Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
12 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Peugeot 508 Euroncap testi
4 yıl
Polo tdi Dsg (yolda bıraktı)
Ailemizde bulunan 2013 Polo Tdi dsg önce servisin bile belirleyemediği bi hararet problemi ile bizi yarı yolda bıraktı, araç uzun yolda hararet ışığı yaktı, suyunu tamamladık devam ettik fakat 150km kadar sonra tekrar aynı şeyi yaptı. Servis cihaza bağladı sorun göremedi ve motoru sökmemiz lazım dedi...

Bu olay çözüme kavuşmamışken 60bindeki aracımız şanzıman arızasıyla yolda kaldı. Servisin çıkardığı rakam yaklaşık 20bin tl (bu sadece şanzıman). İyi niyet garantimiz yok.

Sonuç olarak araç dışarıda bi şanzıman ustasına 2500tl civarı bi rakama tamir ettirildi. Şu anda en azından yürüyor. Hararet işine sonra bakıcaz.

Bu servisle bu şanzıman ülkemizde alınmaz.
4 yıl
Tüketim değerleri saçmalığı
Bakın sayın forumdaşlarım, bi aracın fabrika değerleri kendi parkurlarında kendi test pilotlarıyla elde ettikleri değelerdir. Bu değerler size bi araç hakkında olsa olsa ortalama bi fikir verebilir.

Her gün burada 3 yaktım, 5 yaktım, yakıt ürettim konuları açılıyor... Ben 36 yaşındayım, bu güne kadar gerek iş için gerek meraktan gerekse kendi eş dost araçlarımdan sürüyle araç kullandım...

Tecrübelerimden yola çıkarak diyorum ki, trafik durumu, hava sıcaklığı, rakım, basınç, lastik basınçları, aracın bakımlı olup olmaması gibi sayısız etmene bağlı olarak aynı araçla şehir içinde 5litre de yakabilirsiniz 9 litre de yakabilirsiniz.

Özetle lütfen artık şu tüketim rekoru kırdığınız konuları açmayın. Aydınlatıcı olmadığı gibi yanıltıcı bile olabiliyor. İlla merak eden varsa bulunduğu şehirde benzer koşullarda almak istediği aracı kullanan birisiyle konuşup tüketimi az çok öğrenebilir ya da showroom a gidip test edebilir.
4 yıl
Egea geyik testi çok geyik
5 yıl
Yeni Polo Geyik testi
5 yıl
Hız koridoru hurafe mi? Var mı ceza yiyen?
Soru başlıktaki gibi, otoyol hız koridoru uygulamasından ceza yiyen var mı yoksa hurafe mi? Gerçekten ceza kesiliyor mu?

Not: Kurallara uymaktan yanayım fakat bu uygulamanın biraz esnetilmesi gerektiğini düşünüyorum. Orta şeritte 120km hız ile giden tren gibi araçlar da manevra kabiliyetini kısıtlıyor ve zincirleme kazalara müsait bi durum oluşturuyor.
7 yıl
Lastikten anlayanlar bakabilir mi? (Çatlak var)
Aracımı 2012 Kasım ayında aldım, daha yeni 30bin km olacak. Lastiklerim Bridgestone Potenza. Bu çatlaklar normal mi? Değişme zamanı gelmiş mi? Zaten sert oldukları için değiştirmeye bahane arıyordum bu da tuz biber oldu... Bide üretim tarihi hangisi? Acaba lastiklerin ömrü mü doldu?


8 yıl
Yapana kızıyorum!
Arabadan dışarı çöp, sigara izmariti atana, sera gazı diye bişeyden, genel olarak eğitimden toplu yaşamdan insanlıktan bihaber olanlara, uyarınca "çöpçünün işi ne toplasın" diyenlere öyle bir kızıyorum ki anlatamam... Yaşadığın ayak bastığın yer bi tek sana ait değil!
11 yıl
50mm f1.8 için aklım karışık..
Merhaba, aslında almak istediğim lens 85mm f1.8 (canon 60d için) fakat bütçem yetmeyecek gibi görünüyor, pek çok sitede 50mm f1.8in ne kadar iyi bi lens olduğu anlatılıyor fakat 85mm f1.8usm için de canon un en iyi portre lensi deniyor... Kararsız kaldım.. 2lensi de kullananlar yardım edebilirse sevinirim 85mm için 500tl fark ödemeye değer mi?
11 yıl
60d için flaş önerisi???
Canon 60d için uygun fiyatlı ve kullanışlı flaş önerirseniz sevinirim. Portre çekimlerinde kullanacağım, lensim 17 50.. Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle