Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
16 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
111 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 ay
Bulaşık Makinesi Sepetinin Paslanması
Merhaba arkadaşlar.
Bulaşık makinesinin üst sepetinde 2 yerde paslanma var. Makineyi 2015’te almıştım. 2016’da kurulum yaptırdım ve kurulumda da +4 yıl garanti uzatma yaptırmıştım.
Servis buna istinaden sepet değişimi yapar mı? Garanti başlaması kurulumla olacağından +4 yıl garanti uzatmasıyla garanti kapsamındadır diye düşünüyorum ama fatura tarihi 2015 diye sorun yaparlar mı bilemedim.

Son olarak herşeyi kenara bırakırsak bu tür aksamların garantisinin 10 yıl olduğunu dair (emin olamadığım) bir bilgim var ama sizce durum ne olur?
2 yıl
LG Akıllı Kumandaya Hiremco Uydu Kumandasını Tanıtma
Merhaba arkadaşlar.

58uh635v kullanıyorum. Kumandam ise görseldeki akıllı kumanda. Normalde samsung ses sistemini de kablotv uydu alıcısını da bu kumandaya tanıtıp tek kumanda ile idare edebiliyordum. Ama cihaz tanıtma kısmında HIREMCO yok. Dolayısıyla tanımlayamıyorum ve 2 kumanda kullanmak eziyet gibi. Nasıl yapılacağı hakkında bilgisi olan var mı?

2 yıl
VDSL (62mbps) VS Superonline Fiber
Merhaba arkadaşlar.
Yeni bir şehre taşındım ve kablonet kullanamıyorum.

Altyapı sorgulamada 62mbps VDSL çıkıyor ve binada Superonline Fiber kutusu var.

Vdsl 100₺
Fiber 100mbps 130₺

Fibere abonelik başlatmayı düşünüyorum ama başka önerisi olan var mı? Ocak’a kadar 40₺, Hazirana kadar 80₺ öderken kablonetten de kablotv’den de olduk mecburen 🤷🏻‍♂️
3 yıl
Elektrikli süpürge boğuluyor
Arkadaşlar Homend Deepsilence 1211 süpürgede videodaki gibi bir sorunum var. Sanki süpürge boğuluyormuş gibi. Borularda tıkanıklık vs yok. Fikri olan var mı?

Firmaya göndermek istemiyorum çünkü biraz sarsıntıda sanırım. Onun peşine düşmek daha stres yapar. [DHTUBE=https://youtu.be/PVJ2_ncgFS0]
3 yıl
iPhone’a yazılırken bir hata oluştu
Merhaba.
Telefonum 7 plus. iCloud saklama alanım dolması nedeniyle iTunes ile PC’ye Tam yedekleme yaptım. Wp yedeğim iCloud’da var diye rahattım ama yokmuş. Pc’deki tam yedeği geri yüklemek istediğimde ‘iTunes iPhone’u geri yükleyemedi çünkü iPhone’dan okunurken veya iPhone’a yazılırken bir hata oluştu.’ uyarısı veriyor. 3 kere denedim sonuç aynı.
Bununla ilgili bir çözüm bilen var mı?
Ya da wp yedeği bulabilsem yeter ama sanki hiç yedek alınmamış gibi wp kurulurken ‘yedek bulunamadı.’ Diyor.
3 yıl
Clio 5 vs VW Polo
Merhaba arkadaşlar.
Ötv indirimli araç alacağım. Bütçem 110k.
Piyasa durumu nedeniyle bu iki araba arasında kaldım.
Clio 5 Icon 1.0 benzinli otomatik ile Polo Comfortline 1.0 benzinli otomatik hemen hemen aynı fiyata geliyor. Ama ben kararsız kaldım. Sizlerin de olumlu olumsuz fikirlerini bekliyorum.

Not: Aslında hevesim yeni 2008. Benzinli 1.2 active paketi 113k, allure paketi 126k’ya geliyor ama bütçeyi zorlayınca arabayı yatırmak zorunda kalırım diye gözümü karartamıyorum.
3 yıl
Tatbikattaki kaza sonucu engelli olan babam ve devletten hakkını alabilmesi
Merhaba arkadaşlar.

Mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışacağım.
Babam 1952 doğumlu ve şu an 68 yaşına girecek. Askerlik görevine gittiğinde 22 ay sürüyormuş ve Paraşütçü Komando olmuş.
Askerlik döneminde Kıbrıs meselesi ve çıkarma olasılığı olduğundan çok sık tatbikat icra edilmiş.
Askerliğinin son ayındaki atlayışta İstanbul/Habipler’e atlayış yapmışlar. 3 uçak. Rüzgar hızı 30knot ve güvenli rüzgar 14knot (araştırmalarda böyle buldum, yanlış olabilir) imiş.
Olumsuz koşullar ve tehlike sebebiyle öndeki ve arkadaki uçaktaki komutanlar atlama emri vermemiş.
Babamın komutanı ‘Savaşta rüzgar hızıma bakılmaz’ babında bir söz ile emir vererek atlayışı başlatmış.
Bölükte atlayanların hemen hepsi rüzgar sebebiyle ve o zamanki paraşütün kontrol yeteneği neredeyse hiç olmamasından dolayı iniş yapamamış ve araziye vura vura rüzgarın sürüklemesiyle (babamın anlatımı resmen parçalanmal) zar zor iniş yapmış ama herkes ayrı yere dağılmış. Hemen herkes yaralı.
Babam da belini çok sert şekilde defalarca zemine vura vura inişini yapmış ve belini yaralamış.
Herkes yaralanmasına rağmen çok ciddi yaralı olmadığı için herkesin tedavisi revirlerde tamamlanmış ve yaralar kapatılmış. Orada ne kadar tedavi gördü bilmiyorum.
Babam askerliği bitirdiğinde hala beli ağrıyormuş ve yarası tam manasıyla iyileşmemiş. Tabi köy işleri ağır. Ondan mıdır bilmem 2-3 ay sonra beline şiddetli bir ağrı girerek belden aşağısı felç olmuş.
Sonra bir sürü tedavi, hastane derken bacaklarından birinde %40 birinde %60 kayıp ile tedaviyi bitirmiş. Tabi tedavi süresince belindeki yara zaman zaman ciddi şekilde ağrımış ve kapanamamış. Doktorlar da o atlayış sebebiyle bele aldığı hasarın belindeki sinirlerin bir kısmına hasar verdiğini ve bu haline şükretmesi gerektiğini söylemiş.

Biliyorum uzun oldu ama sorum tam olarak burda. Babam cahillik diyelim hiçbir şekilde devlete başvurmamış ve bu hale gelmesine neden olan kuruma başvurup birşey talep etmemiş. 50 yıldır bunun çilesini çekti. Şu an yaşlılıkla beraber değneksiz ayağa bile kalkamayacak durumda. Beraber geçiremediğimiz yıllara, bize veremediğini düşündüğü rahatlığa pişman oluyor. Engelli olarak zar zor emekli oldu 2005’te.

Benim amacım gerekirse tek tek gittiği tüm hastaneleri dolaşıp Milli Savunma Bakanlığo veya ilgili kuvvet komutanlığına başvurarak babamın maddi manevi hakkarını talep etmek. Hem babamın çektiği çilenin karşılıksız kalmadığını görmesi hem de maddi haklarını alabilmesi.

Nereden başlamalıyım nasıl ilerlemeliyim bilmiyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var.
4 yıl
Faturaya ek taksitli cihazı peşin ödeme
Merhaba arkadaşlar.

Mediamarktta Airpods kalmadığı için Turkcell bayinden aldım. Cihazı peşin veremeyeceklerini, faturaya yansıtarak verebileceklerini ama istersem bozup tek seferde ödeyebileceğimi söylediler. Amacım da tek seferde ödemekti. Sadece kredi tahsis vs ücreti olacak dediler.

Bunu Turkcell’de yapamadım henüz ve faturama yansımış. 11₺ de mobil ödeme hizmeti diye bir tutar var (ne olduğunu anlamadım)

Ben bu cihazın bedelini tek seferde nasıl öderim? Ve ekstra bir maliyet var mıdır?
4 yıl
SİLİNEBİLİR
Hatayla yanlış operatöre açmışım, kusura bakmayın.
4 yıl
GetirYemek kişiye özel 40/20
Biraz önce bildirim geldi. Hesapları kontrol edin. 👍🏻

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle