Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
05 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
İlla Dijital platform üyeliği veya kutu almak gerekli mi?
Arkadaşlar merhaba öncelikle belirteyim ki teknolojiden anlarım ama uydu ve yayın sistemlerinden hiç anlamam o yüzden yorumlarınıza göre hareket edicem.
Samsung 55ku7000 tv aldım. Tv'de dahili hd uydu alıcısı var ve apartmanın uydusuna bağlandı, kurulumda kanallar atıldı.

Neredeyse izlediğim tüm kanallar mevcut. Digitürk, d-smart, teledünya (teledünyada kanald hd yi göremedim hatta) temel paketleri ile kıyasladığımda neredeyse aynı hd kanallara sahip tek eksiğim discovery ve nat geo. belgesel kanalları. Bunlar dışında eksikliğini hissedeceğim bir kanal yok gibi.

Asıl soru şu digitürk/d-smart/teledünya sistemlerindeki görüntü kalitesi ile apartman ortak uydusundan tv dahili uydu alıcısı görüntüsü arasındaki kalite farkı çok olur mu? Bu paketlerden alırsam gözle görülür derecede kalite değişir mi yoksa hiç para vermeye gerek yok mu? Aylık maksimum 20 tl lik paketlerden bahsediyorum bu arada.
5 yıl
4x20 Teyp Çıkışı 2x40 olur mu?
Arkadaşlar merhaba;

Aracımın orjinal teyp çıkışları 4x20. İkisi ön kapı pandizotunda 10 cm'lık hoparlörleri, diğer ikisi arkadaki 6x9 'luk 20 watt (rms değerleri) lık 2 adet oval hoparlörleri besliyor.

Öndeki hoparlörleri söktüm, teybe bağlı sadece 1 takım (iki adet) oval hoparlör taksam, önde takılı hoparlör olmadığı için toplam güç sadece bu iki hoparlöre gider mi? Yani 2x40 rms olur mu? Bu konuları pek bilmediğim için emin olamıyorum.

Ayrıca 4x20 rms çıkışlı teybe sadece 1 takım oval hoparlör bağlamak isteseniz aşağıdaki hoparlörlerden hangisinden daha fazla verim alabiliriz, hangisini seçerdiniz;

Pioneer Ts-G6932i

Pioneer Ts-A6933i

Pioneer Ts-R6950s

Pioneer Ts-A6975s

Pioneer Ts - A6965s

Pioneer Ts-A6966s

Tabiiki amfili güzel bir sistemin yanına yaklaşamam ama olabildiği kadar tok bir bass ve temiz tiz sesleri peşindeyim zaten orta ses yüksekliğinde müzik dinlerim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
5 yıl
Amfisiz Sisteme Oval Hoparlör Önerisi
Arkadaşlar merhaba,

Hoparlörlerimi yıpranmadan dolayı değiştirmek istiyorum. Teyp blaupunkt 4x20 rms yani 4x45 watt gibi bir değere denk geliyor.
Önlerde 10 cm'lik 2 hoparlör arkalarda da 6x9 2 adet oval blaupnkt hoparlörler bulunuyordu (aracın orijinalinde hoparlör değerlerini bilmiyorum).
Ben tüm hoparlörleri söktüm ön kapılara takmayacağım sadece arkaya 2 adet 6x9 luk oval Pioneer hoparlör takmak istiyorum.
Amfi vb. uğraşmak istemiyorum 2 tane güzel hoparlör takıp yoluma devam edeyim zaten müziği orta seviyelerde dinlerim. Hoparlörlerden beklentim mid basların iyi olması, birazda orta temizlikte tiz alırsam yeterli.

Bu teyp için önerdiğiniz Pioneer oval hoparlör nedir? Maksimum kaç Rms ve kaç yollu bir hoparlör tercih etmeliyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
6 yıl
Lovato Smart Sistem Takan Tavsiye İstanbul Bayisi/Ustası
Uzun araştırmalarım sonucu 1.6 ford zetec efi motorlu aracıma Lovato Smart sıralı sistem taktırmaya karar verdim. Bugün bir kaç bayi ile görüştüm.
Biri taksitli 1550tl diğeri taksitli 1400 tl dedi. arşamba günü taktırmaya gidicem sorunsuz iyi işçilik için aynı kitte alınacak 100-200 tl fark önemli değil.
Lovatonun sitesinden baktığımda iki yerde yetkili bayi gözüküyor. Topladığım bilgilere göre ise taktırılan kit kadar
işçiliğin - ustalığın önemi büyük.

Şimdi gelirsek asıl soruya İstanbul Avrupa yakasında Lovato Smart kiti en iyi şekilde takabilecek Yetkili bayi olarak kimi önerirsiniz?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.
9 yıl
Wot clanların görevleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?
Arkadaşlar bugüne kadar tek oynadım hiç clan falan girmedim. Bir hafta önce tier7 tiger-p tankımla bir clana alındım. Yalnız hiçbir değişik aktiviteyle karşılaşmadım. Tabiiki bende direk clan savaşlarına gireyim diye bakmıyorum olaya ama girdiğim clan zaten hiç clan savaşı yok, 90 küsür üyesi var. Ben en azından müfreze yaparız, haritaları daha iyi kavratan eğitici oyunlara çıkarız diye bekledim fakat bizim clanda sadece teamspeak üzerinden muhabbet dönüyor. Şuan için clan ismini vermek istemiyorum ama dediğim gibi hiçbir aktivite yok.

-Şimdi sizden öğrenmek istediğim gerçek bir wot clanında neler yapılıyor? neler olup bitiyor? Öncelikle oyunu çok iyi oynayan üst seviye clanın en iyileri çıktıkları clan savaşlarını nasıl ayarlıyorlar? Bu toprak paylaşımı toprak kazanımı veya kaybedilişi ne şekilde oluyor? Bir arkadaşım clanlara oyun tarafından bazı durumlarda altın verildiğinden bahsetmişti bu doğrumu?

-Gelelim benim gibi orta oyuncuların olduğu seviye clanlara. Orta seviye oyuncuları geliştirmek, haritaları daha iyi kavratmak, ikili müfreze veya eğitim savaşları düzenleyen dediğim gibi daha çok eğitici ve daha iyi oyuncu oldurtmaya yönelik türk clanları varmı? Eğer bu amaca yönelik kurulan bildiğiniz clanlar varsa öğrenmek ve mümkünse onlara geçmek istiyorum. Çünkü dediğim özellikte bir clan oyuncu üzerinde daha eğitici ve beceri geliştirici olduğuna inanıyorum.
Ben bugüne kadar yapabildiğim istatistikler şöyle;

9 yıl
Android Market 'te ''İndirme işlemi duraklatıldı'' sorunu ...
-Arkadaşlar son bir haftadır HTC Wildfire telefonumda market sorunu yaşıyorum.
- Öncelikle makinem rootlandı ve üzerinde rem puzzle rom yüklü.
-Son 1 haftadır android marketten (yani google orjinal market uygulamasından) herhangi bir uygulamayı indirmeye çalıştığımda veya güncellemeye çalıştığımda indirme başlıyor sonra üstte uyarılar kısmına indirme simgesi geliyor. Fakat skala dolmuyor ve bir süre sonra '' indirme işlemi duraklatıldı'' uyarısı alıyorum.
-Belki sorun çözülür diye telefonuma hard reseti factory reset attım. Olmadı sd card'ı biçimlendirip tekrar attım. Oda olmadı en son çare herşeyi temizleyip yeniden rom kurdum fakat hiçbiri çözüm olmadı hala sorunum devam ediyor.
-Bu problemi yaşayan varmı? Veya problemi nasıl çözeceğime dair bilgisi olan varsa paylaşabilir
mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.