Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
30 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
5 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
10 yıl
TOFEL, KPDS, ÜDS İçin Kesin Çözüm
İngilizceZenginin Sınav Paketiyle sizin için stres oluşturan ve bir türlü iyi puan alamadığınız KPDS, ÜDS, TOEFL gibi dil sınavları artık sizin için engel olmaktan çıkacaktır.

‘İngilizcem var ama ne yapsam da iyi bir puan alamıyorum!’ mu diyorsunuz, o halde Sınav Paketimiz sizin için mükemmel bir fırsat. Çünkü kapsamındaki konu anlatımının yanı sıra size ipuçları da vererek sorulara nasıl yaklaşmanız gerektiğini de gösterecektir. Bu sayede aynı zamanda soru çözme tekniğinin kazanılmasını gerektiren bu sınavlarda daha başarılı olacak, çalışmalarınız önündeki engeli de aşmış olacaksınız.

Bunların yanı sıra paketimize dahil olan “Revision (Tekrar Gözden Geçirme)” başlığı altındaki içeriğimizle öğrendiklerinizi pekiştirip, kalıcılığını sağlayacaksınız. Ayrıca, yine paketimiz dahilinde olan çözümlü deneme sınavlarıyla kendinizi test edip ipuçlarıyla sınavlarda başarıya adım adım yürüyeceksiniz. Gireceğiniz sınavlarda hayal ettiğiniz puanları almak sizin elinizde: Fırsatları kaçırmamak için Sınav Paketimizi kaçırmayın!

Sınav paketi içeriği %80 indirimiyle sadece 170 TL üstelik 12 Taksit

https://www.ingilizcezengini.com//w/?Git=Paket&islem=PaketDetay&pid=8

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
10 yıl
İngilizce Eğitimi İçin Farklı Bir Yöntem
Arkadaşlar ingilizce öğrenmek için her türlü yolu denedik ancak genel olarak ders dinleme metodunu kullandık. Bir video üzerinden derslere ulaştık veya kurslara gittik. Artık eğitim metodları değişiyor ve istatistiklerin üzerinden öğrenme şekilleri belirleniyor. Bunu çok iyi kullanan ve neyi ne kadar öğrendiğinizi sizden daha iyi bilen bir yöntem var.
www.ingilizcezengini.com sitesi ücretsiz olarak seviyenizi belirlemenize yardımcı oluyor ve farklı eğitim metodları ile ingilizce öğrenmenizi sağlıyor.

İşte uzmanların görüşleri:


Andreas SCHMIDT Okan Üniversitesi Yabancı Diller Birim Başkanı :
Adı gibi zengin içeriği ile göz dolduran bir içerik hazırlanmış. Oto-kontrol ile tüm çalışmalarınız bir eğitmen tarafından anlık planlanmışçasına önünüze getiriliyor. En beğendiğim kısım ise her adımımın anlık olarak istatitiğe aktarılması oldu.Her adımınız kayıt altına alınıyor. Kuşkusuz bu ilk ve orta öğrenim öğrenci velileri için çok faydalı olmuş. 4 ayrı seviye her seviyedeki kullanıcıya hitap ediyor. Hazırlanan modüllerin, isimlerinin aksine birbirlerine tam bağlı olmaları ve sistemin hem öğretmesi hem test etmesi, yetersiz gördüğü yerlerde sizi tekrara yönlendirmesi fevkalade olmuş. Özellikle çeviri modülleri ile kelime öğretme (Ezberletme değil) modüllerinin bağlı içerikleri çok güzel. Konu anlatımlarının sesli yada görsel dosyalarla desteklenmesi öğrenmeyi dahada iyileştirebilir kanaatindeyim. Öte yandan kulanıcıyı tembelleştirebilirde.

Kendisini, sınıfındaki portallardan ayıran en önemli nokta, fareden çok klavyeyi kullanmaya yönlendirmesi olmuş; yani yazarak öğreniyorsunuz. Sitenin görsel içerkle ağırlıklı olarak desteklenmemesi ilk bakışta olumsuz bir hava verebiliyor ama program dahilinde ilerledikçe tipik bir İngiliz gazetesi okurmuşçasına sadece dil öğrendiğinizi fark edebiliyorsunuz. Düzeylerin birbiriyle olan bağlantıları özellikle "intermediate level'da" kendini gösteriyor. Üniversite örgün ingilizce öğretimi ile paralelliği hem derslerde başarıyı hem de daha nitelikli bir İngilizce altyapısını beraberinde getiriyor. Kısacası bizim Multi-purpose yada 5in1 dediğimizden... Bütün İngilzce Web'i tek bir sayfada toplamışlar.

Cüneyt ÖZATA (Phd) / Atatürk Üniversitesi K K Eğt Fak İngilizce Öğr. Böl. :
Tasarımıyla dikkat çekiyor açıkçası. Detayda ise söylenecek o kadar çok şey varki, dikkat ettim, siteyi tasarlayanlar bile çoğu şeye değin(e)memişler. Herşeyden önce; sistem sanki bir otomatik pilot gibi sizi zaten yönlendiriyor. Gayet ciddi bir şekilde yönlendiriliyorsunuz "burayı biliyorum, çalışmasam olur" diyemeyeceğiniz türden. Her adımı "main course" dersi alır gibi konu anlatımı, soru çözümleri, kelime çalışmaları çeviri çalışmaları... ve üstelik bunları fare ilede seçmiyorsunuz; klavyeyi kullanıyorsunuz. Beyninizin algılama sınırlarını zorlarcasına aynı kelimeyi hem konu örneklerinde, hem sorularda, hem çeviri çalışmalarında defalarca görüyor ve bir de üstüne "kelime" modülünde üst üste altı kez çalışıyorsunuz. Daha ne olsun....

Şahsen en çok dikkatimi çeken kısım sınavlar için ayrı bir kısım oluşturulmuş olması. Çok güzel olmuş. Karmaşa ile uğraşmak yerine doğrudan ölçme ve değerlendirme mantığı kullanılarak hazırlanmış. Konu sonlarındaki çözümlü anlatımlar, çözümlü denemeler hiç bir eksik yada soru işareti bırakmadan herşeyi gayer iyi anlatmış.

Ve istatik kısımları... gerçekte neyi ne kadar, ne zaman, nasıl bir ortalama ile öğrendiğinizi (yada öğrenemediğinizi) size anlık olarak verebiliyor. Bu nedenle vakit problemi olanlar için kusursuz bir yönlendirme aracı olmuş.

Bilgilerwww.ingilizcezengini.com dan alınmıştır.
12 yıl
SAMSUNG R522-XS08TR İNCELEMESİ


Merhabalar.

SAMSUNG R522-XS08TR alacak arkadaşlar için küçük bir inceleme yaptım almak isteyen arkadaşlar bu konu altında yada pm ile ulaşıp sorularını yöneltebilirler.
Yaklaşık bir hafta önce sadecenotebook.com dan 1238 TL'ye aldım cihazı.Öncelikle bu cihazı seçmemdeki sebep ekran kartı oldu,ekran kartının piyasadaki birçok cihazdaki ekran kartlarından iyi olması beni bu cihaza yöneltti.

Bu cihazı almadan önce çok fazla forumda dolaştım ancak hiçbir yerde adam akıllı bir inceleme bulamadım o yüzden alacak arkadaşlar için faydalı olacak bir inceleme yapmaya karar verdim.

Öncelikle şunu belirteyim ben bu notebook u oyun oynamak ve uzun süreli kullanmak için aldım durum böyle olunca da ilk olarak oyunları test ettim.
Call of Duty 5, Call of Duty 4, PES 2009 ve Virtua Tenis 2009 gibi oyunları Full grafik özelliklerinde hiç takılmadan ve akıcı bir şekilde oynayabildim.Oyunları oynarken rahatsız edici bir fan sesi duymadım gayet sessiz bir şekilde çalışıyor makine ancak bir sorun dikkatimi çekti WASD tuşlarının bulunduğu bölge biraz fazla ısınıyor ve sanırım o bölgede işlemci bulunuyor,işlemci için yanlış bir yer olduğunu düşünüyorum bunun haricinde bir sıkıntı görmedim.

R-520 modelinde olan yavaş dvd okuma problemi sanırım bu cihazda da var çünkü masaüstü bilgisayarımdan çok daha geç bir sürede dvdleri harddisk e kopyalıyor ve aynı şekilde oyunları çok geç bir sürede kuruyor.(bu konuda samsung a mail atan arkadaşlar vardı sanırım ancak durumun akıbetinden henüz haberdar değilim)

İşletim sistemi olarak üzerinde Vista Basic 32 bit bulunuyor ancak ram i 4gb olarak görüyor bu durumu hala anlamış değilim.
Cihazın hızı konusunda objektif bir yorum yapamayacağım çünkü daha önce kullandığım PC de 512mb ram vardı 4gb ram i olan bir notebook a geçince arada uçurum ouyor elbette ama şunu söyleyeyim bana göre fazlasıyla tatmin edici bir hıza sahip.

Ses konusuna gelince bence fiyasko çünkü hoparlörlerden henüz kaliteli bir ses alamadım ekolayzır ayarlarıyla oynadım biraz belki de ben bozmuş olabilirim ancak acer ın 6930 modellerindeki ses sistemini duyduktan sonra bunu beğenmem mümkün değil ancak zaten kendi 5+1 ses sistemimi kullandığım için hiç problem olmuyor.

Arkadaşlar kısaca görüşlerim bunlar eksik yada gereksiz ayrıntılara girmiş olabilirim bir kusur varsa affediniz,unuttuğum şeyleri hatırladıkça yada yeni şeylerle karşılaştıkça buraya yazacağım alacak olan arkadaşların soruları varsa yanıtlayabilirim.

Genel olarak düşüncem fiyat ve performans açısından muazzam bir alet denemiş,kullanmış,test etmiş ve sahip olan biri olarak sizlere önerebilirim özellikle oyun oynamak isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler.
Saygılar...

Ağ Kartı : 10/100/1000 Ethernet Kartı
Batarya : 6 cell Primary Battery
Bellek Kart Yuvası : 3-in-1 (SD, SDHC, MMC)
Boyutlar : 376.0 x 255.8 x 31.3 ~37.2 mm, 2.55 KG
Ekran : 15.6" LED HD (16:9, Gloss) 1366 X 768, Webcam
Ekran Kartı : 1 GB ATI MRadeonHD4650 gDDR3 HARİCİ EKRAN KARTI
Geliştirilmiş Portlar : 4 x USB 2.0, E-Sata, HDMI
İşlemci : Intel Core 2 Duo P7350 2.0 Ghz 1066 MHz 3 MB L2
İşletim Sistemi : Vista Home Basic
Kablosuz Haberleşme : 802.11bg
Optik Sürücü : DVD RW
Sabit Disk Kapasitesi : 320 GB 5400 Rpm
Sistem Belleği : 4GB (DDR2 / 2GB x 2)
Yongaseti : INTEL PM45 + ICH9M
Oyunlarla ilgili SS'ler burada kusura bakmayın bu şekilde ekleyebildim.


Call Of Duty 4

http://img24.imageshack.us/i/callofduty4hnr.jpg/

http://img44.imageshack.us/i/callofduty42v.jpg/

http://img132.imageshack.us/i/callofduty43.jpg/

PES 2009

http://img197.imageshack.us/i/pes20091f.jpg/

http://img20.imageshack.us/i/pes20092.jpg/

http://img197.imageshack.us/i/pes20093.jpg/

http://img20.imageshack.us/i/pes20094.jpg/
13 yıl
Metallica Konser Bileti Arayan Varsa... ?
Merhabalar arkadaşlar konser biletimi satıyorum niye satıyorsun diye sormayın kar amaçlı değil 85 liraya aldığım bileti 85 liraya satıyorum NUMARA ÜST TEK olan biletimi almak isteyenler olursa onguryil88@hotmail.com dan ulaşabilirler teşekkürler...
13 yıl
Satılık Metallica Konser bileti
Merhaba arkadaşlar Metallica konser biletimi satıyorum biletim NUMARA ÜST TEK diye geçiyor 85 ytl ye satıyorum almak isteyenler olursa onguryil88@hotmail.com dan ulaşabilir
13 yıl
Öss Sonuçları ve Öss Tercihleri
Öss sonuçları ve öss tercihleri hakkında aradığınız bir çok bilgi burada.Öss hakkında en yeni haberleri kontenjan bigilerini öğrenebilir öss sonuç tarihleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://2008oss-sonuclari.blogspot.com/
13 yıl
Burs Rehberi
Burs arayanlar için güzel derlemeler yaptık,verdiğimiz adreslere ve numaralara burs başvurularında bulunabilirsiniz tabi yeni eğitim-öğretim yılı başladığında başvuru yaparsanız daha mantıklı olur şuanda burs vermiyorlar.

http://bursverenkurumlar.blogspot.com/
13 yıl
Öss Hakkında Herşey
Arkadaşlar 1 yıla yakın oldu bu blogla ilgileniyorum eski bir öss mağduru olarak bildiklerimi paylaşmak istedim.Öss tercihleri,öss sonuçları,öss giriş yeri vs. hakkında herşeye ulaşabilirsiniz.

http://tercihrehberiniz.blogcu.com/
14 yıl
Telefonumu nasıl bozarım??????
merhaba arkadaşlar çok saçma bir soru gibi gelecek ama çok ciddiyim elimde bir 6670 var ve bu cihazı bozmam lazım ama hasar vererek değil yani duvara vur camdan at falan demeyin o şekilde olmaz telefon hiç açılmamalı açma tuşuna bastığımda hiç bir ekran gelmemeli.

Neden böyle bişey yapmak istiyorsun derseniz çok uzun hikaye sadece sizden yardım istiyorum ne yapaiblirim?

data kablom yok güncelleme yapamıyorum ama bir program varsa bunu ypacak card readerla tel e atabilirim
14 yıl
Bir bakabilir misiniz?
arkadaşlar şu turkcell in çekilişi varya hani bmw ve ev dağıtıyor işte ona katıldım da hat başkasının adına fakat ben kendi ismimi yazdım yolladım bugün de mesaj geldi çekiliş e katılabilrsiniz falan 13 ağustosta diyor bi numara vermişler her neyse bir sorun olur mu acaba? yada online olarak hat sahibinin ismini falan değiştiryorduk bir ara şimdi var mı öyle bişey baktım ama bulamadım
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.