Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
X

BSC Editörü
08 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
16 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
X
9 yıl
Yeni Nesil Kinect, PC'lere Geliyor


   Xbox 360 için ekstra bir aksesuar olarak satışa çıkarılan ancak, Xbox One ile bütünleşik olarak çalışan yeni nesil Kinect'in PC'lere geleceği duyuruldu.
 
   İlk olarak 2010 yılında Xbox 360 için piyasaya sürülen hareket algılayıcı Kinect, daha sonra 2011 yılında PC'ye çıkarılan geliştirme kitleriyle birlikte bilgisayarlarımızda da kullanılabilir hale gelmişti. Yeni özellikler eklenen ve hareket algılama özelliği geliştirilen yeni Kinect ise yine bir müddet sonra PC'nin yolunu tutacak. Ancak bu konuyla ilgili kesin bir çıkış tarihi verilmedi.

X
9 yıl
"Xbox One ve PS4 Oyunları Yeniden Satılabilecek"


    Yeni nesil konsollar duyurulduğundan bu yana en çok merak edilen konu 2. el oyunların engellenip engellenmeyeceğiydi. GameStop genel müdürü Tony Bartel'in söylediğine göre 2. el oyunlarımızı satmak mümkün olacak.
 
    Sony ve Microsoft'un oyunların tekrar satılabileceğini söylediğini belirten Bartel, bu açıklamanın tam da kendilerinin beklediği gibi olduğunu dile getirdi. Bu şekilde satın alınabilen oyunların daha çok ilgi çektiğine değinerek, yeni nesil konsolların da bunu yapmaya çalıştığını açıkladı.
 
   Ancak bu açıklamaya rağmen bazı soru işaretleri halen kafaları kurcalıyor. Zira yeniden satılan oyunları alan kişilerin bunu nasıl aktif edeceği ve nasıl çalıştırılacağı halen gizemini koruyor. Yakın zamanda konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapılması bekleniyor.

X
9 yıl
Xbox 360 Gamepad'i Xbox One'da Çalışmayacak


   Daha önce Xbox 360 oyunlarını oynatmayacağı için bir takım eleştirilere maruz kalan Xbox One'ın donanımsal anlamda da geriye uyumluluğu olmadığı açıklandı.
 
   Birçok oyuncunun beğenisini kazanmış olan Xbox 360 kontrolcüsünü yeni Xbox One'da kullanmak isterseniz ne yazık ki bunu yapmanız mümkün olmayacak. Böylece Playstation 4'ün Dualshock 3'te olan uyumsuzluğu Xbox One'da da yaşanıyor. Dolayısıyla artık eski kontrolcülerimizle yavaş yavaş vedalaşmak zorunda kalacağız.
 
   

X
9 yıl
Fifa 14'ün PC Sürümünde Ignite Motoru Bulunmayacak


   Xbox One lansmanının en etkileyici sunumlarından birini yapan EA, Ignite adlı oyun motoruyla yeni nesilde oyunlarının nasıl olacağını göstermişti. Ancak görünüşe göre bu büyük grafiksel devrimi PC oyuncuları yaşayamayacak.
 
   EA İngiltere topluluk yöneticisi Rob Hodson, PC'ye Ignite motorunun gelip gelmeyeceğiyle ilgili sorulara Twitter üzerinden net bir cevap verdi. Bu grafik motorunun yalnızca Playstation 4 ve Xbox One için geliştirildiğini söyleyen Hodson, PC'de kullanılmayacağını dile getirdi.
 
   Henüz bu yıl konsollarla aynı özellikleri ve grafiksel kaliteyi yakalayan PC cephesi görünüşe göre yine Fifa'yı geriden takip etmeye devam edecek gibi. Oyuncuların ise bu konuda tepkili olduğunu söylemeye gerek yok sanırız.

X
9 yıl
Thief, Xbox One İçin Duyuruldu

 
   Uzun süren aranın ardından geri dönen ve daha önce Playstation 4 ve PC için duyurulan Thief'in Xbox One'a çıkacağı onaylandı.

   Eidos Montreal cephesinden gelen açıklamalarda yeni nesilin bu zamana kadarki en iyi Thief oyununu yapmaları için olanak sunduğu belirtilirken,  E3'te oyunla ilgili daha fazla bilgi vermek için sabırsızlandıkları dile getirildi. Fuarda oyunla ilgili oynanış videolarının gösterilmesi ve oyun dinamiklerinin tanıtılması bekleniyor.

X
9 yıl
Yeni Nesil CoD: Ghost, Xbox One'a Geliyor


   Her yılın bulunduğumuz döneminde ortaya çıkan Call Of Duty, Xbox One lansmanında yeni oyunuyla kendini gösterdi.
 
   Tamamen yeni nesil grafiklerle hazırlanan Call Of Duty: Ghost farklı karakterleri ve bambaşka bir evreni konu alacak. Ghosts adlı özel bir ekibin üyesi olacağımız yapımda, bambaşka bir maceraya atılacağız.
 
    Yapımın ileride çıkacak olan indirilebilir içerikleri bir süreliğine Xbox One'a özel olacak. Bu sürenin ne kadar olduğu ise belirtilmiş değil.
 
   Ayrıca verilen bilgilere göre ekibimizde köpek bulundurabileceğiz. Köpeğimiz bizleri tehlikelerden koruyabilecek ve bombaların yerlerini tespit ederek bizlere birçok konuda yardım sağlayabilecek.
 
      Oyunun senaryosu için de yine özenli bir çalışma yapılıyor. Senaryoyu yazması için Traffic ve Syriana'nın yazarı Stephen Gaghan kadroya dahil edilmiş ve derin bir senaryo işleyişinin olacağı söyleniyor.

X
9 yıl
Xbox One'ın Teknoloji Tanıtım Videosu


    Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox One'ın sistem özellikleri ve mimari teknolojisi detaylı bir şekilde tanıtıldı.
 
    Donanımsal özellikleriyle dikkat çeken yeni Xbox One, ayrıca multimedya özellikleriyle de göz dolduruyor. Yeni nesile adımını atan Xbox'ın teknolojisini merak ediyorsanız aşağıdaki videolara göz atabilirsiniz.
 
 

 
X
9 yıl
Xbox One'ın Live Servisi Detaylandı.

 
   Aylardır beklenen Xbox One duyurusunun ardından, sevilen Live servisiyle ilgili de bazı detaylar gün yüzüne çıktı.
 
   Yapılan açıklamaya göre çok daha iyi bir altyapı sunmayı hedefleyen Microsoft, dünya çapında toplamda 300.000 server ile hizmet verecek. Bu sayede farklı ülkelerdeki oyuncular birbirleriyle çok daha iyi şekilde oyunlar oynayabilecek ve Live servislerinden yararlanabilecekler.
 
   Bir diğer özellik ise oyunlarda yaşadığımız ilginç dakikaları bulut servisine yükleyebilmemizi ve diğer oyuncularla paylaşmamızı sağlıyor. Hatırlarsanız daha önce Playstation 4 duyurusunda da "Share" özelliği tanıtılmış ve yoğun ilgi görmüştü.

X
9 yıl
Wii U'nun 3.01 Güncellemesi Yayımlandı


   Gelecek olan büyük güncellemeye zemin hazırlamak isteyen Nintendo, Wii U'nun stabilizasyon sorunlarını gideren ve yazılım uyumluluğunu arttıran yeni güncellemesi yayımlandı.
 
   İki büyük güncellemeden ilkini geçtiğimiz ay alan ve birçok sorunundan arınmasının yanı sıra yükleme ekranlarında da oldukça hızlı bir yapıya bürünen Wii U, 3.01 güncellemesiyle de birçok sorunundan arınıyor ve daha stabil bir hale geliyor.
 
   Ayrıca ikinci büyük güncellemenin ise yaz aylarında geleceği belirtiliyor. Bu güncellemeyle de yine önemli değişikliklerin olması bekleniyor.

X
9 yıl
Yeni Nesil Fifa Yarın Gün Yüzüne Çıkıyor!    Uzun zamandır yeni nesil konsollarda nasıl görüneceği merak konusu olan Fifa serisi, yarınki Xbox lansmanıyla birlikte yeni nesile resmen adımını atıyor.    Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre yarın duyurulacak yeni nesil Xbox lansmanında yer alacak oyunlardan biri de Fifa olacak. Yeni nesil grafik motoruyla boy gösterecek olan oyunun Fifa 14 olup olmadığı ise henüz tam olarak kesinleşmiş değil. Ancak bilinen tek bir şey var ki bu yıldan itibaren yeni seride önemli değişiklikler bizleri bekliyor.

    


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle