Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Editör
06 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme (?)
1134 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
12 sa. önce
Kripto kredi platformu Voyager Digital, iflas başvurusu yaptı

Kripto kredi platformu Voyager Digital, iflas başvurusu yaptıKripto kredi şirketi Voyager Digital, para çekme ve para yatırma işlemlerini durdurmasından günler sonra New York Güney Bölge Mahkemesine iflas başvurusunda bulundu. Bununla beraber söz konusu iflas başvurusu, şirketin tahmini varlıklarının 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında olduğunu ve tahmini alacaklı sayısının 100 binden fazla olduğunu ortaya koyuyor.Kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle birçok kripto odaklı şirket iflas bayraklarını çekmiş durumda. İlk olarak kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital ile başlayan iflas başvuruları Voyager Digital ile devam ediyor. Son olarak elde edilen bilgilere göre; Voyager Digital, gece geç saatlerde iflas başvurusunda bulundu.Ayrıca Bkz.Kripto borsaları, Hindistan’daki yüksek vergilerden darbe aldıHatırlatmak gerekirse kısa süre önce Voyager Digital mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek para çekme, para yatırma ve ticareti durdurmuştu. Bu hamlenin ardından şirketin hisseleri yüzde 34 oranında bir düşüş yaşadı.Voyager Digital CEO’su Stephen Ehrlich konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:“Bu son derece zor bir karardı, ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında doğru karar olduğuna inanıyoruz”


13 sa. önce
Yeni sondaj gemisi Abdülhamid Han'ın görev tarihi belli oldu

Yeni sondaj gemisi Abdülhamid Han'ın görev tarihi belli olduİsmi geçen ay belirlenen Türkiye’nin dördüncü sondaj gemisi Abdülhamid Han’ın görev tarihi açıklandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Abdülhamid Han sondaj gemisinin Ağustos’un ilk iki haftasında sondaj yerine gideceğini açıklandı.Abdülhamid Han’ın sondaj yeri için 5-6 alternatif değerlendiriliyor. Bakan Dönmez, “Bir ay daha sabredeceğiz inşallah. Görev yeri büyük olasılıkla Akdeniz olur." dedi.Abdülhamid Han’ın sondaja hazırlık çalışmaları Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Limanı'nda devam ediyor. TPAO envanterindeki diğer gemiler gibi kırmızıya boyandı ve ay yıldız motifi işlendi. Geminin çeşitli yerlerinde Abdülhamid Han gemisi için özel olarak tasarlanan logo kullanılıyor.Yeni sondaj gemisi Abdülhamid Han'ın görev tarihi belli olduGüney Koreli Daewo şirketinden sıfır olarak satın alınan Abdülhamid Han, günümüzün en teknolojik sınıfı olan yedinci nesil özelliklere sahip. Dünyada bu sınıfta 5 gemi mevcut. 238 metre uzunluğa, 42 metre genişliğe ve 68 bin groston ağırlığa sahip. Maksimum 12 bin 200 metre derinlikte sondaj, 3 bin 600 metre derinlikte operasyon yapabiliyor. Kule yüksekliği 104 metre, mürettebat kapasitesi ise 200 kişi olarak açıklandı.
14 sa. önce
Başka İSS'den TurkNet’e nasıl geçiş yapılır? (Detaylı anlatım)

Başka İSS'den TurkNet’e nasıl geçiş yapılır? (Detaylı anlatım)Ev internetinizi başka firmaya taşımak, tıpkı tarife değiştirmek kadar kolay. Evinizdeki interneti, uzun evrak işleriyle uğraşmadan ve internetiniz kesilmeden başka bir firmaya taşıyabilirsiniz. Bu içeriğimizde başka İSS’lerden TurkNet’e nasıl geçiş yapılacağını anlatıyoruz.TurkNet’in online başvuru sistemi sayesinde internet üzerinden yapabileceğiniz işlemlerle TurkNet’e geçiş yapabilirsiniz. Üstelik imzalamanız gereken evraklar kapınıza kadar geliyor ve böylece evden çıkmadan başvuru işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Eski aboneliğin iptali ve geçiş işlemlerini de TurkNet hallediyor. Port kaybetme riski olmadan ve internetiniz kesilmeden geçiş işlemi tamamlanıyor.TurkNet'e geçerek altyapınızın desteklediği maksimum hızı uygun fiyata ve taahhütsüz şekilde kullanabilirsiniz. Adresinizde TurkNet GigaFiber altyapısı bulunuyorsa 1000 Mbps'ye varan hızda download ve upload elde edersiniz. Memnun kalmazsanız 30 gün içinde paranız iade edilir.Ayrıca Bkz.TurkNet GigaFiber'e nasıl başvurulur? GigaFiber nedir?İnterneti iptal ettirmeden TurkNet’e geçiş yapmanın avantajları neler?
 • Kısa süre içerisinde ve internetiniz kesilmeden TurkNet’e geçişiniz tamamlanır.

 • Port kaybetme riski ile karşılaşmazsınız.

 • Kurulum ücreti ödemezsiniz.

 • Devir işlemi için ücret ödemezsiniz.

 • Gigafiber altyapısındaysanız 1000 TL’ye kadar; fiber internet, ADSL veya VDSL altyapısındaysanız 240 TL’ye kadar cayma bedeliniz TurkNet tarafından karşılanıyor. Bu tutar TurkNet faturanıza indirim olarak yansıyor.Başka İSS'den TurkNet’e nasıl geçiş yapılır? (Detaylı anlatım)Başka firmadan TurkNet’e nasıl geçilir?
 1. TurkNet’e geçiş için kimlik ve adres bilgilerine ek olarak mevcut internet operatörünüze ait “hizmet numarası” bilgisi gerekiyor. Bu bilgi bazı firmalarda “devre numarası” veya “xDSL numarası” olarak da adlandırılabiliyor. 17, 18 veya 88 rakamları ile başlayan 10 haneli bir numaradır. Hizmet numarasını öğrenmek için faturanızı veya sözleşme belgelerinizi inceleyebilirsiniz. Alternatif bir yöntem olarak e-Devlet’e giriş yaparak Sabit Hat Sorgulama bölümünden de hizmet numarasını öğrenebilmeniz mümkün.

 2. Hizmet numaranızı öğrendikten sonra İnternet Abonelik Başvurusu sayfasından veya 0850 288 80 81’i arayarak başvurunuzu oluşturun.

 3. TurkNet Online İşlemler veya TurkNet mobil uygulamadaki Belgelerim menüsüne kimliğinizin iki yüzünün fotoğrafını ekleyin. İmzalamanız gereken belgeler için 24 saat içerisinde TurkNet’in kurye ekibi sizi arayacak ve randevu oluşturacak. Belgeleriniz kapınıza kadar gelecek ve imzanız alınacak.

 4. Belgeleriniz TurkNet tarafından kontrol edildikten sonra 0850 288 80 80 numarasından aranacaksınız ve geçiş için sesli onayınız alınacak.

 5. Sesli onaydan sonra TurkNet eski İSS’niz ile iletişime geçecek ve geçiş işlemlerinizi yapacak. Bu aşama maksimum 48 saat sürecek.

 6. Geçiş işlemi tamamlandıktan sonra tarafınıza SMS ve e-posta ile bilgilendirme mesajları gönderilecek. Modeme girmeniz gereken kullanıcı bilgileri bu mesajda yer alacak. Modem arayüzüne girmeyi bilmiyorsanız TurkNet’in Modem Kurulum sayfasındaki bilgileri inceleyebilir veya 0850 2887874 numaramızı arayarak TurkNet’in Net Uzmanlarından destek alabilirsiniz.

 7. Modeme yeni kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra TurkNet’i kullanmaya başlayacaksınız.

 8. Eski operatörünüzden size cayma bedeli yansıtılırsa, bu bedeli TurkNet faturalarınızdan düşmek için taahhüt bozma faturasını TurkNet Online İşlemler, TurkNet mobil uygulama veya 0212 216 55 60’a faks çekerek TurkNet’e iletmeniz yeterli.Detaylı bilgi için TurkNet’in başka operatörden geçiş sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


15 sa. önce
Meta, NFT ile ilgili planlarını değiştirmeyecekNFT sektörü kripto para piyasasının düşüşünden oldukça etkilendi. Bununla beraber Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, her ne kadar NFT’ler en popüler döneminde olmasa da NFT planlarından vazgeçmeyeceğini açıkladı. Meta’nın yeni Fintech Başkanı Stephane Kasriel yaptığı bir röportajda, şirketin NFT’ler konusundaki planlarının “hiçbir şekilde değişmediğini" açıkladı. Kasriel, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:“Meta’nın NFT’lerde gördüğü fırsat, bugün uygulamalarımızı kullanan yüz milyonlarca veya milyarlarca insan için dijital koleksiyon ürünleri toplayabilmek ve orada potansiyel olarak sanal ve dijital ürünler yaratabilecek milyonlarca içerik oluşturucuya ulaşabilmektir” Ayrıca Bkz.NFT platformları kara para incelemesine alınabilirMetaverse ve NFT alanında yaptığı marka başvuruları ve girişimler ile birlikte gelişimini hızlandıran Meta, bu alanda geleceğin kritik isimlerinden olmayı hedefliyor.Son olarak hatırlatmak gerekirse bu ayın başında Meta, seçilen kullanıcılar arasında Polygon ve Ethereum tabanlı NFT’leri test etmeye başladı.


17 sa. önce
Vodafone Red aboneleri bir yılda 528 milyon TL tasarruf elde etti

Vodafone Red aboneleri bir yılda 528 milyon TL tasarruf elde ettiVodafone, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda Vodafone Red’in son 12 aydaki performansı ve sağladığı avantajlar hakkında bilgiler paylaşıldı. Vodafone Red müşteriler, son bir yılda toplam 528 milyon TL’lik ayrıcalıktan yararlanarak tasarruf elde etti.Vodafone Red müşterileri ne kadar internet, dakika ve SMS kullandı?Vodafone Red’lilerin tüketim verilene göre müşteriler son 1 yılda yaklaşık 2 milyar GB mobil internet kullandı, 51,4 milyar dakika konuştu ve 2,7 milyar SMS attı. Mobil internet kullanımı, 2 yıl öncesine göre 2,5 kat arttı. Red’lilerin aylık ortalama data kullanımı 20 GB’ı aştı. Böylece normal bir faturalı tarife kullanıcısına göre 3,2 kat daha fazla internet kullandı.Vodafone Red, çeşitli popüler uygulamalarda ücretsiz sınırsız internet hizmeti sunuyor. Bu kapsamda son 12 ayda 46 milyon GB internet tüketildi. Müşteriler bu internet için ek ücret ödemedi. Tarifelerinde sınırsız uygulamalar olan Red'liler, olmayanlara göre ortalama 2,5 kat daha fazla internet tüketerek sınırsızlığın tadını çıkardı. Red’liler bir yılda internetinden yemeden sosyal medyada 3,5 milyon gün vakit geçirdi, mesajlaşma uygulamalarında yaklaşık 40 milyar mesaj attı, müzik uygulamalarında 138 milyon şarkı dinledi, YouTube'da 3 milyon video izledi, eğlence uygulamalarında 110 bin bölüm dizi izledi.Vodafone Red aboneleri bir yılda 528 milyon TL tasarruf elde ettiMüşteri başına 42 TL tasarrufRed marka iş birlikleri son 1 yılda toplam 1,7 milyon kez kullanıldı ve müşterilere yaklaşık 60 milyon TL’yi aşkın fayda yarattı. Müşteri başına ortalama 42 TL tasarruf sağlandı. Ekim 2021'de Red ayrıcalıklarına katılan Martı ile bugüne kadar 109 bin abone toplam 13 bin saat ücretsiz sürüş yaparak, dünyanın çevresini yaklaşık 6 kez dönecek kadar yol kat etti. Sesli rehber uygulaması Piri iş birliği sayesinde de 12 binden fazla Red’li 12 ay ücretsiz üyelikten yararlanarak 2 milyon TL’yi aşkın fayda sağladı. 2021 sonundan beri yeni gelen Red'lilere sunulan 3 ve 6 aylık hediye Netflix ve Amazon Prime Video üyeliğinden yaklaşık 25 bin abone yararlandı. Bu aboneler toplam 2,4 milyon TL fayda elde etti.Yurt dışı kullanımlarında 433 milyon TL tasarrufVodafone Red, yurt dışını ararken ve yurt dışındaki seyahatlerinde ücretsiz konuşma ve internet hizmetlerinden faydalanabiliyor. Red’liler 23 Vodafone ülkesini ayda 120 dakika ücretsiz arayabiliyor. Son 1 yılda toplam 200 bini aşkın Red'li tarifedeki dakikalarıyla bu ülkeleri tıpkı Türkiye’yi arar gibi arayarak 6,2 milyon dakika ücretsiz konuştu. Red’lilerin en çok aradığı ülkeler Almanya, Kıbrıs, Belçika, Hollanda ve Fransa oldu.Seçili tarifelerdeki Red müşterileri, 40’tan fazla ülkedeki seyahatlerinde 4 gün boyunca ek ücret ödemeden yurtiçi tarifelerini kullanıyor. Her Şey Dahil Pasaport – Dünya hizmeti sayesinde 104 ülkede, Türkiye’deki tarifelerindeki ses, internet ve SMS haklarını kullanabiliyor. Vodafone Red’liler hem yurtdışında kullanım hem de yurtdışındaki yakınlarıyla iletişim için sunulan ayrıcalıklarla toplam 433 milyon TL tasarruf etti.Ayrıca Bkz.Vodafone, 5G teknolojisinin Türkiye'ye ekonomik katkısını hesapladıİş birlikleri çoğalacakVodafone hali hazırda seçili tarifelerdeki Red müşterilerine, 40'tan fazla ülkede ek ücret ödemeden yurtiçindeki tarifesini 4 gün boyunca kullanma imkanı sunuyor. Yeni iş birlikleri sayesinde bu hizmetin kapsamı 130 ülkeye çıkacak. Avrupa’nın tamamında uluslararası dolaşım hizmetinden faydalanılabilecek.Vodafone ayrıca yeni marka iş birlikleri ile müşterilerine daha fazla alanda ücretsiz kulanım ve ek indirim fırsatları sunacak. Eğlence Yanımda platformundaki markalara yenilere eklenerek bu servisi bir eğlence merkezi haline dönüştürecek.


dün
Kripto kredi platformu Nexo, rakibi Vauld'u satın almak için kolları sıvadı

Kripto kredi platformu Nexo, rakibi Vauld'u satın almak için kolları sıvadıKripto kredi platformu Nexo, rakibi Vauld’u satın almak için bir ön sözleşme imzaladı. Bu hamle ile Nexo’nun hedefinin Vauld’un tamamını satın almak olduğu anlaşıldı.Olumsuz piyasaya koşulları sebebiyle birçok kripto odaklı şirket, para çekme işlemlerini askıya almaya başladı. Son olarak Singapur merkezli kripto para borsası Vauld, para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurmuştu. Nexo bu duyurunun arından Vauld’un yüzde 100’ünü satın almak için kolları sıvadı ve ön sözleşme imzaladı.Ayrıca Bkz.NFT platformları kara para incelemesine alınabilirTrenchev, Nexo’nun durum tespiti sürecinin nasıl gittiğine bağlı olarak Vauld‘u yeniden yapılandırabileceğini veya yeniden finanse edebileceğini söyledi. Son olarak hatırlatmak gerekirse Nexo daha önce Celsius’u satın almak için bir teklifte bulunmuştu. 


dün
BioNTech'e, Covid-19 aşısı hakkında patent davası açıldı

BioNTech'e, Covid-19 aşısı hakkında patent davası açıldımRNA teknolojisi kullanılarak dünyanın ilk Covid-19 aşısını üreten BioNTech’e patent ihlali davası açıldı. Almanya'nın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden CureVac, BioNTech’in kullandığı mRNA teknolojisinde CureVac'ın patentlerini ihlal ettiği iddiasıyla “adil tazminat” talebinde bulundu.Covid-19 aşı satışı ve üretimi kesintisiz devam edecekCureVac’tan yapılan açıklamada; Curevac’ın mRNA teknolojisi üzerinde 20 yıldan fazla süredir çalışma yaptığı vurgulanarak, BioNTech ve BioNTech’in iki iştirakine yönelik olarak fikri mülkiyet hakları ihlali nedeniyle adil tazminat istendiği ifade edildi. CureVac, ihtiyati tedbir talep etmediğini ifade etti. BioNTech’in Covid-19 aşılarının üretimini, satışını veya dağıtımını engelleyecek yasal bir işlem başlatma niyetinde olmadığını aktardı.Ayrıca Bkz.BioNTech'in mRNA kanser aşısının ilk sonuçları bilim dünyasını heyecanlandırdıBioNTech’ten açıklama: "Güçlü şekilde savunacağız"Uğur Şahin ve Özlem Türeci tarafından kurulan BioNTech, CureVac’ın iddiaları hakkında resmi açıklama yayınladı. Açıklamada tüm fikri mülkiyet haklarına değer verildiği ve saygı duyulduğu ancak BioNTech'in Covid-19 aşısı hakkındaki tüm patent ihlali iddialarına karşı güçlü savunma yapılacağı açıklandı.Açıklamada, BioNTech'in Covid-19 aşısının başarısına dikkati çekilerek, “BioNTech'in aşı çalışması orijinaldir ve bunu tüm patent ihlali iddialarına karşı güçlü bir şekilde savunma yapacağız.” ifadesine yer verildi.Üretim iş birliği yaptığı Pfizer ile birlikte Covid-19 aşı satışlarında lider konumdaki BioNTech, 2020 ve 2021’in en hızlı büyüyen şirketlerinden biri haline geldi. Şirket geçen yıl aşılardan 19 milyar Euro gelir elde etti. Bu seneki gelirin 17 milyar Euro olması bekleniyor.
Kaynak:https://investors.biontech.de/news-releases/news-release-details/statement-patent-infringement-lawsuit-germany
dün
Kripto borsaları, Hindistan’daki yüksek vergilerden darbe aldı

Kripto borsaları, Hindistan’daki yüksek vergilerden darbe aldıKripto para birimlerine getirdiği sert uygulamalarla gündeme gelen Hindistan’da yeni vergi kanununun yürürlüğe girmesiyle birlikte Hindistan merkezli kripto para borsaları ağır vergi yükü ile karşı karşıya kaldı.İşlem başına yüzde 1 vergi alınıyorHindistan'ın 1 Temmuz'dan itibaren işlem başına yüzde 1 vergi almaya başlaması ile beraber, üç Hindistan merkezli kripto para borsasının ticaret hacimleri ortalama yüzde 72,5 düştü. Bununla beraber sık işlem yapan yatırımcılar merkeziyetsiz borsalara (DEX) geçmeye başladı.Veri platformu nomics.com tarafından alınan verilere göre; kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte ülkenin en büyük 3 borsası olarak görülen ZebPay, WazirX ve CoinDCX’te işlem hacimlerinde yaşanan düşüşlerin oranı yüzde 60’tan yüzde 87’ye kadar uzanıyor.Ayrıca Bkz.Kripto Kraliçesi’nin başına ödül konduWazirX başkan yardımcısı Rajagopal Menon, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:“Şu anda, yüzde 1 oranında uygulanan verginin sonuçlarını tahmin etmek için henüz erken. Temmuz ayının ikinci haftasında bunu anlamak için daha iyi bir konumda olacağız”


dün
Rekabet Kurumu, Obilet'e soruşturma başlattı

Rekabet Kurumu, Obilet'e soruşturma başlattıRekabet Kurumu, otobüs bileti satış platformu Obilet hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Soruşturmanın neden açıldığı hakkında bilgi paylaşıldı.Rekabet Kanunu'ndaki iki maddenin ihlali incelenecekKuruldan yapılan açıklamaya göre soruşturma açılmasının iki gerekçesi var. Obilet’in otobüs firmalarına uyguladığı komisyon oranlarını aşırı olarak belirlemek ve otobüs biletlerinin platformlar üzerinden satışı ve sefer verilerinin dağıtımında rakiplerini dışlayıcı uygulamaları nedeniyle 4054 Sayılı Rekabetin Korunması Hakkındaki Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediği incelenecek.Diğer bir gerekçe olarak ise otobüs biletlerinin satışı hakkında imzaladığı sözleşmeler ile 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik soruşturma açıldı.Ayrıca Bkz.Rekabet Kurumu Media Markt, Vatan Bilgisayar, Teknosa ve Sunny'e soruşturma başlattıRekabet Kurumu, Obilet hakkında 16 Haziran 2022 tarihinde toplantı yaptı. Elde edilen bulguları yeterli ve ciddi bularak, 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.Rekabet Kurumu'nun açıklaması şu şekilde:"Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş.'nin bilet satışına aracılık hizmeti için otobüs firmalarına uyguladığı bilet satışı komisyon oranlarını aşırı olarak belirlemek ve biletleme yazılımı hizmeti, otobüs biletlerinin platformlar üzerinden satışı ve sefer verilerinin platformlara dağıtımı pazarlarında rakiplerini dışlamak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini; otobüs biletlerinin platformlar üzerinden satışı pazarında imzaladığı sözleşmeler ile 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 16.06.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-27/433-M sayı ile karar verdi."
Kaynak:https://www.rekabet.gov.tr/tr/Guncel/obilet-bilisim-sistemleri-a-s-hakkinda-s-a32339db4ffcec11a2270050568595ba
2 gün
22 milyon aboneli Fransız operatör Bouygues Telecom, Etiya’nın Türk yazılımını kullanacak

22 milyon aboneli Fransız operatör Bouygues Telecom, Etiya’nın Türk yazılımını kullanacakTürkiye’nin en büyük kurumsal yazılım şirketi Etiya, Fransa’nın 22,9 milyon abonesiyle en büyük operatörlerinden Bouygues Telecom ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bouygues Telecom, Etiya’nın bulut tabanlı, yapay zeka destekli Dijital Müşteri Yönetim Platformu”nu kullanacak.Bouygues Telecom’un mobil operatör, internet servis sağlayıcısı ve IPTV hizmetleri veren 3 farklı markası, ortak bir dijital platformdan yönetilecek. Müşteri, satış ve satış sonrası işlemleri bu platform üzerinden kontrol edilecek. Bouygues Telecom, Etiya’nın Dijital Müşteri Yönetim Platformu sayesinde ticari, dijital ve teknik çeviklik kazanmayı hedefliyor.Yerli yazılım şirketi Etiya, bu sene Mart ayında Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde dijital dönüşüm yaklaşımı ve yapay zeka destekli çözümlerini sektöre tanıtmıştı. Geliştirdiği yazılımlarla yurt dışında ilgi gören Etiya, Kanada’nın en büyük gruplarından olan telekom, medya, spor ve eğlence devi Quebecor’dan stratejik yatırım almıştı.Ayrıca Bkz.Dünyanın en zenginleri 1.4 trilyon dolar kaybettiFransa’ya gerçekleştirilen yazılım ihracatı hakkında konuşan Etiya CEO’su Aslan Doğan, “Global bir telekomünikasyon operatörü olan Bouygues Telecom’un yeni marka stratejisiyle yapılandıracağımız bulut tabanlı, yapay zeka destekli dijital müşteri platformu farklı sektörlerde yer alan milyonlarca müşterisine dokunacak. Dünya çapında gerçekleştirdiğimiz büyük dijital dönüşüm projelerine bu ölçekli bir yenisini daha ekliyoruz. Yazılım ihracatında başlattığımız bu atak, sadece bizim için değil, Türk yazılım sektörü açısından da oldukça önemli. ” dedi.22 milyon aboneli Fransız operatör Bouygues Telecom, Etiya’nın Türk yazılımını kullanacakDünya çapında markalaşmayı hedeflediklerini ifade eden Doğan, sözlerinin devamında şunları söyledi:“Türk yazılım sektörünün global oyuncusu olarak Etiya’yı dünya çapında ‘markalaştırma’ hedefiyle hareket ediyoruz. Hedefimiz çok net; 5 yıl içinde kendi alanında en iyi müşteri deneyimini sunan bir SaaS şirketine dönüşmek... Kanadalı Quebecor Media’dan aldığımız yatırımın hemen ardından Fransız Bouygues Telecom’la yaptığımız iş birliği, global bir marka olma yolculuğundaki kararlılığımızı gözler önüne seriyor.” Bouygues Telecom CEO’su Aurelie Stock-Poeuf ise şu açıklamayı yaptı:“Etiya ile birlikte çalışmayı tercih etmemizin nedeni sadece kapsamlı portföyü ve teknik yetenekleri değil; aynı zamanda Etiya’nın global sektör deneyiminden ve referanslarından da çok etkilendik. Bu iş birliği sayesinde NRJ Mobile, Auchan Telecom ve Cdiscount Mobile markalarımızın gücünü artırıp, müşterilerimize çevik ve yeni nesil dijital hizmetler sunmaya odaklanacağız.”


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle