Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
28 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
44 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Erken muayne ve ağır kusur durumunda satış
Merhaba,

Sorum ile ilgili olarak muayeneye yetkili kurum çağrı merkezini aradım ama oradaki temsilcilerin verdiği birbirinden farklı yanıtlar merakımı gideremedi.

Örneğin otomobilimin muayenesini 26 Haziran 2016 tarihinde yaptırdım muayeneden aracım sorunsuz geçti aracın 26 Haziran 2018 tarihine kadar muayene geçerlilik süresi var.

Ben bu aracı muayeneye 15 gün erken götürsem(mesela 11 Haziran)ve ağır kusurlu olarak muayeneden kalsa aracı ruhsatta yazan muayene tarihine (26 Haziran 2018) kadar satabilir miyim yoksa noterde sıkıntı çıkar mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
4 yıl
Linea üretimi sona erdi
Tofaş çalışanlarından biri paylaşmış Linea üretimi 27 Aralık itibari ile sona ermiş.Aracın bir sonraki neslinin üretimi Güney Amerika’da devam edecekmiş.
5 yıl
Makas faciası
Bugün Bursa İhsaniye metro istasyonunu civarında oldu kaza. Makas atan siyah araç renault servisinin devrilmesine neden oldu olay yeri facia gibiydi maalesef en az 5 ölü var.Ölenlerin ailesine bol sabır versin Allah.İnsanlar vardiyadan çıkmış evine giderken bir şerefsiz yüzünden canlarından oldular.
5 yıl
yolcu olarak yaralanmalı kaza
Merhaba, geçtiğimiz ay dedem arkadaşının aracında yaralamalı kazaya karıştı.Kontrolsüz kavşakta dedemin içinde bulunduğu aracın dur levhasına uymaması ve diğer aracında yüksek bir hızda seyretmesi sonucu kaza gerçekleşmiş.Kaza sonucu dedem bir hafta hastanede yattı ve bir dizi ameliyat geçirdi.Hastaneden çıkarken dedeme sigortadan tazminat alabileceği soylenmiş ancak dedem tazminatın dini değerlerine uymadığını düşündüğünden tazminat talep etmediğini söylemiş.
Bu konuda benim merak ettiğim konu ise eğer dedem tazminat talep etseydi aracında yolculuk ettiği arkadaşının bu işten bir zararı olup olmayacağı konusu.Zaten ölüm kalım olmaması tek tesellimiz ama içinde bulunduğu aracın şoförüne herhangi bir zarar olmayacaksa tazminat konusunda dedemi ikna etmeye çalışacağım

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
5 yıl
ceza gelir mi(kırmızı ışık, kaza)
Bayram dönüşü köyden dönerken eds olan Bursa Orhaneli lambalarında tam geçerken yeşil yanıp sönmeye başladı. Hızım en fazla 20-30 civarı iken ceza yememek için durdum.Durduğum sırada arkadan çarpma sesleri gelmeye başladı.Ben de arkamdaki araç arkadan darbe alıp bana vurmasın diye çizgiyi biraz geçtim bana vuran olmadı ama şüpheye düştüm acaba ceza gelir mi?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
5 yıl
ithal lastiklere zam beklentisi
Bugün Resmi Gazete'yi incelerken fark ettim. Yerli üretimin %58'ini karşılayan üreticilerin başvurusu üzerine yerli üreticilerinin korunmasına yönelik bir soruşturma açılmış.Benim anladığım kadarıyla yıllar içinde artan lastik ithalinin yerli üreticiler üzerindeki olumsuz etkisini kaldırmak için soruşturma süresince 200 gün geçici önlem olarak ithal lastiklere belirli bir vergi yükü getirilmiş.

lastik alacaklar zam gelmeden alın lastiğiğnizi
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/03/20170309.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/03/20170309.htm
http://www.ekonomi.gov.tr/portal/content/conn/UCM/uuid/dDocName:EK-244076
5 yıl
Bursa'daki otobüs kazası ve emniyet kemeri
7 kişinin hayatını kaybettiğini kaza sonrası çekilen fotoğraflarda otobüsün yan halde metrelerce sürüklendiği görülüyor.Eğer yolcular kemerini taksaydı acaba ölü sayısı azaltılabilir miydi merak ettim.
5 yıl
trafikte gördüğüm passat
Dün gece yolda giderken dörtlüleri acık halde giden passat gördüm aracın yanından geçerken yan aynalarınında kapalı olduğunu farkettim aracı kadın kullanıyordu.Acaba sürücü bilinçsiz olarak aynaları açmayı unutunca aracın seyir halinde dörtlüleri açma gibi bir özelliği mi var yoksa bilinçli olarak mı öyle kullanıyordu
6 yıl
silinsin
silinsin
6 yıl
10 araç birbirine girdi
Bursa'da iki gün önce olan kazanı görüntüleri çıkmış iki gün önce haber metninde makas atan bir sürücünün kazaya nede olduğu söyleniyordu ama yanlış yola girip duran birinin kazaya neden olduğu görünüyor araçlar birbirine girince kaçm
ış en öndeki
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle