Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
21 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
GARMIN Fenix 3 HR (Kutu Açılımı + İnceleme)
Merhaba,

Cihazı almayı düşünenlere yardımcı olmak sebebiyle bu konuyu açıyorum.

Daha önce Suunto Ambit kullandım. İlerleyen günlerde aralarında kıyaslama yapabilirim.

Bugün Amerika'da satışına başlanan ve yine bugün Türkiye'de de satışına başlanan Garmin Fenix 3 HR modelini Türkiye distribütörü Baytekin'den satın aldım. Cihaz elime ulaşalı 2 saat oldu. Bu nedenle şu an ilk izlenimlerimi aktarabilirim. Fakat editlerle devam edeceğim bilgileri aktarmaya.

Bu model, Fenix 3' modeline ek olarak bilekten kalp atış hızını ölçebilmek için sensörler ile donatılmış. Anlık stress seviyenizi, uyku düzeninizi ve bir çok şeyi de ölçebiliyor. Şuradan inceleyebilirsiniz:https://buy.garmin.com/en-US/US/wearabletech/wearables/fenix-3-hr/prod545480.html

İlk izlenimlerim olumlu. Kasası kalın fakat aşırı kalın değil ve ağırlığı görünümüne göre hafif kalıyor. Kullanımı rahat ve menüsü başarılı.

Kutu içinden saat, 2 kitapçık, 1 adet sarj portu, duvar tipi adaptör ve 2 adet adaptöre takılan duvar fişi (Amerika ve avrupa) çıkıyor.

Connect IQ (bir nevi appstore) ile cihaza saat yüzü (saat temaları) , Wigdetlar, uygulamalar ve veri alanları yükleyebiliyorsunuz. Bu bakımdan çok kullanışlı diyebilirim.

Kullandıkça ve öğrendikçe sizlerle paylaşacağım.


7 yıl
Genius Randevusu Olan var mı ?
Merhaba arkadaşlar,

Elinde fazladan Genius randevusu olup, vermek isteyen varsa alabilirim.

Teşekkürler..
7 yıl
Amerika'dan Araç Getirmek (Amerikan şirketi Vasitasıyla)
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bilgisi olmayan ve boş laf yapmaya gelen arkadaşlar konudan uzak durursa sevinirim.

Amerika'dan araç getirmek istiyorum. Amerika'da şirketimiz var. Şirketimize kayıtlı 2 tane yatımız bulunmakta. Şimdi ise bu şirket üzerine bir araç alıp (6.2 Camaro, 2015 Mustang, Nissan GT-R gibi spor araçlar) aracı Amerika'dan Türkiye'ye getirmek istiyorum. Araçların plakaları Amerikan plaka kalmak şartıyla Türkiye'de kullanmak istiyorum. Forumda çok konu açılmış fakat konuların hepsi boş üyeler tarafından sabote edilmiş ve doğru düzgün bir bilgi neredeyse bulunmamaktadır. Burada da aynı şeyin olmamasını umut ediyorum. Alabilecek maddi durumum var ki bilgi almaya çalışıyorum..

1) Şirket üstüne alınan aracı Türkiye'de kullanabilir miyim?
2) 6 ayda burada 6 ay yurt dışında kalma sorunsalı geçerli mi?
3) 6 ay Türkiye'de kalıp, araç Türkiye'deyken, Amerika'da ki şirketimizden yine Amerika'da ki başka bir şirketimize aracın satışı yapılırsa yinede 6 ay dışarı çıkması gerekiyor mu?


Bilgilendirici cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim..
8 yıl
HATALI MESAJ SİLİNEBİLİR
HATALI MESAJ SİLİNEBİLİR
8 yıl
Apple Online Store'dan Alışveriş Yapanlar(iPad, iPhone Siparişleri)[ANA KONU]
Merhaba arkadaşlar,
31 Ekim'i 1 Kasım'a bağlayan şu saatlerde Apple Online Store'dan (http://store.apple.com/tr/ ) sipariş verenler olarak bilgilerimizi, problemlerimizi ve teslimat tarihlerimizi paylaşıp birbirimizi bilgilendirebileceğimizi düşündüm. Zamanı gelince ürünleri teslim alırken yaşadığımız problemleride yine buradan paylaşabiliriz.13/12/2013 Saat 20:05 itibariyle Lazer Baskılı iPad Air Siparişim "Gönderim Hazırlığı" statüsünden, "Gönderildi" statüsüne geçmiş bulunmaktadır. Lazer Baskılı iPad Air siparişi veren arkadaşların bilgisine..


12/12/2013 Saat 22:00 itibariyle Lazer Baskılı iPad Air Siparişim "Gönderim Hazırlığı"na geçmiş bulunmaktadır. Lazer Baskılı iPad Air siparişi veren arkadaşların bilgisine..


27/11/2013 Saat 00:11 itibariyle iPad Air Siparişi verilmiştir.
Edit: KARGO Firmaları Belli oldu. Apple Çevrimiçi destekle görüştüm. Teslimatı gerçekleştirecek olan firmalar; UPS ve TNT


Burada benim siparişim iPhone 5S Gold 64GB, 00:30 sularında satın aldım. Teslimat tarihi 08/11/13 - 12/11/13Sizler ne siparişi verdiniz ?


Edit 2: Bugün(04/11/13) sipariş durumuyla ilgili mail attım. Mailimi hemen yanıtladılar. Siparişlerimiz belirtilen teslim tarihinde teslim edilecekmiş.

Edit 3: Gönderim Hazırlığı (04/11/2013 20:15)

Edit 4: Evet arkadaşlar, 05/11/13 Saat 18:45 itibariyle Cihazlar gönderilmeye başlandı..


Edit 5: Kutu açılışından kareler (06.11.2013 10:24)


Sormuş olan arkadaşlar için,

ÜRÜN İADESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
(21.11.2013)


Kargo ile teslim edilen kutudan irsaliye faturası çıkıyor. Ürünün faturası ise bana ürünü aldıktan 10 gün sonra ulaştı.

Kargoyla birlikte gelen İrsaliye faturasının tanımı: bir mal, bir yerden başka bir yere taşınırken mutlaka bulundurulması gereken evrak olarak geçer. Fatura yerine kullanılamaz.


Eğer fatura size ulaşmadan aldığınız ürünü iade etmek isterseniz yapmanız gereken şey,

1) Eğer Bireysel olarak satın aldıysanız(Yani fatura sizin adınıza kesilmiş ise);
Apple'ın 00800 448 829 873(Apple Müsteri Hizmetleri) numarasını aramak ve Faturanın bir kopyasının size mail olarak yollanmasını istemenizdir. Mailinize gelen digital faturanın bir çıktısını alıp iade işlemlerini başlatabilirsiniz.

2) Eğer Kurumsal olarak satın aldıysanız(Yani fatura sirketinize kesildiyse);
Yine aynı şekilde 00800 448 829 873(Apple Müsteri Hizmetleri) No'lu numarayı arayıp Faturanın bir kopyasının size mail olarak yollanmasını istemenizdir. Bu kez mailinize gelen faturaya istinaden Şirketinizin İade faturası kesmesi gerekmektedir. İade faturasın kesildikten sonra aide işlemlerini başlatabilirsiniz.

Sonuç olarak Apple size aldığınız ürünün faturasını yollamadığı için ürünü aide edememeniz gibi bir durum söz konusu değildir. Aldığınız ürünü 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermenize gerek kalmaksızın aide edebilirsiniz.
9 yıl
iTunes 11 ile Gift Card Satın Alma Problemi
Merhaba,
iTunes 11 ile (http://www.apple.com/tr/itunes/gifts/ Bu linkten ) Gift Card satın almaya çalıştığımda şöyle birşey yazıyor. E-posta ya da yazdırılabilir hediye çeki olması birşey değiştirmiyor. Aynı sorunu yaşayan veya çözümünü bilen birisi var mı ??

9 yıl
Haberturkte iPhone 5s haberi
9 yıl
(iPhone5)Online Apple Store'lar Teslimat Süresi Düşürmüş
Apple Online Store'lar iPhone 5 ' in teslimat süresini 3-4 haftadan 2-3 haftaya düşürmüşler. Stok sıkıntısı azalıyor sanırım. Yakında zamanda Türkiye'ye de giriş yapar diye düşünüyorum..

9 yıl
***VatanBilgisayar Bütün ASUS ürünlerini Kaldırmış
Merhaba,
VatanBilgisayar internet sitesinde ve tüm mağazalarında bütün Asus ürünlerinin satışını durdurmuş bulunmakta. Konuyla ilgili detaylı bilgisi olan bizleri aydınlatabilir mi ?
9 yıl
Bimeks ile iPhone5 Çılgınlığı Devam Ediyor!!!
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.