Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
01 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme (?)
624 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Splitter (Ayırıcı) Arası Farklar

Hepimizin bir dönem ya da hâlâ aktif olarak kullandığı ufak kibrit kutusu boyutundaki ayırıcıların içinde ne olduğunu gösteren bir konu olmadığı için böyle bir konu açmaya karar verdim.


Yıllar yılı kullandığım, arıza verdikçe 1 liraya da aldığım, 10 liraya da aldığım ya da modem içlerinde gelen çeşitli markalarda splitter birikti elimde. İşin doğrusu bozulanları bile atmamışım, hatta temizlik sırasında depoda bir kutuyu açmamla yıllarca birikmiş sıfır, poşetinde splitter stoğum olduğunu fark etmem bir oldu.


2013 yılında VDSL2 gelince çok sıkıntısını çekmiştim. Çok fazla bağlantı problemi yaşamıştım. Üstelik bir kablolu bir de telsiz telefonla aynı hattı paylaşıyorum. Her arıza kaydıma otomatik cevap verdiklerini anlayana kadar MH splitter dedikçe almıştım.


2013 yılında Airtes modem alana kadar da gitmişti olay. Modemi yeniledim ve yeni modemin içinden de splitter çıktı. Ben de denedim ve 2 tanesi çalıştı 2 tanesi çalışmadı. Hepsinin içini açıp bakmak istedim. Zira herkes markasının önemli olmadığını söylüyordu. 2013 yılından beri Airtes ve Agcom markalarını kullanıyorum, bir sorun yaşamadım 8 senedir.


Belki konu hakkında bir şeyler öğrenmek isteyen olur, bir zamanlar benim yaşadığımı, bir çok insanın yaşadığı ayırıcı sıkıntısını yaşayanlar olur, telefonların birinde parazit, hatta kopma, gecikme, telefon kullanılınca sıkıntılar çıkarması gibi bir sürü sorunun temel kaynağı bu ufacık kibrit kutusu kadar şey.


Aşağıya her birini koyuyorum. Bozuk olan 2 tanesinin de soğuk lehimden bozulduğunu gözlemledim büyüteç ile bakarak. Lehim tazeledim ve hepsi çalışır hale geldi. Özellikle Agcom ve Airtes yazılı kutulardan çıkan devreler gayet kaliteli ve çifter damla kondansatör kullanmış oldukları ortada. Devre kartları bile kaliteli, elinize alınca oksitlenmeye karşı korumalı lehimlere sahip olduğunu görüyorsunuz. Diğer iki ayırıcı maalesef o kadar adiydi ki onları çalışmalarına rağmen çöpe attım. 800 liralık modeme hiçbir koruması olmayan splitter takıyoruz apaçık ortada. Her şeyin olduğu gibi ayırıcının da iyisi var.


Splitter (Ayırıcı) Arası Farklar
Splitter (Ayırıcı) Arası Farklar
Splitter (Ayırıcı) Arası Farklar
Splitter (Ayırıcı) Arası Farklar
5 yıl
Ekran Kartı Soğutucu Vidası
Arkadaşlar aşağıda fotoğrafta gördüğünüz vida ve somun ikilisinden 4 tane lazım. Nereden bulabiliriz bunları? Bir adları var mı bildiğiniz? Küçücük şeyler yüzünden uğraşıyoruz evet ama bilgisayarcıya gittim caddedeki ne olduğunu bile anlamadı, sonra da bulamazsın asla dedi.

İlla bunu bulabileceğimiz bir yer vardır değil mi? Yardımlarınızı bekliyorum.
6 yıl
Geçici süre davetiye dağıtımı durmuştur.
Arkadaşlar Bittürk davetiyesi paylaşıyorum. Bolca davetiyemiz mevcut.
Lakin 2. hesap için isteyenler boşuna girmesin. Benim davet ettiklerim aktif kullanıcı değil ise ban atarım. Boşuna milletin hakkını yemeyin. Adam gibi ilk üyelik için davetiye arayan varsa pm ile posta adresini versin. Konuya kaldı mı, var mı, bize de yolla demenize gerek yok. Zaten davetiye bitince konu kapanır.
Ayrıca Türktorrent davetiyesi arıyorum. 1 adet davetiye gönderebilecek olan pm ile ulaşsın.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle