Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
A

Onbaşı
12 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
11 yıl
DSTC
Selam arkadaslar, bundan once sahip oldugum golf'te kaygan zaminde hareket ettirmeye calisinca ASR'nin calismasini gayet iyi gozleyebiliyordum. Patinaj yapmak yerine kademeli olarak donen tekerler ve hemen onumde beliren bir 'kaygan zamin isigi' durumu belli ederdi. Bazen buzlanmanin bile belli olmadigi gece suruslerinde, kayma uyarisinin portakal renkli isigini gorunce bu cok faydali olur, daha tedbirli giderdim. Simdi,, sahip oldugum s40ta (2009, 1.6D) DSTC mevcut. Devreden cikarildigi zaman portakal renkli isigi ile dikkat ceken bu fonksiyonun 2 yildir hic FIILEN devreye girdigini hissetmedim.
Bu DSTC nedir? Aslinda sorum su: Bu ESP ile ayni midir? Bu fonksiyon bakayim devreye girecek mi diye 'bana gore tehlikeli' hareketlere girecek degilim. Simdiye kadar bu fonksiyonun nasil bir islev gordugunu izleyen arkadas var mi? Hoscakalin.
A
12 yıl
Sıfır derecenin altında DSTC OFF!
Arkadaşlar, malum son zamanlarda bayağı soğuk havalar oldu. Bir sabah arabama (Volvo S40, 1.6D, 2009, 21000 km) bindim ve o sabah hava sıcaklığının -3˚C’ye düşmüş olduğunu gördüm. Kontağı açınca ‘ANTI-SKID SERVICE REQUIRED (KAYMA UYARISI, SERVIS GEREKLI) diye bir ikaz aldım, sol altta sarı renkli kayma sembolü de yanıyor. Arabayı çalıştırdım ve 25 dakikalık bir yolculukla işime gittim. Kapalı otoparka parkederken hava sıcaklığı -1˚C idi ve uyarı hala yanmaktaydı. Sonra kapatıp işime gittim. Akşam saat 17:OO’de arabamın gösterdiği sıcaklık (kapalı otopark) +3˚C. Kontağı açtım. DSTC TEMPORARILY OFF (DSTC GEÇİCİ OLARAK DEVRE DIŞI) uyarısını gördüm. Otaparktan çıkana kadar 20-30 metre (<1 dk) ‘DSTC ON’ yazdı. Kayma uyarısı ortadan kalktı. Not: DSTC’yi açmak için bir düğmeye basmadım, olayı sadece izledim. Gaziemir ve Karşıyaka Volvo servisleri ‘biz bu tür bir şeyi ne duyduk ne gördük. Tekrar ederse gelin’ dediler. Ertesi sabah İzmirde hava sıcaklığı hemen yükselmişti tabii.
Şimdi, DSTC sensörleri nerededir ve hangi mekanik aksamı ‘sense’ eder, tam ihtiyaç durumunda ortadan kalkacaksa DSTC ne işe yarar?
A
13 yıl
volvo s40 icin orjinal 15'' janti olan var mi?
Arkadaslar, su anda jms'nin 15'' jantlarini kullaniyorum. Ancak orijinal volvo janti kullanmak istiyorum. Icinizde orijinal 15'' janti olup da kullanmayan varsa degerlendirebilirim. Herkese kazasiz gunler dilerim.
A
13 yıl
Volvo S40 için uygun jant ebadı
Arkadaşlar, 3 ay önce İzmir Gaziemir Volcar'dan Volvo S40 1.6D aldım. VW Golf V'ten sonra kalite açısından hiçbir eksiklik yaşamadım ve genel olarak arabamdan çok memnunum. Ancak.. Volcar'a çok rica etmeme rağmen ellerinde bulunan ve benim aldığım aracın 17'' jantlarını 16'' veya 15'' ile değiştirtemedim. Aslında yapabilirlerdi ama yapmadılar. Sonuçta ben estetik olarak süper görünen 17'' inç jantlarıyla arabamı satın aldım. 17'' inç ölçüsünde konfor beklemenin zor olduğunu biliyordum özellikle Pirelli P7000 lastiklerle. Arabam Türkiyede şehir içinde sık rastlanan çukurlarda 'küt küt' ediyor.. Çukura girmemek için yolu seçe seçe gidiyorum ve strese giriyorum. Sizlere sormak istediğim şey şudur ki, konfor arayan birisi olarak jant ölçümü kaç yapmalıyım ve lastiğimi ne seçmeliyim? Yoksa 1500 TL civarında tutacak bu değişim yapmaya değmez mi ve müsriflik mi etmiş olurum. Herbirinizin görüşü benim için çok değerli. Tüm Volvo'cuları selamlıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle