Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
01 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
775 (Bu ay: 106)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
Seçim işleri sizce Japonlara ihale edilmeli mi?

Ben bunu ciddi ciddi düşünüyorum artık.

Dünyadaki en onurlu millet bu Japonlar.

Yıllar önce tek 1 can kaybı bile yokken Osmangazi köprüsünün inşa aşamasında halatı koptu diye gururuna yediremeyip Belgrad ormanında harakiri yapan japon mühendis geldi aklıma.


Her seçimde " oylar çalındı, ıslak imza , sisteme girilmedi, sandıklara sahip çıkın" vs. zırvalarından artık gına geldi.

Ayıp lan.

Tüm ülke hırsızlıktan zan altında.

Bu düzelmez de.


Bence en iyisi biz bu seçim işlerini komple japonlara verelim.

Şaka falan değil.

Oy sayımına kadar her işi bu adamlar organize etsin. Ysk başkanı yerine de bu organizasyonun başındaki adam sonucu açıklasın ve bu geçerli olsun.

Biz beceremiyoruz, kabul edin.

Ahlak kavramı yok bizim millette.

2 hafta
TBMM Cumhur'dayken KK Cb olmamalı

Cumhur ittifakı mecliste yine çoğunluktayken KK'nın cumhurbaşkanı olması ülkeyi krize sokar.

En kötü istikrar, istikrarsızlıktan iyidir.


Not: Hayatımda AKP'ye veya RTE'ye oy vermedim.

O koltuğa kim oturursa otursun, hangi parti olursa olsun ''4-5 yılda cebime ne atabilirim, hangi yakınlarıma makam verebilirim''i düşünür. Bunun A partisi B partisi yok.

Ha bence Millet ittifakı başa gelse en azından şu anki kamudaki liyakat olayı kat kat daha iyi olurdu, buna adım gibi eminim anca dediğim gibi TBMM Cumhur'dayken Millet ittifakının CB'de olması ülkeyi sadece krize götürür..


Bana kalırsa ülke imparatorlukla- krallıkla- padişahlıkla artık ne diyorsanız onunla yönetilsin, seçim meçim olmasın, şaka yapmıyorum.

Demokrasi bizim gibi bir topluma uygun değil, 3 gömlek fazla..

4 hafta
Vergi çıkmayan Amazon USA satıcıları

Bazen denk geliyorum bunlara, sadece shipping çıkıyor o da nedense düşük geliyor ve içime kurt düşüyor. mesela 1 çocuk ayakkabısına $15 civarı kargo çıkıyor, son ekranda ise dediğim gibi tax falan gözükmüyor. Bunlar TR'ye gelince nasıl vergisini ödeyeceğiz?

Veya kapımıza direkt vergisiz mi gelecek?

geçen ay
Amazon USA'dan minimum maliyetle ürün getirmek

Var mı taktik arkadaşlar?

Ürünlere bakıyorsun fiyat ve çeşitlilik TR'ye göre çok iyi ama kargo ve gümrük vergisi vs derken astarı yüzünden pahalıya geliyor.

En azından TR'ye kargonun ücretsiz veya düşük olduğu bir taktik :)


Not: dikkatimi çekti, gümrük vergisi hesaplanırken kargonun da dahil edildiği fiyat baz alınıyor. Bu yasal mı? Faturadaki ürün fiyatı esas olması gerekmiyor mu?

geçen ay
Kamu İşçi maaşları Memura tur bindirdi

Çoğu kamu kurumundaki kalifiyesi en düşük işçilerin -yani temzilikçi-güvenlik vs- ikramiye + cart curt ile aylık gelirleri memurların ortalama 1.5 katı oldu.

Pozisyona göre 1.2 kat olan da var, 1.8 kat olan da var. Ama ortalama gerçekten 1.5 kat.

KPSS'nin, hatta üni diplomasının çöp olduğu dönemdeyiz.


Forum.memurlar.net'te; sistemde lisans diploması göründüğü için lise mezunu bir işçi kadrosuna başvuramadığından lisans diplomasının nasıl iptal edileceğini soran memurlar var...Kamu İşçi maaşları Memura tur bindirdi
2 ay
YSK'ya güvenmiyorsanız neden oy kullanıyorsunuz?

Bu da garip bir anlayış.

Ortada -özellikle 15 temmuzdan sonra- yargıyı komple ele geçirmiş bir iktidar var ve dolayısıyla tüm üyeleri dolaylı şekilde mevcut iktidar tarafından seçilmiş bir YSK varken bu YSK'nın seçim gecesi deklare edeceği sayılara inanma motivasyonunu insanlar nereden alıyor, geeçekten merak ediyorum.


Ben şahsi düşüncemi söyleyeyim, YSK millet ittifakının kazanacağını deklare etse bile bu mevcut iktidarın isteği neticesinde olacaktır bu.


Ortada öyle kocaman bir ekonomik enkaz var ki, bu enkazı devralacak yeni iktidarın 1 yıl bile iktidarda kalacağını düşünmek polyannacılık.


Ekonomimiz gelecek yıllarımızdaki gelirimizden sübvanseli halde bile bu haldeyken hele. Etin kilosu 400-500 civarı , peynir 200-250 tl civarı.


Siz sanıyor musunuz ki seçim sonrası bu fiyatlar böyle kalacak? Başa kim gelirse gelsin fiyatların sabit kalacağını düşünmek garip.

2 ay
Dolar 18, Et:60tl ____ Dolar 19, Et: 450 TL

2021 sonu-2022 başı gibi dolar 18 tl civarındayken etin kilosu ort 60 tl civarındaydı.Dolar o günden beri sadece %5 arttı ama et %700 arttı.

2 ay
Fakir ve fasfakirler neden AKP'ye oy verecek?

Bu demokrasi-eşit oy vs denilen naneler gerçekten bu ülkeyi yıkmak üzerine kurulmuş sistemler.


Atatürk de zaten milletin o dönem neye meyilli olduğunu, ülkenin afganistan-bangladeş karışımı bir hale sokulacağını bildiğinden, ülkeye demokrasi getirmesine rağmen 15 yıl- yani ölene kadar- ülkede çok partili seçim yaptırmamış.


Zaten yakın tarihi biraz bilenler, bu ülkenin çöküş sürecinin, çok partili seçimlerle beraber başladığını da iyi bilir.

Ne zaman ki ABD kanatları altına girdik, hiç gün yüzü görmedik arkadaş.

Hep yobaz-faşist-kafatasçı tipler türedi de türedi ülkede.


Bunun salt okul eğitimi ile de alakası yok,

Tonla sözde mürekkep yalamış kişiler de bu guruplardan..


Şu 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk kez memurlar bile barınma sorunu çekiyor,

ortalama ev kiraları asgari ücretin %20 fazlası olmuş

Peynir artık lüks tüketime girmiş,

İnsanlar şu özellikle son 3 yılda - bırak birikimi- temel ihtiyaçlarının %50'sini bile doğru düzgün karşılayamıyorken hala bu düzenin devam etmesi için hangi motivasyonla AKP'ye oy verecek aklım almıyor.

-ki seçim öncesinden dolayı ekonomi sübvanse edilmesine rağmen -yani 10 yıl sonraki vergilerimiz ödünç alınarak- bu fakirlikleri ülkece yaşıyoruz.


Bu kişilerin oy hakkı benim kaderimi belirleyecek..

İstemiyorum arkadaş ben seçim meçim.


Bizim insanımıza zerre güvenmiyorum.

Ne CHP ne AKP ne diğerleri...


Bizden başa gelecek adam dürüst bile olsa çevresinde ülkeyi soyup soğana çevirecek akbabalar, kurumları torpille liyakatsiz tiplerle dolduracak çakallar her zaman olacaktır.


En az bi 30 yıl böyle onurlu ve disiplinli kişiler tarafından yönetilirsek yeni nesil ile beraber ancak düzelebiliriz. Sorun şu ki; o koltuğa oturacak dürüst ekip nerede ve kimler?

3 ay
silin

silin

3 ay
AKP gidince hakim ve savcıları ne olacak?

Bildiğiniz gibi özellikle 15 temmuzdan sonra 1 gecede 5000'e yakın hakim savcı terörist ilan edilip paketlendi, bazısı kaçtı vs. yerlerine AKP kadrosundan-yakınından kişiler yerleştirildi.


Özellikle bu hakim savcıları sonuçta direkt AKP iktidarı seçti, yani bunlar da kendilerini seçenlere, bu makamlara getirenlere ihanet etmezler diye düşünüyorum.


Bu yüzden CHP başa gelir gelmez CHP ve yandaşlarına karşı aynı 17-25 aralık operasyonu gibi operasyonlar-gözaltılar yapılıp ülkenin kaosa sokulma ihtimalini düşünüyorum..


Eğer CHP de anında yargıda bir likayat temizliği yapmazsa olacakları düşünmek bile istemiyorum.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle