Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
28 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Sisteme ekleyeceğim parçalar yeterli olur mu?
Herkese iyi günler arkadaşlar, şu anki sistemimde Ekran Kartı, Ram, Monitör, Hard Disk, Kasa, Power mevcuttur.
Değiştireceğim parçalar ise Ana Kart, İşlemci, ekstra SSD alacağım. Bütçem 2000 TL. Benim düşündüğüm parçalar ise şu şekilde:

Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
MSI Z97 GAMING 7 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DP Anakart
Kingston 240GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 555MB / Yazma 510MB)

Sizce bu bütçeye daha iyi bir sistem dizebilir miyim, rendering olayları ile pek uğraşmıyorum ama oyun sistemi kurmak istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler
8 yıl
Ardream Mage Item ve Stat Rehberi
Herkese iyi günler. Ardreamde gördüğüm ve naçizane olarak kendime farklı gelen buildler görüyorum ve bunlar genelde harcanılan paranın hakkını vermiyor; hüsranla sonuçlanıyor. Gelelim 3 farklı mage classının ardreamde ne item takması ve ne kadar, hangi statlara vermesi gerektiğine:

Flame Mage

Flame mage özü gereği diğer classlardan(glacier ve lightning) fazla vurması, bunun için de mp statının yüksek olması gerekir. Maksimum Crystal Set giyilmelidir (maksimum 144 int geriye kalan statların hepsi mp'ye verilmelidir). Crystal'den alt setlerin de giyilmesi söz konusu olabilir ama asla Crimson set giyilmemelidir. Fazladan verilen 16 int az gibi gözükse de zaten 59 Level'daki statlar düşüktür ve 54-51 skilleriniz az damage vuracaktır. Yüzük olarak Flame Ring +3 dual takılmalıdır ya da en az +2 dual. Küpe konusunda ise Agate Earring(mp ve defansı yüksek olduğundan) ya da Warrior Earring(direkt olarak hp verdiği için ve gerekli resistleri olduğundan) takılmalıdır, We-Agate ikilisi de tercih edilebilir. Gelelim staffa: Scorching Staff(+8,+9),Candy Cane(16,26) veya Hell Blood takılmalıdır. Scorching Staff verdiği dd sayesinde gayet kullanışlıdır ve daha az int ister bu sayede yarı paper kıyafet giyebilirsiniz, stafftan gelen DD ve HP bonus da çok yararlı olacaktır; Candy ise gerek tekli, gerek staff damagelerinde Crystal Setle giyilen Scorching'e göre yüksek vurur ama DD ve HP bonusu yoktur tercih size kalmış[Yarı Paper Set giymiş +9 Scorching takmış bir mage, Crystal Set giymiş ve +26 Candy takmış bir mage ile aynı staff ve tekli damageleri vurur]. Wreath Of Erenion nam-ı diğer Woe'yi ise tavsiye etmem; staff atağı düşüktür;42 skillinde az vurur, Woe giydiğinizden dolayı tam performans almak için yarı paper olmanız gerekir(defansınız düşük olur ve staffta DD olmadığından anti taksanız dahi kırılgan olursunuz) ve tekli skiller Crystal Set ile birlikte takılmış Scorching,Candy Cane kadar vurur yani kullanışlı değildir.


Ice Mage

Ice mage, rakibi çıldırtmaya ve tam olarak dondurmasa da ufak ufak dondurmakla deaktif etmeye oynamalıdır. Ice tutma oranının kesinlikle int ile alakası vardır(aynı karakterde sadece statlar oynanarak, aynı enemy'e karşı denenmiştir). Bu yüzden asla Crystal Set altı setler giyilmemelidir; Crimson veya Crystal Set tercih edilmelidir(144 veya 160 int gerisi mp olarak dağıtılmalı).Yüzükler kesinlikle dual Shio Tears +3 olmalıdır. Küpe konusunda, yüksek int ve hp'yi veren Cleric Earring veya defans ve int veren White-silver Earring takılmalıdır(Crystal Set giyiyorsanız ve düşman olarak fazla mage yoksa, defansınız düşük olduğundan dual Wse takmanızı öneririm). Ce-Wse ikilisi de kullanılabilir. Staff da flame mage ile aynı mantıkta düşünülebilir. Oasis Staff, Candy Cane, Elixir Staff veya Garp takılmalıdır. Garp'ın yüksek atağı ve int bonusu ile ice rate'niz artacaktır, staff damageniz ise staffın atağı yüksek olduğundan iyi performans verecektir. Oasis Staff ise velinimettir; verdiği bonuslar sizi tam anlamıyla sağlam bir mage yapacaktır; atağının da yüksek olması tekli skillerde ve staff skillinde işe yarayacaktır. Glacier Erenion'u tavsiye etmiyorum yine, staff damagesi oasise göre 30-35 aralığında düşüktür, tekli skillerde ise diğer saydığım stafflara göre(aynı +'da olmaları şartıyla) fazlası yoktur, eşittir denebilir. Staff skillinde ice diğer classlara göre daha uzak range'den vurur, s kombosu yaptığınızda özellikle vslerde karşı tarafın skillini vuracağı mesafeden çıkmanıza veya kombosunu bozmanıza yarar. Ayrıca enemy'nin karakteri buzla kaplı olacağından vurduğu skilleri göremez ve tecrübesiz bir oyuncuysa telaşa kapılır.

Lightning Mage

Light magenin en büyük özelliği stun(rakibini hareketsiz bırakması, sadece pot basmaya itmesi) ve el kesmesidir(heal, wolf gibi cast özelliği taşıyan skilleri atmayı önlemek). Stun özelliğinin int ile alakası vardır lâkin el kesmenin int ile hiç bir alakası yoktur. Int fazlalığı ice mageye göre daha etkilidir. Takımdaki rolü asıl damageyi vurmak değil, katkı sağlamaktır. Bu yüzden Crystal Set veya Crimson Set(144 veya 160 int, geri kalan statlar mp olarak dağıtılmalı) giymelidir. Küpe ise yüksek int ve hp veren, Cleric Earring veya White-Silver Earring olmalı(Agate Earring veya Warrior Earring giyilmemelidir). Crystal Set giyiyorsanız ve düşman olarak fazla mage yoksa, defansınız düşük olduğundan dual Wse takabilirsiniz. Chaotic Staff, Elixir Staff, Elysium veya Candy Cane takılmalıdır. Lightning Erenion'un atağı düşüktür, verdiği yüksek lightning damage fazlalığı iyi gibi gözükse de gerek damage gerekse stun özelliğinde pek bir artısı yoktur. Elysium ise yüksek atağı ve int fazlalığıyla lightning magenin gerçek amacına ulaşmasını sağlar. Elixir ve Candy Cane de kullanışlıdır, atakları ve lightning damageleri yüksektir. Eğer amacınız tank olmak ise Chaotic Staff'ı tercih edebilirsiniz ama saydığım diğer stafflara göre 42 skillinde ve tekli skillerde daha düşük damage vurursunuz ve stun özelliğiniz azalır. Yüzükler kesinlikle +3 dual Imir Ring olmalıdır. Diğer classlara göre (flame-ice) az vursa da diğer yüksek artılarıyla güçlü ve birebirde yenilmesi zor bir classtır. Vsde enemy'niz karakterini göremez ve kombosunu yapamayabilir; ayrıca sürekli bir stun yeme olasılığı vardır.


Gelelim üç farklı classta da giyilmesi gereken ortak Pendant ve Belt'e:

Bu konuda seçim şansınız geniş değildir; Neck olarak (int, yüksek hp ve defans veren) Elemental Pendant veya Iron Neck (tüm joblara göre anti defans) takmalısınız. Kişisel görüşüm ise kesinlikle Elemental Pendant takılması yönünde(verdiği int, daha fazla hp ve defans sebebiyle). Bazı kesim anti-defçidir ama 59 Levelde her karakterin hp'si (özellikle mage karakterinin) düşüktür. Level düşüklüğünden kaynaklanan 1 health bonus'un karakterinizin hp'sini arttırması da düşüktür dolayısıyla saf hp(HP bonus), defans ve int veren Elemental Pendant takılmalıdır. İsterseniz kendiniz +2 EP ve Iron Neck alıp deneyebilirsiniz. Her zaman söylediğim gibi, HP olmadan anti def'in önemi yoktur. Parazit veya Malice yemiş bir Ardream Mage'de sizi kurtaran Hp'niz olacaktır.

Belt olarak: 3 class için de Glass Belt öneriyorum +'sı size kalmış.

Dipnot 1: Attack Pathoslar staff damagenizi, kime karşı attack aldıysanız 20-30 arttıracaktır. Ice ve Lightning classları için int'in sağladığı yararlarda bir etkisi yoktur.


Dipnot 2: Yazdıklarım Ardream Mageleri için geçerlidir. CZ veya RLB mageleri için bir kısmı geçerli, bir kısmı geçerli değildir.

Aklınıza takılan sorularınız olursa Dies'te bana her zaman KajiLR'den ulaşabilirsiniz, online olduğum süre zarfında sizleri cevaplamaktan keyif alırım. Saygılar...
9 yıl
Satılık Elit Mage Itemleri
+17 Rebirth Elixir-525 TL
+0 Cs-250 TL
+11 Rebirth Oasis Staff-250 TL
+3 Dual C.e-100 TL
Mage Fp +9(Gauntlet-Pads)-50 TL
+2 Ep(2 adet mevcut)-60 TL
+3 Dual Imir-50 TL
+3 Dual Shio-50 TL
Mage Plate DD 25- 25 TL

İletişim için: 0538 275 51 28
9 yıl
Satılık Assasin Itemleri ve Karakterler
Silahlar
+10 (no reb) Dark Vane =>> 700
+21reb Lousy Raum =>> 500
+10 (no reb) Cold Dagger =>> 450
2x +10 (no reb) SHARD =>> 400

Takilar
1x +3 Iron Neck =>> 400
2x +3 Rol =>> Ikisi 500
5x +3 Rogue Earring =>> Tanesi 50
2x +3 Skeleton Belt =>> Tanesi 50
2x +3 Warrior Pendant =>> Tanesi 50
1x +3 Elf Belt =>> 50
2x +2 Rol =>> Ikisi 250
2x +0 Iron Neck =>> Tanesi 50

Armorlar
+11 (reb) Rogue Chitin Set =>> 350
4x +9 Rogue FP ve +8 Chitin Helmet =>> 75
2x Rogue FP DD 25 =>> Tanesi 50

Kalkanlar
+0 Chitin Shield =>> 200

Charlar
82 %65 HumanRogue 660k np +8 krovaz set pathos valky wings =>> 500
80 %2 Human Rogue 200k np +7 krovaz set pathos valky =>> 150

İletişim: PM
9 yıl
Hell Blood +9 & Elixir +10?
Herkese iyi günler arkadaşlar. Hell Blood +9 ve Elixir +10 arasında kararsız kaldım nedeni ise şu; karakter ardream ve fazla stat verilmesi gerektiğinden dolayı Elixire biraz soğuk bakıyorum sonuçta flame karakter. Üzerimde Crystal set var ve eğer elixir giyersem crimson sete dönüp defans arttırmam daha mantıklı bir iş olur. Mage tecrübesi olan arkadaşlar bu konuda fikir verebilir mi; saygılar...
9 yıl
Atatürk Havalimanı'na en kolay nasıl erişebilirim?
Merhaba arkadaşlar şu anda İstanbul Anadolu Yakası'ndayım. Kadıköy'de tanıdığın yanında kalıyorum ama havalimanı'na yolcu karşılamaya gideceğim. En ucuz yollu nasıl gidebilirim, çok teşekkürler..
9 yıl
Sessiz bol fanlı oyuncu kasası
İyi günler arkadaşlar, şu anki kasam çok fazla ısınıyor 7-8 senelik kasa; yeni bir tane alma vakti geldi. Gerek sessiz ve bol fanlı, gerek de monitör, klavye ve mousemdeki siyah-lacivert bütünlüğü sağlayacak psu'suz bir kasa almak istiyorum. Bütçem 200 Tl(+- biraz oynayabilir) bu bütçeye alınabilecek ve gerektiğinde sıvı soğutucu eklenebilecek bir marka/model tavsiye edebilir misiniz? F/p açısından iyi olması cidden çok önemli benim için, aldığım malı en az 5 sene götürüyorum. Tavsiyeler için çok teşekkürler.
10 yıl
İtem açmada bir sorun mu var?
Koddan emindim değiştirdim ama inventory boş, üstümde para var, gene açılmıyor premiumu olan biri deneyebilir mi?
10 yıl
Satılık 80 Level Orc Mage
Selam arkadaşlar...
80 Level %1,69 Orc Female Magician satılıktır. Bütün skilleri açıktır.
Nick: Tigerauge
Itemler:
+7 Krowaz Set
+2 Flame Ring(125 Tl)
+1 Flame Ring Dual(90 Tl)[SATILDI.]
+7 Aztec Gold Faun(80 Tl)
+2 Buglu Lich King's Pride(30 Tl)[SATILDI.]
+9 Crimson Boots
+7 DD[SATILDI.]
+2 Elemantel Necklace.


Karakter itemli: 400 Tl
Itemsiz Krowaz Setle Beraber 150 Tl'ye satılıktır.(Iron Set)


İletişim: berker.sezer@hotmail.com

İstanbul içi Anadolu yakasından yüz yüze de satılabilir diğer illerden havale olur güvence sağlanır. Itemler tek tek de satılabilir toplu da satılabilir ama önceliğim toplu ve karakterle birlikte satılmasından yana.

10 yıl
Bilgisayar hala kasıyor
Selam arkadaşlar.
Sistemim aynen şu şekilde:
Amd x4 640 işlemci
Radeon HD6870 ekran kartı
Asus anakart(tam modelini bilmiyorum 6 ay önce almıştım 100$'a)
4 GB 1333 Mhz kingston ram
ve hala bazı oyunlarda kasıyor özellikle internet üstünden oynanan oyunlarda. CS oynarken tünellerde bazı yerler karanlık bazı yerler aydınlık. 1.5 gb yer kaldı makinede acaba ondan dolayı olabilir mi ya da herhangi bir parçaya update mi gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.