Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
A

Yüzbaşı
25 Ocak 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
10 yıl
SON DAKİKA...!17 Askerimiz Şehit...ASKERİ HELIKOPTER SİİRTTE DÜŞTÜ...!!!!
Siirt'in Pervari ilçesi Hasantepe mevkiinde elverişsiz hava şartları sebebiyle kayaya çarpan askeri helikopter düştü. Olayda 17 jandarma özel harekat askeri şehit oldu.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, helikopter kazasında, 13’ü jandarma özel harekattan, 4’ü de helikopter personeli olmak üzere 17 şehit olduğunu bildirdi.

Allah Rahmet eğlesin...
A
10 yıl
CS.WASP.GEN.TR -- Steam server mi arıyorsunuz ??
Merhaba arkadaşlar ;

Daha önceden duyurusunu yaptığımız public sunucumuz olan cs.wasp.gen.tr serverimiz steam ve eac sistemine geçmiştir.Hilesiz ve sorunsuz bir oyun için tüm steam sahibi oyuncuları sunucumuza bekliyoruz.

“Easy Anti Cheat programını açtığınızda “Türkiye” bayrağına tıklayıp daha sonrada “WASP” logosuna tıklayarak oyuna giriş yapabilirsiniz.”

DNS : Cs.wasp.gen.tr & İP : 46.45.182.200:27015WASP

Not : Server reklamı yapma gibi bir amacımız yok.Açtığımız konular reklamdan dolayı siliniyor zaten ancak steam ile oynayanların serverı bilmeleri gerek diye düşünüyorum.Donanımhaberdeki cs bölümündeki konular aylardır aynı konular.En azından insanlar steam ile rahatça oynayabilecekleri bir servera girebilirler diye konuyu açmış bulunmaktayım.
A
11 yıl
Trabzonspor'dan tam sayfa tepki!!
Trabzonspor Kulübü, kentte yayımlanan gazetelere, "Kamuoyonu Duyuru" başlığı altında tam sayfa ilan verdi.

İlanda, 2010- 2011 sezonunun tamamlanmasının ardından bu dönemle ilgili değerlendirmenin yapılmasının uygun görüldüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "Trabzonspor Kulübü olarak sezona başlarken dürüst, ilkeli, keyif veren, fair-play duygusuna sahip bir anlayışı yaşama geçireceğimiz yönünde kamuoyuna verdiğimiz sözün arkasında durduğumuza inanıyoruz. Yaklaşık 3 yıllık bir süreçte istikrarını koruyan ve sürekli yenilenen kadromuzun geçen sezon elde ettiği iki önemli kupanın yanı sıra ligin son haftasında gösterdiği örnek tavır, hedeflerimizi daha yukarılara taşıma sonucunu da beraberinde getirmiştir.

Özellikle bu sezon yaşananları gördükten sonra, geçen yılın son haftasında Trabzonspor’un sergilediği onurlu duruşun ne anlam ifade ettiğini sanırız tarafsız kesimler de daha iyi yorumlamışlardır. Bu yüzden taraftarlarımız takımlarıyla ne kadar övünseler azdır.

Trabzonspor 2010-2011 sezonunu başından sonuna kadar aynı çizgide götürmüş, ilk yarıda 42, ikinci yarıda 40 puan toplayarak istikrarlı bir grafik çizmiştir. Toplanan 82 puan seviyesi tarihin en yüksek seviyesini egale etmiştir.

Bu tablo, milli takıma verilen oyuncu sayısını da artırarak takımın marka değerini daha da yükseltmiştir." Trabzonspor markasının ve dik duruşunun Türk futbolunun saygınlığı açısından önem taşıdığı vurgulanan ilanda, şu görüşlere yer verildi: "Uzun süre sessizliğini koruyan kurumumuz yarışın normal seyrinden sapmaya başladığı süreçte kendisine yapılan haksızlıkları, saldırıları ve ülke futbolunda gördüğü eksiklikleri dile getirmiş, hiçbir zaman polemik yaratarak, rakiplerle hakemleri etki altına almak adına söylem ve eylemde bulunmamıştır.

Ülke futbolunda bu değerlere sahip çıkılması gerekmektedir. Ancak maalesef tam anlamıyla böyle yapıldığının söylenmesi mümkün değildir. İlk devreyi açık farkla önde tamamlamamızın ardından üzerimize türlü manipülasyonlarla gelinmiş, siyasilerle medyanın belli kesimlerinin dahi taraf göründüğü bir süreç yaşanmıştır."

"YARIŞTIĞIMIZ KULÜP, YAYGIN MEDYAYI KULLANMIŞTIR"

"Ligin heyecanının kaybolmaya başladığı yönündeki yorumların ağırlık kazanmasıyla oluşturulan kamuoyu, planlı biçimde aleyhimize kullanılmıştır" denilen ilanda, şunlar ifade edildi: "Takımın yükünü çeken futbolcularla ilgili sürekli transfer dedikoduları üretilmiş, bunlar gündemi meşgul ederek oyuncuların dikkatlerinin dağılmasına yönelik kullanılmıştır. Ancak futbolcularımız her şeye rağmen işlerine konsantre olmuşlar ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmişlerdir.

Yine ilk devrenin ardından gelen başarı aşırı övgüyle büyütülmüş, ikinci yarı yaşanan bazı puan kayıplarında yoğun eleştiri bombardımanıyla birlikte Trabzon’un hassas yapısının üzerine gidilmeye çalışılmıştır. Lig yarışını etkileyen en önemli unsur, özellikle iki takımın başa baş kaldığı dönemlerde yaşanan hakem atamaları ve yanlışlarıdır. Adeta bazı olayların bilerek üzerine gidiliyormuş izlenimi veren görevlendirmeler yapılmış, üstelik bu hakemlerin verdikleri kararlar, oluşturdukları etkiyle, şüpheli bakışların doğrulanması sonucunu doğurmuştur. Nedense hep bir takımın lehine sonuçlar ortaya çıkaran ve aynı hakemlerin farklı maçlardaki benzer pozisyonlara yönelik çelişkili tercihleri, olumsuz tabloyu daha da güçlendirmiştir.

Yarıştığımız kulüp, yaygın medyayı kullanarak kritik maçlarda rakip oyuncular üzerinde baskı ortamı yaratılmasına yol açmıştır. Örneğin Emenike olayı başlı başına incelenmesi gereken bir olayken, yetkili merciler konunun üzerinde bile durmamışlardır. Meslek etiğini koruması gereken kurum ve kişiler ise bu gelişmelere karşı sessiz kaldıkları gibi, eleştirilerini adalet isteyen taraf üzerinde yoğunlaştırmışlardır. Ortaya atılan ciddi iddialar ve ilişkilerle ilgili olarak ne devletin ne de futbolun yetkili organları hiçbir hareket içerisine girmemişlerdir."

"BU KORKU NEDENDİR?"

Bazı medya organlarının da eleştirildiği ilanda, şöyle denildi: "Bazı medya organları ile mensupları, objektiflik ve tarafsızlık sınırlarını hiçe sayma uğruna yarışta adeta kendilerine görev biçerek taraf olmuş, sürece katkıda bulunmuşlardır. Bu yaklaşım her şeyden önce bir takımın taraftarı olanlar dışındaki okuyuculara ve izleyicilere saygısızlıktır.

Fenerbahçe’nin şampiyonluğunun ardından yaygın medya övgü yarışına girmiş, tepeden tırnağa tüm kulüp mensuplarına methiyeler düzmüştür. Elbette bu kurum içerisinde övgüyü hakedenler vardır, ancak yine Fenerbahçe’nin soyunma odası basan, hakemlere hakaretler yağdıran, sahaya giren bir de başkanı bulunmaktadır. Haklı söylemlerimiz nedeniyle bize yönelik eleştiriler yapılırken, nedense bu vasıfları taşıyan kişilere bir tek olumsuz cümle yazılıp, söylenememektedir. Bu korku nedendir? Elim bir kaza geçiren ve hayatı tehlike yaşayan oyuncumuz Gabriç’ten küçük puntolarla bahseden yaygın medya, Fenerbahçeli oyuncuların eşlerine dahi sayfalarında boy boy yer ayırmaktadır. Bu nefretin nedeni nedir? Yaygın medyanın, yıllardır Güneydoğu insanının köşeye sıkıştırılmasının bugün karşımıza çıkardığı sonuçların bir benzerini Trabzonsporlular’a yaşatması ihtimalinin vebalini taşıyıp taşıyamayacağını sorgulamasının zamanı gelmiştir."

"HİÇ KİMSE KULÜP ÜZERİNDEN SİYASİ RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞMASIN"

Trabzonspor’un yaklaşan seçimler öncesinde siyasiler tarafından propaganda aracı olarak kullanılmasını da doğru bulunmadığı belirtilen ilanda, şu görüşler dile getirildi: "Hiç kimse kulüp üzerinden siyasi rant sağlamaya çalışmasın. Trabzonspor hiçbir siyasinin emrinde değildir, aksine siyasilerin tamamı Trabzonspor’un emrinde olmalıdır. Bugün EYOF 2011 nedeniyle otellerde yaşanan doluluk yüzünden Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda çekeceğimiz kuraya göre aynı tarihlerde maçımızı Trabzon’da oynamamız mümkün görülmemektedir. Siyasiler kısır çekişmelerinde Trabzonspor’u kullanacaklarına, bu şehre yatırım getirsinler, yeni oteller açmanın yollarını arasınlar."

"HİÇBİR TARAFTARIMIZIN ENDİŞEYE KAPILMASIN"

İlanda, Trabzonspor’u bugünlere taşıyan kadronun yaklaşık 3 yıldır birlikte oynayan ve sürekli yükselen grafik çizen bir kadro olduğuna değinilerek, şu ifadelere yer verildi: "Bu nedenle misyonunu tamamladığını düşünen ya da farklı sebepler öne sürerek ayrılmak isteyen oyuncuların olması da doğal kabul edilebilir. Önemli olan bu değişim sürecinin sağlıklı planlanarak, gelişime yönelik kurgulanabilmesidir. Bunu başarabilmek adına sezon boyunca yapılan araştırma çalışmalarının sonucunda belirlenen isimlerin kadroya katılması için süratle harekete geçilmiştir. Elimizde her türlü boşluğu doldurabilecek alternatifler mevcuttur. Bu konuda hiçbir taraftarımızın endişeye kapılmasını gerektirecek bir durum yoktur. Transferde çabuk hareket edilmeli, ancak aceleciliğin kulübümüzü yanlışa sürüklemesine de izin verilmemelidir.

Trabzonspor taraftarının her zamanki gibi sezon boyunca takıma eşi benzeri olmayan bir destek verdiği vurgulanan ilanda, şunlar kaydedildi: "Gerek iç sahada gerekse de deplasmanda oyuncularımıza sürekli güven aşılamıştır. Bu vesileyle kendilerine teşekkürü bir kez daha borç biliyoruz.

Elbette şampiyonluğun averajla gelmemesi dünyanın her köşesindeki Trabzonsporluları üzmüştür. Ancak taraftarlarımız bu üzüntüyü dahi gururla içlerinde saklamış, birbirleriyle paylaşarak azaltma yolunu seçmişlerdir. Son maçın ardından sabaha karşı havaalanına gelen takım şampiyon gibi karşılanmıştır.

Hiçbir oyuncumuza tek kelime olumsuz kelime sarf edilmemiştir. Yakın geçmiş hatırlandığında, aslında Trabzonspor’un son dönemde kazandığı en büyük tecrübe ve gelişim budur. İşte bu temel üzerine daha sağlıklı yarınlar inşa edilebilir.

Trabzonspor bu sezon gönüllerin değil futbolun, çalışmanın, inancın, emeğin, dürüstlüğün şampiyonudur. Bu nedenle kutlanmayı asıl hakeden odur."


Kaynak : Milliyet


A
11 yıl
HTC incredible S hakkında bilgi almak istiyorum???
HTC serisine bir telefon daha ekleyecek.Youtube'ta bu telefonla ilgili videolar var.Telefonun türkiyede çıkış tarihi hakkında bilgisi olan varmı acaba? HTC Desire HD yerine bu model alınabilir mi? Sanki daha kullanışlı gibi gözüküyor.Sizlerin fikirleri neler acaba?

http://www.htc.com/tr/product/incredibles/overview.html
A
11 yıl
Linux Load değerleri Hk ???
Merhabalar;

Linux load değerleriyle ilgili bilgi alabileceğim bir kaynak varmı acaba? Ayrıca linux tabanlı bir sunucuda load değeri , bir komut veya programla düşürülebilir mi ?
Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

Saygılarımla.
A
12 yıl
Gigabyte 790X UD3P için uygun ram????
Selamlar arkadaşlar;

Linkteki anakart için uygun ram arıyorum.Sitesindeki ram uyumluluk tablosunda çok az tek slot 2gb ram destkliyor gözüküyor.Makinayı 6gb veya 8gb ram'e çıkarmak istiyorum.Önerebileceğiniz 2gb ramlar nedir? Yoksa sadece sitesindekiler mi uygun?

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma790x-ud3p_10.html
A
12 yıl
Wasp HL Server Açıldı...
Arkadaşlar merhaba;

Wasp olarak HL serverımızı tekrar aktif hale getirdik...

Serverımıza hl.wasp.gen.tr veya 85.153.30.44:27015 iplerinden bağlanabilirsiniz.

Saygılarımızla.
A
12 yıl
Wasp serverları....Wasp Pro 2 açılıyor...
Merhaba Arkadaşlar;

Bu konuyu açmanın sebebi reklam amaçlı değil ilk önce onu belirteyim.Diablo'nunda konuyu hoşgörü ile karşılayacağını düşünüyorum.Wasp serverlarını birçoğunuz biliyorsunuz.Bünyemizde 2 adet server ve aynı zamanda 5 adette clanzone serverları bulunuyor.Açık olan pro serverımızın yanına 2. bir server açmayı düşündük.Eskilerin hatırlayacağı farma.net veya mix.gen.tr serverlarındaki kayıtlı kullanıcı uygulamasına bu serverda da geçme arzusundayız.Bu serverın asıl amacı özellikle küfürün ve hilenin minimum düzeyde olmasıdır.Wasp forumlarında yazdığım yazının belli bir bölümünü burayada kopyaladım.

Açacağımız serverın ilk serverımızdan büyük oranda farkları var.Asıl yapmak istediğimiz kayıtlı kullanıcılı bir server.Küfür ve hilenin minimum olacağı ve katı kuralları olan ve oyuncuların oto kontrol sistemi oluşturacağı bir sistem oluşturmak istiyoruz.

Serverın kurallarına geçersek;


1 - Server 24 kişilik olacak şekilde açılacak. Adminler için slot ayrılmayacak.Büyük ihtimalle 24 saat hltv olacak.
2 - Serverda popüler mapler dışında başka map olmayacak.Bu mapler arasında cpl mill ve turnuvalarda oynanan diğer farklı mapler olacak.Fun vb. mapler olmayacak.
3 - Adminler tüm yazıları okuyamayacak. Kısacası standart bir server olacak.
4 - Serverda stats ,rank vb pluginler olmayacak.
5 – Hem “nonsteam” hem de “steam” ile servera giriş yapılabilecek.


Yukarıdaki serverın genel kurallarını oluşturmakta.Ancak serverda oynamak için yapılması gereken bazı işlemler olacak.Yukarıda da yazdığım gibi wasp olarak kayıtlı kullanıcıya geçmek istiyoruz. Bu nedenle;

“Serverda slot nicki olmayan hiçbir oyuncu oynayamayacak.”


Slot nicki için nasıl talepte bulunulacak?

Waspvip serverında oynamak için forum üzerinde “vipslot” adlı bir kullanıcı oluşturuldu.Tüm üyelerimizwww.wasp.gen.tr forumları aracılığıyla vipslot kullanıcısına gün içerisinde pm yoluyla (private message) nick ve şifre talebinde bulunacak. Slot talepleri 2 arkadaşımız tarafından yazılacak.Gün içerisinde atılan slot pmleri arkadaşlarımız tarafından kontrol edilecek ve en geç 1 gün içerisinde yazılıp pm atan kullanıcıya bildirilecek.Hiç bir şekilde msn adresi üzerinden bir admin aracılığıyla gelen slot talepleri kabul edilmeyecektir.

http://www.wasp.gen.tr/index.php?action=profile;u=13545 (vipslot nick üyeliği)

Örnek slot isteği;
Slot nicki : WASP ( Oyundaki name)
Şifre : WASP123456 ( setinfo _pw komutu ile girilen şifre )


1 aylık bir süreçte gelen tüm slot talepleri maksimum düzeyde kabul edilecek ve herkesin serverda oynaması sağlanacak.1. aydan sonra serverın ratingine göre referans sistemine geçilecek.Bu sistemle ilgili bilgi sistemin devreye girmesiyle beraber sizlerle paylaşılacak.Yazımızın yukarılarında da bahsettiğim gibi serverın bazı katı kuralları olacak.Kuralların esnetilmesi veya hata yapanın affedilmesi minimum düzeyde olacak.

Kurallarımıza değinirsek ;

1 - Serverda nick değiştirilme imkanı olmayacak.Slot talebinizi hangi nick ile yaptıysanız serverda sadece o nickle oynayabileceksiniz.
2 – Oyun içerisinde kullanıcıları bilerek ve isteyerek rahatsız etmek ,hakaret etmek,küfürler savurmak (ss ile kanıtlandığı taktirde) diğer serverımızda da olduğu üzere bu serverda da yasak olacak.Ancak ss ile küfür ettiği veya sıkıntı yarattığı belirlenen kullanıcıların slotları 15 gün askıya alınacak ve serverda oynanmaması sağlanacak.
3 – Hile yaptığı belirlenen karaktersiz kişiler için ise sxe ban atılacak ve slot nicki süresiz alınıp serverda oynamaması için maksimum düzeyde gayret gösterilecek.
4 – Slot nickinin şifresini başkasına kaptıran (kardeşim girdi küfür etti,cafede makinada açık kalmış cocuklar girip küfür etmiş vb) durumlarda herhangi bir tolerans tanınmadan sorun çıkartan slotlu nick 15 gün boyunca askıya alınacak.Bu olayın tekrarı halinde bir daha slot nick verilmeyecek.Yukarıda yazdığım kuralları ilk aşamada pek önemseyen arkadaşlarımız olacaktır.Ancak 1 aylık bir süre sonunda referans ile slot yazdırma işlemleri başladığında başkasına referans olmak için birden fazla düşüneceksiniz.Çünkü sorun çıkartan nicke referans olan kullanıcının slot nickide gelişen olaylara göre 1 gün ile 1 ay arasında düşürülecektir. Bundan dolayı ben sürekli slot talebi yaparım diyen arkadaşlar biraz daha dikkatli olmak zorundalar.


Bu kadar katı kuralları olması serverı belki Türkiye'deki en elit ve kaliteli oyun oynayan serverlar arasında 1 numaraya yerleştirecek.Zaten şu an pro serverımız en iyi serverlar sıralamasında en üstte. Bu serverı açmamızdaki asıl amaç yukarıda da yazdığımız gibi daha elit ve sorunsuz bir ortam yaratmaktır.Wasp olarak diğer serverlardan biraz daha ayrıcalıklı bir sistem oluşturmayı düşündük.İnanıyoruz ki sizlerinde desteğiyle counter strike serverlarına yeni bir soluk getireceiz.


Serverımızın açılma tarihi : 03 Haziran 2010’dur.

İp ve diğer bilgileri pazartesi ana sayfamızdan duyuracağız.Slot talepleri için şimdiden başvuru yapabilirsiniz.


Saygılarımızla.


Not : 1 aylık süreçte gelen talepleri maksimum düzeyde kabul ettikten sonra referans sistemine geçilmesiyle beraber her talep eden slot alamayacaktır.
A
12 yıl
Ev Sinema Sistemi önerisi lütfen...(1500 TL'ye kadar)
Merhabalar;

20 m2 lik bir salonumuz var ve bu salona ev sinema sistemi kurmak istiyorum.Bütçem 1500 TL KDV dahil.Filmleri ve muzikleri Egreat media player ile oynatacağım.Ayaklı kolonları olan ses sistemlerinden istiyorum.Ayrı ayrı parça alma imkanım yok ne yazık ki...Sitelerde farklı modellere bakmaktan kafayı yedim.Kablosuz sistemi pek önermiyorlar? Sony'nin kablosuz sistemlerinde sıkıntı varmı? Yada LG veya Philips mi tercih etmeliyim....Kısacası komple bir sistem önerisi istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
A
13 yıl
4850 X2 Vpu Recovery Hatası
Selamlar,

Yaklaşık 1 yıldır kullandığım 4850x2 2gb ekran kartım bugün vpu recovery hatası vermeye başladı.Makina açıldıktan sonra masaüstünde görüntü 2 kez gidip geldikten sonra vpu recovery hatası verip makinayı kitliyor.Psu Enermax 720W.Makina yeni açıldıktan sonra bu hatayı vermesi ısıdan olmadığını düşündürüyor. Kartın garantisi sanalmarketim.com'dan.Driver sorunu olma ihtimali varmı sizce? Durup dururken böyle bir hata vermesi normalmi?

Teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle