Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
20 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
31 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
8 yıl
Ipad Air İçin Kılıf Tavsiyesi
Beyler şu modellerden birisini yarın almayı düşünüyorum ,


http://www.n11.com/targus-thd03805eu-click-in-ipad-air-kilif-siyah-P16686510

http://www.n11.com/targus-thd039eu-flipview-ipad-air-kilif-siyah-P16686515/?cid=604001_mk-shp-bavullar-cantalar&gclid=CNTkl4CJrL0CFZShtAodYHUA3A

http://www.elmasepeti.com/Targus-VuScape-iPad-Air-Kilif-ve-Standi-Siyah-_22051.html

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?productId=bs50137&categoryId=60000818&sku=BS50137&gclid=CLunwtCJrL0CFYjLtAodR0oAmQ

Renkler farklılık arz edebilir.

Kılıftan beklentilerime gelince. Cihazı iyi korumalı , düşmelere karşı , çarpmaya karşı vs mümkün mertebe dayanıklı olması. Ayrıca dizi film izlemek , oyun oynamak gibi işlevler için de doğru düzgün stand fonksiyonu görmeli. Devrilmemeli , düşmemeli.

Farklı tavsiyeleri olanlardan da tavsiyelerini bekliyorum.
8 yıl
Ipad 4 32gb wifi-4g mi Air 32 gb Wifi mi ?
Arkadaşlar eminim bu ve benzeri envai çeşit konu açılmıştır. Birkaç haftadır araştırıyorum ve sayfa okumaktan gına geldi. O başlık senin , bu başlık benim dolanıyorum öyle

İlk başta 32 gb retina mini ' ye odaklandım. Sonra mağaza' da incelediğim de retina mini ekran boyutunun beni tatmin etmeyeceğini düşündüm. Tablet almam da ki öncelikli amacım dizi , film izlemek , internette sörf yapmak. Ve oyun oynamak. Dolayısıyla küçük ekranlı tablet tercih etmeme kararı aldım.

Normal de kendimi 32 gb air için kenetledim. 1250-1300 TL civarına bulsam hemen alacaktım ancak nette gezerken 1320 TL ya Ipad 4 32gb 4g modeli tablete rastladım. Air alırsam kesinlikle wifi olacak fiyat farkından ötürü. Kararsızlık , kararsızlık , kararsızlık...

Ipad 4 bir önceki nesil tablet. Bir tarafım bir önce ki nesil de kalma diyor ancak mantığım gerek kullanım da , gerekse de oyunlarda vs herhangi bir performans farkı olmaz uzun müddet diyor. Iphone 5 kullanıcısıyım tıpkı Ipad 4 ve Air gibi biri 32 bit işlemci diğeri 64 bit ama, 5s in yapıp da 5 ' in yapamadığı herhangi bir şeye rastlamadım. Uzun vadede rastlayabilirim ancak şu an yok.

Tablette de bu böyle mi merak ediyorum...

Her iki tableti de kullanma şansı olan , denemiş ve bilen arkadaşlar ne derler acaba ?
8 yıl
Megbil Taşınabilir Batarya ve İos 7 Uyumluluğu Hakkında
Arkadaşlar malum IOS 7 ' yle birlikte bir çok yan sanayi lightning kablosunda , taşınabilir bataryalar da sorun olmuş. Cihaz tarafından desteklenmiyor uyarısı alınmış vs. Cihazım şu an swap değişim için garantide. Bu süreçte cihaz garantiden gelene kadar daha önceden yaşadığım şarj sorununu çözmek için taşınabilir batarya alacağım.

Normalde Nokia DC 16 tarzı çözümler araştırıyordum ancak bunun yanında bir de lightning kablosu taşımak gerektiği için bana çok da mantıklı gelmedi. Megbil' i de yeni duydum. Cihazın güzel tarafı ikinci telefon olarak kullandığım ve rezalet pil ömrü olan Blackberry Bold 9900' üme de iyi gelecek olması. Ve gerekli tüm kabloların cihaz üzerinde yer alması.

Firmanın fiyat politikası çok enteresan. Şöyle bir araştırdım 160 tl lardan 100 tl civarlarına inmiş fiyatı ve şu anda 39 TL ya kargo dahil ücretsiz alabiliyorum. 160 TL verip alanlar zannedersem iyi sövüyorlardır

Merak ettiğim konu IOS 7 ' yle uyumlu mudur değil midir bu cihaz ? 7.0.2 de sorunun giderildiği belirtilmiş ancak kullanan varsa birinci ağızdan duymak isterim. Herhangi bir uyarı alınıyor mu ? Ve kullanıcılar memnun mu ? Kaç kere tam şarj edebiliyorlar cihazı ?
8 yıl
Faturasız Tarife Tavsiyesi
Arkadaşlar herkese merhaba ,

Yaklaşık olarak 4 senedir Faturalı Vodafone müşterisiyim. 16 Ağustos'da 2 sene önce aldığım bir cep telefonunun taahhüdü bitecek.

Şimdi taahhütüm dolduğunda hattımı faturasıza çevirmeyi planlıyorum. İstediğim tarifeye gelince ;

Konuşma Süresi : Her yöne 1000 dk
İnternet : min 1gb ( mümkünse sınırsız )
SMS : Çok da önemli değil olursa olur , olmazsa da aramam.

Bu kriterler dahilinde aylık 30-35 tl civarında Turkcel , Vodafone veya Avea ' da herhangi bir faturasız tarife var mıdır ?
9 yıl
Telefon için Müzik Destekleyen Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi
Merhaba ,

Müzik oynatabilen Bluetooth kulaklık satın almayı düşünüyorum. Hali hazırda HS3000 im var ancak işim gereği sürekli olarak takım elbise giydiğim için dışarda hoş bir görüntü olmuyor ( Mp3 çalar görüntüsünü andırması sebebiyle )

Şöyle kulağa takılan mono modellerden bir kulaklık düşünüyorum. Müzik oynatması da tercih sebebi. Marka model farketmez.

Tavsiyelerinizi bekliyorum
9 yıl
İphone için müzik destekli Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi
Müzik oynatabilen Bluetooth kulaklık satın almayı düşünüyorum. Hali hazırda HS3000 im var ancak işim gereği sürekli olarak takım elbise giydiğim için dışarda hoş bir görüntü olmuyor ( Mp3 çalar görüntüsünü andırması sebebiyle )

Şöyle kulağa takılan mono modellerden bir kulaklık düşünüyorum. Müzik oynatması da tercih sebebi. Marka model farketmez. Sennheiser , Plantronics, Jabra vs.

Tavsiyelerinizi bekliyorum
9 yıl
Güneş Gözlüğü Seçimi Persol vs Rayban
Herkese Merhaba ,

Aşşağıda resimlerini eklediğim iki güneş gözlüğünden birisini satın alacağım. İşim gereği hafta içi sürekli takım elbise giyen birisiyim ve bu sebeple çok spor bir gözlük istemiyorum. Marka bazında iki alternatifim var.

Persol için şu modeli düşünüyorum ;

Model Numarası : 2803sBir diğer alternatifim de Rayban 3379 ;
Persol cam üretiminde dünyanın en iyi markalarından. Google'a Persol yazıldığında kullanan ünlü sayısıda iyi bir referans verebilir. Diğer taraftan Rayban'ın eski kalitesi olmadığını biliyorum ancak bu eklediğim modeli de gayet şık bir model. Her ikisini de mağazada denedim. Her ikisi de gayet yakıştı. Persolün polarize fiyatı 275-340 tl arası. Rayban'ın Polarize modeli de 375-400 tl arası değişiyor.

Tavsiyeleri bekliyorum
9 yıl
Samsung Galaxy S3 için Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi
Bir başlık altında sormuştum. Ayrı bir konu açarak sormak ilgilenen arkadaşlarında işine yarayacağından daha faydalı gibi geldi.

Bluetooth kulaklık satın almayı düşünüyorum. İşe giderken takım elbise giymek durumunda olduğum için Hs3000 gibi stereo olan kulakiçi modellerden düşünmüyorum. Biraz ciddiyeti bozar gibi sanki... Ancak duruma göre düşünüledebilinir...

HM1100 modeli nasıldır acaba ? Bu modelden daha iyi ve kaliteli olarak tavsiye edebileceğiniz bir model var mıdır ? Aynı zamanda tek kanaldan da olsa müzik dinlemeyi düşünüyorum çünkü ?

Siz ne tavsiye edersiniz ?

Öte yandan Galaxy s3 le birlikte gelen kulaklığı çok beğendim . Peki piyasada satılan Creative ep630i gibi veya cx200 gibi kulaklıklarla kalitesini kıyaslarsak ne dersiniz?
9 yıl
Philips 42pfl3507 led tv aldım ve birkaç sorum var
Herkese merhaba ,

Dün Teknosadan 1700 tl ya Philips 42pfl3507 modelini satın aldım. Ürün 2012 serisi led tv. 100 hz görüntü veriyor bunun yanısıra çok kısıtlı olsa da akıllı tv özelliği de mevcut. Diğer alternatifim de Lg LS5600 dü . İnşallah doğru karar vermişimdir.


Televizyonu biraz kurcaladım. Genel olarak sd yayın kullanıyor olmama rağmen memnun sayılırım. Bunun yanısıra youtube dan 1 mb bağlantımla sorunsuzca video seyredebiliyorum . Updatele facebook , twitter vs. de ekleseler fena olmaz hani.


Sorularıma gelince şimdi ömrü hayatında crt televizyondan sonra ilk defa led tv ye geçiş yapmış bir acemi olarak birkaç sorum olacak ;

1- Otomatik kanal taraması yaptırdığım da tüm kanallar listeleniyor ancak bu listede ikinci kanal çıkmıyor . Yani 1 den sonra 3 e atlıyor ve 3-4-5 ... olarak devam ediyor. Yanlışlıkla silmiş olabileceğimi düşünerek cihaz ayarlarını komple sıfırlayıp tekrar kanal taraması yaptırdım ama değişen birşey olmadı. Yine aynı problem mevcut. Türksat kablolu tv kullanıyorum.

2- Manuel kanal ayarlarının kısa yoldan bir çözümü var mı ? Bir kanalı manuel olarak ayarlamak istediğim de girdiğim tabloya elle frekans girdikten sonra aynı pencereden 2. , 3. kanalları ayarlayamıyorum. Örneğin sırayla 1. kanalı ayarladım ve 2 yi ayarlamak istiyorum. En başa dönüp 1.kanalı ayarladığım menüden çıkıp kumandayla ikinci kanala geçip oradan tekrar menüye girmek suretiyle kanal ayarlayabiliyorum. Takdir edersiniz ki bu çok uzun bir işlem. Bir kanalı ayarladığım pencereden diğer kanallara geçiş yapamıyor muyuz? Benim dandik Siemens 70 ekran crt televizyonum da dahi yapılabilen bir olaydı bu çünkü. Eğer yapılamıyorsa Philips için gerçekten büyük ayıp.

3- Renk ayarları için tavsiye edebileceğiniz bir ayar var mı ? Genel de ne kullanmaktasınız ?

4- Kanal listesinde bazı kanalların ismi yer alıyor. Bazıları yer almıyor . Bunun sebebi nedir ?

5- Youtube da arama yapacağım da bazı harfleri seri , bazılarındaysa takılıyor. Bunun sebebi nedir ? Normal mi ? Yani kelimeyi yazarken bazı harflere geçerken zorlanıyorum. Lag oluyor.
10 yıl
LED TV : LG LV4500 - PHILIPS 5606&6626
Arkadaşlar eminim benzeri sorular müteakip kereler forumda soruldu. Ancak bu üç ürünü aynı başlık içerisinde sorulduğu bir başlığa rastlamadığımdan ayrı başlık açmak istedim.

LG LV 4500

http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110011786/lg_42lv4500_fhd_led_lcd_tv

PHILIPS PFL6626H

http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110011802/philips_40pfl6626h_12_fhd_led_lcd_tv

PHILIPS 5606

http://www.vatanbilgisayar.com/philips-40pfl5606h-led-tv---102-lcd-tv,1920x1080,-100-hz-pmr,-3xhdmi,usb,--40pfl5606h/productdetails.aspx?I_ID=56026


Bu üç modelden birisini almayı düşünüyorum. Ekran boyutu 40-42'' olarak düşünüyorum. Ağırlıklı olarak evde ailem tarafından tv izlemek amaçlı kullanılacak. Bunun dışında usb üzerinden film izleme , dvd izleme gibi amaçlarla da kullanmayı düşünüyorum. 3d ve oyun faktörleri benim için önem arz etmiyor. Ve kablolu tv kullanmaktayım.

Acaba bu üç model arasından hangi modeli önerirsiniz bana ? Özellikle bu iki Philips modeli arasında ne fark var. Hangisini tavsiye edersiniz ? Ve bu fiyat aralığında gerçekten bu modellerin yanında önerilmeye değecek kalitede alternatif modeller varsa onları da söylerseniz sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.