%C3%B6r%C3%BC-Siyah/dp/B07CZ7RJXJ/ref=sr_1_1?dchild=1&qid=1619959801&refinements=p_4%3Aiiyama&s=computers&sr=1-1&th=1


Monitor de var elimde.


Monitor ve kasa ayrı ayrı 2. el ederi şu an nedir?


Teşekkürler.

2 yıl
Aşamıyorum

6 senelik ilişkimin ardından ilişkim aldatılarak sona erdi. Aradan 8 ay geçti. O benim ondan ayrılmamdan 1-2 ay sonra birisini buldu ve bu yaz evleniyor. Ancak 8 ay geçmesine rağmen başka kadınlarla beraber olamıyorum. Sanki birisiyle beraber olurken onu aldatıyorum gibi hissediyorum. Geçen gece yine aynısı oldu. Bir kız arkadaşım akşam bize geldi, sohbet alkol vs. Ancak olay sevişme raddesine gelince ne konsantre olabiliyorum ne de istekli olabiliyorum. Sanki hala onu arıyorum. 3. oldu bu son 8 ayda. Hala başka bir kadına dokunamıyorum. Ama aklım almıyor, o nasıl bunu yapabiliyor diye.


Bazı insanlar gerçekten midesizler.

3 yıl
kondansatör boyut farklılığı
Selamlar,

monitorum 40dk kadar geç açılmaya başladı. ben de besleme devresindeki kondansatörlerden şüphelendiğim için değiştirmek için içini açtım.
Ancak, yuvarlak içine aldığım bu 2 kondansatörü kesinlikle internette bir yerde bulamıyorum (uzunluk olarak)
Değeri 47uF ve 450V.


Bu değerdeki ufak kondansatörlerden taksam yerine olur mu acaba? Ya da nereden bulabilirim bunlardan?


Teşekkürler!
3 yıl
yarın kargom geliyor, alırken nelere dikkat etmeliyim?
Biraz araştırdım ancak herkes farklı bir şey yazıyor. İncehesap üzerinden hazır sistem satın aldım. Yarın geliyor. Kargo firmalarının durumu belli, üstüne atıp kaçıyorlar kargoyu.

1) Müşteri olarak sorumluluğum sadece gelecek kasa ve monitorun kutusunun teslim alırken hasarsız olduğunun doğrulanması mı?
2) Kasayı ve monitoru kargocunun önünde kutusundan çıkarıp, göz ucu bakıp; hasar varsa tutanak mı tutturmalıyım? (Bu işlemi teslim aldım imzası aldıktan önce mi, sonra mı yapmam gerekiyor?
3) Ülkemizde kargoların durumu belli. Benim gelen kargolarımın %90'ında imza bile almıyorlar. Eğer ki beni dinlemeyen bir kargocuya denk gelirsem ve kutular hasarsız ise; teslim aldıktan sonra kutu açılımını video'ya almam; ileride doğacak bir işlem için kanıt olarak sunulabilir mi?

Teşekkürler.
4 yıl
Sigarayı bırakıp, E-Sigaraya geçişimin 3. ayında...
Selamlar dostlar,

Yaklaşık 10 senedir günde 2 paket içtiğim sigarayı yaklaşık 3 ay önce bırakma kararı almıştım. Daha önce de pek çok kere karar almıştım fakat sonunu getirememiştim.
Nikotin bandı vs. denemiştim ama fayda etmemişti. Fark ettim ki olay nikotinden ziyade buharlama isteğiydi. Tabiri caizse: Dudak tiryakiliği...

3 ayda hissettiğim farklılıklar;

Sabahları çok daha dinç kalkıyorum.
Yaşadığım şehrin her yeri merdiven ve yokuş. Artık bu yokuşları nefesim tıkanmadan çıkabiliyorum.
Nefesi sonuna kadar içime çekmeye çalışırken önceden acı hissederdim, artık bana mısın demiyor.
Sabahları ağzımda o iğrenç sigara tadıyla kalkmıyorum.
Kendimi çok çok daha enerjik hissediyorum.
Ayda 600 lira sigaraya harcamıyorum, likit masrafım en fazla 100 lira ayda. Senede bir pamuk-tel alıyorum o da 30-40 liraya geliyor senede.
O iğrenç sigara kokusunu (evet, bırakınca sigara kokusu 1. ayın sonunda size zehir gibi geliyor) üstümde taşımıyorum.

E yani evet şimdi, sigarayı bıraktım diyorsun, e-sigara içiyorsun; nasıl bırakmak bu? Diyenler olacaktır elbette. Ancak başta şunu söyleyeyim, e-sigara bir geçiş süreci olarak görülmeli. Önce 0.6MG nikotin içeren likit ile başlıyorsun, 1.5 - 2 ayın sonunda bunu 0.3MG'ye indiriyorsun. Kendin belirlediğin bir zaman sonra 0.1MG'ye en sonunda da 0MG'ye indiriyorsun. Ben şuanda 0.3MG'ye düşürdüm.

Çevremde çok fazla insan başlarda söylendiler,

"Yaa herkes bırakıcam diye başlıyor sonra hem sigara hem bunu içiyorlar, hiç alma."
"Kanka o daha zararlı diyorlar, haberin olsun."
"Ciğerlerde su topluyormuş dikkat et."

Gerekli araştırmaları yaptığınızda, yapılan araştırmalarda normal sigaradan %97 oranında çok çok daha az zararlı olduğunu göreceksinizdir.

Sigarayı bırakmak isteyenlere çok çok iyi bir yol olabilir diye düşünüyorum. Ben 3 ay önce kararımı verdim ve başta cihaz, likit, pamuk, tel vs. biraz harcamamı yaptım. Ama 3 aydır içmediğim sigaradan kârım: 1800 TL...
5 yıl
Yeni mezun mühendisin maaşının 350-500 Dolar olması...
Emmisinin oğlu 6 bin liradan işe başlayanlar bir şey yazmasınlar lütfen. Şu an yeni mezun bir mühendis en iyi ihtimalle 2500-3500 arası iş bulabiliyor.

Sen mühendisini 300 400 dolarla işe başlatan bir ülkesin. Bu ülke neden mühendis versin, hadi verdi mühendisi nasıl etkin çalışsın?
5 yıl
27 Haziran Kemal Kılıçdaroğlu Basın Açıklaması
https://www.youtube.com/watch?v=WUMUXH6viwo


"Önümüzdeki seçimlere ciddi bir hazırlıkla gideceğiz."

"Muharrem İnce bizim bir değerimizdir, Tüm ilk başkanlarına talimatımdır, 81 ili gezecekmiş. Onu karşılayacaksınız, halkla buluşturucaksınız ne gerekiyorsa yapacaksınız. Gülerek sevineren ve heyecan içinde yolcu edeceksiniz."

sözlerini kullandığı konuşmadır. Havuz medyasının " K.K., İnce'yi böyle harcadı! " başlıklarından sonra yapılan bir adım gibi duruyor. Ayrıca, il başkanlarına böyle bir talimat vermesini ben çok etik ve samimi bulmadım.

" İnce'yi üzmeyelim, yedirip içirelim bir süre daha! " gibi bir açıklama gibi geldi bana.

Kemal Kılıçdaroğlunu severim. Dürüst, saygılı, sakin ve ağır başlı birisidir. CHP'nin içinde bulunması gereken bir kişidir. Ancak, genel başkan olarak bulunmaması gerektiğini düşünüyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, çok iyi birisiniz ama artık olmadı. Bunu kabul etmeniz gerek.

Hatta ve hatta ben CHP adı altında artık Türkiye'de bir başarının imkansız olduğunu düşünüyorum. Bunda yapılan yanlış söylemler ve politikalar dahil. %52'lik kesmin kafasına CHP-PKK algısı haksızca yerleştirildi...

Ha, AKP'nin yanlış söylemleri ne olacak? İşte orası zaten garip. Bunlardı PKK ile sarılıp, öpüşüp resim çekenler. Ama sütten çıkmış ak kaşık gibi CHP-PKK lafını ağızlarından indirmiyorlar...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle