Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
11 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
ELECTROLUX EW6F3146EB ÇAMAŞIR MAKİNESİ
Merhaba, bu çamaşır makinesini aldık ve forumda merak edenler olur diye konu açmak istedim.

Makineyi gittigidiyor üzerinden mediamarkt satıcısından 2.800 liraya aldım.

10 Kg, 1400 devir olması hoşuma gitmişti. Daha önce kullandığım Electrolux eşyalarda da hiçbir sıkıntı yaşamadım, o yüzden bu makineyi tercih ettim.

Makine üzerinde made in eu yazıyor, Polonya üretimi. Duruşu güzel. Renkli ve beyaz yıkamasını denedik güzel yıkıyor. Buharlı yıkama da var ama henüz denemedim. Kazanı gayet geniş.

Yıkama sessiz. Su alırken birkaç saniyeliğine ses yapıyor. Bir de sıkma sırasında sesi var. Sıkma kısmında video çektim onu da atacağım. Servis makine ayağını tam ayarlayamadığı için videoda makine biraz daha sesli görünüyor. Ben ayaklarını ayarladım, şimdi daha sessiz oldu.


2 yıl
Araç Km Düşürme Sahtekarlığı
İkinci el otomobil dünyasında her geçen gün farklı bir sahtekârlık denk geliyor. Bu sefer denk gelen sahtekârlığı anlatayım, o aracı alacak olan arkadaşları da uyarmış olayım.

Kayseri'den 38 FM 970 plakalı 2014 model clio touch bir araç buldum. Aracı satan 65 yaşında bir adam. Oğlu yurt dışındaymış, geldikçe kullanıyormuş. Araç kızımın üstüne dedi. Kilometre 79.000, araç da temiz görünüyordu. Adamla konuştuk, anlaştık. Kayseri'ye gittim, araca baktım. Sonra ekspertize gidelim dedik.

Kayseri Gülpar Renault servisine götürmeyi istedim, adam "paranıza yazık, şu sanayide bir ekspere gösterelim, servis pahalı olur" dedi. Aracın temiz, sorunsuz olduğuna dair yeminler etti. Birkaç kere böyle deyince ben huylandım. Yok dedim servise götürelim.

Serviste baktılar, usta tek tek anlattı, sonra kilometresi düşürülmüş bu aracın dedi. Bunu duyunca ben adama bu arabayı almam dedim. Benim haberim yoktu falan dedi. Sonra da apar topar gitti.

Adam km düşürülmesinden haberim yok dediyse de güvenmedim. Akşam başka biriymiş gibi tekrar aradık. Araba satılmadıysa gelelim dedik. Satılmadı, bir sıkıntısı yok dedi. Km değiştirildiğini öğrendiğimiz günün akşamı bu olaydan bahsetmedi. Yani bu adam bile bile km değiştirilmiş araç satıyor.


Aşağıya ilan resmini ve eksper raporunun görselini de ekliyorum:


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.