Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
K

Teğmen
14 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
6 yıl
Max. 1200 tl telefon önerisi, ön kamera ve pil ömrü önemli
Merhaba arkadaşlar, maximum 1200 liraya kadar (+100 lira oynayabilir) android telefon almak istiyorum, en önemli kriterlerim pil ömrü ve ön kamera, ikincil kriterler ekran boyutunun 5 inch olması, ramin 2 gb olması. Arka kameranın ve dış görünüşünün-boyutunun bir önemi yok önerilerinize açığım, teşekkürler.
Kafamdaki modeller: LG G2 (ön kamerasından şüpheliyim), galaxy E7 , xperia m4 aqua
K
7 yıl
LTspice'da voltaj kontrollü switch?
Selam arkadaşlar ltspice'da voltaj kontrollü switch kullanmam lazım, röle aradım componentlerde bulamadım, transistör kullanmayı önermişler yabancı sitelerde ama transistör konusunda bilgim çok zayıf. Nasıl bir şey yapabilirim? Örnek olarak aşağıda verdiğim devre şemamda u5 op-amp'ının çıkış voltajına göre 2 farklı led yakmam lazım. Mesela 5 voltluk bir sınır istiyorum 5 üstünde kırmızı 0-5 arası yeşil led yakmam lazım.
https://store.donanimhaber.com/2c/ab/1d/2cab1d6c9cc681e3e0267f0d1a6cb185.jpg
K
9 yıl
ODTÜ Yurtlar Hakkında
Arkadaşlar yurt başvurusu yaptım ama ilk 4000 içinde değilim(sayısalcıyım) direk yurt kaydı almadılar bu sebeple. Ve formda maddi durumla ilgili şeyler doldurduk. Maddiyata göre yurtlara yerleştiriyorlarsa hiçbir yurda yerleşememe durumum var mı? Gelir durumumuz fena değil çünkü. Özel yurtlarda da yer bulamadık. Şehir dışından geliyorum, nasıl konaklama yaparım böyle bir şey olursa?
K
9 yıl
Xperia P Batarya'da Aptallık
Arkadaşlar ilk aldığımda dikkatimi çekmemişti ama sorun şu: Telefonun bataryasının doluluk yüzdesi bazen şarja takılı olmadığı zamanda yükseliyor. Yani %49 şarjda iken birden %51 e çıkıyor-gibi. Başta iyi bişi gibi gelmişti ama sanırım bu durum bataryanın daha çabuk bitmesine yol açıyor. Bu gün zaten telefon şarjdayken birden dondu, tekrar açtığımda %55 olan şarj %79 gibi uçuk bir düzeye yükseldi sanırım telefon batarya dolu olduğu halde bataryayı boş gösteriyor ama arada bir kendine gelip bu durumu düzeltiyor.

Aşağıda pil kullanımı resmi var sizde de böyle mi?

K
9 yıl
500 gb hard diski bölümlemedim
arkadaşlar sabit diski yeni almıştım ve windows kurarken bölümlemeyi unuttum, bu saatten sonra bölümleme şansım var mı?
K
9 yıl
Hacettepe Diş mi Trakya Tıp mı?
Arkadaşlar ikisine de puanım yetiyor ama karar veremedim başta dişi düşündüm ama sonra diş hekimliği okumakta tıp okumak kadar zor dediler. Hangi bölüm daha avantajlıdır?
K
9 yıl
Benim onayım dışında zaman tüneline geçti
Arkadaşlar hesabımı bu gün açtığımda zaman tüneline geçmişti. Ama zaman tüneline geçmek için herhangi bir işlem yapmadım. İşin garibi kendi profilime baktığımda zaman tüneli gözükürken başkaları profilime baktığında normal gözüküyor. Bunun nedeni nedir?
Teşekkürler..
K
9 yıl
2 Bölüm Arasında Kaldım
ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği ile Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği arasında karar veremiyorum. Yardımcı olur musunuz? Mf4 sıralamam: 8600 mf3 sıralamam: 6300.
K
9 yıl
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi geriler mi?
2011 de 5500 den almış, bu sene 6300 civarına gerileme olasılığı var mı?
K
9 yıl
max 1400 liraya kadar telefon tavsiyesi
çok uzun bir süredir nokia n73 ve 3230 kullandım. ikisininde artık kullanılmaz hale gelmesinden dolayı yeni bir telefon arayışına girdim. telefonun kamerasına önem vermiyorum benim için önemli olan müzik ve internet-eğlence kalitesi. ayrıca boyutları max iphone boyutlarında olursa uygun olur. önerilerinizi bekliyorum teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.