Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
16 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
54 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Trendyol'dan bir daha alışveriş mi?

Birkaç hafta önce Trendyol mağazasından "Erka" isimli oyuncakçının dükkanında Lego duplonun bir ürününü temin ettik. Aldığımızdan birkaç gün sonra Amazon.com'da aynı ürünün yaklaşık 150 tl ucuz olduğunu gördüğümüz için, hazır paketini de açmamışken iade ettik. Fakat ne oldu? Firma ürünü kullandığımızı ve yıprattığımızı söyleyerek iadeyi kabul etmedi. İşin ilginci trendyol beni telefonla aradığında "biz müşteri odaklıyız ve onun beyanını esas alırız" diyor fakat, (muhtemel ki bana kullanılmış bir ürün gönderdiler ve benim ürünü kullandığımı iddia ediyorlar) firma fotoğraflarla ürünü kullandığınızı bize kanıtladı diyor. Be aptal (afedersiniz) firmanın kutuyu açıp, oyuncaklara müdahale etmediğini ve ardından fotoğraf çekmediğini nereden biliyorsunuz?


Hakem heyetine başvuruda bulundum. Şikayetvar'a da yazdım ancak umurlarında değil. Mübarek Ramazan temiz bir beddua ediyor ve inşallah acı bir şekilde çıkmasını temenni ediyorum.

7 ay
"Prestige" filmi, Sizce kim haklı?

Filmi bilen biliyordur. Efsaneler arasında olduğunu düşünüyorum. Belki onlarca kez izlemişimdir. Şunu belirtmek isterim ki, elbette hiçbirisi ilk izleyişimdeki heyecanı vermese de keyifle izlemeye devam ediyorum.


Sormak istediğim şu, peki sizce kim haklı?


Karısı boğularak ölen Robert Angier mı (Hugh Jackman), yoksa karısı intihar eden ve asılan Alfred Borden mı (Christian Bale) ?


Gerekçeli bir şekilde yazarsanız sevinirim. Maksat muhabbet olsun.


Ben de fikrimi beyan edeyim. Bence Robert Angier daha haklı gibi, öncelikle karısı resmen Alfred tarafından katledildi, hem de saçma bir ego ve bilmişlik tatmini için. Asılmasının sebebi dahi kendisi, fazla merak zarardır mukabilinden. Robert daima kendisini geliştirmeye çalıştı, araştırdı, bilimselliğin peşinden koştu. Ancak ölmeyi, hatta film boyunca dostu gibi görülen Cutter tarafından satılarak öldürülmeyi hak etmedi. Film bence klasik güzel bir sonla bitmedi.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/be/c0/38/bec038983c378e4c80a4d0468763f77a.jpeg&t=0&width=480&text=1
geçen yıl
ZYXEL VMG3625-T20A Wifi Bağlantı Sorunu
Hattımız henüz ADSL'den VDSL'e geçti. Cep telefonlarıyla bağlantıda herhangi bir sıkıntı yok, gayet kararlı bir bağlantı sahibiyim. Ancak ne modemin yanı başındaki Toshiba laptoptan, ne de yan odadaki Asus laptoptan bağlanmam mümkün olmuyor.
Bilgisayarlar modemi gayet mükemmel bir sinyalle görüyorlar, ancak internet bağlantısı sağlayamıyorlar.
Wifi bağlantı kadranının üzerinde sarı bir ünlem işareti çıkıyor, zaman zaman algılanamayan ağ hatası verdiği oluyor, yapılandırıyorum bu seferde herhangi bir sorun bulunamadı diyor.
Ancak şöyle de ilginç bir durum var. Asus'un sinyal güçlendiricisini taktım, sinyal güçlendirici üzerinden internete bağlanmakta sorun yaşamıyorum.
Ben anlamadım bu işi yardımcı olacak varsa şimdiden teşekkürler.
6 yıl
Digitürk Uydu Alıcısı taahhüt sonu kullanım
Digitürk üyeliğimi bugün itibariyle sonlandırdım. Digi kartımı bayiye teslim ettim. (Gerekiyor muydu bilmiyorum ancak sizin üzerinize zimmetli parasını ödersiniz bu yüzden teslim etmeniz gerekiyor dediler, ben de ettim)

Eve geldim müşteri hizmetlerini aradım ve türksat kullanımına açılmasını istedim uydu alıcımın ve sanırım açıldı. Tarama yapıyorum 35 tane kanal çıkıyor fakat izlemek istediğimde hiç öyle bildiğimiz kanallar yok, diginin mmx lig tv kanalları falan var, ayrıca izlenmiyor da, dijital kartınızı takın diyor bana. Ulan teslim ettiğim dijital kartı nasıl takayım. Var mıdır bir yöntemi benim elimden gelip yapabileceğim, yoksa bayisinden mi para karşılığı yardım almalıyım.

Bu sıkıntı üzerine müşteri hizmetlerini aradım yasemin diye bir kadın çıktı ve inanın hiçbir şeyden haberi yok, bilmiyorum da diyemedi, teknik servis numarasını verdi.
6 yıl
Amaç yalnızca para, gerçi ne olabilir ki?
4 yıl önce almış olduğumuz hd tv için o zamanlar hd kanallar yerel uyduda değil iken digitürk bağlatmış idik. Alışkanlık olmuş kullanıyordum, müptelası değilim. Arada belgesel kanallarına (!) da bakıyordum. Tabiiki bir süre sonra genelini kapatıp yalnızca natgeo hd açık kalıncaya kadar. 27 tl fiyat ödüyorum ve üyelik kapsamı yalnızca hd kanallar. Gün geldi kapatmak istedim, aradım müşteri hizmetlerini, dedim ki "ben üyeliğimi sonlandırmak istiyorum" niçin diye sordu "yıllardır digi üyesiyim, taahhütüm de var ancak ufacık bir indirim dahi yapmadınız vs." dedim. Utanmadan bana kapattıracağımı öğrenince "bilmem ne kanallarını 1 ay bedava kullanım ayrıca 19 tl fatura ödemeye devam edin" dedi, zannetti ki blöf yapıyorum "yok dedim kapatın ihtiyacım yok, madem böyle bir indirim var öyleyse neden beni arayıp "yıllardır üyemizsiniz taahhüt karşılığı indirim verelim" demediniz??? Ve o an anladım ki hizmet vs yalan amaç ne kadar alırsak kârdır.
7 yıl
Tavan Boyası!!!
Sa. Arkadaşlar. Ufak bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

Araç bakmaktayım ve 2009 Megane Sedan 50000 bir araç buldum. Arkadaşımın aracı, bakanlıkta çalışmakta kendisi. O da bakanlıkta çalışan bir uzmandan aracını almış, yeni kasa i30 bulduğu için satıyor aracını.

Danışmak istediğim, aracın tavanında doludan ötürü boya var, başka hiçbir parçasında boya mevcut değil. Eski halinin fotoğrafları da mevcut.

Acaba satarken benim için sıkıntı olur mu? Rahat bir şekilde aracı elden çıkarabilir miyim?

Malumunuz sinek ufaktır ama mide bulandırır hesabı takla attı muhabbetine maruz kalır mıyım?
7 yıl
Alınık 26.000'e kadar sedan.
Yazdığı üzere 26.000'e kadar Ankara ve Kırıkkale'den sedan araç aramaktayım.
Biraz modelli olursa memnun olurum.
Boya takıntım yok fakat tavanı da boyalı olmasın.
Çamurluk vs. değişik problem değil.
Sorunsuz bir araç istiyorum.
Tekliflere ve önerilere açığım.
Hayırlı geceler.
8 yıl
Yoğuşmalı kombi farkı.
Bir arkadaşım yoğuşmalıyı 60 derecenin altında kullanırsan çok kazançlı olmaz dedi, diğeri yoğuşmalı her durumda seni götürür dedi, dedi de dediler.

Baymak novadens her şey dahil 2000
ECA Confeo Premix her şey dahil 2200
Buderus GB12 her şey dahil 2150
Bosch Condens 2000 w her şey dahil + OT + regülatör 2250

kalbim kısmen de olsa novadens'ten yana hangisini tercih etmeliyim. Arada kaldım lütfen yardım edin.
8 yıl
DD Nitromix, Eca Confeo Premix, Buderus GB012
Saymış olduğum 3 kombiden hangisini tavsiye edersiniz? f/p değerlendirmesi, kalite, sistem sıkıntısı, servis sağlama vs... Açısından değerlendirirseniz sevinirim.
9 yıl
Ufak bir soru.
Arkadaşlar yeni elime geçmiş olan ipad 2'nin jelatinini falan kaldırmadım henüz. Uyut/Uyandır düğmesine ya da anasayfa düğmesine basıyorum fakat ekrana görüntü gelmiyor. Cahilliğime verin ilk kez kullanıyorum. İlk şarjla birlikte mi açılır yoksa açılması gerekmiyor muydu?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.