Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
17 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
131 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
geçen ay
Geekbenchte Çoklu Çekirdek Puanı Tekli Çekirdek Puanının Gerisinde ?
Merhaba arkadaşlar, telefonum iphone 7, 3-5 ay önce bir anakart tamiri gördü, ondan sonra şarjından hiç memnun kalmamaya başladım. İki kerede pil değiştirdim ama durum değişmedi. Yüksek kapasiteli pil takmama rağmen 2 saat felan ekran süresi alıyorum. Dün merak edip bir geekbench testi deniyim dedim single core 812 çıkarken multi core skoru 764 çıkıyor. Sürekli tekli çekirdeğin gerisinde kalıyor coklu çekirdek puanı. Arkadaşım iphone 6s inde denedim onda normal şekilde single core 603, multi core 911 çıktı mesela. Bu işlemcide hasar mı var demek acaba? (DFU modda restore ettim durum aynı)
Geekbenchte Çoklu Çekirdek Puanı Tekli Çekirdek Puanının Gerisinde ?
Geekbenchte Çoklu Çekirdek Puanı Tekli Çekirdek Puanının Gerisinde ?
6 ay
Silinsin

silinsin

2 yıl
8.Nesil İpad + Kalem mi, 9.Nesil İpad mi?
Merhaba arkadaşlar, Sizce hangisi fiyatları yakın, kaleme ihtiyacımız var sizce 9 almaya değer mi yoksa o fiyata 8.nesil + 1.nesil Apple kalemi al geç mi dersiniz?
2 yıl
Apu Sistem, PSU Olmadan Laptop Adaptörüyle Çalışır mı?
Arkadaşlar merhaba, minimal bir APU sistem toplasak, sadece Anakart, APU işlemci, ram ve NVME2 ssd. Bunu 90w veya 125w luk bir laptop adaptörü çalıştırır mı? Çalıştırırsa nasıl yapabilirim?

Amacım minimal bir PC hazırlamak. Böyle bir şey aklıma geldi teoride çokta mantıklı geldi ancak pratikte deneyen var mı?
2 yıl
Yağ Değişimi İçin Arabayı Krikoyla Yükseltip Tekerin Altına Kaldırım Kilit Taşı Koymak?
Merhaba, aracımın bakımını kendim yapacağım, paradan kaçtığımdan değil gerçekten yapmayı en çok sevdiğim hobim bu hayatta arabayla ilgilenmek.

Daha önce internetten Kriko standı aldım ancak hesap etmediğim bir şey oldu, arabanın öndeki kriko stand yeri, yere 90 derece dik uzanıyor benim kriko standı ise düz bir zemine sahip. Bu da doğal olarak arabanın kriko stand yerini yamultabiliyor. Resimle anlatmak gerekirse:

Kriko Standı:https://productimages.hepsiburada.net/s/36/375/10512549445682.jpg

Stand Yeri:https://i.imgur.com/IoDo1jy.jpg

Asıl soruma gelecek olursak, ben arabayı kendi krikosuyla kaldırıp öndeki iki tekerleğin altına 2 tane kilit taşını üst üste koyarak arabayı yükseltmek istiyorum. Yani arabanın yükü kilit taşlarında olacak ama güvenlik amaçlı kriko standları da kriko noktalarında hazır bekleyecek. 2 tane üst üste kilit taşı sizce arabanın ağırlığını taşır mı?, güvenlik amaçlı standlarım olacak ama gene de problem çıksın istemiyorum. Tekerin altına koymak için başka kolay bulabileceğim ucuz şeyler de önerebilirsiniz. Ya da Ankara'da bildiğiniz yağ değişimi yapmak için boş/atıl sanayi çukuru felan varsa yerini önerebilirsiniz? Lütfen "benzinliğe git uğraşma, ustaya ver 100 Tl değişsin" gibi önerilerde bulunmayın. Teşekkür ederim.

Kilit taşı örnek resmi (Üst Üste 2 tane gibi düşünün)

Yağ Değişimi İçin Arabayı Krikoyla Yükseltip Tekerin Altına Kaldırım Kilit Taşı Koymak?

Güncel Edit;

Youtube da güzel kendin yap videoları buldum;

https://www.youtube.com/watch?v=5BBxv8ojhYk&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=TBOqdAQoZcY&feature=youtu.be

Tavsiye edeceğiniz ağaç türü var mı acaba hepsi taşır mı? Büyük ihtimal bauhause tarzı bir yerden kestireceğim
3 yıl
Kırtasiyeci belge çıkarmak için Watsap QR kod kullanmış sakıncası olur mu?

Merhaba arkadaşlar, teknolojiden anlamayan bir bayan arkadaşım kırtasiyeden belge çıkarmak isterken kırtasiyeci kendi bilgisayarından Watsap QR kodla giriş yapıp belge çıkartmış sonra çıkış yap diyip çıkmış ama benim içim rahat etmedi. Bir sıkıntı yaratır mı bu durum? ne gibi önlemler almamız gerek?

3 yıl
OBD ile 2.Oksijen Sensörü ve LTFT değerlerini yorumlayabilecek var mı?
Merhaba arkadaşlar. Aracım benzinli Toyota Yaris 1.0 2005. LPG Yok. Arabanın çalışmasında ve gidişinde ve yakıtında hiç bir şikayetim olmamasına rağmen egzoz muaynesinde kaldım. Bana hava yakıt karışımını ayarlayan sensörün bozuk olduğu söylendi. Bende bunun üstüne obd cihazı alıp kendim bir bakmak istedim. Öncelikle arabada hata kodu yok. Aşşağıda da obd değerlerini ekliyorum. Anlayan arkadaşlar varsa ters giden birşey var mı bu değerlerde acaba?

STFT /LTFT Değeri sürüş 1 :

OBD ile 2.Oksijen Sensörü ve LTFT değerlerini yorumlayabilecek var mı?

STFT /LTFT Değeri sürüş 2 :

OBD ile 2.Oksijen Sensörü ve LTFT değerlerini yorumlayabilecek var mı?

1.Oksijen Sensörü Yakıt Düzenlenmesi - Voltajı, Sürüş 1 :

OBD ile 2.Oksijen Sensörü ve LTFT değerlerini yorumlayabilecek var mı?

2.Oksijen Sensörü Yakıt Düzemlemesi - Voltajı, Sürüş 1:

OBD ile 2.Oksijen Sensörü ve LTFT değerlerini yorumlayabilecek var mı?


Burda dikkatimi çeken şey resimlerde de görüldüğü üzere 2.oksijen sensörün verilerini obd görmedi. Voltajını gördü ama verilerini 1.sensör gibi okuyamadı. Acaba 2.sensörüm çalışmıyor demek mi oluyor bu? Bu arada arabada tek sorunum yakın zamanda başlayan arada bir tekrarlayan bir egzoz titreşimi ve rolantideyken cır cır etmesi. Ayağımı egzoza deyince ses gidiyor anında, bununla 2.sensörün çalışmamasının ve muayneden kalmamın bir bağlantısı olabilir mi?
3 yıl
Antifirizi Yedek Su Tankındaki Borudan Değiştirmek
Arkadaşlar merhaba, antifiriz değiştirmek istiyorum. Arac 1.5 crdi kia cerato, Radyatör tıpası plastik yıldız büyük tornavida giren bir tapaya sahip. Açmak için biraz zorladım ama plastik olduğu icin dişlerini yamultmak istemedim tıpanın.

Şimdi benim aracımda ayrıca bir radyatör kapağı yok motorun üstünde, yani basıçlı kapak da yedek su tankına takılı, suyu yedek su tankından ekleyebiliyorum sisteme.

Böyle bir sistemde su tankına gelen boruyu söksem, ucunada 10 lt lik bir pet şişe koysam, aracı çalıştırsam içindeki su devirdaim edip şişeye doldukça tankın seviyesini dibe kadar düşürmeden saf su eklesem, en sonunda hep temiz su geldiğine iyice emin olduktan sonra antifirizi eklesem doğru yapmış olur muyum?

Başıma gelebicek muhtemel aksaklıklar nelerdir acaba? Sanırım bu yöntemde sistemdeki %50 saf su %50 konsantre anrifiriz dengesini sağlamak zor olacak kafam orda takıldı sadece. Onun dışında alttan boşaltıp 2 kere temizlemek için doldur boşalt yapmaktan daha kolay geldi gözüme bu yöntem.
3 yıl
Yeni Araçların Frenleri Nasıl Bu Kadar İyi?
Merhaba, bugun bir yakınımın 4000 km deki c3 ünü sürme fırsatı buldum. Fren dozaşlaması acayip hassas frenin en üst kısmında yumuşacık bassanız bile cok iyi duruyor ve şehir içinde acayip güven veriyor, ancak evimizdeki iki aracında (2005-2006 modeller) o ilk yumuşak basışta hiç kimse yok ve duması için cok daha fazla kuvvet uygulamak gerekiyor, elbette eski araçlarla arada fark olması normal ancak bu kadarını beklemiyordum kendimi cok güvende hissettim.

Evdeki araçların birininde fren hidroliğini değiştirdim belki hava vardır sistemde felan diye Chrisfix kanalındaki uygulamayı birebir yaptıp hava olması mümkün değil gibi duruyor yeni fren hidroliğine rağmen beklediğim değişim olmadı. Disk + balata + hidrolik değişse yeni araçlara en azından bir nebzede olsa yaklaşma şansı olur mu acaba 2005-2006 model C sınıfı araçların. İstiyorum ki pedala basar basmaz araba bir tepki versin.

Sizin yeni araçlardaki frenler konusundaki tecrübeleriniz, düşünceleriniz nelerdir?

Sizde kendi araçlarınızdaki fren hislerini yazarsanız ve özellikle disk balakata hidrolik değişiminden sonra ki hislerinizi yazarsanız fikir edinmiş oluruz bizde
3 yıl
Corolla 1.2T motor nasıldır?
Merhaba arkadaşlar toyotanın turbolu motoru 1.2t hakkında fazla yorum bulamadım. Rakiplerinin aksine 3 silindir yerine 4 silindir tercih etmiş sanırım daha uzun ömür açısından. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz süren tecrübe eden yakıt tüketimi hakkında fikri olan var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle