Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
09 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
366. Dönem (Şubat 2017) Acemilik Maltepe - Usta Birlik Tekirdağ Grubu
Arkadaşlar grubumuz mevcut, yaklaşık 20 kişi olduk şu ana kadar. Şimdiden tanışma imkanı olursa usta birliğimiz de daha rahat ederiz. Acemilik Maltepe Kenan Evren Kışlası, usta birliği ise Tekirdağ 8. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı yani Beşiktepe Kışlası olan herkesi bekleriz.
8 yıl
Hangi Şarkı ?
Arkadaşlar az önce Joy FM'de çalan şarkıyı bir türlü bulamadım. SoundHound'a dinlettim ama o da bulamadı. Şarkının sözleri şu şekilde;

"You're Not Alone"

In a way it's a, a matter of time
I will not worry for you, you'll be just fine
Take my thoughts with you and when you look behind
You will surely see a face that you recognize

You're not alone

You're not alone, I'll wait till the end of time
Open your mind, baby it's time for me and you
You're not alone, I'll wait till the end of time for you
Open your mind, baby it's time for me and you
You're not alone, I'll wait till the end of time for you
Open your mind, baby it's time for me and you

You're not alone, I'll wait till the end of time for you
Open your mind, surely it's plane to see

It is the distance that makes life a little hard
Two minds that once were close now so many miles a part
I will not falter though, I'll hold on till your home
Safely back where you belong and see you how our love's grown

You're not alone, I'll wait till the end of time
Open your mind, surely it's plane to see
You're not alone, I'll wait till the end of time
Open your mind

You're not alone, I'll wait till the end of time
Open your mind, surely it's plane to see
Normalde ATB diye birisi söylüyormuş ancak radyoda çalan o değildi. Çok tatlı soft sesli bir kadın söylüyordu ve arkada orjinalinden değişik tarzda daha tatlı ve slow bir müzik çalıyordu. Bir türlü bulamadım yardım :)
8 yıl
SAMSUNG vs PHILIPS
Arkadaşlar, Philips 55PUS7909 ya da Samsung 55H6870 (Curve) modellerinden birisini almayı düşünüyorum. Fiyatları şu anda aynı sayılır. Kararsız kaldım. Görüntü ve özellikler olarak ikisi de çok güzel gözüküyor. Philips Ultra HD özelliğine sahip ancak görüntü kalitesinde 4k veya 2k olmasının çok da bir farkını göremedim. Özellikle kullanan arkadaşlar varsa, bunların artıları eksileri sizce nelerdir? Sizce hangisini tercih etmeliyim?
9 yıl
Video Editleme
Farklı zamanlarda çektiğim videoları birleştirebileceğim, veya aynı video içinden farklı kesitleri sıralayıp kafama göre ileri geri ya da sırayla oynatıp bunları hızlandırabileceğim; arkaya sevdiğim müzikler koyup aralara veya üstlerine yazılar etiketler vs koyabileceğim; aynı kesitte 4-5-6 videoyu aynı anda küçük kareler içinde oynatabileceğim uygulamalar ios ve Android de nelerdir acaba? Instagramda bu tarz videolar görüyorum ama flipagram dışındaki video oluşturma programlarından pek haberim yok. Bilen arkadaşlar yazabilirlerse memnun olurum. Teşekkürler şimdiden
9 yıl
DONMA PROBLEMİ
Toshiba Satellite (L635-137) model laptop'ımda her 10-15 saniyede 1 ve toplamda 2 saniye civarı süren clock cycle donmaları meydana geliyor ve düzeliyor. Sanırım bu sebepten dolayı da windows açılmıyor ve mavi ekran veriyor. Aynı takılmalar giriş yaptığım BIOS ayarlarında da sürekli meydana geliyor. Sorun tam olarak ne olabilir? Format atmak ve BIOS update i sorunu çözer mi? Kaldı ki format atabilir miyim bu haliyle onu da bilmiyorum. İçini açmam gerekiyorsa tam olarak ne yapabilirim acil yardım edebilirseniz memnun olurum. Teşekkürler.
9 yıl
Acil Dizi Tavsiyesi!
Evet konu gayet açık, dizi tutkunu tüm arkadaşların yeni tavsiyelerini bekliyorum. İzlenecek ayarda ve kalitede dizi bulmakta gerçekten zorlanmaya başladım. Bugüne kadar tamamen izleyip bitirdiğim veya mevcut tüm bölümlerini izlediğim diziler;

24, Arrow, Bates Motel, Breaking Bad, Reign, Rome, Nip/Tuck, Californication, Chuck, Da Vinci's Demons, Dexter, Fargo, Fringe, Game of Thrones, House, Lost, Mad Men, Nikita, Revenge, Sherlock, Spartacus, Supernatural, The Vampire Diaries, The Originals, The Walking Dead, Prison Break, Under the Dome

Bunların arasından en beğendiklerim de sırasıyla Breaking Bad, Walking Dead, Supernatural, Game of Thrones, Spartacus, Fargo, Dexter, Californication, Arrrow, Da Vinci's Damons ve Nip/Tuck oldu diyebilirim.

Vikings, Sons of Anarchy, Doctor Who, How I Met Your Mother, CSI, Gossip Girl, Grey's Anatomy, Merlin, OZ, The OC, True Blood, Hannibal ve American Horror Story ise başlayıp da devam etmediğim, pek beğenmediğim diziler.

Tavsiyeler bu dizilere paralel olabilirse daha da memnun olurum :)
9 yıl
Acil Bağlantı Problemi
İyi günler arkadaşlar. Benim sıkıntım laptop'ın bağlantıyı salondan iyi çekmemesi. Modem oturma odasına masaüstüne bağlı durduğundan taşıyamıyorum da. Ne tarz bir çözüm önerirsiniz? İkinci bir modem alsam istasyon modem olarak sinyal güçlendirmek için kullanabilir miyim?
10 yıl
Geniz Akıntısı - Kronik Öksürük Yardım
İyi günler arkadaşlar. Benim sıkıntım yaklaşık 2 yıl önce ortaya çıkan ve dönem dönem, özellikle bir gribal enfeksiyon veya faranjitin ardından geniz akıntısına bağlı olarak devam eden kronik bir öksürük. Hiç sigara kullanmadım bugüne kadar öncelikle onu belirteyim. Son 9 aydır dikkatim sayesinde (ara ara deniz tuzlu sprey vs) bu konuda sorun yaşamazken son günlerde geçirdiğim hafif faranjitin ardından maalesef yeniden etkili olmaya başladı bu öksürük. Sıklığı değişmekle beraber ortalama her 3-4 dk da 2-3 kez sesli ve sert bir şekilde öksürüyorum. Şeffaf ve tükürük gibi, yapışkan bir akıntı yüzünden kaynaklanıyor bu öksürük. Burnuma çeşme suyu çektiğimde yanma hissi oluşuyor ve akıntıyla beraber kısa bir süre kesiliyor . Elimde geçen sene çekilmiş temiz bir akciğer bt'si, ve detaylı sinüs bt'si var. Ayrıca koldan yapılan basit alerji testinde herhangi bir şey çıkmadı. Avamys, aerius,antibiyotik gibi ilaçların da pek bir faydasını göremedim.

Şu ana kadar 2 sene içinde Altıntepe Kızılay Göğüs Hastalıkları, Dahiliye, KBB ve Göztepe Eğitim Araştırma Dahiliye ve Göğüs Hastalıkları bölümlerine gittim. Akciğer BT'si, kan tahlilleri, koldan yapılan basit alerji testi, sinüs bt'si vs yapıldı ve çekildi. Öksürüğün bu geniz akıntısından kaynaklandığını bilmekle beraber bu akıntıya sebep olan şeyi, kesin alerji olup olmadığını, nasıl ve hangi ilaçlarla kesebileceğimi; ve son olarak endoskopik sinüs cerrahisi gerekir mi bunları merak ediyorum.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Özellikle tavsiye edebileceğiniz muayenehaneleri-doktorları-hastaneleri veya tetkikleri bekliyorum. Bu ve buna benzer sorunlar yaşayan arkadaşların yorumları da çok yardımcı olur. Teşekkürler şimdiden
10 yıl
S4 QR KODU ACİL !!
Arkadaslar telefonun kare kodunu nereden görüntülüyorduk? Samsung Galaxy s4 için.
10 yıl
GALAXY S4 KILIF TAVSİYESİ
İyi günler arkadaşlar, iphone 5 ve galaxy s3 arasında aylarca gidip geldikten sonra s4'ün çıkması ve uygun fiyatı nedeniyle s4 almaya karar verdim. Ancak yan ürün tavsiyelerinizi ve uygun fiyata alabileceğim yerleri soracaktım

1) Kaliteli, parlak ve ince yapılı ekran koruyucu (ne kadar sürede bir değiştirmem gerektiği)

2) Kılıf tavsiyesi (suni deri-normal kapaklı-cüzdan vs hangisi daha iyidir?)

3) Bluetooth kulaklık tavsiyesiYani aparatlar ve aksesuarlar hakkında bilgi alabilirsem çok memnun olurum. Özetle ne tavsiye edersiniz ve bunları uygun fiyatlara en iyi nerede bulabilirim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle