Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
25 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
112 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 ay
PS4 oyun kutusu ile PS5 oyun kutusu aynı mı?

Arkadaşlar PS4 oyun kutusu ile PS5 oyun kutusu (baskı tasarımı değil, sadece mavi kutusu) her yeri birebir aynı mı? İnternetteki görsellerden değil de, kendi elindeki oyunların kutularından karşılaştırıp fark olup olmadığını söyleyebilecek bir arkadaşımız var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler

6 ay
İnternetten kargo ile televizyon alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Arkadaşlar daha önce her zaman bizzat gidip dükkandan televizyon almış, kurulumu kendi yapmış ve hiç sorun yaşamamış biri olarak ilk defa internetten kargo ile büyük ekran televizyon satın almayı planlıyorum. Fakat şikayet sitelerinde, forumlarda..vs gördüğüm kadarıyla çok fazla şikayet, iade işlemi var televizyonlarda. Sorum şu;


İnternetten televizyon alırken, aldıktan sonra, kargoyu teslim alırken, kurulum aşamasında (anladığım kadarıyla servise kurulum yaptırılıyor kutuyu açmadan) potansiyel sorunları minimuma indirmek için tam olarak nelere dikkat etmem gerekiyor?


Eğer bir problem çıkarsa, iade işlemlerinin çok sancılı olduğu fikrindeyim okuduklarımdan sonra. Gerçekten süreçle uğraşacak hiç zamanım yok o yüzden işi baştan sıkı tutmak istiyorum.

(Alışveriş yapmayı planladığım yer Vatan bu arada)

7 ay
55" ve maksimum 6000 TL'ye kadar tv önerisi

Selamlar arkadaşlar, başlıktaki gibi 6000 TL'ye kadar 55" tv önerisine ihtiyacım var.

Annem için alacağım, o yüzden (wifi özelliği hariç) çok detaylı, ekstra özelliklere sahip olması şart değil.

Sadece her anlamda stabil çalışması ve uzun ömürlü olması gerekiyor. Arıza çıkarırsa uğraşamaz malum.

Teşekkürler şimdiden.

2 yıl
Akıllı bileklik alacağım önerilere ihtiyacım var
Arkadaşlar selamlar, salgından dolayı spor salonlarındaki antreman şartları pek iç açıcı görünmüyor ve belli bir süre de devam edecek gibi. O yüzden yaz boyunca dışarıda koşu antremanlarımı yapmayı düşünüyorum.
Yanıma telefonumu almayacağım için verilerimi görebileceğim bir saat almaya karar verdim fakat saat kullanmayı sevmeyen biri olmamdan dolayı, akıllı bileklik sektörüyle ilgili en ufak bilgim bulunmuyor.
Buradaki konu hakkında bilgili arkadaşlarımızın önerilerini duymak çok güzel olur benim için.

- Sadece koşu yaparken kullanacağım, antreman bitince bir sonraki antremana kadar kullanılmayacak
- Form olarak kare ve yuvarlak değil, ince tasarımlı (Xiaomi Mi Band 4, Honor Band 5...türünde) olanlardan kullanmak istiyorum
- Süre, adım, nabız ve mesafe bilgilerini doğru olarak görmem gerekiyor
- Günlük kayıtları telefon veya bilgisayar gibi ortamlara aktararak gelişimi takip edebilme imkanım olursa iyi olur
- Bütçe önemli değil, cihazdaki stabilite ve güvenilir olması daha önemli
- Opsiyona sahip olmak açısından, birden fazla marka ve model önerebilirseniz sevinirim
2 yıl
Bu sistemin en fazla ederi nedir?
Elimden çıkartmak istediğim bir sistem var, fakat güncel ikinci el oem piyasasını tam bilmediğim için bilen arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım oldu. Aşağıda özelliklerini attiğim sistemi satmaya kalksam en fazla ne kadar değeri vardır?
(Monitör, ssd, hdd, hoperlör ve klavye/mouse yok)

2 yıl
10K Bütçe için maksimum Intel/Nvidia sistem?
Selamlar, başlıkta da yazdığım gibi maksimum 10K bütçe ile Intel/Nvidia sistem toplama planım var. Sizlerin de tavsiyelerini merak ediyorum.
Güvendiğim bir pc toplama sitesinden toplayıp, ekran görüntüsünü de ekliyorum; (SSD, monitör ve diğer gerekli ekipmanlar hazırda mevcut)
(Not: Fps takıntısı olan bir oyuncu değilim, overclock yapmayacağım, sıvı soğutma istemiyorum ve 1080p üzeri çözünürlük kullanmayacağım monitör boyutlarından dolayı)

4 yıl
Windows açılış ekranına gelme süresi
Selamlar

Bilgisayarın açma tuşuna basılması/tekrar başlatılması ile windowsun şifre yazma ekranına gelene kadar olan süre yarım saati geçiyor neredeyse. Ama şifreyi yazıp, windowsa giriş yaptığımda en ufak bir problem yok, her şey düzgün ve hızlı çalışıyor. O yüzden problemin windowstan kaynaklanmadığını düşünüyorum.

Problemin başlangıç anı tamamen belirsiz. Yani ne bir güncelleme, ne bir donanım/bios ayarı değişikliği, ne de bir yazılım yüklemesi..vs yapıldı.

Bu sıkıntının sebebi olarak nelere bakılmalı acaba? Hangi çözümler üretilebilir?

Şimdiden çok teşekkürler
5 yıl
İlk jenerasyon iphone için servis?
Arkadaşlar bu bölümde mutlaka bilen birileri vardır; çok uzun zamandır açılmamış ilk jenerasyon iphone un bakım ve onarımını yapıp açılır hale getirecek bir teknik servis arıyorum.

Çok ağır işlem görmeyecek; home butonu ve şarj giriş kısmında ufak bir temassızlık var ve deşarj olan bataryası değişecek doğal olarak.
Google'da iphone 2g diye aratıp, çıkan tüm servislere ulaştım fakat bulamadım yaptıracak bir servis.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
5 yıl
İstanbulda ARG (Alternatif Gerçeklik Oyunu) kurgusu yapsam?
Daha önce yapıldı mı bilmiyorum ama İstanbulun belli semtlerini kapsayacak bir ARG oyunu yapma planım var.

ARG? diyenler için geliyor: https://en.wikipedia.org/wiki/Alternate_reality_game
Alternatif Gerçeklik Oyunu - Kısaca yollarda belirli yerlere yerleştirilmiş şifreli mesajlar, resim parçaları, web siteleri, mors kodları, enlem boylam verileri..vs gibi ipuçlarını takip ederek onları çözmek. Tabii hepsi birbiriyle bağlantılı olacak, birbirlerine yönlendirecekler ve belli bir kurguya dahil olacaklar.

Elimde hazır taslaklar var şu an, buradaki ilgiye göre uygulamaya başlayacağım. Hem gerçek hayatta, hem de dijital ortamda eş zamanlı olarak devam edecek.

Ne dersiniz, tutar mı acaba? Aramızda ARG meraklıları var mıdır?
6 yıl
█ ★ Oyun Yayını ★ █
Herkese selamlar arkadaşlar

Yıllardır birlikte oyun oynayan ve çocukluğundan beri bu kültürün içinde yetişmiş iki kişi olarak, birlikte geçirdiğimiz keyifli zamanı herkesle paylaşmak adına Oyun Yayını kanalını açmaya karar verdik. Henüz bu tür bir eylemin çok başında olduğumuz için belli ilk bakış ve oyun serilerine yer verdiğimiz kanalımızda, ilerleyen zamanlarda tartışma konuları ve çeşitli sohbetler de yer alacak.

Yayınlarımızla ilgili bilgileri verdiğimiz Oyun Yayını adresinden web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kendi kurduğumuz küçük dünyamıza katılıp bizi takip etmek isterseniz, şu linkten bize abone olabilirsiniz: Oyun Yayını Youtube Kanalı

Saygılarımızla
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.