Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
02 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
49 üye
Görüntülenme (?)
52 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Muharrem İnce: Kandil'e operasyon yapamayacaklar
Sonuç

4 yıl
Meral Akşenere neler oluyor
Seçim yaklaştı bu garip tepkilerin ne olduğunu bilen var mı

çok
4 yıl
Tuncay Özkan; Marmarayı Ecevit yaptı
4 yıl
Meral Akşener, selahattin demirtaşa özgürlük istedi
PKK'nın siyasi uzantısı olan ve yargılanmakta olan terör suçlusu selahattin demirtaş için özgürlük isterken cumhurbaşkanlığı kampanyasını yurutmeli diyerek adeta yıllarca teröre binlerce şehit veren bu milletin aklıyla dalga geçiyor amaç nedir

https://twitter.com/slmhktn/status/1001788696360882177?s=20
5 yıl
Yalova CHP belediyesinin köpek katliamı
CHP'li Yalova Belediyesi'nin hayvan barınağına fazla gelen yüzlerce köpeği katlettiği, bazılarını ise diri diri gömdüğü iddia edildi. Barınak yetkilileri ise iddialara karşı sessiz kalmayı tercih etti.


5 yıl
İlk Yerli Şanzıman: Tümosan 8+1 Dura 1300
"Proje ile TÜMOSAN, motor ailesine en uygun vites aralıkları ve oranlarını sunan ve bu sayede hem yüksek çekiş hem de verimi bir arada sağlayan DURA transmisyon ailesinin ilk iki üyesi, 8 ileri 1 geri vitese sahip ve azami 300 beygir gücü ve 1250 Nm motor kapasitesinde kullanılabilecek DURA 1300'ün tüm versiyonlarının geliştirilmesi tamamdı. Prototipler üretilip, fonksiyon, doğrulama ve dayanım testleri aşamasına geçildi."

5 yıl
İlk yerli dizel motor üretildi
TÜMOSAN, %100 yerli sermayeli bir Türk markası olarak, Türk Mühendisinin ve Türk sanayisinin gücünü, yeni tasarımı dizel motoru ile göstererek, Türk halkına, bu anlamdaki ilk yerli dizel motorunu hediye ediyor. TÜBİTAK desteği ile 2012 yılında başlatılan “YENİ NESİL DİZEL MOTOR GELİŞTİRİLMESİ” projesi çerçevesinde, 155 Beygir Gücünden 1000 Beygir Gücüne kadar olacak olan ailenin ilk iki üyesi, 4 Silindirli 4.5 Litre ve 6 Silindirli 6,8 Litre motorlarının ateşlemesi TÜMOSAN Konya Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Test, Validasyon ve Kalibrasyon süreci devam eden bu motorların yanında seri üretim hazırlıklarını da sürdüren TÜMOSAN, Sıralı 5.2 ve 7.8 Litre motor modellerinin tasarımına kendi bünyesindeki Türk mühendisleri ile devam ediyor.TÜMOSAN, motor üretimindeki 40 yılı aşkın tecrübesi ile 45-185 BG aralığındaki dizel motor üretimine devam ederken dünyada dizel motor teknolojilerindeki gelişmeler ile firma ve ülkemizin ihtiyaçlarını da dikkate alarak 2012 yılında TÜBİTAK destekli “YENİ NESİL DİZEL MOTOR GELİŞTİRME” projesini başlatmıştır.

Proje ile dünyada dizel motorlarda kullanılan en son teknoloji olan ,yüksek basınçlı püskürtme-yanma teknolojisine (Common Rail), yüksek basınç artış oranlı turboşarj ünitesine ve milli olarak geliştirilecek elektronik kontrol ünitesine sahip 155 Beygir gücünden 1000 Beygir gücüne kadar geniş bir yelpazede, modern bir motor ailesi oluşturma hedeflenmiştir.Proje başarı ile tamamlanarak sıralı 4 silindirli 4.5 Litre ve 6 silindirli 6.8 litre yeni tasarım motorunun prototipinin imalatı ve ilk ateşlemesi 2016 yılında başarı ile gerçekleştirmiştir.
Motor ailesinin 4 ve 6 silindirli ilk iki üyesinin performans ve kalibrasyon çalışmaları devam ederken, 4 silindirli 5.2 Litre ve 6 silindirli 7.8 Litre versiyonlarının tasarım ve analiz çalışmalarını da Türk mühendisleri ile devam ettirmektedir. Projenin devamında sıralı 6 silindir 9 Litre ile V tipi 8 ve 10 silindirli dizel motorlarla 450-1000 BG aralığında ticari ve askeri ihtiyaçlara cevap verecek ürünlere ilişkin çalışmalar başlatılacaktır. Yeni motor ailesi ile dizel motor teknolojisi anlamında Türkiye, dünyadaki diğer dizel motor teknolojisine sahip ülkelerle arasındaki rekabetçi bir seviyeye gelecektir.

İstanbul Topkapı Ar-Ge kompleksinde ekibinin çoğunluğunu doktora ve yüksek lisans seviyesindeki mühendislerden oluşan genç kadrosu ile ülkemizdeki pek çok ilki başarmış olan TÜMOSAN, yeni geliştirdiği motorlarla ve diğer projelerle ülkemizin sanayisinin sınırlarını zorlayarak, gelişmesine alan açan, motor gibi kritik bir konuda ülkemizin dışa bağımlılığını azaltan bir amaç üstlenmiştir.

Yerli imkânlarla Konya fabrikasında sürdürdüğü Traktör ve Motor imalatı, yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve bu ülkenin işçi ve mühendisinin gücü ile TÜMOSAN, yıllardır, ülkemize gelen yabancı kaynaklı üreticiler karşısındaki büyümesini artırarak devam ettirmektedir. Bu anlamda, yurdumuzun tarıma dayalı ekonomisinin ve motora ihtiyaç duyan; denizcilik, jeneratör ve otomotiv gibi sektörlerinin yurt dışı bağımlılığını azaltma ve bağımlı olduğumuz teknolojileri ithal eden konumdan, ihraç eden konuma getirmeyi hedeflemektedir.

http://www.tumosan.com.tr/tr/haberler/tumosan-yeni-nesil-dizel-motor-ailesini-tanitti
5 yıl
Maskeli Balo Sona Erdi !
5 yıl
Şilili Reklamcı: 'Hayır' Oyunun Ne Önerdiğini Anlamadım"CHP'nin referandum için davet ettiği Şilili reklamcı Ferrada, "Ben bir haftadır buradayım, 'Hayır' oyunun ne önerdiğini anlamış değilim." dedi


http://www.haber7.com/siyaset/haber/2266557-silili-reklamci-chpyi-rezil-etti


Daha CHP kendileri bilmiyor niye hayır oyu verdiklerini ki parayla tuttukları adam bilsin anlatabilsin yazık
6 yıl
CHPnin Siyasi Reklam olarak Kullandığı Sigara Tesviki
Aaaahhh CHP Aaaahhhh....
Devletin, Milletine sigarayı içkiyi teşvik ettiği zamanlar... Geçmişte Chp Zihniyetinin İnsanları Sigaraya Teşviki...
Hangi Devlet, Milletini Bile Bile Zehirleyip Yavaş Yavaş Ölüme Gönderir...
Sigara paketinin üzerine İsmet İnönü’nün gülümserken çekilmiş siyah beyaz fotoğrafı basılmış... Fotoğrafın hemen altına kırmızı ve büyük harflerle “CHP XIX. KURULTAYI” yazılmış. Paketin el alt satırında ise kurultayın tarih ve yerinin bildirildiği “18 Ekim 1968-ANKARA” ifadesi kaydedilmiş. Sigara paketinin tepesindeki güvenlik bantının CHP’nin ilkelerini temsil eden 6 ok ile süslenmesi de bir diğer ilginç ayrıntı. İnönü fotoğraflı CHP sigarasının altında şu açıklama yer alıyor:“1968 yılında 18 Ekim günü başlayan CHP 19. Olağan Kurultayı’nda delegelere dağıtılmak üzere Tekel Genel Müdürlüğü’ne özel olarak yaptırılan sigara.

Chp'nin Sigaraya teşvik eden yönetim ve iktidar anlayışı...
Halkın Partisi Halkı Zehirliyor
CHP'nin 1962'deki 16. kurultayı için hazırlanan sigaralar
Chp 22. Kurultay
Bu da darbenin sigarası…
27 Mayısçılar yaptıkları darbeyi bir “marka” haline getirmek için ellerinden geleni yapmışlardı. Bayram ilan ettiler, 1980′de kaldırıldı. Marş bestelettiler, unutulup gitti. Yukarıda fotoğrafını gördüğünüz sigarayı çıkardılar bir de. Tekel’in çıkardığı 27 Mayıs markalı sigara paketini, “Hepimizin sigarası” diye sunmuşlar ve “Milletçe eleleyiz” diye de eklemişlerdi. Lakin 12 Eylül 2010 referandumuyla birikte darbe yapanlara yargı yolu açıldığı gibi artık sigara içmek de ‘kapalı ve açık alanlar’da yasak! Aramızda 27 Mayıs sigarasını hatırlayan kaldı mı bilmiyorum. Görünüşe göre toplumsal hafızadan çoktan buharlaşmış durumda.
Ne diyelim: Darısı darbelerin başına!
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle