Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
M

Teğmen
01 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
M
8 ay
Sevk belgesi hk. sorular

Arkadaşlar selam,


Burdur'da bedelli askerlik yapacağım, sevk tarihim 23 Ekim gözüküyor. Evrak alma başlangıç 21 Ekim, evrak alma bitiş 23 Ekim gözüküyor. Yaşadığım yer ile Burdur arası 800km'nin altında. Ben ne zaman kışladan giriş yapmalıyım en son?


Çıkışım ne zaman olacak? Bu terminolojiden bir şey anlayamadım maalesef.

M
geçen yıl
2021 Bedellisinde kontenjan kaç ve ortalama kaç kişi başvurur?

Arkadaşlar kesin çıkar mı yoksa kuraya kalma durumu olur mu ? Kaç kişinin başvurduğunu görüntüleyebileceğimiz veya tahmin edebileceğimiz bir platform var mıdır?

M
2 yıl
2021 bedelli tercihi, tercih Ocak 2021 seçtirdi
Merhaba, sevk tercihimi hemen gitmek istediğim için ocak 2021 seçtim ama merak ettigim bir konu var. Kuralar ocak'da çekilecekti. Hangi ara kuralar çekilip belli olacak da ben ocak'da askere gidecegim ?
M
2 yıl
Daha önce sınıflandırıldığınız için bu hizmeti tercih edemezsiniz problemi
Arkadaşlar merhaba.

Yüksek lisans ile tecilliydim. Bedelli başvurusu yaptım ama sisteme düşmedi. Hatta 15.10.2019 tarihine kadar ödemeyi yapmanız gerekmektedir diye bir uyarı aldım. Yani geçmişe dönük. Şubeye gittim ve yüksek lisans tecilimi kaldırmamız gerektiği söylendi. Üniversiteye yazı yazıldı ve tecil kaldırıldı. Şimdi önceden başvuru yaptığım sayfaya yani e-devletten askerlik tercih hizmetlerine girdiğimde "Daha önce sınıflandırıldığınız için bu hizmeti tercih edemezsiniz." diye bir uyarı alıyorum. Şubeyi aradığımda bana, biraz bekleyin düşecek sisteme diyor. Düşmezse yine gelirsiniz diyor ama biraz stres oldum. Hem tecilim bozuldu hem bedelliyi kullanamazsınız diyor. Var mı daha önce karşılaşan böyle bir problemle?

Daha önce sınıflandırıldığınız için bu hizmeti tercih edemezsiniz problemi
M
2 yıl
Şu anda askerlik şubesine gitmeden bedelli başvurusu yapabilir miyim?
Merhaba.

Başlıktaki gibi. Şu anda şubeye gitmeden bedelli askerlik başvurusu yapabilir miyim?
M
2 yıl
Bedelli askerlik ve kıdem tazminatı, bilgisi olan cevaplayabilir mi ?
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2.5 yıldır bir şirkette tam zamanlı çalışmaktayım. 2021 Haziran ayına kadar tecilim bulunuyor. Fakat artık gitmek zorundayım üst yaş sınırını aşacağım 2022'de. Birinci sorum:

1 aylık bedelli askerlikten yararlanmak istersem, kıdem tazminatı almaya hak kazanabiliyor muyum ? Yoksa illa ücretsiz izin mi almak zorundayım?

İkinci sorum:

2020 Haziran ayına kadar başvuru yaptığımı düşünürsek, ben 2021 yılı için mi askere gidebileceğim en erken ?

Üçüncü sorum:

Çok fazla başvuran oluyor mu, örneğin bu yıl kura çekildi mi, kurada çıkmazsak paramız geri yatıyor mu ?

Cevaplarınız ve vakit ayırdığınız için teşekkürler.
M
3 yıl
Chipset değişimi ve Yenilenen Arıza
Merhabalar. Notebook pcmin chipset arızası olduğundan chipsetinin değişmesi gerektigini ögrendim. Onay verdim firmaya fakat bazı yerlerde chipset değiştikten sonra 6 ay sonra arızanın tekrarladığını falan okudum. Var mı böyle bi olayı tecrübe eden arkadaşlar? Açıkçası moralim bozuldu biraz
M
4 yıl
Notebook fan değişiminden sonra açılmıyor
Merhaba, notebook'un termal macununu yeniledikten sonra fanı kırıldı. İnternetten fan satın aldıktan sonra fanı takıp power tuşuna basmamla beraber pc açılmamaya başladı. Fanı çıkartıp tekrar powera bastığımda resimde gösterdiğim parçanın ısındığını gördüm. ASUS Teknik servise PC'mi verdim. Bana anakarta güç gelmediğini, 5020 TL'lik anakart masrafının olacağını söylediler. Ben de tamir istemedim. Resimde kırmızı işaretli görülen parçanın ne işe yaradığını, neden ısınıyor olduğunu bilen var mı?
M
4 yıl
PC Masaüstü Arkaplanının siyahlaşması
Merhaba, bilgisayarda sürekli bir problem yaşıyorum. Arada bir simgelerin üzerine mouse u taşıdığımda resimde gördüğünüz şekilde masaüstü arkaplanının üzerinde bulunan simgelerin etrafı, siyahlaşıyor. Hatta bu işlemden sonra masaüstüne sağ tıklayıp yenile yaptığımda direkt olarak tüm masaüstü arkaplanım simsiyah oluyor. Sadece masaüstü duvar kağıdım simsiyah oluyor. Çalışma konusunda bir problem yaşamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Ekran kartı güncelledim, bilgisayarı yeniden başlattım vs. şeklinde çözümler denedim. Bu arada çift monitör kullanmaktayım.

M
6 yıl
Notebooklardaki Led board hakkında
Arkadaşlar merhaba. Elimde ASUS N550JV notebook var yaklaşık 2 sene önce aldım garantisi de bitik. Laptoplardaki LED boardları bilirsiniz şu touchpadin altındaki Caps lock,wireless,güç kaynağı ışıkları yanıp sönenler. Benim bilgisayarımda LED boarddaki Wireless LED'i arızalı yani yanmıyor aldığımdan beri. Önceleri fazla kafama takmıyordum ama şimdi kafama takmaya başladım. İnternette aynısını buldum fakat benim bilgsayardaki rev 2.1 yazıyor yani versiyon 2.1. Fakat internetten bulduğum 2.0 yazıyor üzerinde. Çok bir farkı olur mu sizce?
Bulduğum led board şu:

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle