Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
09 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Evcil hayvanlar ile ilgili anket.
Merhaba, üniversitede bir dersim için ufak bir anket yapmam gerekiyor evcil hayvanlar ile ilgili. 3-5 dakikada tamamlayabileceğiniz bir anket ve sadece projemde bilgi amaçlı kullanacağım. Doldurabilirseniz çok memnun kalırım, ve çok yardımcı olmuş olursunuz. Eğer bir sorun vs. görürseniz buradan uyarabilirsiniz beni. Çok teşekkürler.

Anket linki: (google formlar linkidir)http://goo.gl/forms/qPNkbAKR03
8 yıl
Çamaşır makinası ve Buzdolabı tavsiye
Çamaşır makinası 8-9 kilogramlık max. bütçe 1500 lira.
Buzdolabı dondurucu üstte, 500+ litre hacim, no frost bütçe max. bütçe 2000 lira.

Bu özelliklere sahip, bizi üzmeyecek, mümkünse elektrik tasarruflu ürünler bilen varsa tavsiye ederseniz çok sevinirim. İyi forumlar.
9 yıl
MOVED: Netmaster Modem Wireless Sorunu
9 yıl
Netmaster Modem Wireless Sorunu
Merhaba forum ahalisi.
Benim bir Netmaster CBW383-Z4 modemim var fakat ilginç bir sorun yaşıyorum. İnterneti kablosuz olarak kullanıyorum ve çoğu zaman sinyal düşüklüğü- paket kaybı - yavaşlama yaşıyorum. Bunlar olduğunda modemin arayüzüne girip birkaç ayar değiştiriyorum. (Wireless kanalı değiştirme [Çevremde daha az bulanan kanala getiriyorum] - 802.11n aç /kapa, 20MHz-40MHz vs gibi ayarlar) Ve sorun çözülüyor. Sinyal-hız artıyor. Fakat bir süre sonra tekrar aynı sorunu yaşıyorum ve yaptığım ayarları tekrar geriye alıyorum ve yine düzeliyor. (Ya da modemi aç/kapa yapıyorum) Bu şekilde saat başı arayüze girip birşeyler değiştirmekten bıktım. Sorunum modem ayarlarından mı, hattan mı, modemin kendisinde mi yoksa bende mi olduğunu anlayabilmiş değilim. Modemin bilgisayara mesafesi durumu etkilemiyor nerede olursam olayım 10mbit internetim speedtest'te 1mbit, 0.5 mbit gibi çıkıyor ve ayarları yapınca tekrar 8-9 mbit oluyor.(Wireless olduğu için normal olduğunu düşünüyorum.) Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. (Netmaster yetkilisi özellikle) İyi forumlar...
9 yıl
Wireless Sorunu
Arkadaşlar wireless ile ilgili bir sorunum var. Uydunet kullanıyorum netmaster docsis 3.0 bir modemim var. Normal internette gezerken, download falan gayet güzel sorunsuz kopmadan gidiyor. (arada yavaşlıyor ama önemli değil o kadar) Ama bir online oyuna (League of Legends) girdiğimde, oyun başlayıp 5 dk geçtiğinde wireless kopuyor. Alt tab yapıp bakıyorum wireless ağımızdan disconnect oluyor, ağ sorunu falan da vermiyor. Sonra, ya 15-20 sn sonra geri giriyor ya da ağ bağlantısını yapamıyor. Bağlansa da kısa aralıklarla tekrar aynı şeyi yapıyor. Oyunun içine ediyor. Oyunda değilken hiç disconnect olduğunu görmedim daha. Sizce böyle bir şeyin olması mümkün mü? Sadece oyunda internetin kopması? Yardım ederseniz sevinirim.

Not: Virüs programı kullanıyorum. Norton Internet Security 2013
10 yıl
Router Sorunu
Selam arkadaşlar. Uydunet kullanıyorum (ne yazık ki). Modeminim scientific atlanta kablolu modem ben birde router aldım onun modeli Linksys WRT54GH. Yaklaşık bir yıl şu anki durumuma göre sorunsuz kullandım bu ikiliyi.(Yani şimdiki gibi 5dk'de bir değil günde bir kopuyordu) Ama şimdi ne zaman kablosuz kullanmaya çalışsam 5dk-1saat arası sorunsuz gidiyor sonra bir anda kopuyor. Ben de gidip router'ı açıp kapatarak (bu çoğu zaman işe yaramıyor) , yandaki tuştan reset atarak, fabrika ayarlarına döndürerEk tekrar bağlanmasını sağlıyorum (5dklik bağlantı için yarım saat uğraşıyorum) ama yine 5dk-1saat arası gidip tekrar kopuyor. Araştırma yaptım modemin router'a ip adresi vermemesinden kaynaklı denilmiş bir kaç yerde. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim? Bilen varsa yardım edebilir mi? Ayrıca, modemi routersiz takınca cillop gibi bağlanıyorum (arada DNS sunucusu yanıt vermiyor hatası veriyor onun da nedenini bilmiyorum, DNS'le ilgili hiç bir ayar yapmadım) ama router işin içine girince kop-gel-kop...

Şimdiden yardım edeceklere teşekkürler...
10 yıl
Router Sorunu
Selam arkadaşlar. Uydunet kullanıyorum (ne yazık ki). Modeminim scientific atlanta kablolu modem ben birde router aldım onun modeli Linksys WRT54GH. Yaklaşık bir yıl şu anki durumuma göre sorunsuz kullandım bu ikiliyi.(Yani şimdiki gibi 5dk'de bir değil günde bir kopuyordu) Ama şimdi ne zaman kablosuz kullanmaya çalışsam 5dk-1saat arası sorunsuz gidiyor sonra bir anda kopuyor. Ben de gidip router'ı açıp kapatarak (bu çoğu zaman işe yaramıyor) , yandaki tuştan reset atarak, fabrika ayarlarına döndürerek tekrar bağlanmasını sağlıyorum (5dklik bağlantı için yarım saat uğraşıyorum) ama yine 5dk-1saat arası gidip tekrar kopuyor. Araştırma yaptım modemin router'a ip adresi vermemesinden kaynaklı denilmiş bir kaç yerde. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim? Bilen varsa yardım edebilir mi? Ayrıca, modemi routersiz takınca cillop gibi bağlanıyorum (arada DNS sunucusu yanıt vermiyor hatası veriyor onun da nedenini bilmiyorum, DNS'le ilgili hiç bir ayar yapmadım) ama router işin içine girince kop-gel-kop...

Şimdiden yardım edeceklere teşekkürler...
11 yıl
West?
24 levelim weste geçeyim mi sizce bedava geçebiliyorum heralde eski accountum. Westte feederlar, leaverlar var mıdır? Siz nerdesiniz?
11 yıl
SİLİNEBİLİR
SİLİNSİN OLAY ANLAŞILMIŞTIR.
12 yıl
Ötekileştirme???
Arkadaşlar ötekileştirme tam olarak ne oluyor felsefe ödevim varda? Birde fil adam filmi ve franz kafkanın dönüşüm kitabı bu ötekileştirmeyi nasıl işlemişler yardımcı olursanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle