Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
07 Aralık 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
23 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
12 yıl
Laptop Alırken Windows İçin Verdiğiniz Parayı Geri Alın!
Yeni satılan bilgisayarlarla birlikte "dayatılan" Windows işletim sistemini kabul etmek zorunda değilsiniz.

Pardus Kullanıcı Derneği başkanı ve aynı zamanda Linux Kullanıcıları Derneği üyesi Av. Karslı'nın açtığı davada mahkeme kararı açıklandı. Mahkeme, işletim sistemi parasının iade edilmesine karar verdi. Karar emsal teşkil edeceğinden artık almak istemeyen hiç kimseye Windows işletim sistemi dayatılamayacak.

Tekrar tekrar dava açmanıza gerek yok.
Bilgisayarı olduğu şekliyle satın alıp, kurulumunu yapmadan 7 gün içerisinde mahkeme kararıyla ilçedeki tüketici hakları komisyonuna gitmeniz yeterli.


Kaynak :http://www.socialnewsturkey.com/2009/12/14/bilgisayarda-windows-vergisine-mahkeme-dur-dedi/
Kaynak :http://www.fazlamesai.net/?a=article&sid=5386
16 yıl
Emule Xtreme Mod v4.8 - Hız İstiyorum Diyenlere...
Eğer emuleye yeni başlıyorsanız dosyayı açtıktan sonra, sadece emule.exe ile programı çalıştırmanız yeterli..

Eğer emule kullanıyorsanız ve mevcut downloadların korunmasını istiyorsanız,TEMP,INCOMING ve Downloads.txt dosyaları hariç hepsini silin ve üzerine bu dosyaları kopyalayın. Bu şekilde bilinen istemciler felanda gideceğinden ilk gün bunları toparlayacam diye hızınız düşebilir. Fakat temiz bir yükleme olur ve sonra hızınızı kimse durduramaz.

Bu modun diğerlerinden farkı official bir moddur, yani öyle diğer dandik modlar gibi kullandığınız için ban yemezsiniz. Tam anlamıyla kurallara uygundur. Herkese kolay gelsin..

Kendi upload'um : www.megaupload.com/?d=IE4VSSA9
16 yıl
Araç Gereç Çok... Ama İcraat Yok...
Evet artık yazılım geliştirmek çok kolaylaştı, c# ve java şu anda en kapsamlı uygulamalar için oldukça kolay araçlarla birlikte geliyor. Bunların dışında da tonla programlama dili ve aracı var. Peki bunlarla ne yapıyoruz? Ben şahsen bir süredir yazacak program bulamıyorum. Yani para kazanma amacı gütmeden ücretsiz bir Türkçe programda olabilir. Hem tekniklerimizi geliştirecek hemde insanlara yararlı olabilecek bişeyler yapmak istiyorum. Fakat bir süredir ne tür bir program olacağına karar veremedim. Eğer benim gibi durumda olan arkadaşlar varsa onlarla ortak bir çalışmada yapabiliriz. Ama ilk etapta ne tür bir proje olacağını belirlemek gerekiyor.. Yorumlarınızı bekliyorum...
16 yıl
müslüman, hristiyan veya musevi iseniz hatalısınız!
alıntı yazı adresi: mygunluk.com/node/22

cenk uygur'un adresi: www.huffingtonpost.com/cenk-u...mu_b_9349.html

bunlar benim sözlerim değil, cenk uygur'un sözleri. kendi günlüğünde yazdığı yazıda dinlere inananlara ve peygamberlere demediğini bırakmıyor. usame bin laden'in peygamberimizden esinlendiğini ve onun gibi hareket ettiğini söylüyor.hz. muhammed'e şarlatan diyor. arapların yaptıklarıyla dalga geçiyor. siz bu yazıları okurken bir intihar komandosu son direktiflerini alıyor diyor... amerikada yaşayan bu arkadaşımız tabiki bush'a da demediğini bırakmıyor, embesil diyor, amerikadaki normal bir insandan bile daha salak diyor... hristiyanları ve peygamberlerinide yerden yere vuruyor. hala isa'nın veya noel baba'nın gelip kendilerini kurtaracaklarını sanıyorlar diyor... isa'nın mucizelerinden neden kimsenin görmediğinden, ona inanan kaç kişi olduğundan (7-8) ve bunların o öldükten sonra bu olayı nasıl pazarladıklarından bahsediyor... din mensuplarının büyük çoğunluğunun daha kitaplarını açıp komple okumadıklarını sadece duyduklarını yaptıklarını ve tamamen bir beyin yıkamadan ibaret olduğunu söylüyor... musevilerle ve onların seçilmiş olduklarını düşünmeleriyle dalga geçiyor, hepsi gerizekalıdır diyor...

daha bir çok şey diyor, benim görüşüm tüm bu suçlamalar birazda konuya ilgi çekmek için çünkü konuda geçen bush protestosunun yeterince ilgi görmesini istiyor. yanlız işin bizim tarafımızı ilgilendiren yanı bu cenk arkadaşımız amerikada "youngturks" diye de bir radyo şovu sunuyor ve hafif ünlü biri. yani türk adımızı kullanarak orda para kazanıyor, ama türklükle yakından bir alakası olduğunu pek sanmıyorum, zaten hayatı boyunca amerikada yaşamış türklerlede pek bir iletişim kurduğunu sanmıyorum.

bu tip adamları bulmak için en iyisi bir kanala haber vermek heralde, habertürk'e göndersen 3 saat program yapar türkçeleştirilmiş metni defalarca okur. bide yaşar nuri veya zekeriya beyaz çıktı mı orda,birileri bu adamdan hesap sorarabilir hale gelir...
16 yıl
yeni bir günlük sitesi
kendi günlüğünüzü oluşturabileceğiniz samimi bir ortam gördüm

mygunluk.com
16 yıl
günlük mü ?
mygunluk.com muş henüz açılmamış ben buldum banane :)
16 yıl
usa health - server test message
16 yıl
3 Kuruşluk Adam
3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa satar seni.
16 yıl
Gözlerinizin Herşeyi Gördüğünü mü Düşünüyorsunuz ?
Gözünüzün görebildiğinden daha fazlasını görmek

Aslında gözlerimiz çevredeki herşeyi görmez. Yada gördüğü herşeyi beyne iletemez. Bu nedenle beyin gözden gelen verileri değerlendirerek görüntünün büyük kısmını kendi oluşturur.

Gözde bir kör nokta bulunur ve aslında sizin gördüğünüz görüntünün tam ortasında bir boşluk olması gerekir. Bu kör noktada ışık reseptörleri bulunmaz. Ama siz baktığınızda bu boşluğu göremezsiniz.

Şimdi size bu boşluğu küçük bir deneyle göstereceğim. Ama önce ne yapacağımızı anlatalım.

resimli yazının devamı...
16 yıl
Aradığınız Tüm Mp3,Video,Resim Dosyaları Aslında Elinizin Altında!
Google ile Sahnenin Arkasına Geçelim

Google arama motorunu kullanarak farklı şeyler yapmak mümkün, bu yazıda size internetteki tüm şifresiz dosyaları bulabilmenizi sağlayacak bir kaç ipucu vermeye çalışacağım. Bu yöntemi kullanarak internette istediğiniz dosyları hemen bulabilirsiniz. Her türlü Video, MP3, Resim ve hatta programlarınızın çalışması için eksik olan bir DLL dosyasını bile anında çıkarmayı sağlıyor. Kesinlikle kullanılması gereken bir özellik.

Şimdi önce neden bahsettiğimizi bir resimle gösterelim;Sanırım hangi sayfaları bulmaya çalıştığımızı anladınız. "Index of" şeklinde giden, bir html sayfasıyla desteklenmeyen ve bütün dosyaları açık olan dizinleri bulmaya çalışıyoruz. Fakat sadece bunları bulmak yetmez, çünkü milyonlarca var. Bunlar içerisinde arama yapmayıda sağlamamız gerekiyor.

Şimdi küçük bir örnek yapalım sadece bu dizinleri bulalım,bunun için aşşağıdaki yazıyı google'a girin yada sadece üzerine tıklayın..

[-inurl(html|htm|php) intitle:”index of” +”last modified” +”parent directory” +description +size]

Evet yaklaşık 9 milyon sonuç içerisinden aradığımızı bulmak zor olacak sanırım. Şimdi biraz daha spesifik şeyler ekleyelim sorgumuza. Örneğin Jeniffer Lopez kelimelerini ekleyelim ve bununla ilgili dosyalar içeren sayfaları görelim...

[-inurl: (html|htm|php) intitle:”index of” +”last modified” +”parent directory” +description +size +”jennifer lopez”]

Bir isim değilde, dosya tiplerinde arama yapmak istiyorsak, örneğin video dosyalarını aramak istiyorsak..

[-inurl: (htm|html|php) intitle:”index of” +”last modified” +”parent directory” +description +size +(wmv|avi)]

Yada internetten şarkı bulmak istiyorsak Mp3 ve Wma dosyalarını seçiyoruz..

[-inurl: (htm|html|php) intitle:”index of” +”last modified” +”parent directory” +description +size +(wma|mp3)]

Resim dosyalarını da unutmamak gerekiyor..

[-inurl: (htm|html|php) intitle:”index of” +”last modified” +”parent directory” +description +size +(jpg|gif) ]

İsterseniz ki istemek hakkınız, hem dosya isimlerini hemde dosya türlerini belirleyerek aradığınız şeyi tam olarak bulabilirsiniz.Şimdi google'da en çok aranan kelimelerden biriyle bir sorgu yapalım. Paris Hilton'un video dosyalarını arayalım..

[-inurl: (htm|html|php) intitle:”index of” +”last modified” +”parent directory” +description +size +(wmv|avi) “paris hilton”]

İsterseniz dosya adlarını tahminde edebilirsiniz, ilginç sonuçlar çıkacağından emin olun, örneğin paris_hilton.avi şeklinde şansımızı deneyelim..

[-inurl: (htm|html|php) intitle:”index of” +”last modified” +”parent directory” +description +size +(”paris_hilton.wmv”|”paris_hilton.avi”)]

Bu şekilde sorgunuzu geliştirmeyi öğrendiniz, eminim aradığınız bir çok dosyayı artık daha rahat bulacaksınız. İzinsiz olarak lisans gerektiren yazlımları ve şarkıları indirmemeniz gerektiğini hatırlatalım :)

yazının adresi.

Herkese iyi çalışmalar...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.