Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
19 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
136 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Trafik Kazası Sonrası Eksper ve Tamir Süreci

28 Nisan 2022'de kaza yaptık, kavşak içerisinde U dönüşü yapan araç benim aracıma sağ arkadan çarptı, hızım yüksek olmamasına rağmen savruldum ve sol arkayı tekeri kaldırıma vurdum, bunun sonucunda sol perde ve koltuk hava yastıkları açıldı, sol çamurluk, arka stoplar ve tamponda hasar meydana geldi, arka tekerlerin ikisi de darbe aldı, araç yürür vaziyette değil. Araya bayram süreci falan da girince işler uzadı 9 Mayıs'ta tramer süreci başladı ve 11 Mayıs'ta karşı taraf %100 kusurlu olarak ön rapor çıktı.


Aracım 2005 VW Golf 5, kaskom yok, karşı tarafın sigorta firması Zürich sigorta.

Tamir için Ankara Sasmaz Oto Sanayide özel bir servise tamire bıraktım. Bu süreçte eksper parça teminine başladı ve 18 Mayıs itibari ile gelen parça yok. Parçalar gelmediği için tamire başlanamıyor. Kendim yarım saat sanayide yürüyüşe çıksam bütün parçaları temin edebilirim ama ne hikmetse eksper parça bulamıyor. Daha önce böyle bir kaza yaşamadığım için çok fazla bilgim yok. Bu süreçte ne yapabilirim?
Trafik Kazası Sonrası Eksper ve Tamir Süreci


Trafik Kazası Sonrası Eksper ve Tamir Süreci
2 yıl
Millenicom LG WebOS TV Netflix Sorunu

LG 43UF6400 WebOS model televizyonumu yaklaşık 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Nisan ayından beri de Millenicom Superonline altyapılı Fiber 35mbps kullanıyorum bir sıkıntı olmadı. Fakat son 2 gündür TV'de Netflix, Amazon Prime Video, Youtube gibi uygulamaları kullanamıyorum. İnternet bağlantı hatası veriyor. Telefonumdan mobil internet paylaşarak girince sorunsuz şekilde uygulamalar açılıyor ama Wifi üzerinden hiçbir şekilde açılmıyor. İlginç bir şekilde uygulamalar internet hatası verirken TV üzerindeki tarayıcıdan web sitelerine giriş yapabiliyorum. Wifi bağlantı kısmında sorun yok.


Evdeki diğer cihazlarda (telefonlar, ipad, notebook) Netflix,Prime Video wifi üzerinden sıkıntısız şekilde kullanılıyor. Yani sorun sadece LG TV ve Millenicom ile ilgili. Çözüm önerisi olan var mı?@millenicom @Millenicom Destek 1 @Millenicom Destek 2 @Millenicom Destek 3

2 yıl
İncek BİM Açılış - Emsan Efsane Fiyatlar

Ankara İncek, Turgut Özal Blv. üzerinde bugün yeni BİM mağazası açılışı var. Pek çok gıda ürünün yanı sıra özellikle Emsan markalı ürünlerde çok iyi fiyatlar var. Stok sürekli yenileniyor gibi ihtiyacı olan kaçırmasın. Özellikle 7 parça granit set kapış kapış gidiyor.


Emsan Çınar 7 Parça Granit set - 175 TL (< 350 TL)

Emsan Azure 8 Parça Çelik Tencere Seti AZURE - 199 TL (< 319 TL)

Emsan Robusta 4 Parça Çelik Cezve Seti - 35 TL (< 75 TL)

Emsan titan granit karnıyarık tenceresi 26 cm - 75 TL (< 160 TL)

2 yıl
Mehmet Efendi Brazilian Filtre Kahve 250 gr 14.50 TL (Kargo Ücretsiz)

Tanışma fiyatı olarak 250 gr filtre kahveyi 14.5 TL'ye alabiliyorsunuz. Kargo Ücretsiz. Benim favorim Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve 250 gr fiyatı da uygun. Kargo bütün ürünlerde ücretsiz sanırım.https://www.avansas.com/mehmet-efendi-brazilian-fltre-kahve-250gr-p-73348


2 yıl
Binamıza Güv. Kamerası Sistemi İçin Fiyatı Teklifi Aldım. Sizce Nasıl?
Merhaba,

Ankara-Etimesgut'ta bulunan apartman için 7 kameralı sistemli bir teklif aldım. Sizce fiyat nasıl?

Bina girişine ve açık otopark-bahçe kısmına kurulacak kameralar.

2 yıl
Bu hoparlörü nasıl değerlendirebilirim?
Merhaba elimde hoparlör var. Bunları nasıl değerlendirebilirim?


2 yıl
Abonelik Sonlandırma (Yeni adreste TT yok)
Merhaba,

Yeni bir eve taşınacağım. Binada TT altyapısı yok Superonline var. Mevcutta bir TT Fiber tahattütüm var. (24 mbps-75 TL)

Biraz önce müşteri hizmetlerini aradım. Nakil istedim, alt yapı olmadığını görünce kapatmak istiyorum dedim. 1170 TL cayma cezası çıkar dedi. 6 aylığına dondurdum bende. Bu aboneliği nasıl iptal edebilirim?


NOT: Henüz yeni eve ikametimi alamadım. Nüfus müdürlüğü randevusuz almıyor, NVİ randevu sisteminde randevu yok.


Şöyle bir bilgi buldum.
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/01/20150124-2.htm

quote:

Taahhütlü aboneliğin süresinden önce feshi

MADDE 16 – (1) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırması halinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı kalmak zorundadır. Ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutarın esas alınması zorunludur.

(2) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.
4 yıl
Binada TT Fiber var başka firmaya geçebilir miyim?
Binamızda TT Fiber var, Aralık ayında tahattut bitiyor. Başka firmadan teklif alabilir miyim?
5 yıl
Sosyal Medyadan Canlı Yayın
Arkadaşlar 29 Ekim Törenlerini sosyal medya üzerinden canlı yayın yapacağım. Hangi uygulamayı önerirsiniz? Facebook, Youtube, Periskop vs.

Telefonu tripod yardımıyla sabitleyeceğim ve 1.5 saat boyunca kesintisiz canlı yayın yapmak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
5 yıl
80-100 Kullanıcı İçin VDSL Modem Tavsiyesi
80-100 kullanıcılı bir ağımız var. Firewall/UTM kullanmıyoruz. Niye diye sormayın. :)

Bütün DHCP yükü modemde olacağı için sağlam bir modem almak istiyorum. Hangi marka/model VDSL modem tavsiye edersiniz? Kablosuz özelliği mutlaka olmalı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle