Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
04 Ekim 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
silinsin
.
8 yıl
1 yıllık HYPERX SSD BOZULDU
Arkadaşlar SSD niz olsa bile yedekleriniz alın. Ben 2.el almıştım toplamda 1 yıl kullanıldı ve ürün yurtdışı bu nedenle çöp haline geldi. Dizüstü bilgisayarımda normal kullanıyordum dün gece kapadım bilgisayarı bugün açtığımda tanımadı bilgisayar.Farklı bilgisayarda denedim sonuç aynı. Bilgisayarımın bataryası yoktu dün yanlışlıkla kardeşim fişini çekince kapandı sonrasında çalışıyordu bununla ilgisi olur mu bilmiyorum ama ilginç olan 2009 model bilgisayarın harddiski defalarca kapanmaya rağmen hala sorunsuz çalışıyor.
Birde bu hyperx 3k özel seri uzun ömürlü olmasıyla meşhur güya neyse elektronik sonuçta bozuluyor. Şimdi sıkıntı ssd den hdd ye düşmek alışacağız artık.
8 yıl
1 HAFTALIK AMD FX-6300 SİSTEM DONUYOR YARDIM
Arkadaşlar yaklaşık 10-15 gün önce bir arkadaşa sistem topladık herşey sıfır olarak alındı.Arkadaş dün bana sistemin arada donup yaklaşık 15 saniye sonra kendine geldiğini söyledi. Bugün bakmaya gidicem, ne yapmalıyım öneriniz ne iade mi edelim,böyle bir şansımız var mı ? Hdd alsak tamam ondan olabilir diyeceğim ama ssd aldık. Aklıma bir şey gelmiyor. Sistem biraz aceleye geldi, o gün güncel driverları yükleyemedim onu deneyeceğim ve Win7 yükledim.

GIGABYTE GZ-F10 550W KASA

GIGABYTE 970A-DS3P ANAKART

AMD FX-6300 İŞLEMCİ

Sapphire R7 265 DUAL-X EKRAN KARTI

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz (Bu arada ramler için anakarta bir ayar yapmam gerekiyor mu ? Amd 1866 Mhz'ye kadar destekliyormuş)

KİNGSTON SSD NOW V300 120GB

ASUS DVD RW
8 yıl
Son 3 ay içinde Aliexpress'ten telefon alanlar
Arkadaşlar Aliexpress'ten daha önce 1 telefon ve 1 tablet aldım sorunsuz elime ulaştı.Ancak şimdi satıcılarla konuştuğumda gümrük problemi olduğunu söylüyorlar.Bu nedenle Tr'ye gönderim yapmakta endişeleri olduklarını söylüyorlar. Diyorum daha önce aldım sorun olmadı, şimdi sorun çıktığını belirtiyorlar.
Son 3 ay içinde aliexpress veya herhangi bir siteden telefon alıpta gümrük sorunu yaşamadan teslim alanlar oldu mu ?
8 yıl
Sizce Bu Ayakkabılardan Hangisini Alayım
8 yıl
Hangi Baskı Devre Çizim/Tasarım Programını Kullanıyorsunuz ?
Arkadaşlar ben proteus programlarını kullanmayı biliyorum. Forumda arkadaşlar farklı programlar kullandığını ve Proteus'a göre çok fazla avantajı olduğunu yazmışlar. Herkes burada kullandığı programı ve artılarını yazarsa benimle birlikte birçok arkadaş bilinçlenmiş olur. İnternette Diptrace ve Pcb Wizard programlarını indirdim ancak henüz kullanmaya vakit bulamadım. Bu programları kullananlar var mı ?
8 yıl
Ntc İle Fan Kontrolü
Arkadaşlar aşağıdaki devre çalışıyor fakat elimde BD139 NPN Transistör var.Şu haliylede çalışıyor fakat bc307 fana yeterli akımı veremiyor. BD139 ile çalıştırmak için ne gibi değişiklik yapmam lazım.

8 yıl
Lm 338T ile 5a Ayarlı Güç Kaynağı
Arkadaşlar aşağıdaki devreyi yapmayı düşünüyorum fakat bu devre max 5a için tasalarnmış daha doğrusu LM338 5A verebiliyor ben bu devrede 2 tane paralel lm 338 kullansam akım 2 katına çıkarmı ? Bir de bu devrede ayrı bir devamlı 12volt çıkışı almak için ne yapmam gerekiyor. Soğutucuya fan eklersem onu beslemek için. Aklıma 7812 geldi ama daha iyi bilenlerden de fikir almak istedim.

8 yıl
Ses Röle Kontrol Zaman Ayarlı Sorun
Arkadaşlar aşağıdaki devreyi kurdum boardda çalışıyor fakat ilk enerji verince ilk anda çalışıyor ses olmasada. Bunun önüne nasıl geçebilirim ? Bana hassas ses algılaması gerektiği için Lm358 var devrede ne555 kısmıda zaman ayarı için. Birde neden sadece 12volt ile çalışıyor anlamadım ne 555 5volt ilede çalışması gerekmezmi illla 12volt lazım hatta 12.8 12volt verince düzgün çalışmıyor. Bu sorunları nasıl düzeltebilirm fikri olan varmı ?
8 yıl
Sese Duyarlı Devre Mikrofon Hassasiyeti Sorunu
Arkadaşlar bu devrede ses hassasiyetini konuşma sesine duyarlı hale getirmek için ne yapmam gerekiyor ? Bide devreye ilk enerji erdiğimde neden röle açılıyor benim istediğim sadece sese duyarlı olması.

2 devre bir tek güç kaynağından çalışıyor 1.nin A çıkışı '. A çıkışına Aynı şekilde B lerde öyle
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle