Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
25 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
52 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
10 ay
Logitech G300s Mouse Kablosu - 130 TL istediler 32 TL'ye Çözdüm.

Merhaba, uzun zamandır logitech G300s kullanmaktayım. Yaklaşık 3 ay önce farenin kablosundan kaynaklı bağlantı sorunu yaşamaya başladım. Sorunu kendim çözeyim derken kabloyu tamamen kullanılmaz hale getirdim. Eylül ayının son haftası teknik servise gönderdim. Garantisi olmadığı için önce inceleyip sonra ücret bilgisi vereceklerini ilettiler. Ardından 30 eylülde ücret onay formu geldi ve istedikleri ücret 130 TL idi. Halbuki 30 Eylül tarihinde bu ürünün sıfırı hepsiburada üzerinde 150 TL satılmaktaydı. Buna istinaden aşağıdaki şekilde bir mailleştik.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8e/5d/c0/8e5dc02db83fe766f388c35c6028a662.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/3c/39/c1/3c39c147326559b53a569878b1ec1af3.jpeg&t=0&width=480&text=1Tek istediğim farenin kablosunun değişmesiydi. Farenin kablosunu araştırdım ama maalesef Türkiye'de satan yer bulamadım. Bu yüzden aliexpress'ten siparişini verdim ve yaklaşık 26 gün sonra kablo bana ulaştı. Takması çok basit olduğu için 5 dakika içinde hallettim. Şuan tertemiz çalışıyor.


Kabloyu 2$ fiyata aldım ücretsiz kargo eşliğinde 16 TL tuttu. Kargo gelince 16 TL civarı da gümrük vergisi verdim. Toplam 32 TL sorun çözülmüş oldu. Halbuki ben ürünü servise gönderirken ortalama 60-70 TL bir değişim ücretine razıydım. Neyse ki yüksek fiyat çektiler daha uyguna halettik.


Bu konuyu açma sebebim şu; benzer sorun yaşayan arkadaşlar varsa veya olursa, bu şekilde uygun fiyata kendileri halledebilirler. İnternette araştırma yapanlar bu konuya denk gelir diye düşünüyorum.


Kabloyu sipariş ettiğim yerde fiyat güncellenmiş ve kargo ücreti eklenmiş o yüzden link koymadım.

geçen yıl
Muayeneden Kaldım
Merhaba, 2018'de muayeneden sorunsuz geçen araç bugün ki muayenede ağır kusurlu olarak kaldı. Nedeni ise azami yüklü ağırlığı araç cinsi ile uyuşmuyormuş. 2 kg fark çıkıyormuş. Ruhsatta net ağırlık 1322kg azami yüklü 1620kg işli. 1322'ye 300kg koyduklarında 1622 çıkıyor. 2 kg fark.

Dedim ya araba 2 yılda 2kg mı almış? :))
- Yok abi diğer muayene onaylamışlardır aslında bende onayladım ama masadan geri gönderdiler dedi.
- ee ne yapacağız?
- yeniden proje çizdirin ruhsata işletin....

Çıktım LPG ustama gittim ( bu arada ben aracı LPG'li satın almıştım 1.5 yıl önce )
O da dedi böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyoruz ben bir araştırıp sana döneyim.

Muayene evrakları üzerinde bir de şöyle bir not var:
Bir sonraki muayenesine yeni bir montaj tespit raporu ile gelinmesi zorunludur


Bugün biraz araştırdım, kimisi trafik tescile git düzelttir diyor, kimisi lpgciye git belge çıkart diyor, kimi servise git diyor. Net bir çözüm bulamadım.
Kısaca bu konuda bilgisi olan başına gelmiş olan biri varsa nasıl yol izlemek lazım? Teşekkürler

Resim:
2 yıl
Modern Tokatçılık
Buyurun, operatörün hangisi olduğu önemli değil. Dün akşam tarife paketim bitmişti. Sabah markete gittim geldim. 483kb için 5 TL. Yani 0,5 yarım mb. Hayırlı işler.


2 yıl
Yarı Motor değişimi ayıplı mal mı? Değer düşürür mü?
Arkadaşlar selam,

3 ay önce 2015 model i20 almıştım. Geçen hafta servisten 2016 tarihinde garanti kapsamı ile yarı motor değişimi yapıldığını öğrendim. Satıcı ilanda ve yüz yüze bu konuda bilgi vermedi. Serviste daha önce sorgulattığımda bu konuyu atlamış. Satıcıyı aradığımda benim bilgim yok şimdi sizden öğreniyorum bende dedi.


Arabada hiçbir sorun yok ve araba ile ilgili hiçbir şikayetim yok. Fakat bu konu biraz canımı sıktı. Merak ettiğim bu durum değer kaybı oluşturur mu? Ayıplı mal kapsamında süreç başlatmalı mıyım? İleride satarken bana sorun olabileceğini düşünüyorum.


Kimisi satarken sorun yaşarsın yada sende söylemeden satarsın diyor. Kimisi ayıplı maldır süreç başlat diyor. Kafam biraz karıştı. Sizin ne tavsiye ediyorsunuz?
3 yıl
Dolandırıcı mıydı? Yoksa ben mi çok şüpheciyim?
Özet: Alıcı işbankası cebe havale istedi. Ben iban veya hesap numarası istedim. Alıcı ısrarla vermedi. Almaktan vazgeçtik.

*********************************

" Edit: Değerli arkadaşlar, kapora ile ilgili uyarı amaçlı yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bunun dışında bazı okuduğum saldırgan yorumlar karşısında şaşkınım.

Ben bu zamana kadar arabalarla ilgilenmemiş birisiyim. Bununla alakalı açtığım bir konum var ve arabalardan pek anlamıyorum. Bu yaz düğünüm olacağından dolayı araba konusunda biraz acele ediyoruz. Sonuçta araba alım satımı yapmıyorum. İlk defa araba alacağım, ilk defa pazarlık yapacağım, ilk defa bir çok şey yaşayağım bu süreçte. Bütçem sınırlı olacağından mecburen zorunluluktan 2.el almak durumundayım. Gönül isterdi ki sıfır alalım ki zaten piyasalar bu halde olmasa bu işlerle hiç uğraşmaz sıfır alırdım. Tabi sıfır alınca da problem çıkmayacağı ne malum değil mi?

Sizler çok tecrübeli deneyimli bu işlerin kurdu olmuş piyasayı biliyor olabilirsiniz ama ben bilmiyorum ve öğreniyorum eskiden sizin öğrendiğiniz, tecrübe edip deneyimlediğiniz yollardan geçiyorum. Hatırladınız mı o yolları? Bu yüzden yapıcı ve yol gösterici yorumlar yaparsanız bir çok kişi için faydalı olacaktır.

Teşekkürler tekrar herkese. "

*********************************

Merhaba değerli arkadaşlarım, buradaki konumda göreceğiniz üzere 17 Ocak tarihinden bu yana araba arıyorum.

Bugün sahibinden üzerinde hyundai i20 elite 2016 model bir araba denk geldi. Arabanın temiz olması km düşük olması ve fiyatının da bütçem dahilinde olmasından dolayı aklıma yattı. İlan sahibini aradık ve ciddi alıcı olduğumuzu perşembe günü gelmek istediğimiz belirttik. 500 TL kaparo konuşuldu ve hesap numarası istedik. İlan sahibi TC numarası ile birlikte İşbankası Cebe Havale diye mesaj attı.


Olay bundan sonra başladı. Ben tekrar aradım "hocam iban veya hesap numarası gönderir misiniz?" diye sordum. Kişi Cebe havale ile yapabileceğimi söyledi. Ben tekrar istedim ama bu şekilde olacağını söyledi ve kapattık. Bu durum bana saçma geldi ve 3.kez aradım. Yapılabildiğini bildiğim halde ben enpara kullanıyorum buradan cebe havale yapamıyorum iban veya hesap verir misiniz dedim. Bu sefer enparadan yapabileceğimi söyledi. Ben yapamıyorum dedikçe, arkadaş bana yapabileceğimi söyledi ısrarla. En son kapatırken hocam siz hesap numarası da verin olmazsa ben orada yapayim dedim yine olmadı kapattık.

Bu sefer şüphelendim ve 4.kez aradım. İşlemi yapamadığımı iban veya hesap no vermesi gerektiğini söyledim. Yine kabul etmedi bendeki hesapları sordu, garanti yapıkredi vs saydım hepsini. Bana ne dese beğenirsiniz? Siz garantiye eft yapın. Garanti bankasından iş bankasına cebe havale yapılıyor ordan bana atarsınız dedi. Yine anlaşamadık.

5.kez aradım ve hocam sizde uygulama yok mu bana iban kopyala yapıştır ne kadar zor olabilir dedim. Bu seferde benim internetim yok siz nasıl yapamıyorsunuz beceremiyorsunuz dedi. Velhasıl anlaşamadık kapattık telefonu.

Daha sonra ben arkadaşa arabayı almaktan vazgeçtiğime dair mesaj attım.

Sizce dolandırıcı mıydı? Yoksa ben çok mu fazla şüpheci davrandım?
3 yıl
İlk araba için yardım arabalardan anlamıyorum
Merhaba değerli arkadaşlarım, kısmetse haziran ayında düğünüm var. Bu yüzden mayıs ayına kadar araba almak istiyorum. Başlıkta belirttiğim gibi arabalardan pek anlamıyorum ve ilk defa araba alacağım.

50-65 bin arası bütçe belirledik ve tam otomatik bir araba düşünüyoruz.
Genelde şehir içi kullanım olacak ama yılda 3-4 kere farklı şehirlere uzun yol yapabiliriz.
Arabalardan anlamadığım için yolumu sanayilere düşürmeyecek bir araba önceliğimiz.
Otomatik olacağı için çok az yaksın diye bir beklentim yok ama çok fazla da yakmasın. Benzin, Benzin&LPG olabilir diye düşünüyorum.
Aracı Ankara'da kullanacağız.

Kendim de yaklaşık 1 haftadır araştırma içerisindeyim. Bir çok seçenek var gibi gözüküyor ama biz daha şu araba olsun diye model bile belirleyemedik bilgisizlikten dolayı.

Özellikle deneyimli ve tecrübeli arkadaşlardan nelere dikkat etmemiz gerektiği ile ilgili bilgi de rica ediyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
3 yıl
Antalya İçin Bisiklet Tavsiyesi İlk Defa Alıyorum (Edit: Alındı)
Değerli arkadaşlarım selamlar,
Antalya'da şehir içi kullanıma uygun bisiklet almayı planlıyorum. Yaşım 28 en son çocukluk zamanımda bisiklet kullandım. Eminim bir çok detay vardır. Bu konuda uzman ve deneyimli arkadaşların beni doğru yönlendirmesini umuyorum. Çünkü bisiklet alırken neye dikkat etmem gerektiği ile ilgili hiçbir bilgim yok.

Antalya'yı bilmeyenler için kısa bir bilgi, şehir de neredeyse hiç yokuş yoktur. Özellikle merkez bölgeler de bol bol bisiklet yolu bulunmaktadır.

Boyum 1.85 Kilom: 90

Düşündüğüm bütçe: 750 TL civarı.

Bisiklet tavsiyesi dışında bisiklet için almamı önerdiğiniz kilit v.b ekstra aparat önerileriniz varsa belirtmenizi rica ederim. Yalnız 750 TL üstüne bu masrafları eklemeyi planlamıyorum. Yani Hepsi için total 750 TL harcayabilirim.
5 yıl
Çok Şükür Bitti. Van/Erciş
Selam DH Ailesi. 364.KD olarak vatan borcunu ödedim çok şükür. Darısı sizlerin başına. Ağustostan bu yana aranızda yoktum. Konu dışı ve donanım ailesini özledim :)

Sorular cevaplanır.

Yere düşen askerleri eğitimin bir parçası olduğu için kaldırmıyoruz baştan söliyeyim :))
5 yıl
Suriyedeyim Soruları Alim [SS'li]
Emimönünden vapurla kadıköye geçiyorum. Buyrun.
5 yıl
Kız Bulamıyorsanız Acile Gidin
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.