Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
L

Teğmen
30 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
542 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
L
geçen hafta
Resmi kurum saatinde açılmıyor, şikayet mi etmeliyim?
Arkadaşlar aile hekimliği merkezinin öğle yemeyi arası 12.00 - 13.00 arası gözüküyor ama doktorlar 13.30 da geliyor. Sonuçta mesai başlangıcı 13.00 yazıyor girişte, doktorunda o saatte mesaiye başlaması gerekmez mi?
L
3 hafta
Kayıt teknolojileri hk bilgi?

Arkadaşlar kendime ait stüdyom var. Sadece bateri çalışmak için kullanıyorum ama artık biraz kayıt işlerine de girmek istiyorum. Bateri geniş olduğu için fazla mikrofon ihtiyacı oluyor. Bir set bateri mikrofonu alacağım ve set 7 mikrofondan oluşuyor genelde. Bunu bilgisayara aktarırken ses kartları genelde az kanal olduğu için mixere girip yani bir de mixer alıp ordan mı ses kartına çıkış vermem mi gerekiyor? Hepsini tek tek tonlamakta gerekecek tabi. Ben mixerden ses kartına yollarsam sadece 2 kanal ses geleceği için tonlamayı da mixerden yapmak zorunda mı kalacağım?

L
3 hafta
Herbalife hk. düşünceleriniz?

Arkadaşlar selamlar, başlıktan anlaşıldığı gibi bu marka hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Bilerek "herbalife kullananlar" diye eklemedim başına çünkü kullanmayan kişilerin düşüncelerini de merak ediyorum. Spor salonunda tanıştığımızı bazen buddy olarak beraber çalıştığımız bir arkadaş herbalife işi yapıyormuş ve bana da bu işi ek gelir için yapmak ister misin diye fikir sundu. Ben bu tarz şeylere biraz ön yargılıyım bana keriz silkeleme aracı olarak geliyor ama internetten araştırdım kullanıp memnun kalanlar var ya da reklam için her yere yorum yazıyorlar. Ben burada hem gerçekten kullanan varsa sonuç hakkında bilgi almak ve kullanmayanların da benim gibi ön yargılı mı olduklarını öğrenmek için yazdım. Kilo aldırma , zayıflama ve sporcu proteini kürleri gibi bir kaç çeşit toz veya tablet formda destek ürünleri satıyorlar. Sanırım vitamin tarzı şeyler de var. Bana teklifi sunan arkadaş benden çok bilgi alıyordu hem beslenme hem spor hakkında sürekli sorular soruyor bana salonda. Bende araştırmayı sevdiğimden bilgim olan konular da cevap veriyorum kendisine. Gerçekten çok bilgisiz çünkü benden 3 kat fazla süredir spor yapıyormuş ama beslenme ve spor hakkında en ufak fikri yok. Satış danışmanlığı instagram sayfasından beni ekledi, profilin de yaşam koçluğu pt diyetisyen beslenme uzmanı özel spor programı hazırlanırlar falan hava da uçuşuyor sanırsın doğan can polatı takip ediyorum. Bana samimi gelmedi tabi bu durum ama bu işten birisi para kazanıyorsa o yalanla dolanla milleti kandıranlar değil en azından doğru yönlendirmeyle sonuç almasına yardımcı olacak benim gibi kişiler olsun istiyorum. Sizin fikriniz ne bu konuda?

L
3 hafta
İnsanlar nasıl para kazanıyor.

Arkadaşlar daha önce bir kaç konu açmıştım, ben müzisyenim ve gece alemini sevmesem de sürekli içindeyim. Alkol kullanmıyorum ve yıllardır bu işi yapmama rağmen sevemedim, hala hayretle izliyorum insanların samimi olmayan yapmacık tavırlarını. Tamamen maddiyata dayalı bir dünyaları var gece yaşadıkları yani.

Şuan bir solistle çalışıyorum, bu şehirde epey ünlendi. Aslında solistte değil, play back yapıyor biz arkasında çalıyor gibi yapıyoruz ve bunu saklamıyor zaten ben sanatçı değilim şovmenim diye de sürekli söylüyor. Bu adam haftanın 7 günü çalışıyor ve geceler 3.5 k yevmiye alıyor. Yevmiye değince çok saçma geliyor ama her gece farklı bir yerde olduğu ve gecelik para aldığı için böyle söyleniyor. Bunun yanında dans ediyor masalara gidiyor kendine para taktırıyor para kazanıyor. Normal şartlarda ilgilenmem solist parasını alır müzisyen parasını alır ve sahneye gelen her para müzisyenindir, çünkü solist yüksek aldığı için karışmaz alatura dediğimiz bu gelen paraya. Bu adam geçen ay işini iyi yapan benim de arkadaşım olan bir solistle iddiaya girdi, sese gerek yok şov yeter zaten müşteri hanzo bişeyden anlamıyor diye ve bir aylık kazançlarını karşılaştıracaklarını söylediler. Normal solist olan adam haftada 5 gün sahne yapıyor ve 2-2-2.5-3-3k olmak üzere 12.5 haftalıktan aylık 50 k gördü geçen ay için. 6 tane düğün yapıp 65 k ile ayı kapattı. Dans eden şovmen olan arkadaş her gün dolu ve bazen düğün ya da kadınlar matinesi yaparak günlük 2-3 iş yaptı(bir çoğunda ben vardım zaten işlerin) ve ay sonu 182k ile ayı kapattı. Bu adamın geçim derdi veya bir şey de yok zaten artık ama zenginin malı fakirin çenesini yorardaki fakir benim şuan yani.

Onun dışında yine bu başlık altında küçük bir paylaşım daha, Genç bir perküsyonist geldi geçen gün düğünde beraber çalıyoruz yeni tanıştık. Güzel sanatlar lisesinde okuyormuş 15 yaşında daha. Hem bandı ekibi varmış okulundan hem de böyle işlere gidiyormuş kendisi ayrıca( Adama helal olsun o yaşta çalıyormuş demeyin, sesini kapattırdım ben her yerden kendine çalıyor çalmakla ilgisi yok ama yaz dönemi müzisyen bulunmuyor herkese ihtiyaç var). Adam 15 yaşında düğün salonunda haftada 4-5 gün 800 lira yevmiye + alatura ile çalışıyor. Bateride çalmak istiyormuş, baktığı bateri şuan 69k , 3 aydır birikmedi abi taksiye çok para veriyorum diyor. Gençler kafanızı kullanın, altın bilezik milezik bir şeylerin ucundan tutun basit işlerle de millet yolunu buluyor.

L
3 hafta
Anal fissür / Makat çatlağı

Arkadaşlar bir süredir yaşadığım bu hastalıktan bahsetmek istiyorum sizlere. İsminden anlaşıldığı gibi makatta çatlak oluşması anlamına geliyor. Bunun farklı nedenleri olabiliyor, bende ve en yaygın olanı fazla ıkınma. Bir keresinde acelem var işim hemen bitsin de yetişeyim diye hayvan gibi ıkındım ve o günden sonra dönem dönem acı/sancı ve ağrılar başladı. Bu süreç başlayalı 2 yıl oldu ve kronik bir hal alıyor herkeste 1 kere olduktan sonra. Dışkılama yaparken cam kesiyormuş hissi oluyor ama sanki dün akşam bir bardağı çatır çatır yemişsiniz de bugün çıkıyor gibi bir acı. Yani bana bununla ilgili başlık açtıran bir acı size öyle diyim. Tabi acı tuvalette bitmiyor, tuvalet sonrasında acı ve ağrı devam ediyor, oturmakta zorlanıyorsunuz. ben araba kullanırken yan falan oturuyorum artık yani acıdan. O yüzden büyük abdest nasıl yapılırmış yeni öğrendim bir internetten araştırın çünkü bu çok kişi de oluyormuş. Bir kaç küçük çözümden bahsedeyim. Birini az önce buldum, tuvalete girdim deniyorum ama acıdan ister istemez kendimi sıkıyorum bir türlü işimi halledemiyorum. Sıcak suya oturmak iyi geliyor diye okumuştum, sıcak su yaptım koca bir kova ve yavaş yavaş dökerken yaptım büyük abdestimi, çok daha rahat oldu işim ve şu an da acım normalin çeyreği kadar falan. Lütfen siz de büyük abdestinizi yaparken oturun ve çıkmasını bekleyin, makat bölgesi buna hazırlanıp kendini gevşetip kendi bırakıyor dışkıyı. Sizin ıkınmanıza gerek yokmuş yani. Ayrıca mutlaka lifli beslenin yeterince su için. Son bir cümle, acısını tarif edemem hayattan soğursunuz.

L
4 hafta
volt amper ne anlama geliyor? adaptör alacağım?

Arkadaşlar kulaklık monitörü aldım bir tane, 9 volt 100ma diyor elektrik bağlantısında. 9 volt 1000ma adaptör kolay bulunuyor, amperi yüksek olsa problem yaşar mıyım? Başka bir cihazda 1.5 yerine 1.8 amper kullanıyorum mesela problem yok.

L
geçen ay
kulaklık amfisi hakkında bilgili biri var mı?

Herkese selam, sahnede kullanmak için kulaklık amfisine ihtiyacım. Bateristim ve sürekli farklı mekanlarda programlarım oluyor. Monitör konusunda sıkıntı yaşadığım için kendime güzel bir kulaklık aldım ama bazen in ear monitor olmuyor. Bende kulaklık amfisi almaya karar verdim ama modeller arasında ne gibi farklar var anlamıyorum. Özellikte belirtmiyor siteler. Bu aletler ses işlemiyor diye tahmin ediyorum, sadece gelen ses, yükseltmek sanırım amaçları. Önereceğiniz modeller var mı? Daha önce behringer p1 ve pm1 kullandım fena değillerdi. Sizin öneriniz var mı?

L
geçen ay
Oğlum fazla mı zeki?
Arkadaşlar selamlar, kuzguna yavrusu anka gelirmiş diye bir laf var. O yüzden ben mi abartıyorum emin olamadığımdan size de sormak istedim. Ben ortalama iq üstü bir insanım, bunu çevremde de çok duyuyorum zaten problemleri anlama ve çözme kapasitesimin farkındayım. Bununla övünmüyorum tabi ki, çünkü bunu başarmadım, yaratılışla beraber herkese bahşedilen özellikler var bana da bir tık fazla zeka verilmiş. Eşimde benim gibi ortalamanın üstü zekaya sahip. Bir de 2.5 yaşında oğlum var ellerinizden öper. konuşma problemi yaşıyoruz, sadece oğlumda değil kardeşim ve baba tarafından akrabalarımın çocuklarında da konuşma problemi var. Ben bunu dedemin babasının dilsiz oluşuyla ilişkilendiriyorum. Kuzenimin çocuğu 6 yaşında ve hala konuşması zayıf mesela. Konuşmayı bir kenara bırakırsak oğlumda farkettiğim el hareketleri var, çocukken bende yapıyormuşum annem farketti senin hareketlerini yapıyor bu çocuk dedi. Fringe dizisinde üstün zekalı bir adam vardı bakarak bir kaç dakika sonra ne olacağını biliyordu ve bunu yaparken el hareketleri yapıyordu onun aynısı. Bir de harf videoları cıkmış youtube da karşısına, bütün harfleri tanıyor, w q x harflerine kadar. Videoyu 1-2 kez izledi sadece. Hafızası da çok kuvvetli, annem 2. Yaş doğum gününde pandemi diye bişey almayıp bize para vermişti siz bir şeyler alırsınız diye. Bizde eve gelirken lahmacun sipariş verdik telefondan, kendisine de bir şey söylemedik telefon konuşmasını o da duydu, üstünden 7 ay geçti. Luna parka gidiyoruz geçen gün kart yükleyeceğiz oğlumun doğum günü parası vardı onu da yükleyelim dedim ben, baba lahmacun dedi. Eşimle ben donduk kaldık, hem üstünden o kadar zaman geçmiş hem o zamanlar söylediklerimizi doğru düzgün anlamıyordu bile. Görenlerde bir farklılık olduğunu söylüyor. Ben küçükken üstün zekalılar sınıfı diye bir ayrı bir sınıf varmış okulumda, bizim sene başvuru olmadığı için açılmamış, üst sınıflarım da 7 kişilik sınıf vardı hatırlıyorum. Ben gidemedim ama oğlum için ne yapabilirim nasıl yönlendirebilirim bir fikri olan var mı? Bunu istememin en büyük nedeni benim gibi olmasında korkuyorum, okulda anlatılan konuları çok hızlı kavrayıp sonra öğretmenin 2 saat onu anlatmasından çok sıkılıyor okula gitmek istemiyordum. Belki de biz abartıyoruzdur ama nasıl yönlendibileceğimizi bilmediğimizden buraya danışmak istedim, buraya kadar herkese teşekkürler.
L
geçen ay
Forumda çok zengin yok mu?

O kadar konular açılıyor şu kadar gelirim var bu kadar faiz getirim var diye. Zengin arkadaşlar sözüm size, şöyle bir organizasyon yapında havuzlu falan bir villa bir şey ayarlayın barbekülü falan bir parti yapalım bir kaç gün. Hadi haber bekliyorum.

L
2 ay
Araç muayene hk?
Yarın randevum var arkadaşlar muayene için, yedek lastiğim yok. Kardeşimin arabasından alıcam ama boyutları belki farklı olabilir. Ona dikkat ederler mi? Benüm aracım 2004 model Peugeot 206 hdi 1.4. kardeşimde fiat stilo var 2005 model olması lazım 1.6 benzinli.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle