Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
06 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
92 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Güvenlik Kamerasında Batarya ikonu neden çıkar?
Selam, arkadaşlar binaya güvenlik kamerası sistemi taktık. 5 kameralı. 8 kanallı ahd sistem. Gece görüşüne geçtiği zaman bazı kameralarda batarya simgesi çıkıyor, bunun nedeni nedir ?

Bir de yatay çizgiler oluşuyor bazen. Bu neden olabilir ? Şimdiden teşekkürler.
geçen yıl
Bu nedir ?
Arkadaşlar sokağa en son fiber saha dolapları gelmişti. Şimdi de yan binanın duvarına bu kutudan taktılar. Her binaya da beyaz kablodan birer tane uzattılar? Tüm bunlar ne anlama geliyor?
2 yıl
Türk Telekom Başvuru İptale Düşüyor- Türknet İptal olmadı Lütfen Bakabilir misiniz?
Merhaba arkadaşlar 4 yıldır türknet kullanıyordum. Son olaylardan sonra iss değiştirmeye karar verdim. bölgeme vdsl geldi. (dolaplara fiber). millenicoma geçmeye çalıştım altyapı göremediler. Diğerleri de hakeza.

Sonra türk telekom yazlık internete başvuru yaptım ama 2 sefer başvuru iptal oluyor. Altyapı sorgulamada vdsl uygun ama değer 0 görünüyor. Bu ne demek oluyor? başvurularım neden iptal oluyor?

Benim yorumum şu şekilde. Türknet benim portu YAPA'ya geçirdi. dolayısıyla adsl altyapısında. türk telekomun yeni getirdiği fiber dolaplarda değil yani portum, türknette olduğum için de telekom benim portumu fiber dolaba taşımadı. dolayısıyla vdsl altyapı diğer isslerin isteminde görünmüyor. ve telekomun kendi sorgulama ekranında da vdsl var ama 0 yazmasının nedeni bu olabilir mi?

1 aydır uğraşıyorum şu internet konusuyla lütfen anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

bir de ben geçen hafta türknete iptal faksını gönderdim. mesaj geldi iptal edildi diye. telefon aramaya kapandı ama hala internet var. nasıl oluyor bu?
2 yıl
TÜRKNET'E ELVEDA...
4 yıllık ilişkimizin sonuna geldik. An itibariyle türknet iptal faksımı çekmiş bulunuyorum. Türktelekom vdsl'e geçtim 100 mbit pakete. 3 ay sonra da inşallah aboneliğimi millenicom'a taşıyacağım.
Elveda Türknet.
Elveda Düşük hızlar.
Elveda bakır kablolar...

ve Elveda papağan gibi nakarat eden müşteri hizmetleri.

En önemlisi Güle Güle YAPA...
2 yıl
TÜRKTELEKOM ALTYAPI BİLGİSİ GÜNCELLEMİYOR
Merhaba arkadaşlar. sokağıma kadar fiber internet geldi. saha dolapları yeni. türknet kullanıyordum ama değiştirmek için müracaat ettiğimde türk telekom harici diğer iss ler adsl altyapısı görüyorlar. sadece türk telekom 35 ve üzeri hız verebiliyor. millenicom a geçmeyi düşünüyorum ama onlar da sistemde 16 ya kadar desteklediğini gördükleri için 16 lık paketten adsl üyeliği açabiliyorlar.

bugün bayrampaşa bölge müdürlüğüne gittim. üst katta yetkili kişilerle görüştüm konuyu anlattım ama bir çözüm bulamadık. bu konuda ne yapılabilir?
2 yıl
millenicom Türktelekom altyapısını göremiyor- Fiber var ama adsl var diyor
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda mahalleme türktelekom fiber altyapı getirdi. Hani şu sokak başlarındaki dolaplara kadar. Kurulumu yapan teknik elemanalara sordum. en az 50 mbit olmak üzere 100 e yakın hız alabilirsiniz diyorlar. Ben de bundan yola çıkarak turknetten millencoma geçmeye çalışıyorum ama millenicom dan arkadaşlarla telefonda konuştuğumda adres bilgisini verince sizin altyapınız 16 mbit destekliyor diyorlar. istediğim paketten açılışı yapamayacaklarını söylüyorlar.

Bu konuda ne yapabiliriz. Lütfen bilgisini olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
2 yıl
Bölgemde fiber olmasına rağmen millenicom ADSL var diyor
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda mahalleme türktelekom fiber altyapı getirdi. Hani şu sokak başlarındaki dolaplara kadar. Kurulumu yapan teknik elemanalara sordum. en az 50 mbit olmak üzere 100 e yakın hız alabilirsiniz diyorlar. Ben de bundan yola çıkarak turknetten millencoma geçmeye çalışıyorum ama millenicom dan arkadaşlarla telefonda konuştuğumda adres bilgisini verince sizin altyapınız 16 mbit destekliyor diyorlar. istediğim paketten açılışı yapamayacaklarını söylüyorlar.

Bu konuda ne yapabiliriz.
2 yıl
Türk Telekom Saha Dolabına Fiber Geldi
Merhaba arkadaşlar bizim mahallede bir süredir altyapı çalışması yapılıyordu. Sokak başlarına saha dolapları konuldu. Şimdi de içlerindeki cihaz ve kablo bağlantıları falan yapılıyor. Çalışanlara sordum fiber hat döşenmiş.

Bugün öğrendiğim bilgiye göre de fiber hat o dolaplara kadar geliyormuş yani eve kadar değil. Dedim nasıl olacak fiber kullanmak için ne yapmak gerek? Bina olarak müracaat edin dedi.

Ben turknet kullanıyorum.

Öğrenmek istediklerim;

1) Mevcut durumda kullandığım hızda bir değişiklik olur mu? ( Mevcut 12-16 arası)
2) 100 bmitlerde hız almak için ne yapmak gerek?
3) eve kadar fiber bağlantısı nasıl çekilir?
4) telekom binaya fiber getirmeye yanaşmazsa ne yapılabilir?
2 yıl
Turknet her zamanki gibi Oyalama Taktiklerine Devam Ediyor
Malum burada turknet yetkilisi bir hesap var. Açılan başlıklara ve yazılan yorumlara müdahil olup sözümona "çözüm" getirmeye çalışıyor. bi kaç gün önce bir sorunu yazdım. gsm numaramı özel mesaj olarak yollamamı istedi bakmak için. Gönderdim. 4 yıldır turknet abonesiyim ama 100 mbit'in yanından bile geçmiyor aldığım hız. 12 mbit allah aratmasın.

Neyse verdiği cevap, HATTININIZ VDSL DESTEKLİYOR, VDSL HIZLARINI ALABİLİRSİNİZ.

devamında dedim ki peki nasıl alacağım? ne yapmam gerekiyor? paket mi değiştireceğim? vdsl hızı kaç?

yanıt yok. bi kaç sefer yolladım mesaj, sonra ikinci mesajı bölgenizde ADSL var, 16 mbit alabilirsiniz. Ne oldu da önce vdsl olan hat sonra adsl' e döndü?

Ve neden turknet altyapı sorgulama ekranında adresime 50 mbit verilebileceği yazıyor?

5 yıl
Frekans ayarlı ışık jeneratörü
arkadaşlar istenilen frekansta ışık üretecek bi alet lazım. led, lazer farketmez. örneğin ben 1000 hertz e ayarladığımda saniyede 1000 kez yanıp sönecek? nasıl yaparız?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle