Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
01 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Apple Watch Satın alma randevu hakkında
Arkadaşlar merhaba, yarın Zorlu Center Apple Store mağazasından watch almayı düşünüyorum acaba randevu ile mi alım yapılıyor? Sitesinden baktım satın alma için ya da ayırma için randevu sistemi göremedim. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz??
7 yıl
iOS 9- Notlar uygulamasında çizim özelliği sorunu
Arkadaşlar merhaba, iphone 6'ya dün gece ios 9'u kurdum her şey sorunsuz fakat notlar uygulamasında ne liste oluşturabiliyorum ne çizim yapabiliyorum. iPhone 6'larda aktif değil midir bu özellik, yardımınızı bekliyorum.

ekleme: notlar uygulamasında sağ üstte yer alan "yükselt" tuşuna basmamışım arkadaşlar, sorun çözüldü.
8 yıl
Spotlight Aramasında Kişi Bulamama Sorunu
Herkese iyi günler arkadaşlar, sorun başlıkta da belirttiğim gibi açık ve yardım gerektiriyor. Jb'li iOS7 kullaniyorum yukardan çekip kullandığımız spotlight arama ekranını hiç kullanmazdım, dün bir bakayım bir kişiyi oradan kolayca bulayım dedim fakat ne mümkün. Baş harfi de girsem, soyadını da girsem, ad-soyad tamamını da girsem o ekranda kişiyi bulamıyor. Fakat hiçbir ismi bulamıyor da değil, mesela B harfinden örnekleyecek olursam Burak Ateş adlı kişimi bulamazken Burak Yıldız'ı bulabiliyor. Acaba "simdeki kişileri aktar" dersem sorun çözülür mü dedim fakat bu da sorunu gidermedi. Ve mesela farklı zamanlardaki değil aynı ya da çok yakın zamanda rehberime kaydettiğim kişileri de bulamayabiliyorum. Sorunun kaynağı ne olabilir?
9 yıl
iPhone aramalarında robotik ses
Açıkçası bu konuyu sadece merakımdan açıyorum arkadaşlar. Son zamanlarda arama yaparken 5s telefonumla zaman zaman robotik ses sorunu ile karşılaşır oldum. Kişilerin seslerinin robotik çıkması değil, bu seslerden başka bir robotik ses kaynağı var konuşmada sanki. Bunu benden sonra annem 4s'i ile ve ablam iphone 5'i ile yaşamış. Ablam deseniz bizden farklı bir yerde oturuyor yani baz istasyonu vs gibi sebepler de olamaz. Bu durumda bu sorunun yazılımsal olması gibi bir ihtimali mi düşünmek gerekir yoksa operatörlerden kaynaklı olma ihtimali mi ağır basar?

Bunu tecrübe eden başkaları da var mı, merak ediyorum.
9 yıl
Jailbreakli iphone 5s itunes sorunu
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, iyi forumlar. Başlıktan da anlaşılacağı üzere jailbreakli bir iphone 5s'im var, itunes'ta eskiden yaptığım gibi zil sesi düzenledim onun için bir eşzamanlama yapacaktım fakat bir türlü başarılı olamadım.

Usb kablosunu(orijinal) cihaza ve pc'ye bağladıktan sonra şarj işlemi başlıyor, itunes'u açıyorum, yukarda iphone'umu okuduğunu görüyorum fakat iphone'uma tıkladığımda ekran donuyor ve 10 kere aç kapa yapıp bunu denersem en iyi ihtimalle birinde tutturuyorum fakat o zaman da "eşzamanla" dediğim vakit eşzamanlanıyor diyor fakat bir türlü bu hazırlık safhasını aşamıyorum.

Sorun acaba pc'de ya da itunes'da falan mı dedim ipad 3'ümü bağladım fakat bir sorun çıkmadı.

Acaba kabloda mı dedim eski usb kablosunun ucuna lightning çeviriciyi bağladım ve iphone 5s'imde yine sorun çıktı eşzamanlamada.

Yardımlarınızı bekliyorum, çok can sıkıcı bir durum. Herhangi bir tweak bir şekilde çakışma falan yapabilir mi?
9 yıl
Apple uygulamaları(keynote pages vs) hakkında
Arkadaşlar apple uygulamaları yeni cihazlarda(sanırım 1 eylül sonrası cihazlarda) appstore'dan bedavaya indirilebiliyor malum. Ben 5s'ime hesabımdan bedavaya indirdim fakat şimdi baktığımda ipad 3'ümde de appstore'a girdiğimde bulut işareti var, oradan da indirdim herhangi bir şifre sormadı, bana mail ile bir ücretlendirme bilgisi gelmedi. Burada apple bunun için herhangi bir önlem almadı mı yani?

Ben şimdi hesabımı ve şifremi arkadaşlarıma versem sorunsuz şekilde indirebilecekler o halde? Ya da sonradan bir ücretlendirme olur mu? Teşekkürler şimdiden.
9 yıl
iPhone pil kullanım bilgileri sorunu
Arkadaşlar ayarlar/genel/kullanım kısmında son tam şarjdan sonra geçen sürelerin beklemede ve kullanım olarak yazılan kısımda bende genelde - işareti oluyor. Tam şarj ediyorum, bir süre bu saat bilgilerini gösteriyor fakat sonra kendiliğinden kayboluyor - işareti geliyor yerine.

Bu ios 7 ile ilgili bir şey mi acaba? Bir kontrol edip cevapları yazar mısınız?

ekleme: bu tarz konular buldum fakat çözüm sunulmamış, respring buna sebep olur mu? Ya da cihazı kapatıp açmak?
9 yıl
Airdrop'ta garip bir sorun [SS VAR ]
Arkadaşlar herkese merhabalar, jailbreak'li iphone 5'imde çok garip bir sorun ortaya çıktı. Kontrol merkezinden Airdop seçeneğini seçmeye çalıştığımda aşağıda göründüğü gibi garip yazılar çıkıyor ve sonuç olarak da hiçbir şekilde aktif olmuyor. Yüklü tweakleri tek tek sildim fakat bir sonuç alamadım. Restore dışında şimdilik önerebileceğiniz bir çözüm yolu vs var mıdır?

Bir de eklemek istiyorum cihazı 2 hafta kadar önce teknik servise götürdüm ve pil değişimi yapıldı, sorunun tam tarihini bilmediğim için acaba böyle bir şey buna sebep olmuş olabilir mi?


9 yıl
iPhone 5 anormal şarj tükenmesi
Arkadaşlar yaşadığım şok sebebiyle şu an bu başlığı açıyorum. iPhone 5'imde ios 7.0.4 yüklü ve jb yapılı, birtakım herkeste yüklü olan tweakler yüklü telefonda. Az evvel yani yirmi dakika önce şarjım %87 idi, instagram'a ve 2 dakikacık haritaya bakayım dedim %24'e indi. Hata mı var göstergede diye kapatıp açtım cihazı hala aynı. Yardım edecek, önerisi olanlar var mı arkadaşlar.
9 yıl
Cevap: En güzel hava tahmini yapan App?
"Havayı koklayan adam" adıyla bilinen CnnTürk'deki meteoroloji mühendisi olan adam bir uygulama koydu yakın zamanda appstore'a, adı Havayı Koklayan Adam, doğruluğundan kuşku duymam.

Ayrıca Hava Durumu Meteoroloji adlı uygulamayı da indirebilirsiniz, meteoroloji genel müdürlüğünün resmi uygulamasıdır.

Accuweather gibi uygulamalar ne yazık ki türkiye gibi ülkelerde tutturamıyorlar. Son kar yağışında resmen ters köşe oldular.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle