MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
19 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
JBL T500BT Bluetooth Mikrofon ve Stereo Hoparlör Sorunu
Merhabalar,

2018 sonunda veya 2019 başlarında Teknosa'dan almış olduğum JBL T500BT bluetooh kulaklığımı bugüne kadar sorunsuzca kullandım. Geçtiğimiz günlerde arkadaşım ile oyun oynamaya karar verdik ve steam üzerinden sorunsuz bir şekilde karşılıklı konuşarak oyunumuzu oynadık. Ertesi gün denediğimizde steam'den ses alıp veremedik, discord'a geçtik aynı problem, skype'a geçtik aynı problem...

Problemin benim bluetooth kulaklıktan kaynaklandığına eminiz, kulaklığın mikrofonu ve stereo hoparlörü aynı anda çalışmıyor(ilk gün sorunsuzdu nasıl olduysa).

Bu problemi araştırdığımda farklı markalarda da birkaç örnek daha gördüm ama çözüm göremedim, herkes iade ettiğinden bahsediyor. Benim ne orijinal kutum ne faturam kaldı, iade de edemem.

Birinci sorum; stereo hoparlör ve kulaklığın mikrofonunu aynı anda kullanmamı engelleyen nedir? (driver'lar güncel) (kulaklığın stereo hoparlörünü ve dizüstü bilgisayarımın mikrofonunu veya bir başka kulaklığın mikrofonunu kullanmayı denediğimde ses karşı tarafa gürültülü gidiyor, aşağıda bahsettim)

İkinci bir sorum da; oyun oynarken hadi JBL'yi kullanmayayım dedim, türlü kulak içi kulaklıklar denedim(philips, skullcandy, ps4'ün orjinal kulaklığı), arkadaşımdan aldığım yanıt "arka planda iş makinesi çalışırcasına ses oluyor". Bunun sebebi ne olabilir?

Şu anda çözüm olarak kullandığımız yöntem, kulak içi kulaklık ile ben oyunun ve arkadaşımın sesini alıyorum, JBL bluetooth kulaklığın da mikrofonu ile sesimi iletiyorum.

Çözüm önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla,
4 yıl
200-400 TL Arası Tablet Önerisi Lütfen
Merhaba , bir akrabam için ucuz yollu tablet arıyordum. Instagram , pinterest tarzı programlar kullanıyor yani büyük bir performansa gerek yok ve belki torunları oyun yükleyip oynarlar. Baktıklarım arasında;

Casper Via T27,
Reeder A7i,
Samsung Galaxy Tab 3 Lite T113,

Bunlardan hangisini önerirsiniz/önermezsiniz?Neden?

Teşekkürler.
4 yıl
Arduino Uno ve LM298 ile DC motor
Merhabalar,

Yazılım bilgim bulunmamaktadır bu yüzden yardıma ihtiyacım var. Elimde LM 298 motor sürücüsü bulunmaktadır. Şekil şudur.Arduino Uno Set'im bulunmaktadır ve elimdeki motor 12V DC motor.Bu motorun devir kontrolünü yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim?İnternette araştırınca lm298 ile ilgili açık kaynak kod bulamadım.

Resimde motor kısmını motora bağlayacağım eyvallah , 12V ve GND kısmını güç kaynağına bağlayacağım eyvallah , I1 I2 ve E kısmı arduiono'ya bağlanacak ama nasıl , analog kısıma mı digital kısıma mı ve sonra kod nasıl yazılır ve hız nereden yada ne ile kontrol edilir.

Teşekkürler.
4 yıl
Elektrikli Bisiklet Menzil Hesabı
Merhaba arkadaşlar , bir proje yapıyoruz ve bu projede elektrikli bisiklet menzil hesabı yapmamız gerekiyor , menzil hesabı yaparken şöyle bir yere denk geldik

""""24 inç tekerlek bir tur döndüğünde 1.91m gider. Redüktör olarak 5/1 oranı var. Motor 2750 dk./devir. İşleme başlayalım ;

2750 / 5 = 550
550 x 1.91 = 1050
1050 x 60 = 63000
63000m = 63km

Motorun yapacağı max. hız = 63km/h

Şimdi akü ile kaç km gider meselesine gelelim;

2 adet 12V 40A akü var. 2 aküyü seri bağlarsak 24V 40A yapar.

Motorun gücü = 24 x 12 = 288W
Akünün verebileceği güç = 24 x 40 = 960W
Bu aküler ile motorun çalışacağı saat = 960 / 288 = 3 saat diyelim.
Bisikletin gideceği yol: 63 x 3 = 189 km
"""""

ancak bizim motorumuz 250W 36V motor düşünüyoruz buna karşılık akü olarak da yine 36V 10Ah bataryalar gördük (satılık bisiklet ilanlarında ki değerlerden)

motor devrini nasıl buluruz???

Bir grafik bulduk bu grafikten devir 193rpm gözüküyor ve 193 rpm ile işlem yapınca 7km/h hız ve 11 km mesafe çıkıyor (akünün amperi düşük olduğundan mesafe düşük kalıyor)

Sonuç olarak nasıl menzil ve motor değerlerini hesaplarız?
5 yıl
İzmir Mavibahçe Üniversite Servisi?
Arkadaslar bucada hukuk fakültesinden kalkan servis tınazdan geçiyor mu ? Binebiliyor muyuz tınazdan?
5 yıl
İzmir kemalpaşa ulaşım
Arkadaşlar bucadayım , yarın öğlen kemalpaşa org. san. de Rapro Otomotiv fabrikasına gitmem gerekiyor. Nasıl giderim ? Ankara asfaltı caddesi üzerinde fabrika
5 yıl
İzmir kemalpaşa ulaşım
Arkadaşlar bucadayım , yarın öğlen kemalpaşa org. san. de Rapro Otomotiv fabrikasına gitmem gerekiyor. Nasıl giderim ? Ankara asfaltı caddesi üzerinde fabrika
6 yıl
Wifi bağlı siteye girmiyor
Merhaba arkadaşlar samsung laptopum var geçtiğimiz günlerde format attım 8.1 vardı format atınca 7 ye düştü yükselttim 8 e ardından 8.1 e geçicektim bir sürü sorun oldu ama neyse çözdüm 8.1 e de geçtim.
Şimdi sorun şu , wifi'ı komşudan kullanıyorum bu wifi 1 2 gün sürekli kesilip duruyordu sonra düzeldi şimdi açık ama laptoptan giriyorum bağlanıyor ama siteye girmiyor. Telefondan da bağlanıyorum sorun yok , telefondan ağ paylaşımı yapıyorum laptopa sorun yok ama komşunun wifidan girince siteye girmiyor bi türlü çözemedim.
6 yıl
Bir karikatür arıyorum
Aynı spagettiyi yiyen karı koca var , birbirlerine yaklaşıyolar sonra adam kadının kafasını da yiyor.

Bu karikatürü arıyorum bulamadım yardım edin ahali
6 yıl
Peluş keçi oyuncağı
Peluş keçi nereden bulabilirim ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.