Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
C

Yarbay
14 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
119 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
geçen yıl
İstanbul'da Opel Çıkma Parçacı Arıyorum

Merhabalar,


Opel Mokka AFL far veya beyninde sorun var. Bunu deneme yanılma yöntemiyle çıkma parçalarla tespit etmek zorundayım çünkü servis komple far için çok yüksek fiyat istedi. Ayrıca komple far değişiminde sorunun düzeleceği de garanti değil. Dolayısıyla çıkma parçacıya ihtiyacım var.


İstanbul'da çıkma parçayla arıza tespit edebilecek bir usta işime gelir. Fakat usta yoksa da çıkma parça satan bir opelciye ihtiyacım var.


Şimdiden teşekkürler.

C
7 yıl
Bilgisayarın normal açılırken ekrana hiç görüntü gelmemesi
Arkadaşlar merhaba,
İşlemcinin termal macununu yeniledikten sonra kabloları kasaya bağlayıp bilgisayarı açmaya çalıştığımda monitöre görüntü gelmedi. windows açılma sesini duyuyorum, kasanın power tuşuna basınca windows shut down sesini duyuyorum ve bilgisayar normal kapanıyor. Ama dediğim gibi tüm bunlar olurken ekranda hiç görüntü yok.

Acaba kasanın içiyle uğraşırken statik elektrik falan mı oluştu diye düşünüyorum. Bütün elektrikleri çektim, bekliyorum şu an. Yardımcı olabilecek ya da fikri olan varsa sevinirim.
C
7 yıl
Cep Telefonunun Kendi Kendine Arama Yapması, Aramanın Geçmişte Gözükmemesi
Arkadaşlar merhaba,

Araştırdım ama kimsenin karşılaşmadığı bir sorun ile karşı karşıyayım sanırım. Cep telefonum hemen yanımda masada dururken bir anda arama yaptıktan sonraki çalma sesi geldi. Baktım telefona, bekleme ekranında duruyor arama falan yok. Telefonu kulağıma götürdüğümde bir kez daha şaşırdım çünkü gerçekten çalıyor, kendi kendine birisini aramış.

2-3 kere çalma sesi geldikten sonra ses kesildi, sadece o telefonun çalmaları arasındaki hafif hışırtı sesi kaldı. Şu an faturama yansıyan bir şey yok ama telefonum bunu yaparken ikinci kez yakaladım. Daha önce birisiyle konuşma yaptıktan hemen sonra bunu yapmıştı. Ben de herhalde kitlendi veya yazılım hatası oldu diyerek telefonu yeniden başlatmıştım. Ama bugün masada kendi kendine dururken bunu tekrar yapması beni şüphelendirdi.

Arka planda açık uygulama YOK
Arama kaydında yapılmış bir arama YOK
Telefonumun bir yerleri aradığına EMİNİM

Bunun sebebi ne olabilir? Nasıl çözülebilir?
C
7 yıl
CS 1.6 GunGame Sunucu
CS 1.6 oynayan vardır sanırım. Eskiden 1-2 tane iyi GunGame sunucular vardı ama kapandılar. İyi ve stabil bir GunGame sunucusu bilen var mı?
C
8 yıl
WoW: Legion - Class Artifact Başlığı
Blizzcon'da Class Artifactları açıklandı. Bizim için listeyi düzenleyen emrecanonline arkadaşımıza çok teşekkürler. Aşağıdakiler kendisinden alıntıdır.Artifact sayfası açılmış:http://us.battle.net/wow/en/game/artifacts/

Bu da wowhead sayfası :http://www.wowhead.com/news=249797/artifact-weapon-details-revealed

Kabaca yazmak gerekirse;

Death Knight Artifact : Blood - Maw of the Damned / Frost - Icebringer and frostreaper (Blades of the Fallen Prince) / Unholy - Apocalypse

Demon Hunter Artifact : Havoc – Twinblades of the Deceiver / Vengeance –Aldrachi Warblades

Druid Artifact : Balance - Scythe of Elune / Feral – Fangs of Ashamane / Guardian – Claws of Ursoc / Restoration – G’Hanir, the Mother Tree

Hunter Artifact : Beastmaster - Titanstrike / Marksman - Thas'dorah, Legacy of the Windrunners / Survival - Talonclaw, Spear of the Wild Gods

Mage Artifact : Arcane - Aluneth, Greatstaff of the Magna / Fire - Felo'melorn / Frost - Ebonchill

Monk Artifact : Brewmaster- Fu Zan, the Wanderer's Companion / Mistweaver- Sheilun, Staff of Mists / Windwalker – Fists of the Heavens

Paladin Artifact : Holy - The Silver Hand / Protection – Truthguard / Retribution – Ashbringer

Priest Artifact : Discipline - Light's Wrath / Holy - Tuure, Beacon of the Naaru / Shadow - Xal'atath, Blade of the Black Empire

Rogue Artifact : Assassination - Anguish and Sorrow / Outlaw – The Dreadblades (Fate and Fortune) / Subtlety – Fangs of the Devourer -- Combat spec'in ismi Outlaw diye değişti de benim mi haberim yok ? :)

Shaman Artifact : Elemental - The Fist of Ra-Den / Enhancement – Doomhammer / Restoration – Scepter of Azshara

Warlock Artifact : Affliction - Ulthalesh, The Deadwind Harvester / Demonology – Skull of the Man’ari / Destruction – Scepter of Sargeras

Warrior Artifact : Arms - Stromkar, the Warbreaker / Fury – Warswords of Valajar / Protection – Scale of the Earth-Warder
C
8 yıl
Üçüncü Harddiski Takınca Windows'un Açılmaması
Merhaba,

Bir adet 250 GB SSD, bir adet 500 GB HDD, bir adet de 2 TB HDD'im var. Bunca zaman tıkır tıkır çalışan bilgisayar bir anda kilitlendikten sonra yeniden başlatınca hepinizin bildiği Windows 7'nin siyah "Windows Başlatılıyor" ekranında kaldı. Donma olmuyor, Windows animasyonu hareketli.

Uzun zamandır 2 TB'lık HDD'ten işlem yaparken nadiren 1 saniyelik donmalar yaşıyordum.

Denediklerim:
- 2 TB'lık HDD'i söktüm, Windows sorunsuz çalıştı.
- 500 GB'lık HDD'i söküp 2 TB'lığı taktım, yine "Windows Başlıyor" ekranında kaldı.
- SSD'yi söküp, Windows DVD'si takarak 2 TB'lık HDD'e Windows kurmaya niyetlendim fakat önyüklemenin ardından Windows dili seçtirdiği ekranı geçtikten sonraki "Kurulum Başlıyor" ekranında kaldı, makine kitlenmedi ama ilerleme de olmadı.
- Windows Güvenli Kip'te açmayı denedim, Windows'u başlatamadı.


BIOS'ta HDD'lerin hepsini görebiliyorum. Böyle bir sorun olabilir mi? Arızalı HDD takılı olması Windows'un başlamasına engel mi? Ya da tavsiyeniz nedir?

Teşekkürler.

EDIT: Detay eklendi.
C
8 yıl
Catastrophe Boosting
Arkadaşlar CATASTROPHE guildi olarak her content oldugu gibi yine farm dönemine başladık ve geleneksel boost runlarımıza devam ediyoruz.

Blackrock Foundry Mythic (Masterlooter)
Blackrock Foundry Heroic (Personal veya masterlooter)

Highmaul Heroic veya Mythic (Masterlooter)

Challange Conqueror: Gold
Boost runlarımız vardır.

Boost günlerimiz esnek olup, birlikte tarih belirlenebilir.
Unutmayın, bugüne kadar catastrophe'dan boost alan hiç bir oyuncu memnuniyetsiz ayrılmamıştır, bizden aldıgınız hizmetin karşılıgını fazlası ile alırsınız.

İletişim için Ragefreak#2223 veya Skype: enqqenqq

Herkese iyi günler dileriz.
C
8 yıl
Herald of the Titans İsteyen Buraya (Horde)
Title: Nickname, Herald of the Titans

Nasıl Alınır?: Ulduar'da bulunan Algalon isimli boss'u 80 level karakterler ile, üzerlerindeki itemler max. 226 level olmak şartı ile (sadece silahlar 232 olabilir) öldürdüğün zaman elde edilir.

Katılmak İsteyenden Beklenenler:
1) Horde olmak
2) 80 level olmak
3) Oynadığı class ile gerektiği kadar DPS yapabilmek / Heal atabilmek / Tanklık yapabilmek.
4) Organizasyona dahil olmak için istekli olmak

Katılım şartlarını yukarıdaki maddelere göre açıklamak istiyorum.
1) Çünkü horde tarafındayız, alliance ile karışık raid yapmak mümkün değil.
2) Çünkü 80 level'ın altında Ulduar'a girilmiyor, 80 level'in üzerinde de achievement'ı ve title'ı alamıyoruz.
3) Çünkü 80 level için düzenlenmiş bir raid boss'unu sadece 80 level karakterler ile öldürmeye çalışacağız. O yüzden her bir oyuncunun üzerine düşen görevi yerine getirebilecek kadar oynadığı karakterden anlıyor olması gerekli.
4) Bu maddeyi özellikle açıklamak istiyorum. Ben herkesin karakterinin gear toplamasına bizzat yardımcı olacağım. Fakat ben birisi için vakit harcadıktan sonra ortadan kaybolmasını veya kendisine ulaşmaya çalıştığımızda telefonuna / özel mesajlara cevap vermiyor olmasını kabul etmiyorum. Ben sizin bu achievement'ı almanız için çalışacağım, aynı şekilde sizden de bunun karşılığı olarak bana boş zaman yaratmanızı ve raid saati belirlemede yardımcı olmanızı bekliyorum.


Çok basit, 80 level'a kadar düzgün oynayabileceğin bir karakter kas, gerisini bana bırak.
C
8 yıl
SimulationCraft Rehberi - Karakterinize Hangi Stat Gerekli?
ÖNEMLİ: "Karakterime MULTISTRIKE mı CRIT mi kasayım?" sorusuna son veriyorum.

Oynadığınız spec için hangi stat gerektiğini görebileceğiniz siteler mevcut:
http://www.noxxic.com
http://www.icy-veins.com

Fakat unutulan bir şey var ki, itemlevel değiştikçe stat dengeleri de değişir. Örneğin, 620 itemlevel için intellect > mastery > haste > crit olabilirken aynı class ve aynı spec için 640 itemlevelde intellect > haste > mastery > crit olabilir. Peki kendi itemlevelimiz için doğru stat ağırlığını nasıl öğrenebiliriz? Tabi ki Simulationcraft denen yazılım ile.

www.simulationcraft.org adresinden indirebileceğimiz, default ayarları ile karakterimizin ortalama 6 dakikalık bir single target fightta ne kadar DPS yapabileceğini simüle eden, en önemlisi de stat ağırlıklarımızı görebilmemizi sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

Fight süresi değişimi, aoe veya single target seçeneğini belirleyebilmemiz gibi güzel ayarları da mecvuttur. İndirdiğimiz sürümün, şu an aktif olan World of Warcraft sürümü ile aynı olduğuna dikkat edelim. Her yeni patch geldiğinde doğru simülasyon sonucu alabilmemiz için, simcraft'ın da güncel versiyonunu indirmeliyiz.

Yazılımı yükleyip kurduktan sonraki menüler kafamızı karıştırmasın. Tepedeki sekmelerden bahsedelim:

Import: Hangi karakterin simülasyonunu yapacağımızı seçeceğimiz sekmedir.
Simulate: Import edilmiş karakterleri seçip simülasyonu başlatacağımız sekmedir.
Options: Simülasyon ayarlarını yapacağımız sekmedir.

Options sekmesinin altındaki ayarlar:
Globals: Fight süresinin, iterasyon miktarının, fight stilinin, oyuncu yeteneğinin, latency'nin vs. ayarlandığı sekmedir.
Buffs / Debuffs: Simülasyon yaparken üzerimizde hangi buffların olduğunu seçebileceğimiz sekmedir.
Scaling: ÖNEMLİ!!! Karakterimizin stat ağırlıklarını görebilmemiz için, karşılaştırmak istediğimiz statları seçeceğimiz sekmedir.

Geri kalan sekmeler çok gerekli değil. Hızlıca bi simülasyon yapalım hemen:

1) Karakterimizin single target için uygun talent/glyph/item ayarlarını oyun içinden yaptıktan sonra logout oluyoruz.
2) Armory'den single target için uygun ayarları yaptığımızı ve karakterin güncel olduğunu kontrol ediyoruz.
3) Armory Region EU seçiyoruz.
4) Scaling kısmından stat ağırlığımızı öğrenmek için hangi statların karşılaştırılmasını istiyorsak seçiyoruz.
5) Import kısmından karakterimizi Import ediyoruz
6) Yukarıdaki Simulate sekmesine gelip aşağıdaki Simulate tuşuna basıyoruz yaklaşık 1 dakika kadar simülasyonun bitmesini bekliyoruz.

Sonuçlar:
- En yukarıda karakterimizin DPS'i yazar. Evet, single target, (eğer ayarı değiştirmediysek) 5 dakikalık bir fightta, doğru oyunculuk ile senin karakterin ortalama olarak bu DPS'i yapar.
- Scaling: Örnek olarak bu stat ağırlığını inceleyelim.
 SimulationCraft Rehberi - Karakterinize Hangi Stat Gerekli?

Yani diyor ki 1 Strength puanı sana 5.01 kazanç sağlarken, 1 Crit Rating puanı sana 3.28 kazanç sağlar. Bu durumda en efektif kazanç Strength'ten geliyormuş. Hatta simülasyonu yapılmış bu karaktere göre stat ağırlığını şöyle yorumlayabiliriz.

Strength > Crit Rating ~ Mastery ~ Multistrike > Haste > Versatility

Bunu her item değiştirdiğinizde yapmanızı tavsiye ederim. Yüzde yüz doğru sonuç vermese bile en doğru sonucu buradan elde edersiniz. Sonuçta bu da bir yazılımdır, her zaman hata yapma ihtimali vardır.
C
8 yıl
Anakart Uyumluluk Listesinde Bulunmayan RAM Kullanmak
Arkadaşlar anakartımın işlemci yuvasında problem var ve yeni bir 1155 socket anakart almam lazım. İşlemcim 2500k olduğu için P veya Z serisi bir anakart almam gerekli fakat kendi anakartımın sıfırını piyasada bulamıyorum (MSI P67A-GD65).

Bunun yerine MSI Z77A-G43 almayı planlıyorum fakat uyumluluk listesinde şu an kullandığım RAM'ler yok. (Kingston KHX1333c7ad3/4g)


MSI Z77A-G43 üzerinde bu RAM'leri kullanmam ne gibi sorunlar doğurabilir? Teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle