Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
T

Çavuş
17 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
2 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
12 yıl
Dokunmatik ekran sıcak havalarda saçmalıyor
Samsung Corby S3653w model telefonum havalar ısındığından beri dokunmatik ekran problemleri çıkarmaya başladı. Özellikle gündüz dokunmatik ekran ilk 5 dk dan sonra algılama sorunu yaşatıyor, bastığım yerleri değil de başka seçenekleri seçiyor yada hiç seçmiyor gibi. Klimalı odada durduğum zaman ise hiç bir sorun olmuyor. İzmir'de yaşıyorum sıcaklık son birkaç haftadır 35C civarı. Önce ekranda biriken yağlı kirli tabakanın sebep olduğunu düşünüyordum ama şimdi sıcaklıktan olduğu konusunda hiç şüphem yok. Sizce bu benim telefonuma has bir sorun mu, servise vermeli miyim? Dokunmatik ekranların çevre sıcaklığından etkilendğini duymuştum ama sonuçta çölde yada kutuplarda değilim evimde yaz-kış sorunsuzca telefon kullanmak istiyorum
T
13 yıl
Casper,Vestel,Datron,Exper vb. markalar hakkında
Evet forumla faal olarak ilgilenen biri değilim fakat Casper-Exper-Datron-Vestel vb bilgisayarlar hakkında zaman zaman tanık olduğum yanlış bilgileri düzeltme amacı ile bu konuyu açma gereksinimi hissettim.
Öncelikler forum genelinde ve çevremde bu tip bilgisayarların çok kalitesiz olduğu ve Hp, Toshiba vb bilgisayar devleri varken bu markalardan uzak durulması yönünde bir anlayışa tanık oluyorum.
Özellikler belirtmem gerekiyor markası ne olursa olsun laptopların %90'ı Çinde kalanıda Tayvan Kore gibi uzakdoğu ülkelerinde üretiliyor. Ve büyük markalara taşeron laptop üreten Clevo, Quanta, Faxconn ve Campell (yazılışlarını sallamış olabilirim ) firmalar var. Ve bu firmalar yeterli bilgi ve teknolojiye sahip olmalarına rağmen son kullanıcıya doğrudan satış yapmıyorlar. Şimdi olay şöyle oluyor Hp olarak ben kendi mühendislerime laptop tasarlattırıyorum ve Çin'e gidip bu laptobu üretebilecek söz konusu olan firmaların biriyle anlaşıyorum.
Fakat teknolojik altyapısı olmayan , risk almak istemeyen yahut arge maliyetleri sebebiyle çekinceleri olan firmalar ise (ki bunların içinde MSI, Gigabyte gibi firmalar da var) söz konusu olan bu fabrikalara laptop tasarlattırıyorlar. Aslında özgün bir tasarıma gitmektense standart barebone cihazlarını kullanıyorlar. Barebone laptopların amacı malum; işlemci grafik kartı gibi parçaları kendimiz seçebileceğimiz tasarımdan ziyade ekonomik kolay sahip olunabilir bilgisayarlar. Bazen bu forumlarda görüp gülüyorum; ''ya abi Casper' a bak Msi 'ın tasarımını çalmış'' vb serzenişte bulunan arkadaşları görünce . Şimdi diyecek olursak; Vestel'le Hp arasında kalite farkı var mı; evt var, ama bu barebone bilgisayarların tasarımından kaynaklanan fiyatı düşük tutup mümkün mertebe kolay erişilebilir ve fonksiyonel cihaz üretme amacından olduğu için. Yani sizin için dış plastiğinin kalitesinin bir önemi yoksa yani böle janjanlı görünüp görünmemesini problem etmiyorsanız veyahut ekranının led değilde florasan aydınlatmalı olması ilgilendirmiyorsa hiç çekinmeden bu tip yerli üreticilerin (üretici demek yanlış aslında bildiğin ithalatçı) bilgisayarlarına sahip olabilirsiniz. Sonuçta bilgisayar ana elemanları (anakart,işlemci , Grafik kartı, Ram, hatta LCD panel üretebilecek teknolojiye dünyada sadece belli başlı firmalar sahip ve bunların hiç biri komple bir bilgisayarın parçalarını üretmiyor, hepsinin uzman olduğu alan farklı) hep bildik markalardan temin ediliyor.
Kendimden de bahsedeyim;
Umarım faydalı birşeyler verebilmişimdir. Bu tip barebone kasalı bilgisayar satışı yapan firmalara karşı bence gereksiz bir ön yargı besliyoruz, tüm bilgisayar kullanıcıları olarak. Sonuçta Casper'ın satışını yaptığı; atıyorum Clevo imalatı bilgisayarlar dünyanın başka yerlerinde başka markalarla pazarlanıyor.Elin Amerikalısı gelip Arçelik değilde başka etiket basıp bize satsa öve öve bitiremeyiz. Örneğin nette görüp ağzımızın suyunu akıtan Alienware de bazı modellerinde Clevo ve Quanta imalatı barebone kasalar kullanmakta.
T
15 yıl
ekran sorunu
laptopumun ekranını oynattığımda görüntü göz kırpması şeklinde gidip geliyor.Nedeni ne olabilir . Yaptırmak istersem ne kadar tutucaktır.(markası casper).Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle