Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Onbaşı
01 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 ay
Çiftçi Belgesi ile seyahat izni

17 günlük sokağa çıkma yasağı ve tam kapanma sürecinde gerçekten ihtiyacı olan çiftçiler ve bilgisi olmayanlar için paylaşmak istedim. Çiftçiler bildiğiniz gibi sokağa çıkma yasağından muaf ve şehirler arası seyahat izni alabilmeniz mümkün . Tek yapmanız gereken ziraat odasına kayıt olmak veya kayıtlı iseniz Çiftçi belgesi çıkarmak. Ziraat odası kayıt ücretleri 57 lira'dan başlıyor dönüme göre artıyor zaten kaydınız varsa ayrıca bir ücret ödemiyorsunuz. Kiralık arazi ile ziraat odasına kayıt mümkün. Arazi kirasını muhtara onaylatıyorsunuz yani Noter vs gerekmiyor. Geçen yıllarda ÇKS ve Çiftçi Belgesi amacı dışında çok fazla kullanıldığından bu dönemde uyduruk belgelere çok dikkat ediyorlar, lütfen suistimal etmeyin.Tam kapanma gerçekleşmeden bilgi vereyim dedim. Sağlıklı günler.


Çiftçi Belgesi için gerekenler:

https://ziraatodasi.gen.tr/ziraat-odasi-rehber/oda-uyelik-islemleri/ciftci-belgesi-almak-icin-gerekenler/


Bu da yazısı

https://ziraatodasi.gen.tr/haberler/ciftci-izin-belgesi/

6 ay
Dekoratif Epoksi Zemin Kaplama

Kaynak site adresi : https://www.ezinsaat.com


Konu : Epoksi Zemin Kaplaması


Epoksi zemin kaplama uygulaması son yıllarda en çok tercih edilen endüstriyel üründür. Epoksi aslında reçine il sertleştiriciden oluşan ve kimyasal reaksiyon sonucunda sert ve pürüzsüz bir yapı alan özel bir malzemedir. Kuruyup sertleştiği zaman sağlam bir film tabakası oluşturarak sıvı geçirmeme ve izolasyon özelliği gösterir. Yüksek mukavemetli bir malzeme olduğundan yüksek yaya trafiği olan veya taşıtlar tarafından kullanılan alanlarda güvenle uygulanmakta ve uzun yıllar niteliğini bozmadan koruyabilmektedir. Zemin ile yüksek tutarlılıkta yapışma özelliği olduğundan aşınma meyilli olan küçük partikül yapılı yüzeylerde de güvenle tercih edilebilir.


Fotoğraf: dekoratif epoksi zemin kaplaması örneği

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4b/0d/78/4b0d78db3aca0e31bc770e2cafc2348b.jpg&t=0&width=480&text=1

Özellikle evlerde kullanılan epoksi zemin kaplaması alışıldık seramik (fayans) kaplamaya göre çok daha düşük işçilik gereksinimi ve zamanla uygulanabilmektedir. Banyo ve WC gibi zeminlerde yapılan epoksi kaplaması istenirse mermer görünümlü, uzay desenli veya istenilen 3 boyutlu uygulamalar yapılabiliyor. Bu sayede hem su geçirmezlik hem de estetik görünümlü zeminler elde edilebiliyor. 3 boyutlu epoksi uygulaması hakkında daha fazla bilgi için bu sayfaya bakabilirsiniz.


Fotoğraf: 3 boyutlu zemin kaplaması yapılmış oda


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/41/6b/da/416bdaaff9c5f7e2c6cb6605175b7fe6.jpg&t=0&width=480&text=1

Banyo zemin döşemesi için kullanılan epoksi zemin döşemesi örneğini aşağıdaki fotoğraftan görebilirsiniz.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c6/1c/d3/c61cd314bd944119787710e45e1e4f61.jpg&t=0&width=480&text=1
2 yıl
Promosyon Uçak Bileti
THY'den promosyon yurtiçi uçak bileti aldım ancak yurtdışı bağlantılı uçuşa yetişmem mümkün olmadığı için değiştirmek istediğimde hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler. Hatta gidiş- dönüş alınan biletler için gidilmeyecekse bildirilmesi gerekiyormuş yoksa dönüş kendiliğinden iptal oluyormuş.

Bugün bir arkadaşım promosyon biletin açığa alınarak fark ödemek kaydıyla başka blir zamana diliminde kullanılabileceğini söyledi bu konuda bilgisi olan var mı ?
3 yıl
Karel Ms128 robop devreye girmiyor
Karel Ms128 santralimiz var operatör telefondan ses kaydını yapabiliyor ve yaptığımız kaydı dinleyebiliyoruz ancak robot operatör bir türlü devreye girmiyor. 8741 tuşladığında uzun dıt sesi geliyor ama aradığımda devreye girmeden direk operatör telefonu çalmaya başlıyor. Günlerdir uğraşıyorum sorunu bulamadım eskiden ne güzel çalışıyordu. Müşteri hizmetleri son kullanıcı desteği vermiyor ve bu sıradan sorun için servis çağırmak istemiyorum :(
3 yıl
Tuhaf TV CPU Sorunu
Arkadaşımın 5 yıllık 43" LG Smart TV'sinde çözemediğimiz bir sorun var. Televizyon stand-by konumundan açılmıyor. Ancak fön makinesi ile arkadan ısıttığında açıldığını söyledi. Ben de çok büyük ihtimalle besleme ve kondansatör arızası olduğunu tahmin ederek cihazı söktüm. Cihazın besleme kartını da değişmişler ancak sorun çözülmemiş. Tüm kondansatörleri tek tek kalem lehim havyası ile ısıtıp denedim ama işe yaramadı. Cihazın işlemcisini ısıttığımız zaman açıldığını fark ettik. CPU'nun ısıtılması ile TV kendiliğinden açıldığına göre acaba soğuk lehim mi oluştu. Reballimng denilen bir işlem mi yapılması gerekli yosa sadece sıcak hava geçsek düzelir mi ne düşünüyorsunuz ?
5 yıl
Fren Şişmesi Sorunu
Hyundai Accent LX 1.3 benzinli arabam var. Geçenlerde düz bir yerde sakin sakin giderken birden fren pedalı taş gibi oldu ve yol meyilli olmasına rağmen arabanın ilerlemediğini fark ettim. Ön disklerin sıkıştığını anlayınca fren merkezinden bir rekoru gevşetip frenin serbest kalmasını sağladım ve hemen sanayiye gittim. Frenin hava aldığını önemsiz bir şey olduğunu söyledi usta, ve ön tekerlerin havasını alıp aracı teslim etti. Ertesi gün sorun devam edince fren merkezini değiştik, kalpinleri kontrol ettik olmadı, olmadı tamirci tam 3 saat uğraştı ama çözemedi sorunu.

Eve geldikten sonra bazı yerleri kontrol ettim;

1)manifolttan gelen vakum hortumunu kontrol ettim, herhangi bir ezik çatlak yok ve hava kaçırmıyor. Hortumu söktüm içindeki tek yönlü valf sağlam ve vakumlama yapıyor.

2) Westinghouse sağlamlığını denemek için,

a) freni motor çalışmıyorken pompalıyorum 3 adımda şişiyor,
b) frensertleşince motoru çalıştırıyorum kendilinden yumuşama var,
c) pedal sabit konumdayken stop edince sertleşme veya yumuşama olmadan sabit kalıyor.

bu veriler ışığında westinghouse'un sağlam olduğu kanısına vardım.

3) Fren pedalının arkasındaki körüğün fren müşürüne kıt değen pedal nedeniyle pedalı bıraktığımda tam olarak ayrılmadığını düşündüm. Pedalın pimini çıkarıp körük mili ayarını kısalttım bu sayede pedalı bıraktığımda 1 cm kadar boşluk oluşacak şekilde ayarladım. Akşam 2 km mesafeli bir yolculuğum olduğu ve sanki fren pedalı yine sertleşmeye başladı gibime geliyor.
Fren pedalı sertleştiğinde frenin tutmaması gibi bir sorun yok sadece aşırı hassaslaşıyor ve ön diskleri sıkıyor merkezden rekoru gevşetmeden de bırakmıyor. Sizce sorun ne olabilir bir fikri olan var mı?
5 yıl
Arabamı Bozmam Lazım
Saçma gelecek ama kendi arabamı bozmam gerekli. Olay şöyle; biz üç kişi evimizi ile işyerlerimiz (birbirine yakın) 20 km mesafedeki işimize bir arkadaşın Renault Megane aracı ile hergün işe gidiyoruz. Aracın sahibi arkadaşa kişi başı aylık 100 TL ücretle gidip geliyoruz. Buraya kadar herşey güzel ama bir sorun var ki aracın sahibi bazen bizi bırakıp eve gidiyor, paso izin alıyor işe gitmiyor vs. bizim 2 nolu eleman biz ayrılıp kendi aracımızla gidelim dedi.Bir hırsla ayrıldık ve bir hafta birimizin, diğer hafta diğerimizin aracıyla gidiyoruz. Gelin görün ki benim kışlık lastiklerin bitmesi bir yana toz girmesin diye terlikle bindiğim arabam leş olmaya başladı. Ayrıca canım benzinli 1.3 Hyundai Accent'im Allah ne verdiyse yakıyor. Malum benzin 4.5 TL felan. Haliyle bu ayrılık bana bozulan psikolojim hariç aylık iki katından fazlaya patladı. Şimdi bilinçli olarak aracımı bozmam ve Renault sahibi elemandan acı zulüm 100 liraya ulaşım hizmeti almaya dönmeliyim. Oksijen sensörü, hava sensörü fişlerini çektim yolda bıraksın diye aynen devam ediyor araç. Elemanlar araçtan anlıyor. Bu yüzden sinsi plan yapmalıyım.
6 yıl
HP GT62 Ekran Paneli
Merhaba HP GT62 Model bilgisayarımın ekranı youtube'da video izlerken bir anda çizgiler oluşup mavi ekran hatası verdikten sonra karardı. Şimdi harici monitöre bağladığımda görüntü alınıyor. Windows başladıktan sonra atigt.. diye bir mavi ekran hatası verip yeniden başlıyor. Ancak ekran peneline ne yaptıysam görüntü gelmiyor. Led aydınlatmalı ekran olduğu için aydınlama sisteminden kaynaklı olduğunu düşündüm ancak ekrana hiç görüntü gelmiyor bende. İnternette araştırdığım kadarıyla ekran kartı çipinin yeniden reballing yapılması gerekiyormuş ama ekran kartı çipinde sorun olsa harici monitöre görüntü vermemesi gerekmez miydi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
7 yıl
Karel MS128 İç Hat Sürekli Meşgul
Karel MS128 marka telefon santralimiz var ve bir türlü çözemediğim bir sorun mevcut. 111-112-113... hatlar normal çalışırken sadece 124-125-126 numaralı hatları diğer iç hattan arandığında bmeşgul çalıyor, dış hat alamıyor ama sadece diğer iç hatlar bu telefonlardan aranabiliyor. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.
7 yıl
Karel MS128 İç Hat Sürekli Meşgul
Karel MS128 marka telefon santralimiz var ve bir türlü çözemediğim bir sorun mevcut. 111-112-113... hatlar normal çalışırken sadece 124-125-126 numaralı hatları diğer iç hattan arandığında bu numaralar meşgul çalıyor, dış hat alamıyor ama sadece diğer iç hatlar bu telefonlardan aranabiliyor. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.