Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
B

Çavuş
24 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
80 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
2 ay
24 yaşında 15 yaşındaki velet gibi gözüküyorum. kurtulmak için ne yapabilirim.

konuyu açacak bir alt forum bulamadım, yanlışım varsa özür diliyorum.

kısa kesicem konu başlıktaki gibi.


bu güne kadar öncelikle - kız arkadaşı demeye dilim varmıyor o kadar dandik-, böyle değişik bir ilişkim oldu 1-2 aylık. onun dışında konuştuğum hiçbir kız suratıma bakmadı. bunu belirteyim.


konuştuğumda suratıma bile bakmayan kız mı dersin, uzun uzun flört edip konuşsak sexting vs. olsa bile en sonunda ben seni tatlı bi çocuktan ileri göremiyorum diyip kaçan mı dersin, bankaya carta curta gittiğimde yaşımın sorulması mı dersin, bakkalda vs. de sen kaça gidiyosun diye alay eden insanlar mı dersin, artık gına geldi. kendi yaşımda gözükmek için ne yapabilirim?


kadınlar konusunda kesinlikle muhabbetim kötü değil veya utangaç değilim. ama karşımdaki bi duvar örüyor araya istediği gibi gözükmediğim için. Birinin masasına otursam rencide ederek kovuyor vs. Tinder'de 6 aydır aktifim 2 tane like 1 tane match alabildim anca. durum özetle böyle.


estetik olsun ne olursa olsun yeter ki bu hastalıktan kurtulayım. kendimi çirkin görmüyorum kesinlikle. sıkıntım çocuk gibi gözükmek. kadınların çocuk gördüğüyle konuşmaması ve gittiğim yerde çocuk olarak görülüp insan yerine konulmamak ağır psikolojik sıkıntıya sokuyor beni. Konuyu açma sebebim ağlamak değil, çözüm aramak. fikrinizi belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.


not: sakal bi tek çenede ve bıyık çıkıyor o da güzel gözükmüyormuş öyle diyolar.


resim :

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/b3/03/16/b303163ea135dbd5640c9912ff6c92f5.png&t=0&width=480&text=1
B
3 yıl
yurtdışından yanımda gitar getirmek
dönerken yanımda 1 gitar(elektro) getirmeyi düşünüyorum. bunun için bir vergi veya sınır vs. var mı acaba?
hardcase ile bagaja vermek yerine softcase ile uçağın içine veya kafa üstündeki koyma yerlerine koyabilir miyiz?
tecrübesi olanlar yardımcı oalbilirlerse sevinirim.
B
3 yıl
Bilgisayar saati hakkında
geçen haftalarda Japonya'ya taşındım. bilgisayarın saat ayarlarını direkt olarak change time zone'dan japonya olarak ayarladım. ancak rastgele zamanlarda bilgisayar kendi saatini geri alıyor(türkiye zamanına çekiyor). her türlü ayarı denedim bulunduğum yeri japonya yaptım ama yine olmuyor. time zone'u japonya yapmama rağmen normalde ayarladığımda mesela burda saat 20:00 olsun, bilgisayar kafasına göre saati geri alnca bakıyorum time zonelara, utc+9 olan japonyanın yerel saatini 14:00 olarak(o anki türkiye saati) gösteriyor. bu neyin kafası anlamış değilim. aynı şekilde saati utc +8 olan bi yere dğeiştirdiğimde saati 19:00 değil de 13:00 olarak yenileniyor. sistem kökten kafayı yiyor yani. hiç duymadım ve görmedim böyle bi şeyi ne yapabilirim acaba?
örnekteki gibi japonya saati 20:00 türkiye saati 14:00 olmalı ancak, saati türkiye saatine geri çekince türkiye saati 14:00 olması gerekirken 08:00 oluyor. bu neyin kafası anlamış değilim.

araştırdım baya ama bulamadım bi şeyler :/edit: bios'u fabrika ayarlarına döndürünce düzeldi.
B
3 yıl
yurt dışında türk kredi kartı
kredi/banka kartını internet ortamında kullanırken 3d secure dolayısıyla bir mesaj geliyor. ve bu mesajı girerek alışveriş yapıyoruz. yurt dışındayken benim kayıtlı numarama o mesajın gelmemesi ve dolayısıyla kredi kartını veya banka kartını kullanamama/online işlem yapamama gibi bir durum söz konusu olabilr mi acaba? yurt dışında böyle bir deneyimi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
B
4 yıl
a101 birşah yarım yağlı süt.
geçen gün bi tane birşah süt aldım a101'den. (yarım yağlı) bi içeyim dedim, bu ne lan! sanki adamlar açıp yarısına su koymuş gibi. tadı yok bi şeyi yok ne oldu bu sütlere böyle ya... fiyatları tamamen ayrı bir konu tabii.
B
4 yıl
taratıp silmelik antivirüs önerisi.
sanırsam virüs falan girdi de bilimyorum ya. avg falan yükleyecem onları da bi yüklüyorum bi sürü şey kuruyor yanına kendi kendine. silmeye çalışınca silemiyosun da. var mı bi kere taratıp silmelik bi antivirüs öneriniz?
B
4 yıl
gitarı bilgisayara bağlamak.
arkadaşta iRig diye bi şey vardı da ipad den elektronik amfiye bağlıyoduk, bilgisayarda çalışmadı o. şimdi bu çeviirci yerine herhangi bir jak dönüştürücü alsam 2-3 liralıklardan bilgisayara gitarın sesini tanıtabilir miyim? çünkü hiç görmüyo.
B
4 yıl
Otobüslerin artık tıss sesi çıkarmaması
Geçen gün otobüste gidiyordum düşünceliyim. kız arkadalımla tartışmanın verdiği durgunluk ve n'olacak acaba? hissine kapılmışken aklıma küçükken yaşadığım şeyler geldi. muavinle şoför arasındaki koltuğa oturup yolu izlemek, yolcu almak için mola verilen şehir otogarlarında kaybolup annemden dayak yemek, koltuğu yatıranların birbirine girmesini izlemek, ve otobüsün kalkarken çıkardığı tıs tıs sesleri... küçükken kağıttan otobüsler yapar, onlarla oynardım kardeşimle köyde. otobüsleri otogardan kaldırırken de tıss tıss diye ses çıakrtırdık ağzımızla. en son yolculuğumda dikkat ettim ki otobüs tıss sesi çıkarmadı! benim dalgınlığımdan mı, -ki çok dalgındım o sıralar- hatırlamıyorum. daha önceki seferlerde de hatırlamıyorum o tıs sesini bir kaç yıldır!..

Bir dahakine dikkatli dinleyeceğim o tıss tıısss ıtssss sesi hala var mı yok mu diye. eğer yoksa çok üzülürüm cidden.
peki siz dikkat ettiniz mi? çıkarıyorlar mı tıs tıs ses?
B
4 yıl
sorunlu muyum sizce?
kız arkadaşımın bensiz bi şeyler yapması beni sinirlendiriyo ve kıskandırıyor (galiba)(ama galiba falan değil kıskandırıyo evet). kız arkadaşlarıyla toplanıp bara gitmiş ama böyle sinirlendim delirdim sinir küpüne döndüm. okulda erkeklerle konuşunca zaten kıskanıyorum konuşma diyorum. bi yandan biliyorum bi şey yapmayacağını ama yine de oluyor. neyse onu geçtim kız arkadaşıyla bile bi şey yapsa niye benle yapmıyon diye sinirlenip kıskanmaya başlıyorum sorunlu muyum ben sizce? çok mu takıyorum kafama?
B
4 yıl
Xiaomi redmi note 4 64gb ısınma ve ram sorusu
geçen gün bu telefonu aldım ve ısındığını düşünüyorum. ama bu normal mi dğeil mi bilmiyorum. internette daha kötü ısılara çıkanları gördüm ama yine de sormak istedim.

telefonla saatlerce hiçbir şey yapmazsam en alt sıcaklığı 22 derece. dil öğrencisi olduğumdan sözlük mözliğe çok giriyorum bu tür küçük programları açıp oynayınca öblye 25 26 derece falan oluyor. chrome dan twitch izlersem eğer bu değer 30 a çıkıyor. yalnız bir gün twitch izlerken 34 e fırladı ve elimde bi sıcaklık hissettim. sadece 1 kere oldu ama hep olmasından şüpheliyim. bu değerler normal mi değil mi bilmiyorum da. ve en sıcak olduğu an şarj ederkenki hali. 36 dereceye çıkıyor.
tüm telefonlarda böyle mi dğeil mi bilmiyorum. gittigidiyor ekşi v.s deki yorumlarda telefon 10 numara gözüküyor ama...


aynı telefona sahip olup da ısısı bu kadar olan arkadaşlarımız var mı?

ve ram konusunda da bi şey soracaktım 4 gb ram var alette, boş ram tüm uygulamaları kapatıp belleği temizlediğimde en çok 1.9 gb a çıkıyor. bu normal midir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.