Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
22 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
228 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
7 ay
B203 potansiyometre bulamıyorum.

Merhaba arkadaşlar bir süre önce rolton marka radyomun ses yükseltme alçaltma ayarı bozuldu, içini açtığımda b203 potansiyometre kullanıldığını gördüm ancak ne internette nede yakınımdaki elektronikçilerde bulamadım. Aliexpress’te mevcut ama oradan sipariş geçersem gümrük masrafı vs ile çok yüksek ücretler çıkıyor ne yazık ki.


bu parçayı nereden bulabileceğim konusunda fikriniz var mı ?

B203 potansiyometre bulamıyorum.
B203 potansiyometre bulamıyorum.
B203 potansiyometre bulamıyorum.
11 ay
Hesabımı doğrulayamıyorum
Selamlar, laptoplarımdan ve mobil sürümden hesabıma giriş yapmak istediğimde görseldeki gibi bir uyarı ile karşılaşıyorum. Mail adresimi giriyorum ama doğrulama kodu gelmiyor. Cep numaram değiştiği için yeni numaramı giriyorum onada doğrulama sms’i gelmiyor. En son ios uygulaması aklıma geldi ve onunla giriş yaparak bu konuyu açabildim, diğer cihazlarımın web/mobil sürümleri ile hesabıma ulaşamıyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.


@jeolog.
@gun
@PowerstormHesabımı doğrulayamıyorum
2 yıl
Tenda D305 ilginç problemler

Merhaba arkadaşlar, 1 yıl önce almış olduğum TENDA D305 modem ile çok ilginç sıkıntılar yaşamaktayım. Bu başlığı açmamın sebebi bu markaya yönelecek arkadaşları bilgilendirmek içindir. Sorunun modem kaynaklı olduğunu yeni çözdüm ve bu süreçte geçen ay aynı modemi alan arkadaşımda aynı ilginç sorunlar ile başbaşa.


+Bilgisayar gayet normal internette sörf yapabiliyor, video içerikleri izleniyor

+Ethernet bağlantısında hiçbir problem yok gayet stabil çalışıyor.

+Telefon - Tablet kablosuz bağlantıda hiçbir sıkıntı yok.


Ama bilgisayar üzerinden kablosuz bağlantılarda:


-Wifi ile Epic'ten oyun indirmek mümkün değil, 2 saniyede bir kopuyor

-Wifi ile IDM üzerinden bazen stabil dosya iniyor bazen dakikada bir kopuyor

-Wifi ile kendi kendine bağlantı gidebiliyor.


Ve bu kopmalar sadece bilgisayarda oluyor, "internet yok, güvenli" hatasına dönüyor ve bilgisayarın wifi'sini kapatıp açmadan düzelmiyor.


Bunun üzerinde tenda modeme ethernet üzerinden tp-link acces point bağladım ve şuan kablosuz indirmelerimde hiçbir sıkıntı yaşamıyorum, Tenda modemin kablosuz kısmında büyük sorunlar var.

3 yıl
Iphone 7 Şebeke Problemi konusunda yardım ?
Merhaba arkadaşlar, son 1 aydır bir problem belirdi ve daha önce hiç böyle bir sıkıntı olmamıştı.

1. 4g ile internete bağlanırken (genelde safari ile gezinirken) bağlantı kopuyor (4g simgesi aktif) sayfalar açılmıyor, hücresel veriyi kapatıp tekrar açıyorum ve düzeliyor ancak 10 saniye - 1 dakika sonra yine aynısı oluyor yine hücresel veriyi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

2. Bu cebimde olursa hiçbir bildirim gelmiyor, hücresel veriyi kapatıp açıyorum ve birikmiş tüm bildirimler gelmeye başlıyor.

3. 2 hafta önce arkadaşım beni aradığını ancak telefona ulaşılamadığını söyledi, halbuki hiç çekim problemi yaşamadım.

4. Geçen işe giderken arkadaşıma mesaj attım, mesajım ta öğlen ulaşmış.

Wifi bağlantılarında bu bağlantı problemini yaşamıyorum, sizce sorun yazılımdan yada operatörden mi ? yoksa telefonumda bir şebeke problemi mi var ? son 15 günlük garantim kaldı, duruma göre göndermek istiyorum.

IOS sürümü : 11.4 (15F79)

Vodafone şebeke sürümü : VODAFONE TR 32.0
3 yıl
Hangi çamaşır makinesi ? Lütfen yardım.
Merhaba arkadaşlar, epey ince eleyip sık dokudum, daha önce vestel olympus 1200cl kullanıyorduk ancak önce kapak mandalı kırıldı (mekanizmasına ip bağladık öyle açıyorduk) daha sonra uçak gibi çalışmaya başladı şimdide kayış yerinde durmuyor.

Aşağıdaki ürünlerden hangisi mantıklı seçim olur ? önemli olan sessizlik, kaliteli yıkama ve parça kalitesi, bilgisi olanların yardımlarını rica ediyorum.


https://www.n11.com/urun/samsung-ww90j5475fwah-a-1400-devir-9-kg-camasir-makinesi-beyaz-651250?magaza=Teknofish


https://urun.n11.com/beyaz-esya-setleri/profilo-cmg120dtr-9-kg-1200-devir-a-P329555364


https://www.hepsiburada.com/electrolux-ew6f4923eb-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-pm-HB00000CH43EAyırdığınız vakit için teşekkür ederim.
5 yıl
Kalp pilini sgk karşılıyor mu ?
Arkadaşlar merhaba, babam 3 yıl önce bypass ameliyatı geçirdi, dün akşam çok rahatsızlandı ve hastaneye kaldırdık, yoğun bakım gerektiğinden özel hastaneye sevk oldu ve ritim bozukluğu olduğundan dolayı kalp pili takılmalı dediler, sgk karşılamıyormuş doğru mu ? Bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın.
5 yıl
MOTEK marka temizlik seti kesinlikle almayın !!!
Merhaba arkadaşlar, sonunda zararlı çıkacağınız bir alışveriş yapmamak ta sıcak fırsattır.

2016 yılında çok ihtiyaç olduğundan spin mop arayışına girdim, hem yerli üretime destek olmak hemde yedek parça avantajından dolayı MOTEK marka spin mop satın aldım, ürün linkide aşağıdadır:http://urun.gittigidiyor.com/supermarket/motek-magic-pratik-mop-seti-2ad-yedek-baslik-251162081

Gelelim sonuca, 2 ay sonunda ürünün kova kısmındaki santrifüj dönmemeye başladı, üstelik sopa kısmında da sorunlar baş göstermeye başladı ancak kova kısmı neredeyse hiç dönmüyordu, elim yatkın olduğundan söküp sorunu anlamak istedim, adamlar su ile sürekli haşır neşir olan bir üründe demirden mil yapmışlar 2 ay içerisinde mil paslanmış ve mekanizmayı döndüren plastik dişli'ye sürttüğünden dönmüyordu. güç bela dişli'yi söküp mil'i güzelce zımparaladım ve ürün ilk günkü performansla dönmeye başladı, tabi aradan 2 hafta geçtikten sonra tekrar sorun oluştu ve bu sefer hiç dönmemeye başladı, ürünü söktüm ve bu sefer pas'tan dolayı demir mil'in dişliye kaynadığını gördüm, öylesine kaynamış ki sökerken plastik dişli kırıldı. Ürün 5cm'lik demir çubuğundan dolayı bildiğiniz çöp oldu, dişli kırılmamış olsaydı tornacıda paslanmaz bir maddeden yaptırırdım ama artık kullanmakta istemiyorum çünkü 2 ayda sap kısmıda çöp olmaya başladı.

Satın aldığım yer ile görüştüm, ürünün benden kaynaklanmayan bir neden ile bozulduğunu belirttim, kendileri kargo ücretini karşılarsam yardımcı olabileceklerini, bunun dışında sorunun garanti kapsamında olmadığını söylediler ! Kargo ücretlerini karşılayıp yeni parçalar istesem biliyorum ki bir kaç ayda onlarda elimde kalacak.

1. Su ile sürekli temas halinde olan bir üründe hemde ürünün kalbi olan bir parça nasıl paslanan bir metalden yapılır ? Bence tamamen bilinçli yapılmış bir hareket ve satıcı firma bu konuda daha öncede şikayetler olduğunu belirtti.

2. Garanti adına hiç bir şey yok, satıcı firma kargo ücreti karşılığında yardımcı olabileceklerini, bunun dışında üretici firmanın garanti vermediğini belirtti, bunun üzerine üretici firma ile iletişime geçtim, hiçbir şekilde yardımcı olmadılar, cevap dahi vermediler.

Sonuç olarak 40 liram çöp oldu, bu firmanın ürünlerini kesinlikle tercih etmemenizi öneriyorum.

* Banat markasına güvenerek Banat mopster almak istedim ama onunda büyük bir yedek parça sorunu var, yedek paspas neredeyse bulunmuyor bilginiz olsun.

* Vileda Easy Wring kesinlikle almayın, kendisi ilk santrifüjlü spin mop'umuzdu, komşumuz ile aynı anda aldık ve yine komşumuzunki ile birlikte 1 ayı bulmadan plastik dişlileri eridi, böyle bir üründe adi bir plastik dişli kullanmak Vileda gibi bir markada nasıl düşünülebilir bilmiyorum, yada kasıtlı mı yapılmıştı ? oda muamma, üstelik yedekleride çok pahalı !

Bu ürünlerde yedek parça - mekanizma kalitesi - sarf ürünlerinin bulunabilirliği çok önemli arkadaşlar, olumlu yorumlara göre aşağıdaki ürünü aldım, birkaç ay tecrübe ettikten sonra unutmazsam yeni ürün ile ilgili yorumumu belirtirim.
http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/spin-mop-gold-temizlik-seti-temizlik-kovasi-255095220?urvid=66488298

İyi forumlar.
6 yıl
Bu direncin değeri nedir ?
Arkadaşlar, bağlı olduğumuz trafo'daki sıkıntı nedeniyle uzaktan kumandalı avizem bozuldu, içerisini açtığımda uzaktan kumanda alıcısındaki bir direncin yanmış olduğunu gördüm, direncin üzerinden renkleri okumakta başarılı değilim ne yazık ki, bunun yerine nasıl bir direnç tercih etmeliyim ? Devre kartının üzerinde direncin tam altında -[ ]- diye bir işaret var ayrıca 3M3H gibi birşey yazıyor ama anlam veremedim.

Bu direncin değeri nedir ?
Bu direncin değeri nedir ?

ilgili ürün bu:

Bu direncin değeri nedir ?Bu orijinal direnç, bir tanıdığım ile elektronikçiye gönderdim ve döndüğünde orijinalinden farklı renkte bir direnç taktığını gördüm, montajını yaptım ama anahtarı açar açmaz oda patladı, elektronikçinin taktığı direncin renk kodları : kırmızı - siyah - kahve - altın

lütfen yardımcı olun.
6 yıl
GearBest'ten alışveriş yaparken 10 kere düşünün !!!
Merhaba arkadaşlar, sizleri bir konuda uyarmak istiyorum;

Üyesi olduğum farklı bir forumda, kullanıcıların başına gelen yenilir yutulur cinsten değil.

Gearbest'ten vermiş olduğunuz siparişler olur da gümrükten geri dönerse paranızın %90'nına el koymaya çalışıyorlar. Arkadaşların anlattığına göre gümrükte takılan 51.54 $ değerindeki sipariş için 5$ geri ödeme çıkarmışlar bahaneleri de şu : "Kargonun geri dönüş maliyeti çok yüksek, bizde zarar ediyoruz, posta firması ilgili ürünü imha edecek !" ve arkadaş kargo takibinden Gearbest'in ürünü geri aldığını yani imha gibi bir şeyin söz konusu olmadığını belirtmiş.

Neyse ki alışverişini Paypal ile gerçekleştirmiş ve Paypal koruması sayesinde parasının %100'ünü kurtarmış, eğer paypal olmasaydı (ki bugün itibariyle ülkemizde hizmet vermeyecek, aslında Gearbest'te 5 gündür paypal ödemesi kaldırıldı) dolandırılmış olacaktı.

Lütfen dikkat edin, bu durum sadece bir kişinin değil gördüğüm kadarıyla bayağı bir kişinin başına gelmiş. Gümrük mevzuatı açısından risk oluşturablecek ürünler için hiçbir şekilde Gearbest kullanmanızı önermiyorum. Aslında bu duruma tepki olarak 1$'lık bile sipariş geçmemenizi öneririm, düşünsenize gümrükten geçmesi serbest olan bir şey sipariş etseniz bile en ufak olumsuz durumda Gearbest'in insiyatifine kalmış durumdasınız.

Nacizane uyarmak istedim, Paypal bittiğine göre kesinlikle Gearbest'in önünden geçmeyin derim.
6 yıl
Rc araca pil modifiyesi, yardım lütfen.
Arkadaşlar merhaba,

Yıllar önce Mjc toys rc araç aldım, pili çok az gidiyor. Oğlumla oyun oynarken 5 dakika bile sürmeden tepkisi kesiliyor, şarjı bitiyor. Bütün eğlence pil yüzünden gidiyor.

Pil üzerinde 7,2v AA700mah yazıyor. Ben bu pil yerine 2 adet 3.6v 3000mah 18650 li-on pili seri bağlantılı pil kutusu ile araca yerleştirsem sorun olur mu ?

Sonuç olarak 7.2v 6000mah gibi bir değere ulaşırım, teorik olarak bana mantıklı geldi ama pratikte sorun olur mu bilmiyorum.

Edit: seri bağlantıda mah değeri yükselmiyormuş :( yani yanlış anlamadıysam iki pilde 3000mah olsa bunlardan 6000mah şeklinde verim alamayacağım.

Şu konuyu doğru mu anlıyorum ? Gereken voltajı yakalayabilmek için iki pili seri bağlamam gerekiyor ama sadece 3000 mah'lık yol ilerleyebiliyoruz, diğer pilin gücü voltaj'a gidiyor yani onu aracın daha uzun yol gitmesini sağlamak için kullanamıyoruz.

Pek anlamadığım için biraz kafam karıştı, paralel bağlamak hiç olmuyor çünkü gereken voltajı yakalayamadığım için araç çalışmaz sanırım. iki gün önce aşağıdaki 2x 18650 3000 mah yüksek drenajlı pilleri sipariş ettim ve yanınada seri bağlantu kutusu aldım. Bakalım nasıl olacak.

http://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1Pcs-Black-Plastic-2x18650-Battery-3-7V-Clip-Holder-Storage-Box-Case-With-Wire/32451948484.html?spm=2114.13010208.99999999.268.4a6rO8

http://tr.aliexpress.com/item/2PCS-New-2015-Original-LG-HG2-18650-3000mAh-battery-18650HG2-3-6V-discharge-20A-dedicated-electronic/32615222886.html
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle