Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
S

Binbaşı
09 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
257 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
S
10 ay
Nvidia'nın Hardware Unboxed adlı teknoloji kanalına uygulamak istediği ambargo hk

Merhaba arkadaşlar,


Son 2 gündür yabancı basın Nvidia'nın mafyavari tavrı ile çalkalanıyor. Kiminiz belki konuyu duymuşsunuzdur ama duymayanlarınız için özet geçmek istiyorum.


Amerika'da sözü geçen, çok büyük kitlelere hitap eden belli başlı teknoloji kanalları vardır. Bunların başında Linus Tech, Jayz2cents, Gamer Nexus ve Hardware unboxed gibi adını mutlaka biryerlerde duymuş olabileceğiniz kanallar var. Bu kanalların içerisinde takipçi sayısı en az olan Hardware Unboxed kanalıdır ve sanırım Nvidia bu kanal üstünde mutlak hakimiyet yakalayabileceğini düşündü. Neyse, konumuza dönecek olursak, 11 aralıkta Hardware Unboxed resmi twitter hesabından Nvidia'nın bundan sonra kendilerine inceleme örneği göndermeyeceklerini ve Nvidia tarafından banlandıklarını acıkladılar ve bütün yabancı teknoloji medyası biranda ayağa kalktı.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/22/da/8c/22da8cec4c393fb2ef0bdb3b2689183a.png&t=0&width=480&text=1


Şimdi bazılarınız Nvidia istediğine ürün gönderir, istediğine göndermez diyebilir. Evet, haklısınız. Nvidia'nın böyle bir yükümlülüğü tabi ki yok. Fakat bu konunun bu kadar infial yaratmasının sebebi, Nvidia'nın bu kararının altında yatan gerekçe oldu. Hardware Unboxed'a gönderilen mailde Nvidia , kanalın banlanmasına gerekçe olarak incelemelerde ray tracing vb. teknolojilere yeteri önem verilmediğinin ve genelde rasterization denilen klasik metriklerin kullanıldıgından şikayet etmiş. Kanalınızın vizyonu ile bizim vizyonumuz örtüşmüyor, biz RTX teknolojisine dünyalar kadar yatırım yaptık ama siz bunun üstünde durmuyorsunuz demiş ve eğer ilerde bu tavrınız değişirse size tekrardan inceleme sürümü göndermeyi düşünebiliriz demiş. Nvidia, açık açık, Hardware Unboxed'a gönderdiği bu mail ile bütün teknoloji editörlerine " ya bizim istediğimiz gibi inceleme yaparsınız, ya da sizi banlarız,bir daha envanterimize ücretsiz erişim sağlayamazsınız " şeklinde mesaj göndermiş ve tehdit etmiştir.

Bunun üzerine, yaklaşık 13 milyon takipçisi olan Linus Tech haftalık yaptığı canlı yayın programında Nvidia'yı yerden yere gömmüş, ağzına gelen her türlü küfürü etmiş ve biz senin gönderdiğin inceleme sürümlerine muhtaç değiliz demiştir. Ardından 3 milyona yakın takipçisi olan Jayz2Cents de aynı tepkiyi göstermiş ve o da Nvidia'ya hadi beni de banlayın diye savaş açmış, meslektaşını korumuş ve Nvidia'ya ne yapmaya çalıştığınızı görüyoruz, bizler salak değiliz demiştir.Tüm bu olayların ardından Nvidia Hardware Unboxed kanalına tekrar mail yolu ile ulaşıp özür dilemişler ve diğer maili dikkate almayın demişler.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/01/a6/8e/01a68ea9e6727cffc1677df984476649.png&t=0&width=480&text=1Benim bu konuyu açma sebebime ve kızdığım noktaya gelecek olursak ise bu olaylar yaşanırken, türk basınında hiçbir teknoloji sitesi bu konudan bahsedemedi bile. Ben artık türk medyasında kopyala yapıştır haberler okumaktan bıktım. Sosyal medya kullanmasak, ingilizcemiz olmasa bu olaylardan haberimiz dahi olmayacak. Sırf Nvidia partnerliğini kaybetmeyelim diye firmaların neler yaptığının, Nvidia'nın nasıl baskı uyguladıgının en acık kanıtıdır bu yaşlananlar.


Yorumlarınızı merak ediyorum.Edit: Evet arkadaşlar, 4 saat önce Nvidia adına bu maili atan kişi HU'dan özür dilemiş ve attığı mailin " fanlarla " paylaşılmasını istemiş. Mailde şunları demiş : Bir önceki mailim için gerçekten cok üzgünüm, yetkimi aştım, bazı konularda benden farklı düşündüğünüz için size inceleme örnekleri göndermeyeceğimi söylemem kabul edilemez/ bağışlanamaz bir davranıştı ve ben çizgiyi aştım. Kendimi, iş arkadaşlarımı ve arkadaş bildiğim değerli editörler topluluğunu hayal kırıklığına uğarttım. Sizler oyun endüstrisi için canla başla çalışıyorsunuz ve benden daha iyisini ( daha iyi muamele ) hak ediyorsunuz . Umarım beni affedersiniz ve ilerde sze daha faydalı olma fırsatını bana verirsiniz. Bu mesajımı fanlarınız paylaşırsanız ve onlar benim bu konuda nasıl hissettiğimi öğernirlerse mükemmel olur . Teşekkürler..


Ben bu mailden şunu anlıyorum, Nvidia'da üst düzey yöneticiler bu olayın açığa çıkması ve bu kadar tepki almasının sonucunda Bryan Del Rizzo'ya bayağı kızmışlar ve böyle bir özür mesajı atması konusunda baskı yapmışlar. Ne oldu yani, 2 günde bu adamın mentalitesi mi değişti ? Nvidia birden oyuncu, topluluk dostu mu oldu ? Topluluk bu kadar tepki göstermeseydi, böyle bir özür maili gelir miydi ? Hiç zannetmiyorum...


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1d/d1/a2/1dd1a234bd4f0c4d35c3c9ca6764df4d.png&t=0&width=480&text=1

2.Edit: Arkadaşlar HU'dan Steve bütün bu yaşanan dramayı anlatan bir video paylaştı kendi kanalından, ilgilenenler izleyebilirler.
S
12 ay
3 gündür geçmeyen kuru öksürük hk

Arkadaşklar merhaba, benim babamın 4 gündür halsizlik, iştahsızlık ve hafif ateş bulguları vardı. Test yaptırdık, sonucu 3 gün sonra negatif cıktı, ama sonuc cıkmasından sonra 1 hafta geçmesien rağmen iştahsızlık hali ve kırgınlığı devam ediyor. Biz önce üşütmüştür dedik fakat benim de 3 gündür, hergün şiddeti artan kuru öksürüğüm var. Başka hiçbir şikayetim yok, ne ateş, ne boğaz ağrısı ne halsizlik. Ben de test yaptıracağım ama şunu merak ediyorum, acaba korona öksürüğü göğüs kafesi bölgesinde mi ağrı yapıyor ? Çünkü benim o bölgem ağrıyor ( kendimi kastığım için heralde ? ) ve orada gıdıklanma/sızlama hissi var. Babamda hiçbir başka belirti yok. Vallahi anlamadım, biz korona mı olduk üşüttük mü :/

S
6 yıl
UPS Vekaletname
S
6 yıl
Amazon'un Gümrük vergisi hakkında
S
6 yıl
SteelSeries Siberia v2 Frost Blue Edition ( Ses Kartlı ) Kullananlar bakabilir mi ?
Merhaba arkadaşlar, şuan amazonda Siberia v2 frost blue edition 70 dolar yani kargoyla 250 liraya geliyor. Ses kartsız versiyonlarının ülkemizde 250 liraya satıldıgını düşünürsek fiyatı çok iyi ama kafama takılan bazı sorular var. Frost blue editionda ses kartı harici değil dahiliymiş bu yüzden 3.5mm jack yerine sadece usb kablo çıkışı mevcut. Birinci sorum dahili ses kartı 5.1 mi 7.1 mi ? İkinci sorum ise usbden 2.5 mm dönüştürücü alsam kulaklık android telefonlarda çalışır mı ? Ya da sizce kulaklıgın ses kartsız versiyonunu alsam, yanına da Steelseriesin 30 dolara satılan 7.1 ses kartını alıp kullansam daha mı mantıklı olur ? Dahili ses kartıya harici 7.1 virtual ses kartının verdiği ses kalitesinde bir fark olur mu ?
S
6 yıl
Takaslık Shadow Fiend İmmortalı !
S
7 yıl
Ps3 Slim kasa normal ısı değerleri ?
Merhaba arkadaşlar, biliyorum bu tarz konular birden fazla açılmıştır o yüzden şimdiden herkesten özür diliyorum. Geçen ay 2. el bir slim kasa playstation 3 aldım ve bundan once hiç playstationım olmadıgı için cihaz fazla mı ısınıyor yoksa ısısı ideal mi bilemiyorum. Öncelikle cihaz hiç açılmamış ve sarı-kırmızı ışık hatası gormemiştir. Bugun yaklaşık 1 saat Final Night Champion oynadıktan sonra odanın ısındıgını fark ettim ve cihazın şiddetli sıcak hava üflediğini gördüm. Hemen oyundan çıkıp dereceye baktıgımda Cpu-69 , Gpu nun 73 derece oldugunu gördüm, sizce bu değerler normal mi ? Okuduguma göre Cell işlemciler çok ısınıyormus ama Gpu niye o kadar ısınıyor onu anlamadım. Şimdiden teşekkürler.
S
7 yıl
Satılık Temiz Pudge Rotten Stache ve Temiz Battlefury( Genuine değil)
Herkese iyi forumlar, elimde 6 tane soketsiz temiz Pudge Stache bulunmakta, temiz Stache'ın piyasası 60-65 dolar arasında, doların da 2.2 TL civarına geldiğini düşünürsek tanesini 120 liradan satmayı düşünüyorum, ayrıca temiz soketsiz Battlefury de satmaktayım, onun fiyatı da 70 dolar civarında. Onu ise 130 liraya bırakmayı düşünüyorum. İlgilenenler pm atabilir ya da steam hesabımı ekleyebilirhttp://steamcommunity.com/id/vulcanustr. Ayrıca isteğe göre DC hook olmak üzere her türlü itemi temin edebilirim.
S
8 yıl
Alınık/ Takaslık Battlefield 4, Detaylar içerde
Evet arkadaşlar, benim steam hesabımda şuan yaklaşık 70 dolar bulunmakta ve ben Battlefield 4 almak istiyorum. Teklifim ise şu şekildedir ;

bana greenmangamingden ( ucuza geldiği için, indirim koduyla 55 dolar falan ) ya da her hangi bir yerden BF4 pre order yapana, bu aral kutulu versiyon da olabilir, steamden istediği 70 dolarlık oyun/oyunları alıp gift halinde hesabına göndereceğim. Yani yaklaşık 15 dolar kar etmiş olucaksınz.

Eğer ilgilenen olursa bu konu altına yazsın.
S
8 yıl
Satılık veya takaslık Bf3 ve Sims 3 Cd keyleri
Evet arkadaşlar, benim Battlefield 3 premium hesabım oldugu icin, Humblebundle dan almış oldugum Bf3 cd keyini ya başka bir oyunla ya da cüzi bir miktar karşılıgında satıyorum. Aynı şes sims icin de geçerli. Tekliflerinizi bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.