Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
03 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
194 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
120 bin tl ye araba olmaması...

Arkadaş ne günlere kaldık. 120 bin tl ye az para mı normal şartlar sabit maaşla bile biriktirilemiyecek bir paraya araba yok. Olanlarda 2011-2012 fiesta 1.4 benzin, , 2013 clio 4 dizel veya 1.2 benzin, 2014 fluence dizel.


Fiesta dediğimiz fluence dediğimiz arabalarında en boşu yani eskiden yüzüne bakılmayan 40-50 bin tl arasında araba sürmeyi öğrenmek için alınan arabalardı. Bildiğiniz teneke hiçbir özellikleri yok.


Fiyatlar düşer düşer deniyor da düştüğü yok adamlar hewr ay ilan yenilerken 3 er 5 er artırarak koyuyorlar fiyatları güya piyasanın durmuş hali.


Yazık halimize ya bir araba almak için 100 bin tl kredi mi çekelim ev mi alıyoruz sanki 5 6 sene kredi borcumuz olsun.


Olan arabalar ya km si düşürülmüş ya da her tarafı boya kaza darbeli arabalar yani hepsi 7 8 yaşına girmiş araçlar artık hiçbiri haliyle hatasız olmuyor. Araba ihtiyaç derdik de artık bildiğiniz lüks oldu ülkede. 120 bin tl ye bu tenekeleri alacağıma 130 bin verip sıfır egea alırım o da teneke zaten ama olsun en azından sıfır hatasız olmuş oluyor.

2 yıl
Battle Royal oyunlarını bırakma kararı

Belli bir yaştan sonra mıdır yada yeteneksizlikten dolayı mıdır battle royal oyunları olmuyor. Senden iyileri hep oluyor yetişemiyorsun bir zaman sonra zevk alamıyorsun. Bırakacağım hepsini yüzlerce başka oyun var zaten battle royal oyunlarına girmekten diğerlerini unutuyoruz hep bağımlılık yaptırıyor zamanla. Jahrein, pintipanda, metmellow gibi yayıncılarında hiç oynadığını görmedim ben zaten, yayınlarına bir keresinde beceremiyoruz demişlerdi. :) Zaten iş güç var akşam gelince 2 3 saat keyif alarak oyun oynayalım diyoruz hayattan soğutuyorlar herkes sanki profesyonelmiş gibi oynuyor yetişemiyorsun.


Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Benimle aynı fikirde olup rekabetçi oyun oynamayanlar var mı? Yada bu tür oyunlardan vazgeçemeyecek olanlar?

2 yıl
100-110 Bin TL arası alınabilecek ikinci el araba?
Sahibinden de bakıyorum yok arkadaş adam akıllı araç bulamıyorum. Sizce ne alınabilir o civarda?
2 yıl
...
.
2 yıl
Takip ettiğiniz yabancı siteler var mı?

Merak ettim günlük girip baktığınız önerdiğiniz var mıdır?

2 yıl
16 GB 3200 MHz CL 16 ya da 3600 MHz CL16
2 yıl
Uygun fiyata asus rog strix 2080super aldım sizce iyi etmiş miyim? Fikirleriniz lazım
2 gün önce arkadaşım jelatini açılmamış sıfır asus rog strix ki premium bir karttır kendini 2080 super i 6 bin tl ye verdi. Vatandaki fiyatı 8500 tl tabi dolar kuruyla hep yükseldiler zaten 8500 tl falan vermezdim. Aslında 3000 serisi kartları bekleyim diyordum ancak bu kartın fiyatını da çok uygun bulunca normal site fiyatına göre kaçırmayım dedim.

3000 serisi gelince 3080 zaten alamam o da 8500 9000 tl civarından gelir bu dolar kuruyla tahminim 3060 sonradan çıkacak 5500 tl gibi bir fiyattan 3070 de 6500 tl gibi bir fiyattan ülkemize girebilir şimdilik yani o da artmazsa dolar. E şimdi bende 6 bin bütçeyle 3060 gibi kartın çıkmasını bekleyeceğim anca o kartın gelip yeni serlerinin oturması aralığı falan bulur. Sizce ne yapmalıyım?

Kart 1 ay kenarda yatacak çünkü sistemim evde ve eve 1 ay sonra gideceğim bende açmadım kutuyu. Satıp 3060 çıkınca onu alsam bu sefer 2080superin denginde olacak yani sadece rtx teknolojisi daha iyi olacak hatta bazı noktalarda fps olarak 2080 super onun önüne geçebilir.

Bende ikilemde kaldım bu kartı kullansamda olur 3 4 sene güle oynaya götürür zaten acayip bir kaliteli bir kart. Zaten yeni seri kartlar fps de uçup gitmeyecek nvidia rtx teknolojisine daha iyi adapte olan bir mimari ile çıkaracak.

Bilemedim...
3 yıl
2020 Macbook Air aldım İ5 işlemcili
Günlük kullanımım için aldım şuan kargoda gelmesini bekliyorum da ilk defa macos kullanacağım size sorum olacaktı.

Siz daha çok safariyi mi tercih ediyorsunuz yoksa chrome’yi tercih ediyorsunuz? Safari zaten çok daha uyumlu çalışıyordur da chrome nin daha fazla pil tüketimine sebep oluyor mu?

Birde indirmem kullanmam gereken işlevsel bir uygulama varsa söylerseniz de iyi olurdu.
3 yıl
Gece modu
3 ay önce çalışmalarımız sürüyor demişsiniz bu kadar zor mu ya şu gece modu? Getirir misiniz artık?


Cihaz: iPhone12,1 (13.3)
Sürüm: 1.6.0 (728)
3 yıl
Dolandırılma konusu yardım edebilir misiniz?
Yakın arkadaşımın babasını dolandırmışlar da miktarı 1000 tl adamdan bir şekilde almışlar. Adam artık paradan vazgeçmiş giden gitti diyor da benim kimlik fotokopisini aldılar dedi bir şey yaparlar mı onunla ilgili diyor?
Yani benim aklıma en fazla faturalı hat çıkartabilir onu kullanabilir diye geldi de başka bir parasal işlem yapabilir mi? Gidipte bankadan kredi falan çekemez, hesap açtıramaz değil mi o işlerde başka güvenlik olayları da vardı çünkü. Alınan para nakit birde kart olsa gider karttan alış veriş yapar diyeceğiz ama onu da yapamaz sanırsam ama bizde tam bilemiyoruz. Sizce ne yapabilir sadece kimlik fotokopisi var elinde.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle