Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
23 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
241 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
General Mobile GM 20 Pro 1999 tl + 150 tl bonus.

merhaba arkadaşlar. eşine cocuğuna uygun fiyatlı telefon arayanlar için güzel bir seçim olacağını düşündüm. şuan en ucuz turkcell pasaj da. piyasadan 40 lira daha ucuz ve bonus karta 150 tl bonus veriyor. bonus için 2000 tl yi geçmemiz lazım. bunun için sepete 5 tl lik paycell kartıda ekliyoruz. umarım işine yarayan olur. 6 gb ram, 128 gb hafıza ve turkcell garantisiyle tercih edilebilir gibi geldi bana.


https://www.turkcell.com.tr/pasaj/cep-telefonu/android-telefonlar/general-mobile-gm-20-pro


https://www.turkcell.com.tr/pasaj/ev-yasam/turkcell-urunleri/paycell-kart

5 yıl
DİP DALGA HAKKINDA.
Arkadaşlar, dün geceden beri kafama takılıyor; forumda son bir haftadır dip dalgadan bahsediliyordu. Sahi, ne oldu ona? :)
5 yıl
NE YAPACAĞIZ BU DOLANRICI TAYFAYLA
Selamün Aleyküm, hayırlı forumlar arkadaşlar.

Sahibi olduğum pejo 2008' i malum siteye satışa koydum. Bu arada neden malum site deniyor bilmiyorum :)
iki gün önce bir vatandaş aradı. işte oğlum istiyor bu arabadan felan fıstık. 250 lira için anlaşamadık. 250 lirayı indirmedim direttim. Tamam ben ararım yarın dedi ama aramadı. iki gün sonra bugün aradı. Herif aynı herif ama kardeşimle konuşmuşsunuz 250 lira için anlaşamamışsınız. Dedim 250 lira nedir, çingene işi, dur bir de ben arayım konuşayım dedim, diyor. Ama biliyorum ki aynı adam. Pazar günü Ankaradan aradığını söylemişti, Bu sefer Konyadan arıyorum diyor. Sonuç olarak tamam dedim. 250 sorun değil. gelin bakın arabaya. Herif diyorki; benim biraderi göndereceğim, ona vekalet vereceğim, o arabayı alacak, ben işten izin alamıyorum. Böyle deyince ilk baştan beri aklımdan geçenin doğru olduğunu anladım. Tezgahcı iblis bunlar. Tamam abi. Kim gelirse gelsin farketmez. Ama şöyle bir durum var: Para kimin hesabından gelirse ben aracı ona devrederim. Gerisine benim kafam çalışmaz. Vekalet mekalet anlamam dedim. Böyle deyince ağlamaya başladı. Yav ben gelemiyorum işten izin alamıyorum. Para benim para, ben gönderecem senin hesabına. Sen bana iban ver yeter. Para senin hesabında olacak. Noterde yapacaz satışı. Bunda yanlış yok felan fıstık anlatıp duruyor. Bi on dakka devam etti. En son ya abi bende size satılacak araba yok dedim kapattım.

Şimdi Sevgili arkadaşlar; ben bu dolandırılık yöntemini bildiğim için mevzuya hemen uyandım. Ya bu durumdan haberi olmayanlar ne olacak. Ben bu işi bilmesem, dişimden tırnağımdan arttırarak aldığım arabam kuş olup uçacak. Bunlara bir önlem alınamıyor mu? Tek silahımız bilinçlenmek mi? Düşünüyorumda çevremdeki insanların yüzde 90 ı bu numarı yer. Çünkü tezgah iyi. Para hesabına geliyor, Sen notere gidiyorsun, noterin huzurunda arabanı devrediyorsun. Herşey usulüne uygun.

Bu Bit yavrusunun numarası bende, bunlara nasıl bir iş yapılabilir. Telefonu direk kapattığım için pişmanım. Keşke yaşadığım şehire getirtip telefonlarına cevap vermeseydim. En azından küçük bir zarar vermiş olurdum diyorum :)


Bu arada yöntemi bilmeyenlere küçük bir özet geçeyim:

Aracınızı satıyorsunuz. Bu arkadaşlardan biri talip oluyor. Geliyorlar şehrinize. Paranızı hesabına havale-eft yapıyorlar. Siz bakıyorsunuz ki para gelmiş hesabınıza. Tamam diyip noter huzurunda arabanızı devrediyorsunuz. İki gün sonra hakkınızda suç duyursunda bulunuluyor sizin için. Birisi size araba parası vermiş ama siz arabanızı o kişiye satmamışsınız. Dolandırıcılıkla suçlanıyorsunuz. Evet sizin hesabınıza para geldi ama siz parayı gönderen kişi kim diye bakmadınız veya baktınızda önemsemediniz. Tezgahtaki herhangi birine devrettiniz arabayı. Parayı gönderen hesabın sahibi ben para gönderdim ama arabayı bana devretmedi diyor sizin için. Arabayı devrettiğiniz kişi parayı gönderen şahısla akrabalığı bulunmayan biri. Siz diyorsunuz ki ben arabayı bu adama devrettim. O adamda evet devretti ama ben parasını elden teslim ettim. Sonuç olarak. Hesabınıza gelen parayı mahkeme masraflarıyla iade ediyorsunuz. Elinizde ne araba kalıyor ne para.

Hepinizden özür diliyorum. Laptoptan yazdım. Karman çorman ve uzun oldu. imla ve yazım hataları cabası :)


edit 1:
konu popülere çıktığı için bir iki ekleme yapayım, uzun olur okumaktan sıkılırsınız diye pek detaya girmemiştim. Böyle olunca arkadaşlar konuyu hayal ürünü gördüler :)

Satıcı vekalet konusunda net konuşmadı, Sen biradere sat oda vekaletle bana verecek diyor. diyorum ki sen mi ona vekalet vereceksin o mu sana? bir ben vereceğim diyor bir o verecek diyor. yav madem öyle parayı ona havale et oda bana etsin diyorum. yok olmaz para benim diyor. yav nolacak vekalet veriyorsun güveniyorsunda parayımı veremiyorsun. havale-eft 2 tuşa bakar diyorum yok diyor sen paranı alacaksın paran hesabında olacak gerisini ne yapacaksın diyor.

ilk Aradığında Ankaradan aradığını söylemişti, ikinci aradığında Konyadan arıyorum dedi. Konuşmanın sonlarına doğru, madem güvenmiyorsun sen getir arabayı ankaraya burda alayım dedi. Dedimki, sen Konyada değilmiydin niye Ankaraya getireyim? Bende Ankaraya gelirim orda buluşuruz, Ee kardeşim hani işten izin alamıyordun? Ankaraya gidiyorsunda benim şehrime mi gelemiyorsun? İkiside sana aynı uzaklıkta. (ki gerçekten aynı uzaklıkta) Kısacası herifi sıkıştırınca ne dediğini şaşırmaya başladı. Yav zaten 70 küsür bin liralık bir araç için bir gününü nasıl ayıramıyorsa vekalet felan diyor orası ayrı bir muamma. şehrime gelip devir alıp şehrine geri dönmesi toplamda 12-13 saat sürer. sabah çıksa yola akşam evde. Sanki bana holding başkanı.


edit 2:

Bu kadar insanı bir arada bulmuşken şu bilgilendirmeyi de yapayım. Bu yöntemin bir benzeri yıllardır malum sitede kullanılıyor. Forumda da konusu var bulabilirsiniz. Ordaki olayda şu şekilde:

Ortada bir tatlı mı tatlı bir dolandırıcı minnoş kardeşimiz var. Bu elinde olmayan bir ürün için satış ilanı açıyor. mesala telefon. Piyasa fiyatından düşük bir tutara satıyor, bu şekilde alıcı bir kardeşimiz sıcak fırsat deyip balıklama atlıyor. Bu satış esnasında dolandırıcı kardeşimiz, sizin satışa sunduğunuz ürüne talip oluyor. pazarlığa felan girmeden ibanı ver parayı atayım diyor. Siz ohh pazarlık payı da cebimde kaldı deyip veriyorsunuz ibanınızı. Dolandırıcı kardeşimiz sizden aldığı ibanı kendi alıcısına veriyor, parayı buraya gönder diyor. Dolandırıcının alıcısı tabi bu durumu bilmeden parayı yolluyor sizin hesaba. Siz bakıyorsunuz para gelmiş, dolandırıcının verdiği adrese kargolamayı yapıyorsunuz ve kahramanımız kargosunu teslim alıyor. Diğer tarafta dolandıcı kardeşimizin alıcısı hala kargo bekliyor, satıcısından cevap alamayınca dolandırıldığını anlıyor ve mahkemeye başvuruyor. Diyor ki; "ben şu ürünü almak için şu hesaba para gönderdim ama karşılığında hava aldım", Sizin hesabınıza gelen parayı mahkeme aracılığıyla istiyor. Sonuç olarak ortaya nur topu gibi 2 mağdur çıkıyor. Kahramanımız, biricik dolandırıcımız cebinden beş kuruş çıkmadan elde ettiği ürünle bir ömür mutlu mesut yaşıyor.
THE END

peki bu hikayeden ne öğrendik?, eft-havale ile yapılan satışlarda muhakkak kargolamayı parayı gönderen kişinin ismine yapıyoruz. Satışlarımızda alıcılara bunu koşul olarak sunuyoruz, ben sadece parayı gönderen kişinin adına kargo yaparım diyoruz. En azından ben öyle yapıyorum.
Umarım bir iki için bile olsa yararlı olur.
6 yıl
NEDİR BU TÜRK TELEKOMDAN ÇEKTİĞİM
15/10/2017

arkadaşlar konuyu anlatmaktansa şikayetvara yazdığım şikayeti aynen kopyala yapıştır yapacağım. aslında bu dilekçeyi hakem heyeti için hazırlamıştım. hakem heyeti uzun sürer. başka şikayet platformu varsa payalaşabilirmisiniz.

14.01.2017 tarihinde ttnet firmasına telefon üzerinden 24 ay taahhüt vererek 50 TL karşılığında “tek fiyat kampanyası” kapsamında içeriğinde 50 GB AKK ve 16 Mbps hız olan, sınırsız adsl paketine abone oldum. İl dışına taşınmam nedeniyle 19.09.2017 tarihinde ttnet müşteri hizmetlerini arayarak nakil talebinde bulundum. Yeni adresimde adsl alt yapısının olmadığını sadece fiber alt yapısının olduğunu söylediler.Bende benim için alt yapının farketmeyeceğini, paketimin içeriğinde olan hızın ve kotanın sağlanmasının yeterli olacağını söyledim. “1161545123” bildirim numarası ile kayıt oluşturdular. 3 hafta bekledim geri dönüş yapan olmadı. 06.10.2017 tarihinde tekrar müşteri hizmetlerini aradım. Durumumu ilettim. 3 haftadır internetimin olmadığını ve kullanmadığım internet için fatura geldiğini, nakil işlemimin biran önce yapılmasını istedim. “1189020573” bildirim numarası ile yeni bir kayıt oluşturdular. Ve yine bir bekleme sürecine girdim. 10 gün sonra 15.10.2017 tarihinde müşteri hizmetleri tarafından arandım. Arayan temsilci taşındığım binada adsl alt yapısının olmadığı için fiber olarak internet verileceğini, ve paketin 90 tl aylık ücreti olacağını söyledi. Ayrıca bu taşıma işlemi için internet peketinin değiştiğinden daha önceki verdiğim taahhütün sonlanacağını, bunun için ücret talep etmeyeceklerini iyilik yaparmış gibi söyledi. Ben alt yapı farketmeksizin, aylık 50 tl karşlığında 24 ay taahhüt edilen internet paketinin bana sunulmasını, sunulamıyorsa cayma bedeli talep edilmeden internet aboneliğimin sonlandırılmasını talep ettim. Bunun mümkün olmadığı söylendi ve oluşturduğum kayıt sonlandırıldı.

Sonuç olarak TTNET firması bana taahhüt ettiği hizmeti sunmamaktadır. Taşındığım binada gerekli alt yapının olmaması kullanıcıyı değil hizmet sağlayıcısını ilgilendiren bir problemdir. Eğerki adsl alt yapısı yoksa fiber alt yapısı üzerinden tarafıma taahhüt edilen hız ve paket içeriğinin sunulması gerekmektedir. Bunun için benden ekstre bir ücret talep edilmemelidir. Eğerki hizmet sağlayıcı taahhüt ettiği hizmeti sağlayamıyorsa benden herhangi bir cayma bedeli talep etmeden aboneliğimi sonlandırmalıdır. Çünkü burdaki sorun kullanıcıdan değil firmadan kaynaklanmaktadır.

Sunmuş olduğum bu bilgiler ışığında; İnternet nakil işlemimin biran önce yapılmasını, nakil işlemi yapılamıyorsa cayma bedeli talep edilmeden internet aboneliğimin sonlandırılmasını, ayrıca ilk nakil başvurusunda bulunduğum 19.09.2017 tarihinden itibaren tarafıma faturalandırılan internet kullanım ücretlerinin iadesinin yapılması hususunda:
Gereğini arz ederm.

16/10/2017 edit: BTK ya online şikayette bulundum.


27/10/2017 edit: firma BTK şikayetine cevap verdi: kısaca biz vatandaşa çözüm sunduk kabul etmedi demişler. sundukları çözüm 65 liraya 50 AKN li 24 mb hızlı internet verecekler. onun içinde sıfırdan 24 ay taahhüt vereceğim. böyle bir firmaya bir daha taahhüt verirmiyim. Allah fırsat vermesin bunlara.


30/10/2017 edit: bugün internet aboneliğimi 6 ay süre ile dondurdum. çünkü kullanamadığım halde halen fatura geliyor. yarın gidip hakem heyetine başvuracağım. bu 6 ay içinde sonuçlanır inşaALLAH. bu 6 aylık dönem için Türk.net' e abone olacağım. thh aleyhime kara verirse türk.neti iptal ettirip mecburen türktelekome 24 taahhüt verip internet almaya devam edeceğim.


31/10/2017 edit: E-Devlet üzerinden THH ye başvurdum. güzel sistemmiş, savcılığa felan gitmeden online olarak tamamladım başvurumu. hayırlısı bakalım.
6 yıl
(HB) 797 TL Ücretsiz Kargo Vestfrost VWM 9122 A+ 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi
839 TL. sepette %5 indirimle 797 TL ye düşüyor. Ayrıca maximum 50 lira maxipuan veriyor. yaklaşık 2 yıl öncede bu fiyata satılmış. o zamanki kur göz önüne alındığında da hala aynı fiyata alıanabiliniyor olması gayet iyi geldi bana. özelliklerine göre 750 TL ye bu makineyi sıcak düşündüğümden bir adet aldım. sizlerlede paylaşmak istedim. Vestel muhalifi arkadaşlar marka yerine ürün hakkında yorum yaparlarsa daha makbüle geçer. teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/vestfrost-vwm-9122-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-MTVESTVWM9122


LİNK
6 yıl
Evdeki Kırmızı Örümcek (SS'li)
Saygıdeğer forumdaşlar, fotoğraftaki arkadaş evin tuvaletini mekan edinmiş, volta atıp duruyor. Bilginiz var mı, zehirlimidir? Kendi isteğiyle evden gitmesi için ne yapabilirim.

Evdeki Kırmızı Örümcek  (SS'li)
7 yıl
Otomobil devinden itiraf: Evet kandırdık!
Japon otomobil üreticisi Mitsubishi Motors, 1991 yılından bu yana yakıt testinde manipülasyon yaptığını kabul etti.BBC haberine göre, Mitsubishi Motors, 1991 yılından bu yana araçların yakıt testinde manipülasyon yaptığını kabul etti. Mitsubishi Motors Başkanı Tetsuro Aikawa, soruşturmanın devam ettiğini ve bundan başka usulsüzlüklerin de bulunabileceğini bildirdi.

Aikawa, "Konu ile ilgili olarak bütün resim hakkında bilgimiz yok ve birtakım bulgular elde etme sürecindeyiz. Bu konu hakkında büyük sorumluluk hissediyorum." ifadelerini kullandı.

Aikawa, işçilerin yakıt testinde niye hileye başvurdukları konusunda bir bilgisi olmadığını kaydetti.

Mitsubishi Motors Başkan Yardımcısı Ryugo Nakao ise yakıt testinde manipülasyona sebep olan bu yöntemi 1991 yılından beri Japonya'da kullanıldıklarını ancak bu yöntemden etkilenen araç sayısının henüz bilinmediğini belirtti.

Japon pazarında araçların yakıt testinde manipülasyon yaptığını geçen hafta açıklayan şirketin hisseleri bugün yüzde 10 düşüş kaydetti.

Şirket, 15 yıl önce araçlardaki problemlerin sistematik şekilde gizlendiğine yönelik bir skandala karışmış, bu skandaldan sonra dürüst olacağına dair söz vermişti.

Japonya Ulaştırma Bakanlığı açıklamasında ise soruşturmanın sonucuna dair belirsizliklerden dolayı cezanın ne olabileceği konusunda netlik olmadığını bildirdi.

kaynak: kanalahaber.com
8 yıl
hoparlörleri yakarmıyım?
arkadaşlar aracıma multimedia cihazı taktırdım. ayrca aracımın hoparlörlerini değiştirdim. arkalara
Jbl Cs-5 13 Cm 2 Yollu Coaxial Hoparlör
önlere
Sony XS-GT1738F 17cm 3 Yollu 260 Watt Oto Hoparlör, taktırdım. hoparlörlerin linkleri aşağıya ekleyeceğim. bu değişikliklere rağmen çok kötü bir ses alıyor. basslar aynı tahtaya vurur gibi çıkıyor. multimedia cihazının çıkışı kötüymüş bu nedenle ses kalitesiz çıkıyormuş. anfi bağlatmak istedim ucuzundan. şöyle 150 liralıklardan. sanayide oto ses sistemi ustasına sorduğumda hoparlörlerin yanar, anfiyi kaldırmaz bunlar. hoparlörleride değiştirmen lazım dedi. arkadaşlar bu bilgi ne kadar doğru. taktırdığım hoparlörler anfite bağlamaya elverişli değil mi, gerçektende yanar mı sizce. lütfen bilgili arkadaşlar bir cevap atarsa sevinirim. alacağım anfiyide ekliyorum.


http://www.hepsiburada.com/liste/jbl-cs-5-13-cm-2-yollu-coaxial-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otaytjblcs5&categoryId=26090
http://www.hizlial.com/sony-xs-gt1738f-17cm-3-yollu-260-watt-oto-hoparlor/10350980?pid=10360442
http://www.n11.com/forwell-sound-flt-4080-4-kanal-arac-anfisi-P35754639


edit, not: çok yüksek sesle müzik dinleyen, çok ağır basslar isteyen biri değilim. sadece orta kalitede bir ses arıyorum.
9 yıl
Sıfır 4s ios sürümü (Acil)
Arkadaşlar bir telefoncudan sıfır 4s aldım. Evkurdan aldıkları bir malzemeyi iade etmişler karşılığında almışlar cihazı. Telefonu alırken evraklar cart curt ve denemek için açmışlar kutuyu.
Benim sorum cihazı aldım içinde ios 7.0 yüklüydü. Sıfır 4s de ios 7 normal mi yoksa daha eski sürümmü olması gerekirdi. Cihaz sıfır değilmi yoksa?
10 yıl
VESTEL 42PF9060 600Hz Smart Full HD 3D LED TV - 4 Adet Gözlük Hediye 1499 TL
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle