Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
23 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
23 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
16 yıl
PSP ile ilgili bir soru?
ben yeni playstation portable aldım 1.5 sürümü buna nasıl internet bağlantısı ayarı yaparım.. whiless bağlantım var.
16 yıl
PSP hakkında bir soru?
ben yeni playstation portable aldım ve bunla internete girmek istiyorum version sürümüm 1.5 whiless bağlantım mevcut.. nasıl yapabilirim acaba?
17 yıl
dosya kayboldu!?
arkadaşlar ben internet üzerinden bir dosya indirdim fakat download bittikten sonra kayboldu kaydettiğim yerde yok arattığımdada yok.. bu nasıl olur dosyaya nasıl ulaşırım?
17 yıl
Ekranın Titriyor (Yardım)!
arkadaşlar monitörde bir sakatlık yok ne düşürdüm ne vurdum yanlız durup dururken ekran titremeye başladı yani görüntü titriyor. gözümüde oldukça yoruyor bu yüzden ayarlarından vea bilgisayardan olduğu düşüncesindeyim bilen bi arkadaş yardım edebilirmi?
17 yıl
Bilgisayarın Düşmanı Toz
Bilgisayarın Düşmanı Toz


Bilgisayarın, soğutma işlemi sırasında topladığı tozun, veri ve ekonomik kayıplara neden olmaması için en fazla 2 ayda bir bakımdan geçmesi gerekiyor.

Konya'da bilgisayar satış ve bakım hizmeti veren bir şirketin İşletme Müdürü Ali Yılmaz, sorunsuz bir bilgisayar kullanımı için, kaliteli bir bilgisayar edinmenin yeterli olmadığını, bakımının da büyük önem taşıdığını anlattı.

Yılmaz, ancak, Türkiye'de özellikle amatör düzeyde kişisel bilgisayar kullananların büyük bölümünün, bilgisayarın bakımı konusunda gerekli hassasiyeti göstermediğini söyledi.

'İşlemci belirli bir sıcaklıkta tutulmalı'
En sık karşılaşılan bilgisayar arızalarının başında fan sorunlarının geldiğini anlatan Yılmaz, şunları kaydetti: 'Bilgisayar çalışır durumdayken, 'Power dağıtıcısı' olarak bilinen ve makineye giren elektriği değişik parçalara aktaran alet ve içinde işlemlerin gerçekleştirildiği, bilgisayarın en pahalı parçası olan 'işlemci', belli sıcaklık seviyesinde tutulmalıdır.

Bu iki önemli parçanın aşırı ısınmaması için de soğutucu fanlar görev yapar. Son derece sessiz çalışan bu fanların durması ya da istenen performansı gösterememesi power dağıtıcısı ve işlemcinin yanmasına neden olur. İşlemcinin yanması durumunda oluşacak ekonomik maliyetin bedeli ise 300-400 YTL´yi buluyor.

En büyük düşman toz
Ortamdan aldığı havayı bilgisayar kasasının içine aktaran fanların en büyük düşmanı ise ortamdaki tozdur. Fanın yada soğutulacak parçaların üzerine biriken tozlar, aşırı ısınmaya bağlıolarak bilgisayara ciddi arızalar verebilir.' Yılmaz, evlerde, işyerlerinde ya da bürolarda, bilgisayarın bulunduğu hemen her yerde belli miktar tozun bulunmasının kaçınılmaz olduğunu, bilgisayarın tozla temas etmesinin tamamen engellenmesinin ise son derece zor olduğunu belirtti.

Ekranınız donuyorsa...
Bilgisayarın en pahalı parçası olan işlemcinin yanmasıyla sonuçlanan toz birikmesinin en net sinyalinin ise 'ekran donması' olduğunu anlatan Yılmaz, 'Üzerinde çalıştığınız bilgisayarın ekranı aniden donar, mausu bile çalıştıramazsınız, bilgisayara müdahale edemezsiniz. Ancak bilgisayarı power düğmesinden kapatıp yeniden açabilirsiniz. İşte bu arıza şekli, bilgisayarın toz birikmesine bağlı sorunlar yaşamaya başladığının, en önem göstergesidir´' diye konuştu.

Yılmaz, kasası orijinal olmayan bilgisayarda daha sık yaşanan, tozbirikmesine bağlı bu tür sorunların, veri ve ekonomik kayıplara neden olduğunu vurgulayarak, benzer sorunlarla karşılaşmamak için bilgisayara en fazla 2 ayda bir bakım yapılması gerektiğini, bu işlemin maliyetinin ise 20 ile 30 YTL arasında olduğunu sözlerine ekledi.


haberzade.com
17 yıl
Hyundai pazarda 4. sıraya yükseldi
Hyundai pazarda 4. sıraya yükseldiHyundai Assan Yurtiçi Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu, şirketin 2005 yılında satışlarını 71 bin 140 adete çıkararak pazarda 4. sırayı aldığını bildirdi.

Tarakçıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, Hyundai'nin, 2004 yılındaki çıkışını geçen yıl da sürdürdüğünü belirtti
Tarakçıoğlu, ''Hyundai, yeniden konumlandırma çalışmaları neticesinde toplam otomotiv pazarında 2004 yılında kaydetmiş olduğu dikkate değer yükselişinin hemen ardından 2005 yılını da, satışlarını 71 bin 140 adete çıkararak ve pazar payını da yüzde 10'a yükselterek pazarı 4. sırada kapattı'' dedi.

Hyundai'ın, yükselen marka imajı, gelişen ürün kalitesi ve üst seviyede iyileştirilen müşteri odaklı hizmet standartları ile doğru orantılı olarak fiyatlandırma stratejisi uygulayacağını belirten Tarakçıoğlu, global pazarda yılda yaklaşık 2.5 milyon adet üretilen

Hyundai araçlarının, tüm dünyada büyük bir talep gördüğünü ve dünyada satılan Hyundai araçlarının sayısının her geçen yıl arttığını söyledi.


alıntı : (Dragturk.com)
17 yıl
=) Kadın Şöför (video)
Arkadaşlar bi kadın şöför otopark biletini alete takmaya calışırken kaza yapıor cok komiq izleyin (daha once verildiyse kusura bakmayın)

BURAYA TIKLAYARAK GİRİN
17 yıl
MOVED: =) Kadın Şöför (video)
17 yıl
Taksiciler, Dolmuş Minübüs şöförleri, Otobüs Şöförleri Genel yorumunuz?
Taksiciler, Dolmuş Minübüs şöförleri, Otobüs Şöförleri bu tür toplu veya kişiler taşıma araçlarında şöför olarak görev yapan kişiler hakkındaki görüşleriniz neler?
17 yıl
Otomobil satın alma alışkanlığınızı yönlendiren unsurlar nelerdir?
Otomobil satın alma alışkanlığınızı yönlendiren unsurlar nelerdir? Güvenlik, motor gücü, tasarım, yakıt tüketimi, donanım zenginliği, marka takıntısı... Liste uzar gider. evet sizin için ne önemli?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle