Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
09 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
44 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Kıbrıs’ta 1 Gece...
Kıbrıs’ta 1 Gece kalmak üzere uçak biletimi aldım. Kalacağım tarih, 17 şubat gecesi. Lefkoşa, Girne yada Magosa farketmez, oraya gittiğimde 1 gece kalacağım bir otelcik yada pansiyon bulabilirmiyim ucuz yollu?
Birde o gece casinoya gitmek istiyorum. Buda ne derece mümkündür acaba? Yazarsanız sevinirim.
5 yıl
Diplomatik Pasaporta vize varmı gerçekten?
Siyasiler, örneğin bakanlar; görevi gereği diplomatik pasaporta sahip oluyorlar. Aynı şekilde cumhurbaşkanı da öyle mesela... Peki bu devlet büyüklerimiz yurtdışına çıkarken , örneğin Amerika, yada İngiltere gibi tüm pasaport türlerine vize uygulayan ülke gruplarına seyahatlerinde vize işlemi yapıyorlarmı? Nasıl oluyor o iş? Bileniniz varmı acaba???
7 yıl
60. Level Boom Beach Satılık...
Merhabalar...


60. level deki köyüm satılıktır. An itibari ile 6700 elmas ve 240 tozu vardır.

İsim değiştirmesi mevcuttur. Timi de vardır ancak verilirken timden çıkıp devir yapılacaktır.

Karargah, gambot ve cephanelik 22. sevidededir. Bunun dışında bilgi isteyen olursa yazabilirim... Aklımda bir fiyat yok açıkçası ancak devretmek istiyorum.
8 yıl
Michelinmi Yoksa Continentalmi?
Merhabalar...

Aracımın lastiğini 4 yılı doldurduğumdan ve tabanının dağılmaya başladığını gördüğümden dolayı değiştirmek istiyorum. Aracımın lastik ölçüleri 215 / 65 / 16. Üzerinde gelen lastikler Continental CrossContact M+S. Aslında memnunum ama özellikle 3. yıldan sonra ön arka değişim yaptığım halde özellikle ön lastiklerin tabanında dökülmeler başladı. Gördükçe rahatsız oluyorum.

Alacağım lastik, ya üzerinde gelen lastiğin aynısı olan Continental olacak, yada Michelin olacak. Bunun dışında farklı bir marka almayacağım ve 3. markayı da lütfen önermeyin, düşünmüyorum çünkü.

Micheelin markayı ise daha önce kullanmadım. Ama çevremde kime sorsam Michelin markayı tavsiye ediyor. Bu kadar tavsiye varken ve bende lastikleri yenilemeye karar vermişken deneyeyim istiyorum.

Lastikte aradığım güvenliğin yanısıra sessizlik ve konfor. %75 şehiriçi asfalt, %25 bozuk yolda kullanılacak.

Michelin alırsam, Latitude HP modeli, Continental alırsam Crosscontac olacak.

Son olarak iki taraf ile yaptığım pazarlıkta; Continental 2014 yılı lastiği 235 TL, Michelin 2015 yada 2014 yılı lastiği 280 TL.den verecek.

Sizce hangi lastiği almalıyım? Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen...
11 yıl
Totalde Cardvisit Kullanımı...
Merhaba arkadaşlar...

Dacia aracım var. Servisten Dacia Cardvisit kart verdiler. Bu kartın Total istasyonlarında Total club kart yerine geçtiğini de söylediler. Zaten servis aracıma Total'den yakıt alınmasını tavsiye ediyor.

Öğrenmek istediğim, Cardvisit'in yanında benim daha önceden kullandığım Total club card'ım vardı. Şimdi bu kart yerine Cardvisit kullanmak istiyorum. Cardvisit ile yapılan yakıt alımlarında nasıl bir uygulama yapılacağına dair hiç bir yerde açıklama yok. Bununla birlikte servisten aldığım cardvisit'i, bir Total istasyonuna kayıt ettirmek gerekiyormu? Gerekmiyorsa içinde ne kadar puan biriktiğini nasıl öğrenebiliriz?

Cardvisit ile Totallerden yakıt alanlar bu kartı nasıl kullandıklarını ve puan - kampanya vs. durumlarını nasıl takip ettiklerini paylaşırlarsa sevinirim...
11 yıl
17.000-18.000'e Doğru Düzgün Araba Yok...
Merhabalar...

Eşime, kardeşimin pekde binmediği 1999 model çok temiz orjinal km. 93000km. deki Opel Corsa'sını yalvar yakar 10.000.-T.L.'ye satın almak üzere bizim kardeşle anlaştık. Bu arada kardeşim bayan. Anlaştığımız aracı kardeşimden teslim almam için kardeşim, kendisine de 17-18.000 civarında bir araç almam gerek. Yoksa arabayı vermiyor:))) 10.000 in üstünüde o tamamlayacak. Bu arada zorlasa, zorlasa en fazla 18.000'e kadar çıkabilir, çünkü ev kredisi var...

Bizim hain kardeşin istediği araç, 1999 model Corsa'sını sattığına değecek ve yeterince model (En az 2005 model olsun diyor) yükseltecek, aynı zamanda bayana gidecek ve kesinlikle hatback olacak. Benzinli olabilir. Tüm bunların yanında Fiat, Hyundai ve Peugeot olmayacak. Sanırım çok şey istiyor:))

Araştırıyorum, bakıyorum ama doğru düzgün olması koşuluyla ben böyle bir araç bulamadım... Bunun yanında farkettimki, 17-18.000 civarında ikinci el piyasasında bir boşluk var... O aralıkta pek bir seçenek yok. Bakıyorumki, modeline göre araçlar 12.000 TL. nin altına doğru gidiyor ya da 20.000 civarı ve yukarı doğru gidiyor gibi... Bilmiyorum belki psikolojiktir ama bende böyle bir kanı oluştu.

Bunun yanında yine farkettimki, ikinci el piyasası acaip uçmuş. Bence fiyatlar hiçte hakettiği yerlerde değil, çok yukarılarda uçuyor.

Kardeşimden aracı alıp eşimin kullanımına vermem lazım.:)) Böylece eşimi getir - götür işini bitirmiş olacağım...

Şimdi; sonuçta ne dersiniz, sizce o aralıkta hangi seçenekler var?
11 yıl
Benim Olmayan Trafik Ceza Puanı...
Merhabalar...

www.turkiye.gov.tr adresinden "Bana Özel" sayfasını tıkladığımızda bizim şahsi bilgilerimiz gelir. Buradaki bilgilerden biride, ehliyet ceza puanıdır. Ara ara ben buradaki bilgileri kontrol ederim.

Geçenlerde yine kontrol edeyim dedim. Baktığımda da ehliyet ceza puanıma, 10 puan işlendiğini gördüm. Ceza maddesi: 51/2-A. Bu madde hız sınırını % 30 dan az aşma olarak tanımlanmış. Ama ceza puanının yansıtıldığı plakanın benimle uzaktan yakından alakası yok ama bulunduğum ille, aynı il plakası. Ceza makbuzunun seri numarasıda var.

Yani kısacası, birisi radara girmiş, yakalanmış ve plakasına ceza yazılmış. Ama yazılan cezanın puanı, makbuza yazılan ehliyet numarası (tahminen) benim ehliyetimin numarası yazıldığından benden düşmüş.

İnce bir ayrıntı daha var:

Yukarıda anlattığım durumun aynısı, geçen sene de tekrarlanmıştı. O zaman mahkemeye başvurmayı düşünmüştüm ama cezanın bana yansıdığı tarihten itibaren 1 yıl sürenin dolmasına yakın bir süre olduğundan vazgeçmiştim.


Bir tane polis arkadaşım var. Ona durumu anlattım. Oda ceza yazılan şahsın puanı dolu olduğundan trafik polisi ceza makbuzundaki ehliyetin numarasını değiştirmiştir. O da şansa sana denk gelmiştir. dedi. Öyleyse eğer, saçmalık değilmidir bu???

Şimdi olayı bir değerlendiriyorum:

Ya benim ehliyetimin sahtesinden (yani aynı numaralı) bir tane daha var ve o ceza yiyor ama polisler, trafik polisi olduğundan durumun farkına varamıyor.

Ya da ceza yazılıyor. Ceza yazılan kişi, puanın ceza puanı limitini doldurmasını istemediğinden emniyet ya da ceza kesen polisi "bir şekilde görüp" makbuzdaki ehliyet numarasını değiştiriyor.

Aklıma başkada bir şey gelmiyor.

Bu arada, "eee, ne olmuş, yanlışta yansıtılsa 1 sene sonra nasıl olsa ceza puanları siliniyor" diyeceksiniz. Olabilir ama ben yanlışta olsa, bir şey olmayacak da olsa, başka birinin ceza puanının bana yansımasını istemiyorum. Hem siz istermisiniz???
11 yıl
Deri Direksiyon Nasıldır?
2012 model bir araç satın aldım. Aldığım modelin, "Deri direksiyon ve deri vites topuzu" opsiyonu da vardı. Ancak ben çok istememe rağmen bir türlü bu opsiyondaki aracı bulamadım. Haliyle "normal" (bu şekilde diyorum artık) direksiyonlu araç satın aldım.

Sormak istediğim, bu deri direksiyon opsiyonu bir çok araç-modellerde var. Gerçekten gereklimi? Nasıl bir rahatlığı var? Kullananlar bir fikir verebilirmi? Yoksa olmasada olurmu diyorlar...

Birde deri direksiyonu el işiyle sanayilerde de yapabiliyorlarmış? Yaptırmaya değermi? Veya yaptıran varmı?
11 yıl
Kıbrıs'da Avea Faturalı Hat Kullanımı
Merhabalar...

20 Temmuz - 28 Temmuz 2011 tarihleri arasında KKTC Girne'de'de eşim ve oğlumla birlikte tatil yapacağız.

Eşim ve bende Avea'nın faturalı hattını kullanıyoruz. Başkada konuşabileceğimiz hattımız yok. Yani Turkcell'imizde, Vodafone'umuzda yok. Zaten işimiz nedeniyle ikimizinde hatları 24 saat açık ve ulaşılabilir olmak zorunda.

Sorumda şudur: Acaba Kıbrıs'ta Avea'nın faturalı hattını en ekonomik nasıl kullanabiliriz? Bunun için paket varmıdır? Yada başvuru yapabileceğimiz bir yer...

Avea'nın sitesini incelememe rağmen doğru düzgün bir fikir oluşturamadım. 30 dakikalık konuşma paketini 25 TL. demişler ama onada KKTC hariç demişler. yani onu alamıyoruz. Sanki KKTC, Amerika'dan daha uzak bize. Anlamadım ama neyse...

Yardımcı olursanız sevinirim...
11 yıl
KPDS AÇIKLANDIII...
KPDS Sınav sonuçları açıklandı:

Benimki tam bir fiyasko...

Sınav Yabancı Dili İNGİLİZCE / ENGLISH


Yabancı Dil Puanı 25.00
Yabancı Dil Seviyesi -


Doğru Sayısı 20
Yanlış Sayısı 60
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle