Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
12 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 ay
15.000₺ Hazır Kasa Tavsiyesi

Merhabalar mimari amaçlı hazır toplanmış sistem arayışına girdik, alacak arkadaş kurulum yapmayı bilmediği ve benim de kendisinden uzak şehirde olduğum icin hazır toplanmış sistem arayışına girdik. Render ve tasarım yapılacak, Lumion 3DsMax gibi programlar kullanılacak. Şimdilik 2K ama ileriye dönük olması açısından 4K'da da işimizi görmeli. Tavsiyeleriniz için rica ve teşekkürlerimi sunarım

8 ay
12000TL Mimari Amaçlı Kasa Toplama

Merhabalar, başlıkta da gördüğümüz gibi mimari işlerde kullanılacak render, 2D-3D tasarım işlerini rahatlıkla yapabileceğim fiyat performans kasası toplamak istiyorum. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz? Fiyata monitör dahil olmayıp sadece kasa toplanacaktır. Çok fark olacaksa az miktarda üstüne çıkabilirim?

3 yıl
MacBook Mıknatıslı Şarj Girişi Problemi
Akrabamın Macbook'u var. Modelini bilmiyorum. Mıknatıslı şarj girişi sıkıntılı imiş. 2 3 adaptör almış mıknatıslı giriş adaptörü bozuyormuş. Ben az çok anladığım için benden rica etti. Diyor ki bir tane daha sağlam adaptör alıp mıknatıslı yeri sökelim, sonra adaptördeki kabloları mıknatıslı yerdeki kablolarla birleştirelim diye. Lakin mıknatıslı olduğu için bilemedim olur mu olmaz mı diye. Sizce olur mu? Mıktatıslı yerleri söküp kabloları bağlasak ve lehim atsam?
3 yıl
Macbook'un Şarj Girişi Problemi
Merhabalar.

Akrabamın Macbook'u var. Mıknatıslı şarj girişi sıkıntılı imiş. 2 3 adaptör almış mıknatıslı giriş adaptörü bozuyormuş. Ben az çok anladığım için benden rica etti. Diyor ki bir tane daha sağlam adaptör alıp mıknatıslı yeri sökelim, sonra adaptördeki kabloları mıknatıslı yerdeki kablolarla birleştirelim diye. Lakin mıknatıslı olduğu için bilemedim olur mu olmaz mı diye. Sizce olur mu? Mıktatıslı yerleri söküp kabloları bağlasak ve lehim atsam?
4 yıl
i7 6700K-GTX1080-16GB RAM sistem ne kadar eder?
Başlıkta belirttiğim gibi i7 1080 kriterlerine uygun bir masaüstü kasam var. Bu kasa 2016'nin 4.ayında toplanmış olup hiçbir OC gibi işlemler yapılmayıp sadece mimari alanlarda çalışma yapılmıştır. Nasıl geldiyse öyle duruyor. Sistemi komple satmak istersem ne karara vermeliyim? Ekran kartı hariç tüm bileşenler Hepsiburada’dan alındı. Sadece ekran kartınin faturası yoktur lakin garanti anlamında hiç bir sorun olmayacağını Penta tarafından teyit ettim. Sistem özellikleri:

• Intel i7 6700K işlemci
• Asus Z170-A Anakart
• Dark AquaForce W120 Sıvı Soğutma
• HighPower 750W +80Plus PSU
• HyperX 16GB 2666Mhz RAM 2x8
• Dark N10 Kasa
• Asus ROG Strix GTX1080
• Samsung Evo 850 250GB SSD
• 1TB 7200RPM HDD
• DVD Okuyucu
4 yıl
uTorrent Yükledim Laptop Açılmıyor
Merhabalar laptobu yeni almıştım programları yüklüyordum uToorent’i yükledim bilirsiniz bazıları reklam programları yüklüyor arka planda. Onu engellemek icin laptobu başlattan kapattım suan ne ekran geliyor ne de klavyeye rgb ışık geliyor. Güç tuşuna basıyorum mavi yanıyor öyle. Birde harddisk ışığı full yanıyor hiç yanıp sönmüyor. Ne yapmalıyım. Laptop modeli MsI GP62M 7REX-1618. Windows 10 1709 işletim sistemi yüklü.
4 yıl
GP62M 7RE Klavye Işıklandırması Sorunu
Merhabalar. Bugün yukarıda modelini yazdığım ürün elime geçti. Lakin RGB aydınlatmayı beyaz olarak kullanmak istediğimde eklerde verdiğim sorunu gördüm. Klavyenin alt tuşlarında bazı LED'ler farklı yanıyor. Driver olarak Dragon Center ve SteelSeries 3 kurmuştum ikisi çakışıyor mu filan dedim Dragon'daki RGB ayarlarını kapattım ama sorun hala devam ediyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Önemsiz birşey mi sizce?

4 yıl
FreeDOS Bilgisayarda Yapılacak İşlemler
Merhabalar. FreeDOS bilgisayara Windows kurmadan önce ne yapılmalı? BIOS, Firmware ve VBIOS işlemler varmış. Firmware ve VBIOS çok gerekli mi? Yada ne işe yarıyor bu iki işlem. BIOS’u kesin güncellerim Windows kurmadan evvel ama diğer iki işlemi ilk defa duyuyorum. Ben bilgilendirebilir misiniz?
4 yıl
FreeDOS Bilgisayar’da İlk Yapılacak İşlemler
Merhabalar. FreeDOS bilgisayara Windows kurmadan önce ne yapılmalı? BIOS, Firmware ve VBIOS işlemler varmış. Firmware ve VBIOS çok gerekli mi? Yada ne işe yarıyor bu iki işlem. BIOS’u kesin güncellerim Windows kurmadan evvel ama diğer iki işlemi ilk defa duyuyorum. Ben bilgilendirebilir misiniz?
4 yıl
GP62M 7REX-1618X Nasıldır?
Bu cihazı 3850₺’ye aldım daha cihaz gelmedi. Aldığım fiyata göre sizce nasıl? İyi yapmış miyim?
Cihazın özellikleri:
İ5-7300HQ
GTX1050TI
8GB RAM
128 GB SDD
1 TB HDD

Okul ve oyun icin almaktı amacim. Aklımda PE72 7RD-877X modelini düşünüyordum ve 17.3 inç istiyordum. PE72 4750₺’ye geliyordu. İkisi arasında
PE72’nin artıları;
-17.3” 120mhz ekran
-i7 7700HQ

GP62M artıları;
-GTX1050TI

Bu farkları göz önünde bulundurarak 900₺ daha fazla vermeye gerek yok diye düşündüm.

Siz ne düşünüyorsunuz sayın DH ahalisi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.